Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Βιπερ νορα. Και ενα-ενα ηρθανε στο μυαλο σκηνικα απο Ιανουαριο και μετα και καθοσουνα να σκεφτεις "καλα τοσο μαλακας ημανε και δεν το ειδα;" Αλλα πες ητανε για καλο και δε γινοταν να το ξερουν ολοι. Αυτο το γαμημενο το σκηνικο με την πεσαδα και τα πουμα, δεν αξιζε να το ζησει ο συλλογος.

 

ρε συ ζαστρο μηπως τελικα το αξιζαμε ολο αυτο ; μηπως επρεπε να γινει για να δουμε κατι αλλο ; εκεινο το βραδυ την ριξαμε εμεις που κλαιγαμε σαν μικρα παιδια και οχι οι μαλακες που μπηκαν μεσα για να ψωνισουν .

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος επαιξε στην ΑΕΚ και ηταν και οδηγος νταλικας..

εκανε 2 απο τα κορυφαια πραγματα που ειχα στη λιστα " τι θα γινω οταν μεγαλωσω" οταν ημανα πιτσιρικος..

μονο σεβασμος...

bucket list...

Link to comment
Share on other sites

kanenas den mporei na to xonepsei.exo gnostous pou ta paratisan meta ap ayto

alla einai aRRostia gmt

 

Αυτοι θα επανελθουν. Η εστω θα φτιαξεις πιτσιρικαδες αν γινεις αυτος που λενε. Αν γινοσουν Αρης ομως ασε

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβγαλα στο ανοιχτο το κολυμβητηριο στις κερκιδες. Μιλαμε κλαμα. Μεχρι που δεν ειχε αλλα τρενα. Ο πατερας μου δεν ειχε αντεξει να ερθει να το δει ζωντανα. Τελικα ηρθε με μαζεψε με το αμαξι. Ασε ειχε τρελαθει. Μιλαμε τραγωδια

Link to comment
Share on other sites

τα θυμαμαι γαμησε τα και τα μητρογλου φσι και τα του αορατου και ολα...μονο να χωρισεις ειχες ως αεκτζης και το ζουσα και σε διαμαχες που εβλεπα σε αδερφικα κ φιλικα προσωπα...τωρα οπως ειπε πιο πανω ο φερμιον , αβαβα και οπου μας βγαλει

Link to comment
Share on other sites

ετσι...

και χουμε φτασει τωρα 12.24 ωρα ολλανδιας να τα ακουει στο βαζελοτοπικ

ο τιτανοτιτανας ο τερρης..

που στο κατω κατω σου φερε και ενα λανγλευ και ενα ρος..

Αυτο ειναι το ΚΜ ρε. Τερρης Παναγιδης σε τοπικ που μιλας για τον Αλαφουζο και τον Καπινο. Και παντα να ξερεις στα ασχετα τοπικ πιανοντουσαν οι πιο σοβαρες αεκοκουβεντες. :drinks:

 

Και τιθεται το ερωτημα.

Τα σκεφτεσαι και τα αξιολογεις ωστε να γινεις σοφοτερος ή τσακισμενος απο την κουραση και την ξενερα τα κανεις αβαβα και μενεις πιστος στην "προοπτικη";

 

Ο οργανισμος ΑΕΚ με ποσοστα Κιμ Γιονγκ Ουν ψηφισε το β.

 

ΔΕΝ ΑΔΙΚΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,για να εξηγουμαι.Τους καταλαβαινω.

 

Απλα,εγω δεν μπορω να τα χωνεψω ακομα.

 

Κι εγω καταλαβαινω και δεν κακιζω. Αλλα κι εγω εχω "σπασει" και δεν προκειται να το χωνεψω. Ουτε προκειται να ξαναβρω καψα ή να νιωσω "υποχρεωση" οπως ενιωσα με τη Βεροια και τραβηχτηκα στο ΟΑΚΑ να δω το Γιαγκο και τον Κατσικοκερη για να σωσω την κατηγορια. Πιαστηκε η καρδια μου διοτι αν δεν εκανε τη σποντα ο Κατιδης, επεφτες. Και καθομουνα αργοτερα και σκεφτομουνα ποσο μαλακας ημουνα και ποσο χαλαω τη ζωη μου για μια ΑΕ και εναν ΑΦΜ. Απο το χρονικο και μετα και αφου κολλησα ολα τα κομματια στο παζλ, αναθεωρησα παρα πολλα πραγματα. Και υποτιθεται "θα επρεπε να ξερω". Δεν ηθελα να μαθω προφανως και δεν εβλεπα μπροστα μου για πολλους και διαφορους λογους.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να ναι προφητικο το οτι η συζητηση αυτη γινεται στο βαζελοθρεντ

Link to comment
Share on other sites

kanenas den mporei na to xonepsei.exo gnostous pou ta paratisan meta ap ayto

alla einai aRRostia gmt

Αλκοολικι ειναι ρε. Αλλα μετα τα σκηνικα το μετριασα, αποδεχομενος οτι δεν μπορω να το κοψω μαχαιρι.

