Jump to content

Ρόστερ / Συμβόλαια Π.Α.Ε. - 2017/18


The Magician
 Share

Recommended Posts

Το ότι βαπτίστηκε η γυφτιά τέχνη αυτό με ξεπερνάει.

Επειδή λοιπόν η "τέχνη" του τίγραρου στοίχησε στο παρελθόν 2 παιχταράδες μας στον γαύρο (αλεξανδρής,μπατίστα) κάντε προσευχές μην αρχίσει τις πλάκες το κήτος και μας πάρει κανά βράνιες ξέρω γω γιατί με τα ρεβύθια που προσφέρει το αφεντικό το κόβω χλωμό να μένει στην ΑΕΚ.

Άκυρα. Βρες άλλα Τόλη. Δεν ήταν θέμα γυφτιάς. Απεδείχθη τι ήταν και με τον έναν και με τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αποφάσισε έτσι όταν για δύο παίχτες, θα σκάσει σχεδόν 1.5Μ.

 

Προφανώς θα εννοείς τους υπάρχοντες παίχτες, και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Κανένας τους δεν αξίζει να παίρνει παραπάνω από 500 χιλιάρικα.

Οι 2 παίχτες που σου στοιχίζουν 1,5Μ παίζουν στην επίθεση.

Εκεί το αφεντικό αποφάσισε πως το ταβάνι είναι 8 κατοστάρικα.

Εδώ μιλάμε για τους μέσους.Ο κορμός σου είναι σιμόες,μπο και μάνταλος και με τα μυαλά που κουβαλάει ο μαλάκας είναι πολύ πιθανό να τους χάσει και τους 3.Βάλε και τον κονέ που τον έχεις δανεικό και του καλύπτουν οι ιταλοί με 550χιλ το συμβόλαιο των 800χιλ που έχει,σε βλέπω του χρόνου να ξεμένεις με τον αιντάρεβιτς και να με παίρνεις τηλ για να σου πω ποιό είναι το καλύτερο χάπι για την πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρα. Βρες άλλα Τόλη. Δεν ήταν θέμα γυφτιάς. Απεδείχθη τι ήταν και με τον έναν και με τον άλλον.

Απεδείχθη ότι ήταν φραγκοφονιάς.

Και ειδικά με την περίπτωση του μπατίστα ήταν και πουτάνας γιός.

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 παίχτες που σου στοιχίζουν 1,5Μ παίζουν στην επίθεση.

Εκεί το αφεντικό αποφάσισε πως το ταβάνι είναι 8 κατοστάρικα.

Εδώ μιλάμε για τους μέσους.Ο κορμός σου είναι σιμόες,μπο και μάνταλος και με τα μυαλά που κουβαλάει ο μαλάκας είναι πολύ πιθανό να τους χάσει και τους 3.Βάλε και τον κονέ που τον έχεις δανεικό και του καλύπτουν οι ιταλοί με 550χιλ το συμβόλαιο των 800χιλ που έχει,σε βλέπω του χρόνου να ξεμένεις με τον αιντάρεβιτς και να με παίρνεις τηλ για να σου πω ποιό είναι το καλύτερο χάπι για την πίεση.

Ωραία, μακάρι να τους ανανεώσει με 1Μ τον κάθε παίχτη.

Μην δω όμως κανέναν πούστη εδώ μέσα να γράφει οτι "Πήγε ο μαλάκας ο σαπιοδόντης και έδωσε 1Μ στον Simoes/Μάνταλο/Johansson. Με 1Μ έπαιρνες δέκα φορές καλύτερο", θα του γαμήσω το ταμ τιριριμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λετε για τη δικη μας προταση, αλλα τους μοτοκριστους στον Γιοχανσον που δεν υπογραφει ενω το επομενο ειναι το τελευταιο καλο συμβολαιο της καριερας του, δεν τους καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μακάρι να τους ανανεώσει με 1Μ τον κάθε παίχτη.

Μην δω όμως κανέναν πούστη εδώ μέσα να γράφει οτι "Πήγε ο μαλάκας ο σαπιοδόντης και έδωσε 1Μ στον Simoes/Μάνταλο/Johansson. Με 1Μ έπαιρνες δέκα φορές καλύτερο", θα του γαμήσω το ταμ τιριριμ.

Γράφεις επιστημονικές φαντασίες μπας και νιώσεις καλύτερα.

Τα ποσά που αναφέρεις δεν θα τα δεις από τον πόντιο ούτε σε 100 χρόνια.Εγώ σου μιλάω με γεγονότα και τα γεγονότα λένε ότι τον μάιο θα έχεις ξεμείνει με τον γιακουμή στην επίθεση και θα ψάχνεις για 2 φορ αφού ο περήφανος λαός μας βολευόταν με τον αραούχο δανεικό χωρίς οψιόν,συνολικά έχεις 4 δανεικούς και άλλους 4 που τα συμβόλαια τους λήγουν το 19 και αν δεν συμφωνήσουν για ανανέωση μέχρι τον χειμώνα τότε τους βγάζεις στο σφυρί για να μη την πατήσεις όπως με τον μπο.

