Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ειναι σημαντικη απωλεια δαυτος ? ( δεν πολυδιαβαζω και εχω σχετικη άΓνοια..

Ποιοτικα οχι τοσο, αλλα πρακτικα θα εχουν μονο Λημνιο για αλλαγη στη 3αδα πισω απο το φορ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι αν παίξουν την άμυνα τους τόσο ψηλά όπως χθες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σχεδόν όλα τα ματς τους με τον Τερίμ και έχω καταλήξει στο ότι ο τύπος είναι λεβεντομαλάκας. Λίγη σοβαρότητα από πλευράς μας και την Κυριακή πάει για μεγάλα γαμήσια η δουλειά. Σε αυτά εμπιστεύομαι απόλυτα τον Πελάδο

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Έχω δει σχεδόν όλα τα ματς τους με τον Τερίμ και έχω καταλήξει στο ότι ο τύπος είναι λεβεντομαλάκας. Λίγη σοβαρότητα από πλευράς μας και την Κυριακή πάει για μεγάλα γαμήσια η δουλειά. Σε αυτά εμπιστεύομαι απόλυτα τον Πελάδο

Η περσινή ΑΕΚ θα έριχε 5 γκολ σε αυτόν τον θίασο.

Χθες ο φατίχ αρχικά δεν έβλεπε από τους δυνατούς προβολείς στο κοτέτσι της λεωφόρου. Έβαλε τον σπόραρ στην θέση του 6αριου και πέρασε χαφ τον κώτσιρα. Ο Σπόραρ μέχρι το 90 που έκανε ένα θεατρινίστικο δεν υπήρχε στο παιχνίδι. 

Μόνο από προσωπικές ενέργειες αν δημιουργήσουν καταστάσεις. Ο Ιωαννίδης θέλει προσοχή γιατί παλεύει πολύ και κρατάει μπάλα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιωαννιδης τραβιέται αρκετά έξω για να παρει μπάλα με πλατη και να προσπαθησει να γυρίσει μέτωπο ή να δώσει πασα, εκεί χρειάζεται κάποια βοήθεια από τα χαφ. 

Link to comment
Share on other sites

βαλτου πανω σιμανσκι και μητογλου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης Ιωαννιδης πάει για 3ο σερί 90 λεπτό όποτε θεωρώ μετά το 60 θα είναι ψόφιος 

Link to comment
Share on other sites

Ο Τούρκος κάνει καλό σε Ιωαννίδη όταν τον εκμεταλλεύεται σαν ψηλό support striker.

Ομοίως κάνει καλό στον Κώτσιρα όταν τον εκμεταλλεύεται σαν κεντρικό μέσο.

Αλλά το 4-2-4 που έπαιξε χθες για να γυρίσει το παιχνίδι με Κώτσιρα-Τσέριν στα χαφ μακάρι να το δοκιμάσει απέναντι στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι ότι προσπαθεί να τους αλλάξει τέμπο παιχνιδιού και να πάνε σε πιο πιεστικό παιχνίδι ψηλά. Για να γίνει αυτό πρέπει να τους αλλάξεις και τρόπο εκγύμνασης και αυτό στα μέσα της σεζόν είναι πολύ επικίνδυνο. Πιστεύω ότι το επόμενο διάστημα ο βαζελος θα βγάλει αρκετά μυϊκά προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Το πιο σημαντικό είναι ότι προσπαθεί να τους αλλάξει τέμπο παιχνιδιού και να πάνε σε πιο πιεστικό παιχνίδι ψηλά. Για να γίνει αυτό πρέπει να τους αλλάξεις και τρόπο εκγύμνασης και αυτό στα μέσα της σεζόν είναι πολύ επικίνδυνο. Πιστεύω ότι το επόμενο διάστημα ο βαζελος θα βγάλει αρκετά μυϊκά προβλήματα. 

Ο βαζελος ήδη ήταν πρώτος σε πίεση ψηλά στο πρωτάθλημα βάσει αριθμών.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό με την υψηλή πίεση που λένε ολοι δεν το βλέπω. Υπήρχαν διαστηματα που όντως πίεσε ψηλά ο ζελας αλλά και διαστήματα όπου περίμενε πιο πισω χαμηλά. Άλλωστε μέσα στη λεωφόρο και με τον Γιοβάνοβιτς υπήρχαν ματς που έκανε ψευτοπρεσινγκ. Η μόνη διαφορά που βλέπω μεταξύ Τούρκου και Καρβέλα είναι οι γρηγορότερος αλλαγές που κάνει ο Τούρκος. Κατά τα αλλά χειρότερος είναι ο ζελας σε σχέση με την ομάδα του Γιοβάνοβιτς και θεωρώ ότι θα εκτεθεί την Κυριακή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brom21 said:

Ποιοτικα οχι τοσο, αλλα πρακτικα θα εχουν μονο Λημνιο για αλλαγη στη 3αδα πισω απο το φορ.