 

ρε συ ζαστρο μηπως τελικα το αξιζαμε ολο αυτο ; μηπως επρεπε να γινει για να δουμε κατι αλλο ; εκεινο το βραδυ την ριξαμε εμεις που κλαιγαμε σαν μικρα παιδια και οχι οι μαλακες που μπηκαν μεσα για να ψωνισουν .

Βεβαιως το αξιζες σαν οργανισμος. Δεν το αξιζε η ΑΕΚ ομως. Πολυ λεπτη διαφορα.

Πολλοι λεγανε απο τοτε (θυμαμαι χαρακτηριστικα το Νικο) οτι η ομαδα θα συνελθει ΜΟΝΟ με reset αλλα ειμαστε και μερικοι που θελαμε τις ασπιρινες. Θεμα οπτικης ειναι και πως οριζεις καποια πραγματα. Εγω ακομα και σημερα προτιμω το μαρτυριο Αλαφουζου ας πουμε απο το μπαμ και κατω του Τιγρη. Αλλα δε σημαινει οτι αυτο που προτιμω εγω ειναι το σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να ναι προφητικο το οτι η συζητηση αυτη γινεται στο βαζελοθρεντ

 

Ο βαζελος τον περασε αυτον τον σκοπελο και βγηκε σωος.

 

Εδειρε κοτσονατους για τη αδεια,εδιωξε Τζιγγερ,στηριξε Αλαφουζο γιατι οι επιλογες ηταν ή Γ κατηγορια ή Βλασσης Τσακας και εζησε μια χαρα.Μαζευεται οικονομικα και σηκωσε και κουπα.

 

Αστο,απο την ΙΔΙΑ τρικυμια εσυ βγηκες πνιγμενος και ο βαζελος πανω σε καικι.Οχι σε υπερωκεανιο,αλλα αξιοπρεπης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το ΚΜ ρε. Τερρης Παναγιδης σε τοπικ που μιλας για τον Αλαφουζο και τον Καπινο. Και παντα να ξερεις στα ασχετα τοπικ πιανοντουσαν οι πιο σοβαρες αεκοκουβεντες. :drinks:

 

 

 

Κι εγω καταλαβαινω και δεν κακιζω. Αλλα κι εγω εχω "σπασει" και δεν προκειται να το χωνεψω. Ουτε προκειται να ξαναβρω καψα ή να νιωσω "υποχρεωση" οπως ενιωσα με τη Βεροια και τραβηχτηκα στο ΟΑΚΑ να δω το Γιαγκο και τον Κατσικοκερη για να σωσω την κατηγορια. Πιαστηκε η καρδια μου διοτι αν δεν εκανε τη σποντα ο Κατιδης, επεφτες. Και καθομουνα αργοτερα και σκεφτομουνα ποσο μαλακας ημουνα και ποσο χαλαω τη ζωη μου για μια ΑΕ και εναν ΑΦΜ. Απο το χρονικο και μετα και αφου κολλησα ολα τα κομματια στο παζλ, αναθεωρησα παρα πολλα πραγματα. Και υποτιθεται "θα επρεπε να ξερω". Δεν ηθελα να μαθω προφανως και δεν εβλεπα μπροστα μου για πολλους και διαφορους λογους.

 

Εται ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Οσο ζω ελπιζω :)

Παντως εγω απο την χρονια της πτωσης θα θυμαμαι την αισχρη ακομα και με Κατσικοκερηδες διαιτησια με γαβρο στο ΟΑΚΑ, τον Αρη πουστη ξεκωλιαρη, τον ΠΑΟΚ που δεν με κερδισε στην Αθηνα, την ανακουφιση που δεν εμεινε ο ναζιστικος χαιρετισμος Κατιδη με τον ιδιο να φοραει την φανελα της ΑΕΚ να τον δειχνουν τα μουνοπανα σε 50 χρονια και να λενε αλλα και απομκει και περα οσα ειπαμε παραπανω. Και περιμενω την επιστροφη μας μιλαμε με μισος. Οχι αγαθομουνιαση οπως πριν 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος επαιξε στην ΑΕΚ και ηταν και οδηγος νταλικας..

