Jump to content

A.E.K. - AC Milan (Europa League): 02/11, 20:00, Cosmote Sport 2


SpiRos
 Share

MVP-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

34 members have voted

  1. 1. mvp

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      3
    • Λόπες
      16
    • Βράνιες
      0
    • Τσόσιτς
      1
    • Μπακάκης
      0
    • Σιμόες
      6
    • Γιόχανσον
      7
    • Μπακασέτας
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Λιβάγια
      1
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γιακουμάκης
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      32
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Ανέστης
      0
    • Γκάλο
      1
    • Λόπες
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τσόσιτς
      0
    • Μπακάκης
      2
    • Σιμόες
      0
    • Γιόχανσον
      0
    • Μπακασέτας
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      2
    • Αραούχο
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γιακουμάκης
      4
    • Δεν υστέρησε κανείς
      22


Recommended Posts

Συντροφε Τολη καπιταλισμο θελανε οι μαλακες και την πληρωνουμε εμεις τωρα!

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι χωροταξικό το ζήτημα και δεν χωράει το 25αρι η πλατφόρμα πάω πάσο. :lol::lol:

Στην ελεύθερη αγορά δεν υπάρχει το έτσι γουστάρω,αυτά γίνονται στο τσαντ και στη σομαλία.

Ή θα αγοράζει ο κόσμος το ίδιο προιόν στην δεδομένη χρονική στιγμή στο ίδιο κόστος ή θα υποστείς τις συνέπειες (λέμε τώρα και καμιά μαλακία).

Τί λες βρε μαλάκα που δεν υπάρχει το έτσι γουστάρω.

Όσο γουστάρω ΕΓΩ θα πουλάω το ΠΡΟΙΟΝ ΜΟΥ το οποίο το ΠΡΟΑΓΟΡΑΣΑ για να έρχεται ο κάθε μαλάκας να μου ζαλίζει τα παπαρια.

Τα σούπερ μάρκετ που πουλάνε τα ΙΔΙΑ ακριβώς πράγματα, έχουν τις ίδιες τιμές μεταξύ τους;

Τράβα πήγαινε στον συνήγορο του καταναλωτή και πες ότι ο Μασουτης πουλάει την κόκα κόλα 58 λεπτά, ενώ ο Α.Β. Βασιλόπουλος 65 λεπτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι χωροταξικό το ζήτημα και δεν χωράει το 25αρι η πλατφόρμα πάω πάσο. :lol:  :lol:

Στην ελεύθερη αγορά δεν υπάρχει το έτσι γουστάρω,αυτά γίνονται στο τσαντ και στη σομαλία.

Ή θα αγοράζει ο κόσμος το ίδιο προιόν στην δεδομένη χρονική στιγμή στο ίδιο κόστος ή θα υποστείς τις συνέπειες (λέμε τώρα και καμιά μαλακία).

 

μην επιμενεις θα σου αποδειξει οτι δεν ειναι το ιδιο προιον και τελος ειπες ομορφια παραδεξου οτι εχεις ΦΕΤΙΧ με ΣΔΟΕ - ΙΝΚΑ και λοιπες δημοκρατικες υπηρεσιες και παμε παρακατω

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι χωροταξικό το ζήτημα και δεν χωράει το 25αρι η πλατφόρμα πάω πάσο. :lol:  :lol:

Στην ελεύθερη αγορά δεν υπάρχει το έτσι γουστάρω,αυτά γίνονται στο τσαντ και στη σομαλία.

Ή θα αγοράζει ο κόσμος το ίδιο προιόν στην δεδομένη χρονική στιγμή στο ίδιο κόστος ή θα υποστείς τις συνέπειες (λέμε τώρα και καμιά μαλακία).

 

Πάρε κάποιο χάπι πριν μπεις στο skroutz.gr και ψάξεις κάτι :P

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εσύ τώρα θες να ψηρίσεις την μαιμού.

Ρώτησες κάτι πριν και σου απάντησα,αν θες λεπτομέρειες γκούγκλαρε να βρεις απαντήσεις.

Κανένα πρόστιμο δεν είναι παραπάνω από το κέρδος και για αυτό το κάνουν οι εταιρείες. 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόστιμο δεν είναι παραπάνω από το κέρδος και για αυτό το κάνουν οι εταιρείες. 

Στην αμερική γινονται ομαδικες μηνυσεις και οι εταιριες πληρωνουν ξεχωριστή αποζημίωση σε καθε πελάτη, ακόμα και για μικρή χρονοκαθυστέρηση στην πτήση. Μπορεί να είναι η μέκκα του καπιταλισμού αλλά επικρατούν οι νόμοι. 

