Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XVΙI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2017)


Gorgar21
 Share

Recommended Posts

Μπορει να ειναι υποχρεωτικη οψιον.Να τοποθετηθει ο Λιτο.

Δεν υπάρχει υποχρεωτική option.

Απλά αν συμφωνηθει ετσι,  αν τα δωσουμε του χρονου τον παιρνουμε, δεν μας υποχρεωνουν ομως να ο κανουμε, αλλιως θα ηταν αγορα από τωρα με τη μεγαλύτερη δόση να δινεται του χρόνου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα. Εγω βασιστηκα στο post του Ματζισιαν που φανηκε να δικαιωνεται. Σιγα μην δινει η ΠΑΕ ΑΕΚ αυτην την στιγμη 2,5 μυρια για το 50% του παικτη.

 

Παντως οπως και να εχει το 50% δεν το καταλαβαινω. Ετσι και κατσει το ντηλ και πληρωθει η οψιον του χρονου τι γινεται; θα παιζει τα μισα ματς εδω και τα μισα εκει ξερω ´γω φαση;

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα. Εγω βασιστηκα στο post του Ματζισιαν που φανηκε να δικαιωνεται. Σιγα μην δινει η ΠΑΕ ΑΕΚ αυτην την στιγμη 2,5 μυρια για το 50% του παικτη.

 

Παντως οπως και να εχει το 50% δεν το καταλαβαινω. Ετσι και κατσει το ντηλ και πληρωθει η οψιον του χρονου τι γινεται; θα παιζει τα μισα ματς εδω και τα μισα εκει ξερω ´γω φαση;

Επειδη καμια φορα "μεταφραζω" οσα λέγονται ή προσπαθώ, υποθετω οτι εννοει οτι αν πουληθει αργοτερα σε αλλη ομάδα θα πάρουν το 50%.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα. Εγω βασιστηκα στο post του Ματζισιαν που φανηκε να δικαιωνεται. Σιγα μην δινει η ΠΑΕ ΑΕΚ αυτην την στιγμη 2,5 μυρια για το 50% του παικτη.

Παντως οπως και να εχει το 50% δεν το καταλαβαινω. Ετσι και κατσει το ντηλ και πληρωθει η οψιον του χρονου τι γινεται; θα παιζει τα μισα ματς εδω και τα μισα εκει ξερω ´γω φαση;

2,5m για το 50% σημαινει πως ο παιχτης κοστολογειται στα 5m συνολο.

Οποτε αν πωληθει μελλοντικα, το 50% του ποσοτου πωλησης θα παει στην Λας Παλμας.

Αν πωληθει 10m η Λας Παλμας θα παρει επιπλεον 5m πχ.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω κι εγω οτι αυτο εννοουν.

Αλλιως θα ηταν κωμικοτραγικό.

"Παιδια αυτην την κυριακη εχουμε τοπικο ντερμπι με την Τενερίφη και εσεις παιζετε με τον ΑΟ κωλοπετινιτσας. Μας τον δινετε αυτη την βδομαδα, να σας τον αφησουμε για το ντερμπι με τον γαυρο;; "

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα. Εγω βασιστηκα στο post του Ματζισιαν που φανηκε να δικαιωνεται. Σιγα μην δινει η ΠΑΕ ΑΕΚ αυτην την στιγμη 2,5 μυρια για το 50% του παικτη.

 

Παντως οπως και να εχει το 50% δεν το καταλαβαινω. Ετσι και κατσει το ντηλ και πληρωθει η οψιον του χρονου τι γινεται; θα παιζει τα μισα ματς εδω και τα μισα εκει ξερω ´γω φαση;

 

συνδιοκτησια ειναι πληρωνεις εσυ το συμβολαιο του και παιζει σε εσενα δεν ειναι κατι παραξενο ειναι αρκετα συνηθες στην ιταλια και στην λατινικη αμερικη και εσχατως στην ισπανια 

 

συνηθως σε περιπτωση που η ομαδα θελει να πουλησει πρεπει πρωτα να αποζημιωσει το 50% της αλλης μεριας

 

ο παιχτης παντα παιζει στην ομαδα που πληρωνει το συμβολαιο του

 

ιδιο καθεστως ειχε ο τσαβεζ 50% μποκα 50% μπανφιλντ αλλα επαιζε μποκα 

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Μπερδευω το σε ποιον παιζει, προφανεστατα η προταση ειναι να συνεχισει να παιζει σε μας.

 

Η προταση ειναι καλη για τα δεδομενα μας, γι ´ αυτους θα δειξει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Να δώσει 5 μύρια και να τον φέρει κανονικά και όχι να κοροϊδεύει. 