Θενξ Bro(m)

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τούρκος προσπαθεί να τους ανεβάσει πιο ψηλά και να τους κάνει πιο επιθετικούς αλλά η ομάδα του δεν είναι γυμνασμένη και αν δεν το αλλάξει αυτό την Κυριακή τα πράγματα θα είναι ιδανικά για εμας.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JOSS said:

Ο βαζελος ήδη ήταν πρώτος σε πίεση ψηλά στο πρωτάθλημα βάσει αριθμών.  

Όντως; Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Σε πίεση ψηλά η σε ανακτήσεις μπάλας στο τελευταίο τρίτο; Εκπλήσσομαι γιατί και δεν το έβλεπα και το δήλωσε και ο Τούρκος. Οκ μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Skepastos said:

Όντως; Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Σε πίεση ψηλά η σε ανακτήσεις μπάλας στο τελευταίο τρίτο; Εκπλήσσομαι γιατί και δεν το έβλεπα και το δήλωσε και ο Τούρκος. Οκ μπορεί.

PPDA (πόσες πάσες αφήνεις στον αντίπαλο πριν πιέσεις χοντρικά). Νομίζω είχε και αρκετή διαφορα από τον δεύτερο γαύρο (!) που είναι στα ίδια σχεδόν με εμας . Άρα ναι πίεση, όχι κλεψίματα . Ούτε εμένα μου φαινοταν τόσο πολύ στο μάτι . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σκάλωμα...την Κυριακή αυτούς πλέον τους βλέπω σαν δολοφόνους ή συνεργούς στην δολοφονία του Μάικ. Στα μάτια μου είναι ίδιοι με τις μπλε αδερφαρες του Ζάγκρεμπ. Ενώ θεωρούσα τους γαύρους ο,τι πιο σιχαμερό, πλέον αυτοί το ξεπέρασαν. Και ενώ δεν είμαι καλός άνθρωπος, εν τούτοις για να ξεκινήσω να σκέφτομαι έτσι θέλω πολλές αιτίες κι αφορμές. Αυτοί στην ψυχοσύνθεση μου, τις έδωσαν.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταδικασε η ΠΑΕ τους ποτέ ούτε και για τα μάτια του κόσμου. Οι φανατικοί δε, ακόμα και αυτοί που δεν συμμετείχαν, ανέβασαν εμετικά πανό για ένα νεκρό δικό μας παιδί...

Πόσο πιο μουνόπανα....

Τα λόγια περιττεύουν.

Ελπίζω ψήγματα των σκέψεων μου να υπάρχουν στο ποδοσφαιρικό τμήμα και ο αγώνας να είναι και για την μνήμη του Μιχάλη.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο Μπακλαβατζίογλου έχει έρθει για να προκαλέσει επιπλέον ανακατωσουρα στο πρωτάθλημα. Τα ελληνοτουρκικά μπορεί να προκαλούν λογικούς συνειρμούς, ωστόσο το δίδυμο δεν είναι το Αταμαν-Τεριμ, αλλά Τεριμ-αντιπροεδρος των άλλων.

Καθόλη τη διάρκεια της καριέρας του, ο Τεριμ έχει επιδείξει συμπεριφορές bad loser κι έχει προκαλέσει. Η σημειολογία είναι εκεί έξω. Στο πρώτο ματς του με τα Γιάννενα, σε καθαρή φάση ενημερωθήκαμε από τον ρεπόρτερ ότι ο Τεριμ αναρωτήθηκε "μα καλά, δεν έχει goal line technology στο Ελλαντα;" Στο ντέρμπι προχθές ζωστηκε με κασκόλ τους. Δηλαδή: "είμαι εδώ, θα γκαριζω για σας". Πλέον, περιμένουμε την πρώτη του παράσταση.

Όλη του η καριέρα είναι μια φασαρία με τους διαιτητές. Ενδεικτικά:

Screenshot_20240112_032208_com.android.chrome_edit_54093021904766.thumb.jpg.f2c5226a248825012f3aa15b23768662.jpg

Από τον Guardian εδώ:

Screenshot_20240112_032152_com.android.chrome_edit_54078195787060.thumb.jpg.ba43fa39f5f58a1412190b769b0e3934.jpg

Από τη Deutsche Welle για το Τουρκία-Ελβετία εδώ:

Screenshot_20240112_032140_com.android.chrome_edit_54047710337585.thumb.jpg.54c698e97fbbc0ed1866d425f678dbc4.jpg

Έχει φάει μπαν 9 αγωνιστικών, όπως γράφει το Reuters.

