Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

καλα ξηγηθηκανε.... το πριμ επρεπε να το δωσει ο βαγγελας στους γαυρους ανεξαρτητως αποτελεσματος με τον βαζελο και τον μπαοκ, τοσα παντελονιασε εφετο, αλλα @@...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι θενε να τους δωσουν πριμ και δεν μπορουν. Τουλαχιστον αυτο ισχυριζονται.

 

Δεν κρινω αν ειναι σωστο να παρουν πριμ.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τραγικό. Ομάδα με 10Κ κόσμο με το ζόρι, γιατί να έχει παραπάνω φράγκα;

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ομαδες τοσο κοσμο εχουν πανω-κατω. Οποτε τελικα ή ειναι ολοι μαλακες ή κατι, καπου, καπως εχετε φανταστει λαθος.

 

Επισης δεν παυει να ειναι τραγικο για αυτους οτι δεν εχουν μια. Ανεξαρτητα αν φταιει ο κοσμος ή οχι.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ρήμα "φταίει" μου φαίνεται πάντα κάπως... Δεν είναι ανάγκη να ψάχνουμε πάντα φταίχτη. Υπάρχει μια κατάσταση, υπάρχουν αίτια, ψυχρή ανάλυση.

Επειδή όλες οι ομάδες τόσο έχουνε πάνω-κάτω, γι' αυτό είναι για τον πούτσο όλες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια αλλα δεν στραβωσε ξαφνικα ο κοσμος και εγκατελειψε τις ομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν δεν εχεις φραγκα ειναι προβλημα και κατι πρεπει να φταιει για καθε προβλημα.

 

Φυσικα κι ολες οι ομαδες ειναι για τον πουτσο. Απλα παλιοτερα δεν υπηρχε Μποσμαν και λεφτα C.l. Απο τοτε που υπηρξαν αυτα επιβιωνει ο λεφτας κι ο κλεφτης. Ετσι ειναι το Ελλαδισταν. Στον οικονομικο πολεμο κερδισε και κερδιζει ενας. Με μια εξαιρεση ενος χρονου που πηραν το νταμπλ αλλοι γιατι ειχαν για δυο χρονια περισσοτερο λεφταδες.

 

 

Παντως χρονιά που να μην κερδισαν οι λεφταδες και οι κλεφτες αλλα ο κοσμος δεν υπηρξε.

 

Αν επαιζαν οι κοσμοι μπαλα θα ειχαμε αλλα δεδομενα, αλλα δεν παιζουν. Οι Διοικησεις Νικολαιδη και Ζαγορακη ειχαν τρελη στηριξη απο τον κοσμο και τα αποτελεσματα ηταν μετρια αγωνιστικα και τραγικα οικονομικα.

 

Στην Ελλαδα παντα τα εισιτηρια τοσα ηταν, τοσος κοσμος ασχολειται με την μπαλα πηγαινοντας μεσα στα γηπεδα. Δεν ξερω απο πού προκυπτει η σκεψη οτι αυτο θα μπορουσε να αλλαξει και μαλιστα επι μονιμου βασεως. Μια ματια στους μ.ο. εισιτηριων των ομαδων στο παρελθον (προσθετοντας το θεμα της κρισης και το θεμα της παντελους ελλειψης ανταγωνιστηκοτητας στο πρωταθλημα) καθιστα αυτα περι σολντ αουτ, στηριξης με πενηνταρες/σαρανταρες/τριανταρες κλπ εντελως εκτος πραγματικοτητας.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

βασικα στην ελλαδα εχουμε υπογεννητικοτητα, ο παππους δεν παει στο γηπεδο πλεον, οι πιτσιρικαδες ή εχουν γινει ντιντιδες ή αγαπανε και δεν πατανε.

 

προσθεστε σ αυτο, το κακο θεαμα, τα γηπεδα μπουρδελα, τα στημενα, και εχεις ενα πακετο σουπερ . τι να λεμε τωρα για χιμαιρες 30κ ειμαστε καλα ;

 

αυτοι που ακολουθουμε ακομα το κανουμε μονο για την παρεα και γιατι ειμαστε στριμενα αντερα και δε θελουμε να τα παρατησουμε .

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το εφερε η κουβεντα.

 

Ασχολουμαι καθε μερα με την μπαλα και δεν το εχω καταλαβει.

