Jump to content

HNK Rijeka - A.E.K (Europa League): 14/09, 20:00, Cosmote Sport 2


felman
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      5
    • Λόπες
      1
    • Βράνιες
      2
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Μάνταλος
      3
    • Λιβάγια
      19
    • Μπακασέτας
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      27
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      11
    • Κλωναρίδης
      15
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      1
    • Αραούχο
      0


Recommended Posts

Εν τω μεταξύ σε κάποια φάση, ο Vranjes πρέπει να δανείστηκε το λεξικό μου και μιλούσε πολύ ευγενικά στον Ανέστη.

ekei poy ekane k dn ekane exodo

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και να το παω και λιγο παραπερα, μια που τα ονειρα δεν κοστιζουν? Ακομα σημαντικοτερο και καλυτερο ειναι σε 1-2 χρονακια, παιδια 9-15 ετων να πηγαινουν περηφανα με την φανελα της ΑΕΚ πολύ συχνα στο σχολειο τους στα Καμινια, στους Αμπελοκηπους και στην Νεαπολη και πολλα παιδια να λενε στον μπαμπα τον γαυροβαζελο ή τον μπαουκτζη, 'ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ, ΤΕΛΟΣ!' και παρ' ολες τις προσπάθειες τους να αλλαξοπιστησουν, αυτά να πορωνονται ακομα περισσοτερο με την ΑΕΚ.

 

Αν το καταφέρουμε αυτό καποτε, τοτε θα εχουμε γυρισει σελιδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανεστης 7

Η βαθμολογια μπαινει ξεκαθαρα για την σημαντικοτατη αποκρουση στην αρχη, γιατι στο υπολοιπο ματς ηταν αγχωδης.

 

Μπακακης 7,5

Αν εξαιρεσεις 2-3 λαθη απειριας/αγχους ηταν και παλι τουρμπο. Σταθεροποιει την αποδοση του κι συτο ειναι το κυριοτερο.

 

Λοπες 9

Εκπληκτικος. Κυριως αμυντικα που δεν του το ειχα και μακαρι να συνεχισει να με διαψευδει.

 

Βρανιες 8,5

Εξαιρετικος σε ολο το ματς και κυριως στο 1ο ημιχρονο. Τα νευρα κι ενα-δυο τσαφακια ειναι στο μενου του παντα, αλλα μπροστα στα θετικα που κανει δεν ειναι τιποτα.

 

Τσοσιτς 7

Θετικος, αλλα οχι στο επιπεδο των υπολοιπων της αμυντικης γραμμης.

 

Σιμοες 7

Ετρεξε, παλεψε, βοηθησε, αλλα δεν απεφυγε και καποια λαθη. Θα επρεπε να ενεργησει καλυτερα στην τεραστια ευκσιρια που εχασε. Επισης εκανε και καποια μαλλον αχρειαστα φαουλ.

 

Γιοχανσον 6

Προσπαθησε μεν, αλλα δεν φανηκε να εχει αρκετη ενεργεια σε πολλες φασεις.

 

Χριστοδουλοπουλος 7

Η βαθμολογια μπαινει χαρη στο γκολ, αφου κατα τα λοιπα εδειχνε κουρασμενος κι εκτος αγωνα. Η ποιοτητα αναμφισβητητη, το ιδιο και η μικρη αντοχη.

 

Μανταλος 8

Εξαιρετικο πρωτο ημιχρονο, πετυχε και το 1ο γκολ. Φετος δειχνει οτι παει να γυρει την πλαστιγγα οριστικα υπερ του.

 

Κλωναριδης 6

Δεν βοηθησε αρκετα. Γενικα κανει αρκετες δουλειες μεσα στο τερεν, αλλα εχει σοβαρο θεμα στις πασες του.

 

Λιβαγια 8,5

Εχουμε καταλαβει πληρως τι παικτης ειναι πλεον. Δεν ειναι σκορερ, δεν φτανει καν σε πολλες προσπαθειες για γκολ. Αλλα στο να υποδεχεται την μπαλα, να κραταει την μπαλα και να ετοιμαζει γκολ σε συμπαικτες, μιλαμε για επιπεδο Ιλια Ιβιτς. Στα τελευταια ματς δειχνει να συγκρατει και τα νευρα του.

 

Μπακασετας 6,5

Προσπαθησε, οσο αγωνιστηκε, αλλα ως εκει.

 

Αινταρεβιτς -

Δεν μπορει να κριθει.

 

Αραουχο -

Δεν μπορει να κριθει.

