Jump to content

HNK Rijeka - A.E.K (Europa League): 14/09, 20:00, Cosmote Sport 2


felman
 Share

Mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

32 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Ανέστης
      0
    • Μπακάκης
      5
    • Λόπες
      1
    • Βράνιες
      2
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      1
    • Μάνταλος
      3
    • Λιβάγια
      19
    • Μπακασέτας
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      27
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Λόπες
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσόσιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      11
    • Κλωναρίδης
      15
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Μπακασέτας
      0
    • Αϊντάρεβιτς
      1
    • Αραούχο
      0


Recommended Posts

ta mounia thes na peis pou dosan to mats g ton keita kai exo k mplouza me diafhmish motta

Από τα 80ς δεν τους χωνεύω που χώθηκε ο μπερλουσκόνι.

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ στα ευκολα, ΑΕΚΑΡΑ στα δυσκολα.

Για τους περισσοτερους δεν ισχυει, ουτε και για μενα εδω και καιρό πια, αλλά το σωστό ειναι αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς στο εξωτερικό δεν μπόρεσα να δω το παιχνίδι αλλα ειδα τουλάχιστον τα γκολ . Βέβαια έβλεπα στο live score τι γινόταν στα κλεφτά και ήταν ηδονή όταν ειδα τελικό το 1-2. Τωρα στο ξενοδοχείο κάθομαι διαβάζω και απολαμβάνω τις κωλοτούμπες απο αρδ και μυρωδιές οπαδούς που αποθεώνουν αυτούς που έλεγαν σαπακια κσι παλτά . Ρε φέρτε πίσω Ντιντακ και Αραβιδη. Και μην ξεχάσετε το Κολοβέτσιο για βάθος .

Μπραβο στην Αεκαρα για σημερα . Δεν μεγαλώνει επιστρέφει στην θέση της . Διπλό την Κυριακή και αναμονή για να πεταλωσουμε με τον ψυχίατρο τον κυρ Σαββα και την κομπανία του.

ΥΓ . Κυρ Σαββα κάποιοι φέραμε βαθμούς απο την Ευρώπη άλλοι ΘΑ φέρουν κάποια στιγμή μπορει και του χρόνου. Και σόδες πολλές σόδες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλω καφριλα σε μερα χαρας αλλα ειλικρινα δεν μπορω να μην το κανω. ΟΚ την Ριεκα κερδισες και ακομα δεν εχεις καταφερει τιποτα απολυτως, αλλα ρε πουστη μου η γκρινια απο το πρωτο κιολας φιλικο εδω μεσα ηταν ανειπωτη.

 

Λεγανε καποιοι οτι ο Λιβαγια δεν ειναι Αραουχο αλλα ξερει μπαλα και θα σε βοηθησει πολυ μεσα στη χρονια, ειδικα αν τον πλαισιωσεις με Ουχο. 

Καποιοι αλλοι χλευαζανε.

 

Λεγανε καποιοι οτι ο Λοπεζ θα βγει ισως και καλυτερος του Ντιντακ ειδικα επιθετικα. 

Καποιοι αλλοι γελαγανε.

 

Λεγανε καποιοι οτι η ΑΕΚ ανεβηκε επιπεδο στο ροστερ της σε σχεση με περσι και μαλιστα με διαφορα.

Καποιοι αλλοι κοροιδευανε.

 

Τελος, οσοι με ξερουν απο παλια γνωριζουν τι εχω σουρει στον ηγετη. Παρολα αυτα καποιοι αλλοι κατηγορουσαν οτι μας δουλευει και θελει να μασει.

 

ΓΗΠΕΔΟ. ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΡΟΣΤΕΡ. ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΙΤΛΟΥ. Η ΑΕΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

 

ΝΑΙ ΡΕ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑΜΕ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλω καφριλα σε μερα χαρας αλλα ειλικρινα δεν μπορω να μην το κανω. ΟΚ την Ριεκα κερδισες και ακομα δεν εχεις καταφερει τιποτα απολυτως, αλλα ρε πουστη μου η γκρινια απο το πρωτο κιολας φιλικο εδω μεσα ηταν ανειπωτη.

 

Λεγανε καποιοι οτι ο Λιβαγια δεν ειναι Αραουχο αλλα ξερει μπαλα και θα σε βοηθησει πολυ μεσα στη χρονια, ειδικα αν τον πλαισιωσεις με Ουχο. 

Καποιοι αλλοι χλευαζανε.

 

Λεγανε καποιοι οτι ο Λοπεζ θα βγει ισως και καλυτερος του Ντιντακ ειδικα επιθετικα. 

Καποιοι αλλοι γελαγανε.

 

Λεγανε καποιοι οτι η ΑΕΚ ανεβηκε επιπεδο στο ροστερ της σε σχεση με περσι και μαλιστα με διαφορα.

Καποιοι αλλοι κοροιδευανε.

 

Τελος, οσοι με ξερουν απο παλια γνωριζουν τι εχω σουρει στον ηγετη. Παρολα αυτα καποιοι αλλοι κατηγορουσαν οτι μας δουλευει και θελει να μασει.

