Jump to content

Recommended Posts

Σπουδαία κίνηση (και πάλι) από τον Σέρχιο Αραούχο. Ο φορ της ΑΕΚ παρέλαβε στην εκδήλωση του ΠΑΣΠΠ το βραβείο Fair Play, το κέρδισε λόγω του πανηγυρισμού που είχε κάνει για γκολ επί του Άρη. Υπενθυμίζεται ότι είχε σχηματίσει με τα δάκτυλά του το «Α» στη μνήμη του αδικοχαμένο Άλκη.

«Αυτό που έχω να πω είναι πως οι γονείς μου μου έδωσαν κάποιες αξίες. Αυτό που ελπίζω εγώ είναι να είμαστε αντίπαλοι μόνο για 90 λεπτά και να μη συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο. Εγώ εκείνη τη στιγμή περίμενα. Είχα στο μυαλό μου να αποδώσω τιμή στην οικογένεια του Άλκη και περίμενα εκείνη τη στιγμή για να αφιερώσω το γκολ. Είμαι απλός άνθρωπος, καταλαβαίνω τον πόνο της οικογένειας και για αυτό αν μου επιτρέπετε θέλω να δώσω το βραβείο στην οικογένεια του Άλκη», ανέφερε ο φορ της ΑΕΚ και πήρε αγκαλιά τους γονείς του Άλκη Καμπανού, επιστρέφοντάς τους το βραβείο.

Ο πατέρας του αδικοχαμένου φίλου του Άρη, τόνισε: «Είναι η πρώτη φορά που βρισκόμαστε με τον Αραούχο. Ευχαριστώ για την πρόσκληση να βραβεύσουμε τον Αραούχο. Ο Σέρχιο αποτελεί παράδειγμα για όλους. Πρέπει να πιστέψουμε το ποδόσφαιρο είναι άθλημα που ενώνει. Πρέπει να μάθουμε να χειροκροτάμε τους αθλητές όλων των ομάδων, όχι μόνο της δικής μας. Πρέπει να ανέβουμε το σκαλοπάτι της αξιοπρέπειας και του σεβασμού. Να δείξουμε δεν ανήκουν στο ποδόσφαιρο άτομα με τέτοιες συμπεριφορές».

Η μητέρα του Άλκη, ανέφερε: «Κοιτάζοντας τον Σέρχιο είδα ακόμη έναν γιο, τον γιό μου» δήλωσε η μητέρα του αδικοχαμένου φίλου του Άρη.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Τιμή για τον ίδιο τον Ουχο, τιμή και για την ΑΕΚ που έχει αρχηγό έναν τέτοιο άνθρωπο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανονικο αρχηγό φετος γενικά.

Έπρεπε να μας βγει η Παναγια πρώτα με τον άλλον, τον ορισμό του ακατάλληλου για αυτόν τον ρολο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αξίζει να ξαναδιαβάσει κανείς τα πρώτα ποστ αυτού του θρεντ για να θυμηθεί τι έχει γίνει με αυτόν τον άνθρωπο και εμάς τους ΑΕΚτζήδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ηταν αεκτζης και δε το ηξερε.

Φετος γμει και δερνει σε ολα τα επιπεδα. Ειναι τρομερα ταλαντουχος παικτης

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με τον λιβαγια είναι οι δυο πιο ταλαντούχοι παιχτες που έχουν παιξει στην ομάδα μετά τον σκοκο.

Απίστευτος παιχτης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σιδερένιος αλανιάρη!

Γερός να σαι και ας γυρίσεις και σε πιο πολύ χρόνο από το 5μηνο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο Αργεντινός επιθετικός, έστω και εαν λόγω τραυματισμού δεν θα μπορέσει να παίξει στο ματς με τον Βόλο, θα είναι παρών στη Νέα Φιλαδέλφεια (όπως ήδη είχατε διαβάσει πρώτοι στο Sportal.gr) και ως πρώτος αρχηγός θα είναι αυτός που θα σηκώσει το τρόπαιο της πρωταθλήτριας. 