Link to comment
Share on other sites

Στην αμερική γινονται ομαδικες μηνυσεις και οι εταιριες πληρωνουν ξεχωριστή αποζημίωση σε καθε πελάτη, ακόμα και για μικρή χρονοκαθυστέρηση στην πτήση.

Πολλά γίνονται εκεί και υπάρχει νομοθεσία και για εδώ που δεν την κυνηγάμε σαν πελάτες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θεμα νομιμοτητας δεν τιθεται. Αλλα οπως και να το κανεις ειναι και ανηθικο και γυφτια αυτη η αρπαχτη που παει να κανει. Πανω απο ολα ομως ειναι ανησυχητικο.

Δηλαδη το 2020 με στους ομιλους με την Μπαρτσελονα ποσο θα εχει το εισιτηριο;

Καλα στον ημιτελικο με την Παρι δεν θελω καν να το σκεφτομαι!!!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Τί λες βρε μαλάκα που δεν υπάρχει το έτσι γουστάρω.

Όσο γουστάρω ΕΓΩ θα πουλάω το ΠΡΟΙΟΝ ΜΟΥ το οποίο το ΠΡΟΑΓΟΡΑΣΑ για να έρχεται ο κάθε μαλάκας να μου ζαλίζει τα παπαρια.

Τα σούπερ μάρκετ που πουλάνε τα ΙΔΙΑ ακριβώς πράγματα, έχουν τις ίδιες τιμές μεταξύ τους;

Τράβα πήγαινε στον συνήγορο του καταναλωτή και πες ότι ο Μασουτης πουλάει την κόκα κόλα 58 λεπτά, ενώ ο Α.Β. Βασιλόπουλος 65 λεπτά.

Εσύ έχεις μπερδέψει τον πούτσο με τον λούτσο.

Ο Α.Β και ο μασούτης είναι 2 ξεχωριστές εταιρείες,αν ο ένας πουλάει φθηνότερα αυτό είναι στα πλαίσια του ανταγωνισμού των εταιρείων και των συμφωνιών με τους προμηθευτές.Εδώ μιλάμε για μια εταιρεία που λέγεται παε ΑΕΚ και σε δεδομένη χρονική στιγμή αφαιρεί από τον ηλεκτρονικό της τιμοκατάλογο ΣΚΟΠΙΜΩΣ μια τιμή για να πουλήσει το ίδιο προιόν με αύξηση 60%.Σαν να σου λεω ότι κάθομαι στην ταβέρνα σου και πληρώνω την χωριάτικη σαλάτα 6Ε ενώ στο διπλανό τραπέζι την πληρώνουν 3,5Ε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόστιμο δεν είναι παραπάνω από το κέρδος και για αυτό το κάνουν οι εταιρείες. 

Του μάικροσοφτ πρόπερσι του ξέσκισαν τα βάρδουλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κάποιο χάπι πριν μπεις στο skroutz.gr και ψάξεις κάτι :P

Το σκρουτζ είναι χρηματιστήριο τιμών.Και στο σικάγο άμα πας το βαμβάκι κάθε 3' αλλάζει τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Θεμα νομιμοτητας δεν τιθεται. Αλλα οπως και να το κανεις ειναι και ανηθικο και γυφτια αυτη η αρπαχτη που παει να κανει. Πανω απο ολα ομως ειναι ανησυχητικο.

 

Εγώ φίλε δε θα το έθετα ούτε σε θέμα ανηθικότητας ή γυφτιάς, αλλά θα το πήγαινα στο ζήτημα δημιουργίας οπαδών και επανακαψουρέματος όσων για διαφόρους λόγους έχουν παγώσει με την ομάδα. 

Αυτά είναι παιχνίδια που εκτός από τα οικονομικά οφέλη, κάνεις και πολιτική με τον κόσμο σου και με αρκετό ουδέτερο ή αντίθετο κόσμο. 

Αν θα έχεις ένα γεμάτο ΟΑΚΑ με μια τιμολογιακή πολιτική που δε θα κάνει τον άλλο να ζοριστεί ή και να έρθει με κρύα καρδιά και το αποτέλεσμα είναι αυτό που θες εντός αγωνιστικού χώρου, η προστιθέμενη αξία που θα πάρεις στο αμέσως επόμενο διάστημα θα σου καλύψει την όποια απώλεια από 10€ παραπάνω σε κάποια εισιτήρια. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θεμα νομιμοτητας δεν τιθεται. Αλλα οπως και να το κανεις ειναι και ανηθικο και γυφτια αυτη η αρπαχτη που παει να κανει. Πανω απο ολα ομως ειναι ανησυχητικο.

Δηλαδη το 2020 με στους ομιλους με την Μπαρτσελονα ποσο θα εχει το εισιτηριο;

Καλα στον ημιτελικο με την Παρι δεν θελω καν να το σκεφτομαι!!!

