Jump to content

Α.Ε.Κ. - Λάρισα (3η αγ.): 10/09, 18:15, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπεζ
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Αιντάρεβιτς
      0
    • Μάνταλος
      10
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Λιβάγια
      15
    • Μπακασέτας
      0
    • Αραούχο
      1
    • Βλαχομήτρος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      22
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπεζ
      1
    • Βράνιες
      8
    • Τσόσιτς
      0
    • Γιόχανσον
      2
    • Αιντάρεβιτς
      11
    • Μάνταλος
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      2
    • Κλωναρίδης
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Αραούχο
      0
    • Βλαχομήτρος
      0


Recommended Posts

Περιμενα να κανει δοκιμη και τους 2 μαζι μπροστα, αλλα χαλαλι.

Ειναι ενα ζητουμενο σε τι συστημα θα τους χωρεσει (πλην του 5-3-2 που μαλλον θα το χρησιμοποιει σε πιο "δυσκολα" ματς).

 

Ακομα πιο αμεσο ειναι να δουμε πώς θα παιξει με Ριεκα. Γιατι αν θελει να παιξει με 3 πισω, πρεπει να κανει κατι που δεν εχει ξαναδοκιμαστει (οπισθοχωρηαη Γιοχανσον με απορια ποιος θα παιξει βαθος ή ντεμπουτο Τζανετοπουλου με την ιδια απορια).

 

Κατα τα λοιπα το ματς δεν σηκωνει κριτικη. Τσιριζει ο Κουγιας και νομιζει οτι κατι τρεχει στα γυφτικα. Μιλαμε για μια ΑΕΛ που καθε χρονο τρωει 3+ στο ΟΑΚΑ.

 

Κορυφαιος ο Μανταλος. Πολυ θετικος ο Λιβαγια αλλα δεν ξεμπουκωνει (δεν φαινεται να την εχει την τελικη και σαν τον Αραουχο, οκ, αλλα εχει αλλα καλα). Ορεξατοι και σχεδον ολοι οσοι επαιξαν. Αραουχο ιδανικο ντεμπουτο, εδειξε ποιος ειναι με το καλημερα.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα να κανει δοκιμη και τους 2 μαζι μπροστα, αλλα χαλαλι.

Ειναι ενα ζητουμενο σε τι συστημα θα τους χωρεσει (πλην του 5-3-2 που μαλλον θα το χρησιμοποιει σε πιο "δυσκολα" ματς).

 

Ακομα πιο αμεσο ειναι να δουμε πώς θα παιξει με Ριεκα. Γιατι αν θελει να παιξει με 3 πισω, πρεπει να κανει κατι που δεν εχει ξαναδοκιμαστει (οπισθοχωρηαη Γιοχανσον με απορια ποιος θα παιξει βαθος ή ντεμπουτο Τζανετοπουλου με την ιδια απορια).

 

Κατα τα λοιπα το ματς δεν σηκωνει κριτικη. Τσιριζει ο Κουγιας και νομιζει οτι κατι τρεχει στα γυφτικα. Μιλαμε για μια ΑΕΛ που καθε χρονο τρωει 3+ στο ΟΑΚΑ.

 

Κορυφαιος ο Μανταλος. Πολυ θετικος ο Λιβαγια αλλα δεν ξεμπουκωνει (δεν φαινεται να την εχει την τελικη και σαν τον Αραουχο, οκ, αλλα εχει αλλα καλα). Ορεξατοι και σχεδον ολοι οσοι επαιξαν. Αραουχο ιδανικο ντεμπουτο, εδειξε ποιος ειναι με το καλημερα.

Αυτα.

 

 

Κρατάω τριάδα έκπληξη πίσω με Βράνιες - Ούρος - Γιαννούτσο που για μένα ταιριάζει καλύτερα με Τσόσιτς να κρατά βαθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλό

Λιβάγια 

Βράνιες γιατί κατάφερε να φάει κίτρινη σε ματς που ο αντίπαλος δεν σου έκανε φάση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρή η ομάδα, σε κάποιες φάσεις ήταν βαρετό το ματς αλλά το προτιμώ απ το να καρδιοχτυπώ με το κάθε χωριό στο ΟΑΚΑ.

Πολύ θετικό ότι δε θυμόμαστε τι χρώμα εμφάνιση φορούσε ο Ανέστης.

 

 

ααααα, πιάσαμε και Π&Ο, thanks to Araujo!

Edited by moukie
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Aν η ομάδα είχε ένα μπακ-απ του Λόπεζ κι ένα καλό box-to-box θα μιλάγαμε για υπερπληρότητα...

 

τώρα ελπίζουμε να βγει iron-man ο Πορτογάλος και να μας κάτσει και ο Κονέ σαν το Λάζαρο...

 

+

ο μονίμως σούπερ Μπακάκης.

Η γκολάρα του Μάνταλου

Ο Τσίναρος

 

-

εντάξει... δεν αντέχει σε πολύ κριτική το ματς...

ας γράψω τον φλύαρο Αιντάρεβιτς και το τζούφιο Λιβάγια...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "με σκοτωνουν τρεχτε καλε με σκοτωνουν" που το φωναζε ? Στην παρεα 6 ατομων που λεει οτι ειχε διπλα του ? Τεσπα. Εφαγε κοφτο μακαρονακι και χορτασε σημερα η αδερφη λεχωνα. Απομενει να τον ξεβρακωσουν οι monsters στην πλ. Ταχυδρομειου.

