Jump to content

Ρόστερ / Συμβόλαια Π.Α.Ε. - 2017/18


The Magician
 Share

Recommended Posts

Εδώ μέσα άλλοι έχουν πεθυμήσει τον Αδαμίδη θετικά και εσένα σε πειράζει που τον έχουμε ως σημείο αρνητικής αναφοράς; 

Εμένα στα τέτοια μου ο Αδαμίδης και οι αναφορές που στιγματίζει. Άλλο λέω όμως και είναι αρκετά ξεκάθαρο αυτό που λέω.

Link to comment
Share on other sites

 Αυτοί που για οτιδήποτε κακό συμβαίνει στην ΑΕΚ

ρε συΣταυρο....

1)οικοδομικη αδεια

2)εναρξη εργασιων γηπεδου

3) 9 μεταγραφες

4)ομιλοι europa

5) τριμπαλο με μπαλαρα σε ομαδα με τριπλασιο μπατζετ απο σενα

 

και απο την αλλη μαζι σου προσληψη Λυμπεροπουλου ....... πιο ειναι ακριβως το κακο που συμβενει στην Α.Ε.Κ

Link to comment
Share on other sites

Αν παρουμε πρωταθλημα φετος ή αν τα πάμε ανέλπιστα πολύ καλά στην ευρώπη, θα σκεφτόμαστε οτι τον σεπτεμβρη ειχε φυγει ο Μαιστοροβιτς και ειχε πάρει την θεση του ο Λυμπερόπουλος;;

Για να πάρεις πρωτάθλημα ή να πας καλά στην Ευρώπη πάντως πρέπει να έχεις στελέχη ικανά να σου δημιουργήσουν δυνατή ομάδα, επομένως όλα έχουν τη σημασία τους

Link to comment
Share on other sites

Scripta manent που λένε και στην Καλαμαριά. Κι αν είμαστε άντρες, όταν έρθει η ώρα, υπερασπιζόμαστε τα ζόρικα που λέμε για τον άλλο. Όχι "δεν εννοούσα αυτό" ή "δεν εννοούσα εσένα αλλά μια απ' το χωριό-δεν την ξέρεις". Αυτό και δεν θα επανέλθω επί του θέματος. Αλλά η ώρα θα 'ρθει και θέλω να είσαι σωστός.

Και το ξαναγραφω για οποιον τραβαει ζορι με αυτα που εχει η ΑΕΚ κερδισει εως τωρα. Εισαι μεσα σε αυτους ?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα; Σήμερα; Η διαφαινόμενη πρόσληψη Λυμπερόπουλου, έχει εξηγηθεί από άλλους γιατί είναι κακό. Πιο παλιά ήταν ο Κετσπάγια, οι μη παίχτες στην επίθεση, ο βάτραχος κοκ. Εγώ δε λέω ότι το πρόσημο δεν είναι θετικό, είναι θετικότατο. Αλλά έχουμε θεματάκια να λύσουμε για να ξαναγίνουμε κανονική ομάδα χωρίς κολλήματα του παρελθόντος, μέσα στα οποία είναι δυστυχώς και ο Λυμπερόπουλος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα τέτοια μου ο Αδαμίδης και οι αναφορές που στιγματίζει. Άλλο λέω όμως και είναι αρκετά ξεκάθαρο αυτό που λέω.

Όχι δεν είναι στα αρχίδια σου, γιατί αν ήταν θα έλεγες σε αυτούς που έγραψαν ότι "έτσι διοικεί και ο Αδαμίδης" ότι δεν ξέρετε τι λέτε. 

Σαφώς δε σου υπαγορεύω τι να πεις ή όχι γιατί είσαι πολύ ευαίσθητος σε αυτό το θέμα και όχι δεν είναι ξεκάθαρο τι θες να πεις. 

Link to comment
Share on other sites

ρε συΣταυρο....

1)οικοδομικη αδεια

2)εναρξη εργασιων γηπεδου

3) 9 μεταγραφες

4)ομιλοι europa

5) τριμπαλο με μπαλαρα σε ομαδα με τριπλασιο μπατζετ απο σενα

 

και απο την αλλη μαζι σου προσληψη Λυμπεροπουλου ....... πιο ειναι ακριβως το κακο που συμβενει στην Α.Ε.Κ

Ρε παιδιά σόρρυ κιόλας, αλλά αυτό ακριβώς λέει ο άνθρωπος

Ότι πάνω που έχεις βάλει τα πράγματα σε μια σειρά και προοδεύεις σαν κλαμπ κάνεις ακατανόητες κινήσεις που δείχνουν ότι διατηρείς ακόμη τη μίζερη και απαρχαιωμένη ελληνική νοοτροπία

Τώρα που ναι το κακό σε αυτό και που κολλάει η ομάδα του 2004 ένας θεός ξέρει

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Και το ξαναγραφω για οποιον τραβαει ζορι με αυτα που εχει η ΑΕΚ κερδισει εως τωρα. Εισαι μεσα σε αυτους ?