Screenshot_20240112_032300_com.android.chrome_edit_54152556845903.thumb.jpg.33768aa29b55069c94aab3d27cfdf8ba.jpg

Ενώ έχει σπάσει το γραφικόμετρο όταν έδειξε σε διαιτητή μια αμφισβητούμενη φάση στο κινητό του (εδώ το βίντεο).

Όπως έγραψα, πιστεύω ότι ήρθε να συνεργαστεί με τους άλλους για να διαλύσουν το πρωτάθλημα. Πιστεύω ότι μετά το ματς της Κυριακής θα ακούσουμε πολλές δηλώσεις που θα ξεσηκώσουν κουβέντα από πανελιστες. Τέλος, η δίκη για το σχήμα Πονζι σε Fund στου οποίου το όνομα είναι του Τεριμ βρίσκεται σε εξέλιξη αυτή την εποχή.

Ελπίζω οι παίχτες μας να εμφανιστούν πεινασμένοι, να μην ξεχάσουν τον Αύγουστο του '23, και να ακολουθήσουν τη δίαιτα του Νορντιν:

Screenshot_20240112_013417_com.instagram.android_edit_50617185993838.thumb.jpg.7ae8ea855ea06e2eb9d9d6de7a7da04e.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση μνημείο η ΠΑΕ Ναζελος για το θέμα Μπρινιολι.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Quote

"Σήμερα, πριν την έναρξη της προπόνησης, σε νέα συζήτηση του ποδοσφαιριστή με τον προπονητή, ο ποδοσφαιριστής δήλωσε στον προπονητή ότι θα παραμείνει τελικά με νέο συμβόλαιο στον Παναθηναϊκό και μπορεί να τον υπολογίζει για τον αυριανό αγώνα με την ΑΕΚ. Όταν, όμως, ήρθε σε αντιπαράσταση με τον τεχνικό διευθυντή, αρχικά ισχυρίστηκε ότι δεν είχε καταλάβει την πρόταση του Προέδρου και όταν του επαναλήφθηκε ότι η ομάδα αποδέχεται όλους του όρους του για ανανέωση και του ζητήθηκε να οριστικοποιηθεί η συμφωνία, αναγκάστηκε να παραδεχτεί ότι δεν είχε καμία πρόθεση να ανανεώσει."

 

Και εγω αυτο διαβαζα τωρα. Δεν βγαζω εγω νοημα φαντασου οι ιδιοι ποσο ζαλισμενοι ειναι.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nuc1924 said:

 

 

 

Και εγω αυτο διαβαζα τωρα. Δεν βγαζω εγω νοημα φαντασου οι ιδιοι ποσο ζαλισμενοι ειναι.

Αντιπρόεδρος Εδεσσαϊκού πιο σαφής νομίζω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nuc1924 said:

 

 

 

Και εγω αυτο διαβαζα τωρα. Δεν βγαζω εγω νοημα φαντασου οι ιδιοι ποσο ζαλισμενοι ειναι.

Βασικά υπονοούν ότι ο παίχτης ήθελε να παίξει αύριο κόντρα στην ΑΕΚ (με την οποία έχει συμφωνήσει) ώστε να κρεμάσει τον βάζελο. Σιχαμερό σωματείο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2024 at 4:50 PM, Nestoridis21 said:

Δεν καταδικασε η ΠΑΕ τους ποτέ ούτε και για τα μάτια του κόσμου. Οι φανατικοί δε, ακόμα και αυτοί που δεν συμμετείχαν, ανέβασαν εμετικά πανό για ένα νεκρό δικό μας παιδί...

Πόσο πιο μουνόπανα....

Τα λόγια περιττεύουν.

Ελπίζω ψήγματα των σκέψεων μου να υπάρχουν στο ποδοσφαιρικό τμήμα και ο αγώνας να είναι και για την μνήμη του Μιχάλη.

 

Ακριβως αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάλυση του, ο Τσάρλυ λέει ότι οι ποδοσφαιριστές ευχαριστιούνται περισσότερο το παιχνίδι με τον Τερίμ και θεωρούν ότι τους ταιριάζει περισσότερο, συγκριτικά με του Γιοβάνοβιτς. 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×