Link to comment
Share on other sites

Πού είσαι μωρή λεχώνα??

 

8806910891a026e8ffcc16ee60a75aa1_542196.

Σασταλεγάκιας. 

Πολλά νεύρα έχει ο Μίμης τώρα τελευταία. 

Ποιος θα είναι ο επόμενος που θα τις αρπάξει μόνο ο Θεός το ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσίνο μίλησε για την επιστροφή του με γκολ και την πιθανή συνύπαρξη του με τον Μάρκο Λιβάγια στην επίθεση

 

Για την επιστροφή του στα «κιτρινόμαυρα» με γκολ, τη νίκη επί της Λάρισας και την πιθανή συνύπαρξη του στην επίθεση της ΑΕΚ με τον Μάρκο Λιβάγια, μίλησε ο Σέρχιο Αραούχο. Ο Αργεντινός επιθετικός της Ένωσης που αγωνιζόμενος για περίπου ένα τέταρτο πρόλαβε να σκοράρει απέναντι στην ΑΕΛ ανέφερε στη NOVA: «Η αλήθεια είναι ότι ήταν ένα “θλιβερό” παιχνίδι λόγω του κλίματος που δεν υπήρχε κόσμος. Ήθελα να παίξω, δεν ήξερα αν θα συμβεί, αλλά είμαι χαρούμενος που κατάφερε να σκοράρω και συνεχίζουμε».

 

Για το πόσο μπορεί να τον βοηθήσει το γεγονός ότι σκόραρε με την επιστροφή του στην ομάδα: «Είναι πάρα πολύ σημαντικό να σκοράρει ο οποιοσδήποτε επιθετικός. Τόσο εγώ όσο και ο Λιβάγια. Αυτό που θα κάνουμε είναι να προσπαθήσουμε ο ένας να βοηθήσει τον άλλο ώστε να βοηθήσουμε συνολικά την ομάδα. Να κάνουμε καλά παιχνίδια, να μπορέσουμε να σκοράρουμε ώστε να πάρουμε καλά αποτελέσματα».

 

Για την παρουσία του Λιβάγια: «Πιστεύω ότι θα είναι λίγο δύσκολο για τον προπονητή να πάρει αποφάσεις. Τόσο εγώ όσο και ο Λιβάγια θα είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι αν μπορέσουμε να παίζουμε μαζί, αλλά ο προπονητής θα είναι αυτός που θα πάρει τις αποφάσεις. Μακάρι να μπορέσουμε να παίζουμε μαζί».

 

Για το ματς με τη Ριέκα και αν ένας από τους λόγους της επιστροφής του ήταν η συμμετοχή της ΑΕΚ στο Europa League: «Νομίζω δεν ήταν καθαρά κίνητρο να συμμετέχω στην Ευρώπη. Εγώ γύρισα γιατί ένιωσα την αγάπη του κόσμου. Ένιωσα ότι ήμουν αγαπητός και ο κόσμος της ΑΕΚ ήθελε να επιστρέψω για αυτό έκανα και τα πάντα για να έρθω. Σήμερα με ελάχιστο κόσμο άκουσα το χειροκρότημα και αυτό μου δίνει δύναμη».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σασταλεγάκιας. 

Πολλά νεύρα έχει ο Μίμης τώρα τελευταία. 

Ποιος θα είναι ο επόμενος που θα τις αρπάξει μόνο ο Θεός το ξέρει.

 

ο Λιβαγια μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

 

Για το ματς με τη Ριέκα και αν ένας από τους λόγους της επιστροφής του ήταν η συμμετοχή της ΑΕΚ στο Europa League: «Νομίζω δεν ήταν καθαρά κίνητρο να συμμετέχω στην Ευρώπη. Εγώ γύρισα γιατί ένιωσα την αγάπη του κόσμου. Ένιωσα ότι ήμουν αγαπητός και ο κόσμος της ΑΕΚ ήθελε να επιστρέψω για αυτό έκανα και τα πάντα για να έρθω. Σήμερα με ελάχιστο κόσμο άκουσα το χειροκρότημα και αυτό μου δίνει δύναμη».

Αρρώστησε μας κι άλλο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παντως σημαντικο ζητουμενο η συνυπαρξη Αραουχο-Λιβαγια (περαν του οτι ειναι τα 2 μεγαλυτερα συμβολαια, δειχνει αγωνιστικα λαθος να θυσιαστει ενας απο τους δυο).

Και πλην του 5-3-2 πρεπει να δουμε πώς θα χωρεσουν (και με Μανταλο).

 

Σε 4-2-3-1 ή 4-4-1-1 ή 4-4-2 ο Πετρακης πρεπει να παιζει στο πλαι.

Σε 4-3-3 ειτε ο Λιβαγια, ειτε ο Αραουχο πρεπει καποιος να τραβηχτει στο πλαι.

 

Υγ. Και σε ολα τα παραπανω καποιος πρεπει να παιζει δεξια. Προφανως Λαζαρος ή Βικτωρας αφου Τριστασον-Πατιτο (ή και Κονε) δεν φαινονται προς το παρον να πολυ-υπολογιζονται για βασικες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×