 

Σύνολο 8 παίχτες μαλάκα και τον ιούλιο παίζεις ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν απανταμε τις απλες ερωτησεις

 

1. αξιζει ο γιοχανσον 800 ?

2. υπαρχει καλυτερος με τα 800?

3. μπορεις να τον βρεις ? 

 

απλα ειναι τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου, ας τους ανανεώσει με ότι ποσό θέλουν οι παιχταράδες μας.

800 θέλεις κύριε Γιόχανσον; Πάρε 800

800 θέλεις κύριε Μάνταλε; Πάρε και εσύ 800

800 θέλεις κύριε Σιμόε; Πάρε και εσύ 800

Βάλε κυρ Στέφανε, βάλε 10 φέτες ζαμπόν και 10 φέτες γαλοπούλα, θα το κάψουμε απόψε!

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο συμφωνούμε ότι κάποια στιγμή αυτή η ομάδα πρέπει να πληρώσει και υπεραξίες γιατί ό,τι καλό έχει στο τέλος θα το χάσει?

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν απανταμε τις απλες ερωτησεις

 

1. αξιζει ο γιοχανσον 800 ?

2. υπαρχει καλυτερος με τα 800?

3. μπορεις να τον βρεις ? 

 

απλα ειναι τα πραγματα

Αν ο Γιόχανσον αξίζει 800, τότε κάποτε όντως μας έκανε...χάρη ο Κατσουράνης που έπαιζε στην Α.Ε.Κ.!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου, ας τους ανανεώσει με ότι ποσό θέλουν οι παιχταράδες μας.

800 θέλεις κύριε Γιόχανσον; Πάρε 800

800 θέλεις κύριε Μάνταλε; Πάρε και εσύ 800

800 θέλεις κύριε Σιμόε; Πάρε και εσύ 800

Βάλε κυρ Στέφανε, βάλε 10 φέτες ζαμπόν και 10 φέτες γαλοπούλα, θα το κάψουμε απόψε!

8 παίχτες σου ξαναλέω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λετε για τη δικη μας προταση, αλλα τους μοτοκριστους στον Γιοχανσον που δεν υπογραφει ενω το επομενο ειναι το τελευταιο καλο συμβολαιο της καριερας του, δεν τους καταλαβαινω.

Το ανάθεμα στον Σουηδό, δεν είναι τόσο στο οτι δεν ανανεώνει, αλλά στο οτι εδώ και 18 μήνες, είναι άλλος παίχτης από αυτόν που ξέραμε.

Βέβαια στα 27 σου, έχει ακόμα τουλάχιστον ένα καλό συμβόλαιο, αλλά τελοσπαντων.

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο συμφωνούμε ότι κάποια στιγμή αυτή η ομάδα πρέπει να πληρώσει και υπεραξίες γιατί ό,τι καλό έχει στο τέλος θα το χάσει?

 

ναι και οχι 

 

σαν ομαδα πρεπει να διακρινεις ποιοι απο τους παιχτες σου αξιζουν αυτα που ζητανε και αν μπορεις να βρεις αντικαταστατες

 

Αν ρωταγες εμενα και τους 3 που αναφερεις με 800 βρισκω καλυτερους και τους πουλαγα

 

για μενα ο γιοχανσον και ο μανταλος ειναι ταβανι 500, σιμοες 600 αυτα

Link to comment
Share on other sites

8 παίχτες σου ξαναλέω.

Όπως έκλεισαν τον Simoes πριν χρόνια...τσάμπα, και βγήκε αυτός ο τίμιος/καλός παίχτης που είναι, ας βρουνε και τον αντικαταστάτη του.

Όχι θα πληρώσουμε 800 χιλιάρικα για έναν παίχτη που δεν τα αξίζει.

Μην τυχόν και χάσουμε τον Xavi ξερω'γω.

Link to comment
Share on other sites

ναι και οχι 

 

σαν ομαδα πρεπει να διακρινεις ποιοι απο τους παιχτες σου αξιζουν αυτα που ζητανε και αν μπορεις να βρεις αντικαταστατες

 

Αν ρωταγες εμενα και τους 3 που αναφερεις με 800 βρισκω καλυτερους και τους πουλαγα

 

για μενα ο γιοχανσον και ο μανταλος ειναι ταβανι 500, σιμοες 600 αυτα

Τα 800ρια τα ανέφερε ο αβραάμ.

Εγώ για μπο,μάνταλο θα έδινα καθαρά 600 και σιμόες 650.

Εννοείται και στους 3 γενναίο πακέτο μπόνους.

Μπορεί να πλήρωνα μια μικρή υπεραξία αλλά θα κράταγα τον βασικό μου κορμό.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έκλεισαν τον Simoes πριν χρόνια...τσάμπα, και βγήκε αυτός ο τίμιος/καλός παίχτης που είναι, ας βρουνε και τον αντικαταστάτη του.