 

Χιμενεθ 8

Για μια ακομα φορα η ομαδα ετοιμη ψυχολογικα. Σε επιλογες δεν συμφωνω με ολα οσα εκανε, αλλα δικαιωθηκε εκ του αποτελεσματος. Πρεπει να αρχισει να εκμεταλλευεται Αραουχο και Λιβαγια μαζι, ειναι κριμα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Του ζήτησα να το εκτελέσει ο Μπακασέτας και ο Λάζαρος γύρισε και με κοίταξε με ένα βλέμμα σαν να μου λέει “είσαι τρελός;”. Δεν μου άφησε περιθώριο! Οπότε εκεί του είπα κάνε ότι θέλεις. Και το έκανε (σ. σ. Γέλια)

 

:lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και να το παω και λιγο παραπερα, μια που τα ονειρα δεν κοστιζουν? Ακομα σημαντικοτερο και καλυτερο ειναι σε 1-2 χρονακια, παιδια 9-15 ετων να πηγαινουν περηφανα με την φανελα της ΑΕΚ πολύ συχνα στο σχολειο τους στα Καμινια, στους Αμπελοκηπους και στην Νεαπολη και πολλα παιδια να λενε στον μπαμπα τον γαυροβαζελο ή τον μπαουκτζη, 'ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ, ΤΕΛΟΣ!' και παρ' ολες τις προσπάθειες τους να αλλαξοπιστησουν, αυτά να πορωνονται ακομα περισσοτερο με την ΑΕΚ.

 

Αν το καταφέρουμε αυτό καποτε, τοτε θα εχουμε γυρισει σελιδα.

ektos proteuousas exei polla tetoia pitsirikia.ekei koitaxte na ftiaxete ta pragmata
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αδικείς νομίζω τον Μπακάκη, αλλά Ο.Κ.

Για εμένα οι χειρότεροι ήταν ο Johansson (ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ) και μετά ο Ντόριαν.

Link to comment
Share on other sites

Αδικείς νομίζω τον Μπακάκη, αλλά Ο.Κ.

Για εμένα οι χειρότεροι ήταν ο Johansson (ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ) και μετά ο Ντόριαν.

Με ενοχλησαν λιγο 1-2 τσαφ προς το τελος, ειμαι και λιγο συγκρατημενος γενικα μαζι του γιατι με εχει φοβησει στο παρελθον, αυτο ειναι αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που είδα

 

Ανέστης - 6

Μπακάκης - 8

Λόπεζ - 7

Βράνιες - 8

Τόσιτς - 8

Σιμόες - 7

Γιόχανσον - 5

Κλωναρίδης - 4

Λάζαρος - 6

Μάνταλος - 7

Λιβάγια - 8

 

Για τις αλλαγές απλά παναγίτσες φύγανε στον ΟΥΧΟ που μπήκε και βλέποντας το τάκλιν μέσα σε δευτερόλεπτα λέω τυχεροί ήμασταν που δεν του έβγαλε καμιά κόκκινη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ektos proteuousas exei polla tetoia pitsirikia.ekei koitaxte na ftiaxete ta pragmata

Chris και στην πρωτευουσα εχει πολλα πιτσιρικια σε Νεα Ιωνια, Περισσο, ΝΦ, Μενιδι κλπ.... το θεμα είναι τα πιτσιρικια αυτά να ξεφυτρωνουν λογω ποιοτητας της ΑΕΚ σε 'καστρα' αλλόθρησκων, εξ ου και Νεαπολη Θεσσαλονικης, Καμινια, Ζωγραφου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τα χουμε δει ολα μέχρι στιγμής

Διπλα στην Ευρώπη, μπουλντόζες. Μαντέψτε για τι θα πανηγυρίζουμε τον μαιο

Link to comment
Share on other sites

Ανεστης 7

Η βαθμολογια μπαινει ξεκαθαρα για την σημαντικοτατη αποκρουση στην αρχη, γιατι στο υπολοιπο ματς ηταν αγχωδης.

 

Μπακακης 7,5

Αν εξαιρεσεις 2-3 λαθη απειριας/αγχους ηταν και παλι τουρμπο. Σταθεροποιει την αποδοση του κι συτο ειναι το κυριοτερο.

 

Λοπες 9

Εκπληκτικος. Κυριως αμυντικα που δεν του το ειχα και μακαρι να συνεχισει να με διαψευδει.

 

Βρανιες 8,5

Εξαιρετικος σε ολο το ματς και κυριως στο 1ο ημιχρονο. Τα νευρα κι ενα-δυο τσαφακια ειναι στο μενου του παντα, αλλα μπροστα στα θετικα που κανει δεν ειναι τιποτα.

 

Τσοσιτς 7

Θετικος, αλλα οχι στο επιπεδο των υπολοιπων της αμυντικης γραμμης.