Πριν 7-8 χρονια η εθνική ασφαλιστική έκανε αύξηση 40% στα νοσοκομειακά προγράμματά της και κατέληξε στα δικαστήρια ύστερα από μυνήσεις του ινκα και έφτασε στο τέλος να στέλνει απολογητικές επιστολές στους πελάτες της.Στο χέρι σου είναι να θέσεις θέμα νομιμότητας.Αν δεν κουνήσεις τον κώλο σου προφανώς και θα υπάρχει ασυδοσία.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 7-8 χρονια η εθνική ασφαλιστική έκανε αύξηση 40% στα νοσοκομειακά προγράμματά της και κατέληξε στα δικαστήρια ύστερα από μυνήσεις του ινκα και έφτασε στο τέλος να στέλνει απολογητικές επιστολές στους πελάτες της.Στο χέρι σου είναι να θέσεις θέμα νομιμότητας.Αν δεν κουνήσεις τον κώλο σου προφανώς και θα υπάρχει ασυδοσία.

Μαλακία της Εθνικής η απολογία αν επρόκειτο για νέα συμβόλαια. 

Εάν αφορούσε απροειδοποίητες αναπροσαρμογές υπαρχόντων συμβολαίων, τότε να της έκοβαν τον κώλο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μην επιμενεις θα σου αποδειξει οτι δεν ειναι το ιδιο προιον και τελος ειπες ομορφια παραδεξου οτι εχεις ΦΕΤΙΧ με ΣΔΟΕ - ΙΝΚΑ και λοιπες δημοκρατικες υπηρεσιες και παμε παρακατω

Χωροταξικά είναι ακριβώς το ίδιο προιόν,τα ίδια έκανε και τις προηγούμενες χρονιές που το ένα πέταλο έπαιρνε με 5Ε και το άλλο με 10Ε.Εγώ δεν αναφέρομαι στο αν το προιόν είναι το ίδιο αλλά στη λαμογιά που έκανε στην ηλεκτρονική πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 7-8 χρονια η εθνική ασφαλιστική έκανε αύξηση 40% στα νοσοκομειακά προγράμματά της και κατέληξε στα δικαστήρια ύστερα από μυνήσεις του ινκα και έφτασε στο τέλος να στέλνει απολογητικές επιστολές στους πελάτες της.Στο χέρι σου είναι να θέσεις θέμα νομιμότητας.Αν δεν κουνήσεις τον κώλο σου προφανώς και θα υπάρχει ασυδοσία.

Συγκρινεις ανομοια πραγματα. Δεν τιθεται θεμα νομιμοτητας, μην επιμενεις.

Και εγω μαζι σου ειμαι. Ας βγουμε στο δρομο να τα γαμησουμε ολα.

ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ (που δεν τους κυνηγα και τους αφηνει να μας πινουν το αιμα).

Link to comment
Share on other sites

Μαλακία της Εθνικής η απολογία αν επρόκειτο για νέα συμβόλαια. 

Εάν αφορούσε απροειδοποίητες αναπροσαρμογές υπαρχόντων συμβολαίων, τότε να της έκοβαν τον κώλο. 

Για ανανεώσεις ήταν.

Link to comment
Share on other sites

χαχα την εχω κανει 15 φορες την κουβεντα των τιμων των τικετς. συντασσομαι με την παε.

γιατι η 29 ποια ειναι ειναι διπλασια η τιμη της απ την 5 ποια ειναι απεναντι.

γιατι αυτος που παει στην 29 θελει να ειναι πιο κουλ και πιο ηρεμος και τα εχει τα 40 πχ.

επισης αυτος που αποφασισε τεταρτη να παρει εισητηριο να μην γκρινιαζει που δεν βρηκε φθηνοτερο ειχε τοσες μερες επιλογη σε μια εκ των 45 χιλ θεσεων περιπου. στην τελικη στην 28 πιο συγκεκριμενα θα πιασει και 3 θεσεις, πατατακια δεξια, ποδια μπροστα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Για ανανεώσεις ήταν.

Και τότε ποιο ήταν το πρόβλημα; 

Απήγαγαν τους υπάρχοντες και τους υποχρέωναν να υπογράψουν με το πιστόλι στον κρόταφο το νέο αναπροσαρμοσμένο συμβόλαιο; 

Δε νομίζω. 

Η αγορά ελεύθερη ήταν από παλιά στις ιδιωτικές ασφάλειες και μπορούσαν να ψαχτούν να βρουν το προϊόν που θεωρούσαν πιο συμφέρον για αυτούς. 