εκανε 2 απο τα κορυφαια πραγματα που ειχα στη λιστα " τι θα γινω οταν μεγαλωσω" οταν ημανα πιτσιρικος..

μονο σεβασμος...

 

rossI1F4I.jpg

 

Το 'χει για τιμονι χαλαρα... Σαλονι οδηγων Σουπερ Φαστ Φερρις να τρωει χοιρινα και το βραδυ στη ντισκο του πλοιου να καμακωνει Ελληνιδες φοιτητριες που ψαχνουν καμπινα να απλωσουν το κορμι τους μεχρι να φτασει Πατρα το καραβι.

Link to comment
Share on other sites

Με ειχες κερδισει ηδη στο Μπαλανταινς. Και χωρις τα υπολοιπα ειχες ρεπ.

Link to comment
Share on other sites

μην κακιζεται παιδια μην κακιζεται οταν κοσμος πανυγηριζε το γκολ του μητρογλου και μετα μας φταιγανε τα παπουτσια και ο δημητρελος

 

αυτη ειναι η μεγαλυτερη ξεφτιλα του αεκτζη οπαδου, ουτε τα παπουτσια ουτε οι σαγιοναρες, γνωστοι στρουθοκαμηλοι οι ακετζηδες, τοτε δεν εσπασε τιποτα αλλα μετα ειχα ρωγμες, τοτε μες στην τρελη χαρα ολοι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εγραφες παλια, αλλα με αφορμη το ποστ και το "αρπαγμα" σου θα σου πω οτι αν γινοταν το ιδιο σκηνικο τις χρυσες εποχες χαρακωματων με το κοντο στο ΚΜ, θα ειχανε πεσει 35785346 γαμωμανιασματα, θα ειχε κλειστει ραντεβου και θα ειχε ριξει το φορουμ ο αντμιν να μην του ζαλιζουν τα παπαρια. Ενα καλο που εκανε ο Μελισσανιδης ειναι οτι τελειωσε τη μιρλα. Διοτι απο το 2006 περιπου μεχρι το 2013, ειδαμε το κλασσικο εργο "7 χρονια φαγουρα" με αποχωρησεις, γαμωμανιασματα, επαναφορες, συγνωμες, "ελα παιδια ολοι ΑΕΚ ειμαστε" και τα ρεστα. Μεχρι και στο φορουμ ειχε μπει η αρρωστεια, ειχαμε μεινει εγω, ο Κωστας, ο Νικος και ο Μητσακλας να μιλαμε για τα αγωνιστικα και οι υπολοιποι τσακωνοντουσαν για το Ντερτιλη και τον Τσουτσουβη.

Σημερα ειμαστε πιο ανετιλα, ησυχασε το κεφαλι μας απο τη μιρλα και καταλαβε και ο τελευταιος ΑΕΚτζης οτι οσο περισσοτερο το ψαχνεις, τοσο περισσοτερο ξενερωνεις. Αρα, Πλατελλας, Μανταλος και Κολοβετσιος προτιμοτεροι απο Παππα, Αδαμιδη, Νοτια και Νικολαϊδη. (περιμενω βραβευση στην Κοπεγχαγη για την εξισωση μαλακες)

 

xD Μας έδινε φαγητό ο 11 eleven. Τη μια στα αστυνομικά τμήματα, την άλλη το διαστημόπλοιο, την άλλη ο ΟΔΔΥ... μέχρι τι παιχνίδια παίζαν στην τράπουλα με την φαμίλια Κωστόπουλου-Μπαλατσινού ξέραμε.xD

Είχε φρατζόλες ψωμί η ΑΕΚ τότε. Αλλά όπως λες σωστά και τότε οι εμπροσθόμυαλοι ήταν λίγοι. Ο κόσμος ήθελε το νέο αέρα του Ντέμη, τη φράντζα του Σάββα, τα ψωλίδια στα επίσημα, "μονη ξανά δε θα σ'αφήσω", "δεν πάμε για πρωτάθλημα". Οι πιο γρουσούζηδες έκραζαν, ήταν λίγοι, είχαν αποξενωθεί, είχαν κόψει το γήπεδο και όλα αυτά τα ωραία.