 

Σιμοες 7

Ετρεξε, παλεψε, βοηθησε, αλλα δεν απεφυγε και καποια λαθη. Θα επρεπε να ενεργησει καλυτερα στην τεραστια ευκσιρια που εχασε. Επισης εκανε και καποια μαλλον αχρειαστα φαουλ.

 

Γιοχανσον 6

Προσπαθησε μεν, αλλα δεν φανηκε να εχει αρκετη ενεργεια σε πολλες φασεις.

 

Χριστοδουλοπουλος 7

Η βαθμολογια μπαινει χαρη στο γκολ, αφου κατα τα λοιπα εδειχνε κουρασμενος κι εκτος αγωνα. Η ποιοτητα αναμφισβητητη, το ιδιο και η μικρη αντοχη.

 

Μανταλος 8

Εξαιρετικο πρωτο ημιχρονο, πετυχε και το 1ο γκολ. Φετος δειχνει οτι παει να γυρει την πλαστιγγα οριστικα υπερ του.

 

Κλωναριδης 6

Δεν βοηθησε αρκετα. Γενικα κανει αρκετες δουλειες μεσα στο τερεν, αλλα εχει σοβαρο θεμα στις πασες του.

 

Λιβαγια 8,5

Εχουμε καταλαβει πληρως τι παικτης ειναι πλεον. Δεν ειναι σκορερ, δεν φτανει καν σε πολλες προσπαθειες για γκολ. Αλλα στο να υποδεχεται την μπαλα, να κραταει την μπαλα και να ετοιμαζει γκολ σε συμπαικτες, μιλαμε για επιπεδο Ιλια Ιβιτς. Στα τελευταια ματς δειχνει να συγκρατει και τα νευρα του.

 

Μπακασετας 6,5

Προσπαθησε, οσο αγωνιστηκε, αλλα ως εκει.

 

Αινταρεβιτς -

Δεν μπορει να κριθει.

 

Αραουχο -

Δεν μπορει να κριθει.

 

Χιμενεθ 8

Για μια ακομα φορα η ομαδα ετοιμη ψυχολογικα. Σε επιλογες δεν συμφωνω με ολα οσα εκανε, αλλα δικαιωθηκε εκ του αποτελεσματος. Πρεπει να αρχισει να εκμεταλλευεται Αραουχο και Λιβαγια μαζι, ειναι κριμα.

Θα αρχίσει να τους εκμεταλλευεται σιγά σιγά και τους Λιβάγια Αραούχο. Ολα θα γινουν. Και στους 32 του Γιουρόπα θα παμε, και πρωτάθλημα θα πάρουμε και οι εξεδρες της αγιαςσοφιάς θα ανεβουν. Το τελευταιο ασχετο με τους παίκτες και τον προπονητή αλλά οτι γουσταρουμε λέμε,

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

vasika to thema einai ta pitsirikia na nai kaulomena.k eixame polla sta giannena

 

 

Το βασικο είναι να εξαπλωσεις την οπαδικη/φιλαθλη σου βαση. Χαιρομαι που ακουω για τα Γιάννενα, εισαι όμως σαν ομαδα στο επιπεδο να δημιουργεις παιδια-οπαδους και να αυξανεις κοσμο στα λεγομενα ΄'καστρα΄ των γαυροβάζελων ή των μπαογκτζήδων?

Link to comment
Share on other sites

αυτο παντως με τον Ανεστη και τις εξοδους εχει αρχισει να εκνευριζει και τους κεντρικους αμυντικους οπως ειδαμε σε 2 φασεις που του καναν παρατηρηση

Link to comment
Share on other sites

τωρα σε εκνευριζει ? 3 χρονια εχουμε αλλαξει 70 σωβρακα με τον μαλακα που δεν κανει εξοο ουτε με αιτηση

Link to comment
Share on other sites

Περήφανος που είναι στην ΑΕΚ δήλωσε ο Ούρος Τσόσιτς στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι.

«Ειμαι περήφανος που ειμαι σε αυτή την ομάδα. Το δείξαμε στον αγωνιστικό χώρο ότι ήρθαμε να κερδίσουμε. Ειμαι περήφανος που ειμαι στην ΑΕΚ και χαίρομαι πάρα πολύ γι’ αυτό».

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλη ευλογια να εχει βρει κεντρικους αμυντικους βρανιες και τσοσιτς

διορθωσαν πολλες μαλακιες του Ανεστη σημερα

Link to comment
Share on other sites

Πάντα υπήρχε προσμονή για τα παιχνίδια αλλά αυτό το πράγμα φέτος που μετράμε τις ώρες μέχρι το επόμενο εντός στο ξενέρωτο οακα πιστώνεται σε όλους από την διοίκηση μέχρι τους φροντιστές.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×