 

ΓΗΠΕΔΟ. ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΡΟΣΤΕΡ. ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΙΤΛΟΥ. Η ΑΕΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

 

ΝΑΙ ΡΕ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑΜΕ.

o livadias de scorarei oute me ferrari

Link to comment
Share on other sites

Θα βγαλω καφριλα σε μερα χαρας αλλα ειλικρινα δεν μπορω να μην το κανω. ΟΚ την Ριεκα κερδισες και ακομα δεν εχεις καταφερει τιποτα απολυτως, αλλα ρε πουστη μου η γκρινια απο το πρωτο κιολας φιλικο εδω μεσα ηταν ανειπωτη.

 

Λεγανε καποιοι οτι ο Λιβαγια δεν ειναι Αραουχο αλλα ξερει μπαλα και θα σε βοηθησει πολυ μεσα στη χρονια, ειδικα αν τον πλαισιωσεις με Ουχο. 

Καποιοι αλλοι χλευαζανε.

 

Λεγανε καποιοι οτι ο Λοπεζ θα βγει ισως και καλυτερος του Ντιντακ ειδικα επιθετικα. 

Καποιοι αλλοι γελαγανε.

 

Λεγανε καποιοι οτι η ΑΕΚ ανεβηκε επιπεδο στο ροστερ της σε σχεση με περσι και μαλιστα με διαφορα.

Καποιοι αλλοι κοροιδευανε.

 

Τελος, οσοι με ξερουν απο παλια γνωριζουν τι εχω σουρει στον ηγετη. Παρολα αυτα καποιοι αλλοι κατηγορουσαν οτι μας δουλευει και θελει να μασει.

 

ΓΗΠΕΔΟ. ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΡΟΣΤΕΡ. ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΙΤΛΟΥ. Η ΑΕΚ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ.

 

ΝΑΙ ΡΕ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΑΜΕ.

2229.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρος.

Πού πήγαμε και μαζέψαμε όλα τα τρελά ρε μαλάκα;

Πέθανα με τον Vranjes πριν το 1-2, με αυτόν που τσακωνοταν.

Είχε ένα βλέμμα ρε μαλάκα, έτοιμος για μπουκετο.

Τελικά όντως χρειαζόμαστε ψυχίατρο...

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται μερικοί ψυχοπαθείς. Απο το να έχεις αναιμικούς, μίζερους, μέτριους, καλύτερα ψυχοπάθεια, μαχαίρι στα δόντια και αλητεία.

 

Καθαρισαν τα αποδυτήρια απο Αραβιδισμό κλπ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται μερικοί ψυχοπαθείς. Απο το να έχεις αναιμικούς, μίζερους, μέτριους, καλύτερα ψυχοπάθεια, μαχαίρι στα δόντια και αλητεία.

 

Καθαρισαν τα αποδυτήρια απο Αραβιδισμό κλπ.

Καλά εννοείται ρε.

Άμα υπάρχει και ένας άνθρωπος που μπορεί να...κουμαντάρει την τρέλα τους, είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επι του παροντος και εχει ελαχιστη σημασια αλλα δεν ειναι περιεργο ο Τρισταρσον να μην χρησιμοποιεται ουτε σαν αλλαγη? και μαλιστα οταν γινονται αλλαγη παικτες που παιζουν στη θεση του

Link to comment
Share on other sites

4 ακομα πραγματα απο σημερα.

 

1. Το κοντρολ του Μανταλου στο γκολ με τις ταπες. Αν για την μπαλα που ηξερε ειχε και ενα αντιστοιχο μυαλο δεν θα επαιζε στην ΑΕΚ.

 

2. Η αποδοση για μια ακομη φορα του Μπακακη. Μου θυμιζει ολο και περισσοτερο Κασσαπη στα πολυ καλα του (αν και απο δεξια).

 

3. Οι στιγμες που η ΑΕΚ αλλαξε 6 πασες με την μια.

 

4. Η πιο ποδοσφαιρικη διαιτησια που εχω δει ποτε στην ζωη μου απο το Σκωτσεζο. Οχι υπερβολικα σφυριγματα, καρτες και καραγκιοζιλικια. Πιο καρπουζι μεση δεν γινεται. Ενιωθες επιτελους οτι εβλεπες αντρικο αθλημα και οχι μπαλετο επι χορτου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι επι του παροντος και εχει ελαχιστη σημασια αλλα δεν ειναι περιεργο ο Τρισταρσον να μην χρησιμοποιεται ουτε σαν αλλαγη? και μαλιστα οταν γινονται αλλαγη παικτες που παιζουν στη θεση του

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι ο Μανόλο στην επίθεση προτιμά τη γρήγορη κυκλοφορία και παίκτες που παίζουν με τη μία τη μπάλα. Γι αυτο για παράδειγμα ο Λιβάγια παρότι δεν σκοράρει ούτε με αίτηση παίζει ως μοναδικό σέντερ φορ.

Από την άλλη ο Τρίστανσον από το λίγο που έχω δει είναι κλασσικός παίκτης γραμμής. Θα πάρει την μπάλα και θα τρέξει για να τριπλάρει το μπακ ή να κάνει σέντρα. Τέτοιοι παίκτες στον Ισπανό δεν αρέσουν. 

Όπως τέτοιος παίκτης είναι και ο Πατίτο που μετράει δύο σερί ματς εκτός αποστολής

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×