Και μη μου φέρνεις για παράδειγμα τον ΙΝΚΑ που πολλές φορές λειτούργησε σαν συνιστώσα, συντάχθηκε με τους "Δεν πληρώνω" και είχε και άλλες ακτιβιστικές δράσεις, ακυρώνοντας πολλές φορές τις αρκετές εύστοχες παρεμβάσεις του. 

Και εν τέλει τι θέλουμε, να φτιάξουμε μια κοινωνία και ανθρώπους που σε κάθε έκφραση της ζωής θα χρειάζονται έναν πατερούλη να τους προστατεύει ή ανθρώπους που θα σκέφτονται λογικά και ψύχραιμα και θα καταφεύγουν σε φορείς όταν έρχονται αντιμέτωποι με ακραίες περιπτώσεις; 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Και τότε ποιο ήταν το πρόβλημα; 

Απήγαγαν τους υπάρχοντες και τους υποχρέωναν να υπογράψουν με το πιστόλι στον κρόταφο το νέο αναπροσαρμοσμένο συμβόλαιο; 

Δε νομίζω. 

Η αγορά ελεύθερη ήταν από παλιά στις ιδιωτικές ασφάλειες και μπορούσαν να ψαχτούν να βρουν το προϊόν που θεωρούσαν πιο συμφέρον για αυτούς. 

Και μη μου φέρνεις για παράδειγμα τον ΙΝΚΑ που πολλές φορές λειτούργησε σαν συνιστώσα, συντάχθηκε με τους "Δεν πληρώνω" και είχε και άλλες ακτιβιστικές δράσεις, ακυρώνοντας πολλές φορές τις αρκετές εύστοχες παρεμβάσεις του. 

Και εν τέλει τι θέλουμε, να φτιάξουμε μια κοινωνία και ανθρώπους που σε κάθε έκφραση της ζωής θα χρειάζονται έναν πατερούλη να τους προστατεύει ή ανθρώπους που θα σκέφτονται λογικά και ψύχραιμα και θα καταφεύγουν σε φορείς όταν έρχονται αντιμέτωποι με ακραίες περιπτώσεις; 

Σου ξαναλέω ήταν για ανανεώσεις και όχι για πρωτασφαλιστήρια.

Στα νοσοκομειακά προγράμματα υπάρχουν πελάτες με underwriting,δεν μπορείς εσύ σαν ασφαλιστική να κάνεις ό,τι αυξήσεις σου καυλώσει,υπάρχουν όροι μέσα στα συμβόλαια για τις αναπροσαρμογές που δεν είναι της παρούσης να συζητήσουμε.Με το 40% ήταν σαν να έλεγε η εθνική στους πελάτες με underwriting να πα να γαμηθούνε ή πληρώστε την αύξηση ή μείνετε ανασφάλιστοι μιας και καμία ασφαλιστική δεν πρόκειται να σας δεχτεί.Εκεί έπεσαν οι μυνήσεις και μετά ζήταγε συγνώμη η εθνική.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινεις ανομοια πραγματα. Δεν τιθεται θεμα νομιμοτητας, μην επιμενεις.

Και εγω μαζι σου ειμαι. Ας βγουμε στο δρομο να τα γαμησουμε ολα.

ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ (που δεν τους κυνηγα και τους αφηνει να μας πινουν το αιμα).

Με οχλαγωγίες δεν λύνονται τα προβλήματα του καπιταλισμού ρε γκασμά.

Μόνο αν είσαι δεξιός και κατανοείς τον καπιταλισμό μπορείς να τους γαμήσεις τα αγάμητα. :D

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλέω ήταν για ανανεώσεις και όχι για πρωτασφαλιστήρια.

Στα νοσοκομειακά προγράμματα υπάρχουν πελάτες με underwriting,δεν μπορείς εσύ σαν ασφαλιστική να κάνεις ό,τι αυξήσεις σου καυλώσει,υπάρχουν όροι μέσα στα συμβόλαια για τις αναπροσαρμογές που δεν είναι της παρούσης να συζητήσουμε.Με το 40% ήταν σαν να έλεγε η εθνική στους πελάτες με underwriting να πα να γαμηθούνε ή πληρώστε την αύξηση ή μείνετε ανασφάλιστοι μιας και καμία ασφαλιστική δεν πρόκειται να σας δεχτεί.Εκεί έπεσαν οι μυνήσεις και μετά ζήταγε συγνώμη η εθνική.

Γιατί δεν πρόκειται να τους δεχτεί καμία ασφαλιστική. 

Η υπόθεση όπως την περιγράφεις όντως καλώς κυνηγήθηκε, εφ' όσον υπήρχαν ρήτρες, όρια και δεσμεύσεις. 

Αλλά δε βλέπω για να επανέλθουμε στην αρχική ιδέα της κουβέντας, τι σχέση έχει το παράδειγμα αυτό με τα εισιτήρια της 28. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×