Όχι θα πληρώσουμε 800 χιλιάρικα για έναν παίχτη που δεν τα αξίζει.

Μην τυχόν και χάσουμε τον Xavi ξερω'γω.

Οι προηγούμενες αποδόσεις δεν σου εγγυώνται τις μελλοντικές γιατί όπως λες εσύ για τον σιμόες εγώ θα σου πω για τον αιντάρεβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Τα 800αρια δεν τα αναφέρει ο Αβραάμ, ο μάνατζερ του Γιοχανσον τα αναφέρει.

 

Ευτυχώς μαλάκα που δεν είσαι εσύ αυτός που αποφασίζει για τις ανανεώσεις.

Άκου 600 καθαρά + ΓΕΝΝΑΙΟ μπόνους.

Link to comment
Share on other sites

Τα 800αρια δεν τα αναφέρει ο Αβραάμ, ο μάνατζερ του Γιοχανσον τα αναφέρει.

 

Ευτυχώς μαλάκα που δεν είσαι εσύ αυτός που αποφασίζει για τις ανανεώσεις.

Άκου 600 καθαρά + ΓΕΝΝΑΙΟ μπόνους.

Κάτσε βολέψου με τον αιντάρεβιτς και τον γιακουμή και μη μου πρήζεις τα σηκώτια.

Τον μάιο θα είσαι ο 1ος που θα ρίχνει καντήλια.

Link to comment
Share on other sites

Τα 800ρια τα ανέφερε ο αβραάμ.

Εγώ για μπο,μάνταλο θα έδινα καθαρά 600 και σιμόες 650.

Εννοείται και στους 3 γενναίο πακέτο μπόνους.

Μπορεί να πλήρωνα μια μικρή υπεραξία αλλά θα κράταγα τον βασικό μου κορμό.

Χωρις να σημαινει οτι διαφωνω με το γενικο σκεπτικο σου,με τα παραδειγματα ομως εχω ενα θεμα.

Να μου ελεγες πχ οτι ο Βρανιες επρεπε ηδη να εχει ανανεωσει με διπλασιες αποδοχες,να σου πω ναι.

 

 

Αλλα 600 ο Μανταλος και ο Μπο;;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε τη σύγκρουση δύο κοσμοειδώλων, αυτό του Έλληνα Πασόκου Μαύρου 'Επιχειρηματία' (Ατελίστα), a.k.a 'κανονικά θα έπρεπε να με πληρώνεις εσύ που σου μαθαίνω και τη δουλειά', και αυτό του Έλληνα ιδιωτικού υπαλλήλου, με εμπειρία σε άμεσες ξένες επενδύσεις, κλωστουφαντουργία, fairtrade, allianz και bank of sherwood.

 

Who won? Who 's next? You decide.

EEEEEEEEPPPP...... ΑΔΗ ΠΟΥΣΤΡΑ.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να σημαινει οτι διαφωνω με το γενικο σκεπτικο σου,με τα παραδειγματα ομως εχω ενα θεμα.

Να μου ελεγες πχ οτι ο Βρανιες επρεπε ηδη να εχει ανανεωσει με διπλασιες αποδοχες,να σου πω ναι.

 

 

Αλλα 600 ο Μανταλος και ο Μπο;;

Για τον Vranjes θα συμφωνήσω κι εγώ, και νομίζω πως θα του γίνει πρόταση με μεγάλη αύξηση.

Αλλά αν ο Vranjes από τα 180 που παίρνει, ζητήσει και αυτός 600-700 συν γενναίο μπόνους, να του τα δώσουμε παιδιά, μην τυχόν και χάσουμε τον Μπαρέζι.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να σημαινει οτι διαφωνω με το γενικο σκεπτικο σου,με τα παραδειγματα ομως εχω ενα θεμα.

Να μου ελεγες πχ οτι ο Βρανιες επρεπε ηδη να εχει ανανεωσει με διπλασιες αποδοχες,να σου πω ναι.

 

 

Αλλα 600 ο Μανταλος και ο Μπο;;

Στον βράνιες έκανες πρόταση 300χιλ από τα 160χιλ που παίρνει τώρα και σε χαιρέτησε ευγενικά.

Στον μπο και στον μάνταλο θα έδινα 600 γιατί είναι διεθνείς,αναλαμβάνω το ρίσκο της υπεραξίας γιατί είναι η βιτρίνα μου με διεθνείς συμμετοχές και μπορεί μελλοντικά να μου φέρουν ένα καλό ποσό στα ταμεία μου.Για βγές στην αγορά να βρείς διεθνείς με τα ποσά που θες να δώσεις στους δύο να δούμε τι θα βρεις?Εγώ σου λέω καλύτερο από ευρώπη δεν βρίσκεις και δυστυχώς με λατινική αμερική δεν ασχολείσαι.

Edited by Gorgar21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 εμπειρία σε άμεσες ξένες επενδύσεις, κλωστουφαντουργία, fairtrade, allianz και bank of sherwood.

:lol:  :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×