Θα γίνει έτσι ο πρώτος ξένος ποδοσφαιριστής στην ιστορία της ΑΕΚ, που θα σηκώσει πρωτάθλημα, ως πρώτος αρχηγός. Διότι και το 2018, ο Σιμόες ήταν εξ αυτών που φορούσαν το περιβραχιόνιο. Στην ιεραρχία όμως, ο Μάνταλος ήταν τότε πρώτος. Τώρα όμως, είναι ο Αραούχο. 

Επίσης ο Αργεντινός μπαίνει σ' ένα πολύ κλειστό ξένων ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ, που έχουν πάρει περισσότερα από ένα πρωταθλήματα. «Πιάνει» στα δυο τον Ντούσαν Μπάγεβιτς αλλά και τον Ζόραν Σλίσκοβιτς. Και θα αρχίσει από αύριο να... κυνηγάει τα τρία που έχει κατακτήσει ο Ρέφικ Σαμπανάτζοβιτς και κατόπιν τα τέσσερα του Τόνι Σαβέβσκι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είναι κρίμα και άδικο ένας τέτοιος παίχτης να μην έχει παίξει ποτέ champions μετά από 10 χρόνια στην Ευρώπη

Μείνε μια χρονιά ακόμα ρε άνθρωπε!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε παρει και τον αειμνηστο τελικο με το 4-4 και τον μαλακα τον Νταμπιρσαιρ θα τον εχαμε ηρωα 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και σειρά ρούχων θα κάνεις ρε μουρλε; Πού αλλού θα τα βρεις αυτά, στα Κανάρια; 

image.thumb.png.1ab59dd02f362e2ae3fbfeb0ac77556b.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Και σειρά ρούχων θα κάνεις ρε μουρλε; Πού αλλού θα τα βρεις αυτά, στα Κανάρια; 

image.thumb.png.1ab59dd02f362e2ae3fbfeb0ac77556b.png

Ε μια χρονια ακομα θα μεινει 

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη ΚΜΜΜ να είστε λαμπεροί με ρούχα του αρχηγού, πχ λευκό πουκαμισάκι 378 € βλέπω στο σάιτ της. Όσο ένα διαρκείας στο πέταλο.

Στο μεταξύ η  Βαϊδάνη (η σχεδιάστρια που βγάζουν τώρα μαζί τα ρούχα) πριν κάτι μήνες είχε στείλει στην μισή ομάδα ρούχα της και τα φορούσαν στα στόρυ τους, ενώ το brand  έχει μόνο γυναικεία ρούχα, και σκεφτόμουν ότι είναι  εντελώς καμένη κίνηση μάρκετιγκ.

Ειλικρινά πάσχιζα να βρω έστω και έναν άνθρωπο που γνωρίζω εκτός από εμένα που να ξέρει ταυτόχρονα το  Μίτογλου και την Στεφανία Βαιδάνη. Αυτό θα πει άνοιγμα σε νέο κοινό.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Hahaha 6
Link to comment
Share on other sites

Ο αραουχο παραμυθια λεει οτι θα γυρισει καναρια.

Για την πρωην ειναι αυτα. Σταχτη στα ματια

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nf28 said:

Στην επόμενη ΚΜΜΜ να είστε λαμπεροί με ρούχα του αρχηγού, πχ λευκό πουκαμισάκι 378 € βλέπω στο σάιτ της. Όσο ένα διαρκείας στο πέταλο.

Δεν ειναι το ποσόν το θεμα. Αλλα για ποιες να βάλουμε τα καλά μας? Εσείς εδώ μέσα δε μας καταδέχεστε και μέχρι κι η Αναστασία  φέτος μας εγκατέλειψε. Ο παλαίμαχος ότι και να βάλουμε δεν παρεξηγει. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε νουφου μπας κι είναι κάνα μιλφ αυτή η Βαϊδάνη πως την είπες και έτσι να εξηγούνται όλα; Είναι μερακλής ο Αραούχο;

Να γίνει poll

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×