 

Μπορει να μου εξηγησει ενας χριστιανος (οκ ή μη-χριστιανος) με ποια λογικη η γαμω-ΟΥΕΦΑ δινει τοσα πολλα λεφτα σε οσους βγαινουν c.l. καθε χρονο, δινοντας την ανεση στον πρωτο να ανοιγει την ψαλιδα;

 

Αυτο τα διελυσε ολα. Θα μου πειτε σε αλλες χωρες δεν συνεβη σε τετοιον γελοιο βαθμο, αλλα οκ εμεις ειμαστε οι πρωτοι που θα γινει η μεγαλυτερη στραβη, ως γνωστον.

Ετσι κι αλλιως δεν την καταλαβαινω την λογικη εγω παντως.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Νίκο (και κάθε Νίκος, δεν έχει σημασία),

 

άμα δεν αλλάξεις τα σκατά, σκατά θα παραμείνουν. Με την πεποίθηση ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα γιατί πάντα ήταν έτσι τα πράματα, θα ήμασταν ακόμα στις σπηλιές δίπλα στη φωτιά.

 

Ο κόσμος πήγε 2-3 (και πολλά λέω) χρόνια στο γήπεδο. Σα να λέμε παίζω μπασκετάκι μια φορά το μήνα και ξαφνικά έκανα τρεις απανωτές προπονήσεις και περιμένω για αποτέλεσμα να σουτάρω με ευστοχία 80%.

 

Οπότε παραμένουμε για τον πούτσο κι εμείς μαζί με τους άλλους, να μην το παιδεύουμε. Γιατί εδώ είναι Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Νικο τα χρηματα του τσουλου στην ελλαδα φαινονται πολλα στην ευρωπη ειναι μαλλον λιγα . εδω κανουν την διαφορα γιατι δεν υπαρχουν 5,6 ομαδες πλουσιες με φραγκατους προεδρους .

Link to comment
Share on other sites

Νικο τα χρηματα του τσουλου στην ελλαδα φαινονται πολλα στην ευρωπη ειναι μαλλον λιγα . εδω κανουν την διαφορα γιατι δεν υπαρχουν 5,6 ομαδες πλουσιες με φραγκατους προεδρους .

Αυτό με τους φραγκάτους προέδρους, ποιούς εννοείς; Σίτυ, Παρί... και;

Link to comment
Share on other sites

Νικο τα χρηματα του τσουλου στην ελλαδα φαινονται πολλα στην ευρωπη ειναι μαλλον λιγα . εδω κανουν την διαφορα γιατι δεν υπαρχουν 5,6 ομαδες πλουσιες με φραγκατους προεδρους .

 

Συμφωνω σε μεγαλο βαθμο και σε ρωτω. Δεν το βλεπουν οι γαμιοληδες εδω και 18 χρονια οτι υπαρχει προβλημα στην Ελλαδα ωστε να αλλαξουν κατι; Δλδ ειναι τοσο ψαγμενο σαν σκεψη αυτο που λεω? Γαμω τον Πλατινι και ολους τους καργιοληδες? αυτοι μας διελυσαν, να το ξερετε. Εγω τουλαχιστον παντα αυτο πιστευα.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Νίκο (και κάθε Νίκος, δεν έχει σημασία),

 

άμα δεν αλλάξεις τα σκατά, σκατά θα παραμείνουν. Με την πεποίθηση ότι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα γιατί πάντα ήταν έτσι τα πράματα, θα ήμασταν ακόμα στις σπηλιές δίπλα στη φωτιά.

 

Ο κόσμος πήγε 2-3 (και πολλά λέω) χρόνια στο γήπεδο. Σα να λέμε παίζω μπασκετάκι μια φορά το μήνα και ξαφνικά έκανα τρεις απανωτές προπονήσεις και περιμένω για αποτέλεσμα να σουτάρω με ευστοχία 80%.

 

Οπότε παραμένουμε για τον πούτσο κι εμείς μαζί με τους άλλους, να μην το παιδεύουμε. Γιατί εδώ είναι Ελλάδα.

 

Ο,τι και να λεμε εμεις, τοσοι πανε στο γηπεδο.

 

Υπαρχει η επιθυμια και υπαρχει και ο ρεαλισμος.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να λεμε εμεις, τοσοι πανε στο γηπεδο.

 

Υπαρχει η επιθυμια και υπαρχει και ο ρεαλισμος.