 

Ναι αλλά το έγραψες καπάκια μετά την απάντηση σε εμένα, είναι προφανές ότι το έγραψες για εμένα δηλαδή. Το αν τραβάω ζόρι με τις επιτυχίες της ΑΕΚ είναι αστεία συζήτηση και προφανώς αρνούμαι να την κάνω. Δηλαδή έλεος, όλη μέρα με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο με την ΑΕΚ ασχολούμαστε, είπαμε είμαστε μερακλήδες αλλά ο σαδισμός δεν είναι του γούστου μου.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις πρωτάθλημα ή να πας καλά στην Ευρώπη πάντως πρέπει να έχεις στελέχη ικανά να σου δημιουργήσουν δυνατή ομάδα, επομένως όλα έχουν τη σημασία τους

Προφανώς αλλά θελω να πω οτι ουτως ή αλλως ολα και ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.

Σιγουρα παντως δεν θα πιστωθει το πρωταθλημα, αν το παρουμε, ο Λυμπεροπουλος.

Κανεις δεν θα ασχολειται μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αλλά θελω να πω οτι ουτως ή αλλως ολα και ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.

Σιγουρα παντως δεν θα πιστωθει το πρωταθλημα, αν το παρουμε, ο Λυμπεροπουλος.

Κανεις δεν θα ασχολειται μαζι του.

ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΑΝ ΒΓΕΙΣ ΤΕΤΑΡΤΟΣ....

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το έγραψες καπάκια μετά την απάντηση σε εμένα, είναι προφανές ότι το έγραψες για εμένα δηλαδή. Το αν τραβάω ζόρι με τις επιτυχίες της ΑΕΚ είναι αστεία συζήτηση και προφανώς αρνούμαι να την κάνω. Δηλαδή έλεος, όλη μέρα με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο με την ΑΕΚ ασχολούμαστε, είπαμε είμαστε μερακλήδες αλλά ο σαδισμός δεν είναι του γούστου μου.

Ρε συ. Συνελθε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αλλά θελω να πω οτι ουτως ή αλλως ολα και ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.

Σιγουρα παντως δεν θα πιστωθει το πρωταθλημα, αν το παρουμε, ο Λυμπεροπουλος.

Κανεις δεν θα ασχολειται μαζι του.

Ο Λυμπερόπουλος μέχρι τα Χριστούγεννα δε μπορεί να κάνει κάποια κίνηση που θα κάνει "κακό" στην ομάδα άμεσα με την έννοια ότι το ρόστερ σου έκλεισε μέχρι τέλους τους έτους και θέμα προπονητή για την ώρα δεν υφίσταται. 

Καθοριστικός θετικά ή αρνητικά θα γίνει αν τεθεί θέμα στον πάγκο και στις κινήσεις του Γενάρη. Μέχρι τότε μπορεί να διεκδικείς, μπορεί όχι, μπορεί το οτιδήποτε. 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αλλά θελω να πω οτι ουτως ή αλλως ολα και ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.

Σιγουρα παντως δεν θα πιστωθει το πρωταθλημα, αν το παρουμε, ο Λυμπεροπουλος.

Κανεις δεν θα ασχολειται μαζι του.

Ο Λυμπερόπουλος ότι είναι να πιστωθεί θα το πιστωθεί από το Γενάρη και μετά, αλλά και στα μέτωπα των ανανεώσεων

Από εκεί και πέρα το ποιος πιστώνεται ή δεν πιστώνεται την επιτυχία δεν σημαίνει ότι δεν έχει και σχέση μαζί της

Σε έναν οργανισμό υπάρχουν εργαζόμενοι σε διαφορετικά πόστα οι οποίοι βάζουν ένα λιθαράκι στην επιτυχία, άλλοτε μεγαλύτερο, άλλοτε μικρότερο είτε φαίνονται είτε δεν φαίνονται στον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξουμε το γκαρσόνι με ένα άλλο και το κάναμε χειρότερα και από αραβοισραηλινή διένεξη.

ΑΕΚάρα μου το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει. :D  :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι στα αρχίδια σου, γιατί αν ήταν θα έλεγες σε αυτούς που έγραψαν ότι "έτσι διοικεί και ο Αδαμίδης" ότι δεν ξέρετε τι λέτε. 