Θα του κάνει κανένα χουνέρι ο Βαγγέλης και δε θα μπορούμε να κυκλοφορήσουμε στο δρόμο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δε παει στο γαβρο ο τσινος. Μονο αλυσοδεμενος. Το DNA του εχει μεταλλαχτει σε κιτρινομαυρο

Link to comment
Share on other sites

Μητσαρα ουτε ο καραπαπανοπειπερ δεν γλειφει ετσι τον Βαγγελα... μηπως ειστε τιποτα σοι? Απλα σε κοβω γιαυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Μητσαρα ουτε ο καραπαπανοπειπερ δεν γλειφει ετσι τον Βαγγελα... μηπως ειστε τιποτα σοι? Απλα σε κοβω γιαυτο ρωταω

Δε γλείφω. Την πραγματικότητα που δεν ήθελα να δω, περιγράφω.

Διαφωνείς δηλαδή πως αν θέλει να σε χουνεριάσει μπορεί άνετα να το κάνει;

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Μητσαρα ουτε ο καραπαπανοπειπερ δεν γλειφει ετσι τον Βαγγελα... μηπως ειστε τιποτα σοι? Απλα σε κοβω γιαυτο ρωταω

 

το να βλεπεις καθαρα τα πραγματα τωρα το λεμε καραπαπισμο?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το να βλεπεις καθαρα τα πραγματα τωρα το λεμε καραπαπισμο?

"Καθαρά τα πραγματα" σημαινει να θεωρεις τον βαγγελη μεγαλυτερο προεδρο στην ιστορια του ελληνικου ποδοσφαρου;;

Εκτος αν το να ανεβασουμε τον βαγγελη παραπανω απο αυτο που ειναι, ειναι ενας τροπος να "την πουμε" στον τιγρη.

Link to comment
Share on other sites

το να βλεπεις καθαρα τα πραγματα τωρα το λεμε καραπαπισμο?

Ετσι ειναι καθαρα τα πραγματα? Μαλλον εχουμε μπερδεψει την εννοια καθαρο και ισως εγω δεν την γνωριζω οπως εσεις

Link to comment
Share on other sites

Δε γλείφω. Την πραγματικότητα που δεν ήθελα να δω, περιγράφω.

Διαφωνείς δηλαδή πως αν θέλει να σε χουνεριάσει μπορεί άνετα να το κάνει;

Πιστευεις δεν θα το ειχε κανει μεχρι τωρα? 

Link to comment
Share on other sites

Λαέ παλμας θέλει μουνιρ από μπαρτσελονα αν τον πάρει θα μας δωκει αραουχο

ΤΟ ΜΟΥΝΙΡ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ.

 

κανε ΘΕΟΥΛΗ μου και ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ μου

 

να προκριθουμε αυριο και παρασκευη πρωι να εχουμε ανακοινωση ουχου να γελασει και εμας το χειλακι μας χριστιανοι ορθοδοξοι ειμαστε και εμεις 

 

και σου ορκιζομαι δεν θα σε ξαναβρισω ουτε εγω ουτε ο αβρααμ

Να μιλάς για πάρτη σου μεγάλε.

Εγώ με την Παναγίτσα έχουμε άλλη σχέση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Περί Λιβάγια.

 

 

Aν δεν παίξει, θα πληρώσεις...

Ο,τι και να πιστεύει ο Χιμένεθ για τον Λιβάγια, που στην πράξη δείχνει να τον αντιμετωπίζει με επιφύλαξη το λιγότερο, παρά το ότι συναίνεσε για την απόκτησή του, υπάρχει ένα θέμα που ίσως τον ξεπερνά.

Η Λας Πάλμας έχει βάλει όρους για τις συμμετοχές του παίκτη. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 20 στο πρωτάθλημα, για να μην πληρώσει «πρόστιμο» η ΑΕΚ. Αν είναι κάτω από 20, τότε ανάλογα με το πόσες είναι, υπάρχουν κυμαινόμενες ρήτρες που θα κληθεί να πληρώσει η Ενωση. Με τη μεγαλύτερη, που θα ισχύσει σε περίπτωση που ο παίκτης δεν αγωνιστεί σε περισσότερα από 5 ματς, να είναι κοντά στο μισό εκατομμύριο!

Να πούμε επίσης πως για τον Αραούχο τέτοιο όρο τον περασμένο Γενάρη δεν είχε απαιτήσει η Λας Πάλμας. Κι αυτό κάτι δείχνει για το πώς «μετράνε» τον παίκτη που έδωσαν το φετινό καλοκαίρι στην ΑΕΚ.

Τ.Τ.

http://www.efsyn.gr/arthro/adeia-premiera

Link to comment
Share on other sites

το θεμα οσον αφορα τον Αραουχο ειναι οτι η Λας Παλμας εκτος απο αυτον εχει μονο εναν επιθετικο στο ροστερ (Καλερι) απο τοτε που εφυγε ο Μποατενγκ. Και ο Ορτουνο επισης εχει δοθει δανεικος. Eκτος αν αλλαξει κατι ριζικα τις επομενες μερες

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις δεν θα το ειχε κανει μεχρι τωρα? 

Πιστεύω ότι αν το κάνει θα το κάνει όποτε του έρθει έτσι στην τρέλα, αν και ξαναλέω ότι ο Βαγγέλης έχει ωριμάσει. 

Μην έχετε στο μυαλό σας τον Βαγγέλη των κασετών της Εγκληματικής. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×