 

Οκ, δεν αντιλέγω. Παραμένει τότε να ισχύει η προηγούμενη τελευταία πρότασή μου. Να το παραδεχόμαστε σαν οπαδοί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους φραγκάτους προέδρους, ποιούς εννοείς; Σίτυ, Παρί... και;

 

 

στην αγγλια πχ εχεις τσελσι, μαν γιου, σιτυ, αρσεναλ με βενγκερ , λιβερπουλ , και μια λιγκα που τα σκαει σε αυτον που ανεβαινει στην πρεμιερ αν θυμαμαι καπου στα 60 εκ

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε μεγαλο βαθμο και σε ρωτω. Δεν το βλεπουν οι γαμιοληδες εδω και 18 χρονια οτι υπαρχει προβλημα στην Ελλαδα ωστε να αλλαξουν κατι; Δλδ ειναι τοσο ψαγμενο σαν σκεψη αυτο που λεω? Γαμω τον Πλατινι και ολους τους καργιοληδες? αυτοι μας διελυσαν, να το ξερετε. Εγω τουλαχιστον παντα αυτο πιστευα.

 

σιγα μην ασχοληθει ο καθε πλατινι με την ελληνικη λιγκα δεν εχεις αδικο παντως .

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

Ε, φυσικα κι εδω ειναι Ελλαδα. Αν δεν ηταν Ελλαδα δεν θα συζηταγαμε για πρωταθλημα που μια ομαδα εχει 16/18 τελευταια πρωταθληματα.

 

Εγω ειπα παραπανω πού οφειλονται ολα αυτα για μενα. Και οκ, καμια ανησυχια απο την ΟΥΕΦΑ. Η οποια εξακολουθει να πριμοδοτει τον πρωτο και να του φτιαχνει καθε χρονο το μπατζετ για την επομενη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Τσέλσι ξέχασα, οκ. Mu και Άρσεναλ ποιούς φραγκάτους έχει; Μπάγερν, Ντόρντμουντ, Ρεάλ, Μπαρσελόνα, Λυόν (παλιότερα), Γιουβέντους, Ρόμα, Νάπολι κοκ.

Το τι δίνει η λίγκα, η τηλεόραση, τα εισητήρια, οι σπόνσορες κτλ κτλ είναι άλλη ιστορία.

Σε λίγο θα μου πεις ότι έχει σκάσει από την τσέπη του μύρια και μύρια ο Μαρινάκης. :D

Link to comment
Share on other sites

μαν γιου και αρσεναλ ηταν απο παλια ομαδες με χρημα μιας και στην ουσια εφτιαξαν το οικοδομημα της πρεμιερ (μαζι με 3,4 ομαδες ακομα )

μερικα χρονια μετα το χειζελ .

ρε συ αkομα δεν την εχουν τα αμερικανα την γιουναιτεντ ;

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

μαν γιου και αρσεναλ ηταν απο παλια ομαδες με χρημα μιας και στην ουσια εφτιαξαν το οικοδομημα της πρεμιερ (μαζι με 3,4 ομαδες ακομα )

μερικα χρονια μετα το χειζελ .

ρε συ αkομα δεν την εχουν τα αμερικανα την γιουναιτεντ ;

 

Άσε τα μπακαλίστικα. :D Ναι, οι αμερικανοί. Πες μου πως χώνουν χρήμα. :D

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα μπακαλίστικα. :D Ναι, οι αμερικανοί. Πες μου πως χώνουν χρήμα. :D

 

μπρε συ αυτη η συγκεκριμμενη ομας εχει το brand name αλλα απο πισω εχει και τους φραγκατους που ξυνανε τα αρχιδια τους και ειπαν παμε και στην ευρωπη να σπρωξουμε κανα φραγκο γιατι βαρεθηκαμε το μπειζμπολ ξερω γω .

 

μπακαλης 21:D

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα μπακαλίστικα. :D Ναι, οι αμερικανοί. Πες μου πως χώνουν χρήμα. :D

 

μπρε συ αυτη η συγκεκριμμενη ομας εχει το brand name αλλα απο πισω εχει και τους φραγκατους που ξυνανε τα αρχιδια τους και ειπαν παμε και στην ευρωπη να σπρωξουμε κανα φραγκο γιατι βαρεθηκαμε το μπειζμπολ ξερω γω .

 

μπακαλης 21:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στη λεοφλώρο τη Κυριακή θα είναι οπαδοί και των γύφτων. Λέτε να αλλάξει τίποτα ή είναι κάτι το μεμονωμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Papatsakalos21 locked this topic
  • Papatsakalos21 unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×