Σαφώς δε σου υπαγορεύω τι να πεις ή όχι γιατί είσαι πολύ ευαίσθητος σε αυτό το θέμα και όχι δεν είναι ξεκάθαρο τι θες να πεις. 

 

Λες να είμαστε φράξια οπαδών Σταύρου Αδαμίδη; Το "έτσι διοικεί κι ο Αδαμίδης" είναι ξεκάθαρο ότι αποτελεί αρνητική αναφορά παραδείγματος προς αποφυγή, κυρίως για το ότι η ΑΕΚ ήταν για τον πούτσο τότε. Παρ' όλα αυτά, δεν είναι ψέμα ότι η ΑΕΚ του Αδαμίδη ήταν καλύτερη ομάδα από την περσινή ΑΕΚ στον πρώτο γύρο. Άρα λοιπόν λέμε "αυτά ούτε επί Αδαμίδη-Σταύρο γύρνα πίσω ή έστω τηλεφώνα". Εναπόκειται στη διάθεση που έχει κάποιος απέναντι στον Μελισσανίδη για το πως θα ερμηνεύσει το τελευταίο. Αυτός που είναι φανατικός Μελισσανιδικός πχ θα κάνει ότι δεν καταλαβαίνει και θα πει "αυτοί οι μαλάκες επιζητούν τον Αδαμίδη". Αυτά περί Σταυρίτο.

 

Στο άλλο τώρα λέω ότι: Αυτοί (δηλαδή εσύ κατά βάση και καμια φορά κι ο Βασίλης με τον ΑΜιΝτι) που όταν γίνεται η παραμικρή κριτική στην ΑΕΚ επικαλούνται τον Αδαμίδη (και άρα κάνουν μονίμως την κουβέντα πουτάνα) τη λένε σε μένα επειδή έκανα τον συλλογισμό που έκανα και άνοιξε η συζήτηση εδώ μέσα και κατά τη γνώμη τους (σας) γάμησα την κουβέντα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Λυμπερόπουλος μέχρι τα Χριστούγεννα δε μπορεί να κάνει κάποια κίνηση που θα κάνει "κακό" στην ομάδα άμεσα με την έννοια ότι το ρόστερ σου έκλεισε μέχρι τέλους τους έτους και θέμα προπονητή για την ώρα δεν υφίσταται. 

Καθοριστικός θετικά ή αρνητικά θα γίνει αν τεθεί θέμα στον πάγκο και στις κινήσεις του Γενάρη. Μέχρι τότε μπορεί να διεκδικείς, μπορεί όχι, μπορεί το οτιδήποτε. 

Πραγματικά πιστεύεις ότι ο λύμπε θα μπορεί να επηρεάσει το οτιδήποτε που θα έχει σχέση με τον πάγκο ή τις μεταγραφές?

Link to comment
Share on other sites

Ο Λυμπερόπουλος ότι είναι να πιστωθεί θα το πιστωθεί από το Γενάρη και μετά, αλλά και στα μέτωπα των ανανεώσεων

Από εκεί και πέρα το ποιος πιστώνεται ή δεν πιστώνεται την επιτυχία δεν σημαίνει ότι δεν έχει και σχέση μαζί της

Σε έναν οργανισμό υπάρχουν εργαζόμενοι σε διαφορετικά πόστα οι οποίοι βάζουν ένα λιθαράκι στην επιτυχία, άλλοτε μεγαλύτερο, άλλοτε μικρότερο είτε φαίνονται είτε δεν φαίνονται στον κόσμο

Για αυτο ειπα "προφανως" και προσθεσα οτι ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος, εννοωντας οτι δεν μπορουμε να το ξερουμε απο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξουμε το γκαρσόνι με ένα άλλο και το κάναμε χειρότερα και από αραβοισραηλινή διένεξη.

ΑΕΚάρα μου το μεγαλείο σου τελειωμό δεν έχει. :D  :D

Ναι σόρρυ κιόλας που είναι η χειρότερη μέρα της εβδομάδας, δεν παίζει η ΑΕΚ, κοινώς θέλουμε να πεθάνουμε και ψάχνουμε αφορμές να βράσει λίγο το αίμα, να δώσουμε κάνα ραντεβού θανάτου. Τι μαλακία, έπρεπε να είμαστε νωχελικοί, όπως επιτάσσει αυτή η απαίσια μέρα της εβδομάδας που διανύουμε (όταν δεν παίζει η ΑΕΚ)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ειπα "προφανως" και προσθεσα οτι ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος, εννοωντας οτι δεν μπορουμε να το ξερουμε απο τωρα.

Εννοείται, κουβέντα κάνουμε για τα πάντα. Από μεταγραφές μέχρι τα νέα στελέχη της ΠΑΕ

Εμένα το παρελθόν του Λυμπερόπουλου, καθώς και η προσφορά του Μαιστόροβιτς μου κάνουν ακατανόητη τη συγκεκριμένη αλλαγή

Κάποιος άλλος μπορεί να διαφωνεί. Το μέλλον θα δείξει ποιος έχει δίκιο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα Λυμπε παει αλλου και προφανως ο "ηγετης" δεν θελει να σηκωνεται ανημερα Παναγιας αντι να ειναι στην Σουμελα να τρεχει στα Σπατα να λεει τα αυτονοητα,Προφανως αυτα δεν τα ηθελε 'η δεν τα μπορουσε ο Σουηδος, Ο μπιλ ειναι για αλλα οποτε καταληγεις στον Λυμπε που εφυγε γιατι δεν ηθελε βατραχια στα ποδια του. Εν κατακελειδι ο Σουηδος φευγει μες στα μελια και θα σου χρειαστει στο μελλον και δεν ημασταν και μπροστα να ξερουμε τι συμφωνηθηκε . Προχωραμε και θα κριθει και ο Λυμπε, ισως ψησει και τον Ιακωβο οποτε θα παρει τα ευσημα

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, κουβέντα κάνουμε για τα πάντα. Από μεταγραφές μέχρι τα νέα στελέχη της ΠΑΕ

Εμένα το παρελθόν του Λυμπερόπουλου, καθώς και η προσφορά του Μαιστόροβιτς μου κάνουν ακατανόητη τη συγκεκριμένη αλλαγή

Κάποιος άλλος μπορεί να διαφωνεί. Το μέλλον θα δείξει ποιος έχει δίκιο

Ουτε εμενα μου αρεσε η κινηση.

Ας ελπίσουμε να χουμε αδικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Στο άλλο τώρα λέω ότι: Αυτοί (δηλαδή εσύ κατά βάση και καμια φορά κι ο Βασίλης με τον ΑΜιΝτι) που όταν γίνεται η παραμικρή κριτική στην ΑΕΚ επικαλούνται τον Αδαμίδη (και άρα κάνουν μονίμως την κουβέντα πουτάνα) τη λένε σε μένα επειδή έκανα τον συλλογισμό που έκανα και άνοιξε η συζήτηση εδώ μέσα και κατά τη γνώμη τους (σας) γάμησα την κουβέντα.

Δεν έχω την απαίτηση και το ψώνιο να θυμάσαι είτε εσύ, είτε ο καθένας τι γράφω, αλλά τον Αδαμίδη παίζει να μην τον έχω επικαλεστεί ποτέ για να ανεβάσω τον Μελ. Επικαλούμαι κατ' ευθείαν την ομάδα Ντέμη, προσπαθώντας όσο μπορώ να διαχωρίσω αυτούς που πλήρωσαν από αυτούς που δούλευαν τον κόσμο της ΑΕΚ. Τον Αδαμίδη τον επικαλούμαι όταν παρατίθεται στη λογική "έτσι διοικούσε και ο Αδαμίδης". 

Και την ομάδα Ντέμη δηλαδή απόψε τη θυμήθηκα μετά από καιρό.

Συνεπώς σε ευχαριστώ για την αναφορά σου στο ποστ αλλά ήταν άστοχη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σόρρυ κιόλας που είναι η χειρότερη μέρα της εβδομάδας, δεν παίζει η ΑΕΚ, κοινώς θέλουμε να πεθάνουμε και ψάχνουμε αφορμές να βράσει λίγο το αίμα, να δώσουμε κάνα ραντεβού θανάτου. Τι μαλακία, έπρεπε να είμαστε νωχελικοί, όπως επιτάσσει αυτή η απαίσια μέρα της εβδομάδας που διανύουμε (όταν δεν παίζει η ΑΕΚ)

Όταν βαριέσαι θα με παίρνεις τηλ και θα δεις για πότε περνάει η ώρα. :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν επικαλουμαστε Αδαμιδη για να ανεβασουμε Μελ .Στα @@ μας ο προδοτης. αναφερουμε την εποχη που δεν θελουμε να ξαναζησουμε. Δεν τιθεται θεμα συγκρισεις, οταν ομως λεμε τιγρη παντελονι και ξερουμε οτι καποιοι αλλοι παντελονιαζαν και ζουσαν απο την  ΑΕΚ ε ειναι και λιγο αδικο προς τον τιγρη

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×