Ο Μελισσανίδης ήταν η νεανική ιλουζιόν του Αεκτζή, με προοπτική το γήπεδο στη Ν.Φ και μια ισχυρή ομάδα η οποία θα παλέψει το θηρίο που σαρώνει τα πρωταθλήματα xD (επειδή δεν μας βρίσκεται άλλος πρώτος), θα βάλει σε μια τάξη τα οικονομικά με τη διαχείριση που έβαλε σε τάξη και τις επιχειρήσεις του, θα δώσει μια δυναμική που θα κάνει νέους ποδοσφαιριστές να ενδιαφέρονται ξανά για την ΑΕΚ, νέους οπαδούς κλπ κλπ κλπ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΑΝΕΙ Η ΑΕΚ ΓΗΠΕΔΟ.

Εκεί αρχίζουν και τελειώνουν όλα. Η μίρλα, τα παράπονα, τα πρωταθλήματα, οι οπαδοί, οι Ακαδημίες, οι διαιτησίες, οι Ευρωπαικές πορείες, ο πολιτισμός, οι πανηγυρισμοί, τα λαικά δικαστήρια και ό,τι άλλο θέλεις βάλε.

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΗΠΕΔΟ . & -

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική ελπίδα να ξαναγυρίσει η καύλα και να ξανανιώσουμε σαν οπαδοί είναι το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική ελπίδα να ξαναγυρίσει η καύλα και να ξανανιώσουμε σαν οπαδοί είναι το γήπεδο.

 

Καλα ας κληρωθουμε με καναν πουστογαβρο φετος ειδικα αμα πεταει η ομαδα και θα δεις για ποτε θα χουμε σολντ αουτ.

Link to comment
Share on other sites

γενικα την ελλειψη γηπεδου πολλοι την περνανε στο ντουκου, ενω δεν ειναι ετσι. δεν ειναι καθαρα αγωνιστικο το θεμα, ειναι γενικοτερα απομακρυνση του κοσμου απο την ομαδα αυτη η ελλειψη. και μιλαμε για 11 χρονια πλεον, οχι 2 και 3...

 

οσον αφορα τα υπολοιπα που λετε, ποτέ δεν εφτασε ο βαζελος στο καταντημα της ΑΕΚ (περιοδος 2012/2013). φαινεται βεβαια πλεον αυτη την στιγμη να εχουμε καλυτερη προοπτικη για το μελλον, αλλα θα τα δουμε ολα αυτα.

 

εγω εξακολουθω να θεωρω οτι ο κοσμος παιζει γενικα δευτερευοντα ρολο. αν αυτοι που ανελαβαν το 2004 πηγαιναν καλυτερα το καραβι, ο κοσμος θα ακολουθουσε. εκαναν πολλα λαθη, εκανε κι ο κοσμος -δεν λεω-, δεν υπηρχε αλλος που να ηθελε να βοηθησει με αυτες τις συνθηκες (πχ Μελισσανιδης) και φτασαμε εκει που φτασαμε. so simple...

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι απομάκρυνση από κάποιες συνήθειες γύρω από την ομάδα που θεωρώ ότι λίγο ρόλο θα έπαιζε εάν η ΑΕΚ είχε μια καλή-φυσιολογική δεκαετία κατά την οποία απουσίαζε από τη φυσική της έδρα. Δεν θα πρέπει να ξεχνάμε ότι τις τελευταίες χρόνιες πολλοί αγώνες στη ΝΦ έγιναν μεταξύ συγγενών και φίλων και η ομάδα δεν είχε καν την αγωνιστική παρακμή της τελευταίας δεκαετίας.

 

Όταν στο ΟΑΚΑ τα 6.000 εισιτηρια ήταν είδηση, στη ΝΦ ήταν συχνό φαινόμενο

Link to comment
Share on other sites

Ημιτελικος Κυπελλου Ολυμπιακος-ΑΕΚ ηττα στο Καραισκακη με 3-1 στην ρεβανς 65,000 κοσμος στο ΟΑΚΑ στο 72 Μπαρμποσα τετ α τετ δοκαρι και στην επαναφορα Μανταλος 1-0 και στο 89 αντεπιθεση Μανταλος στον Πλατελλα Πλατελλας στον Μανταλο Μανταλος στον Πλατελλα δεν ειναι οφσαιντ λεει ντριπλα στον Αμπινταλ και αριστερο πλασε στο δεξι γαμα του Ρομπερτο 2-0 και προκριση. Πρωτοσελιδο Ωρας την αλλη μερα "ΗΡΘΑΜΕ". Στον τελικο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ μεγαλυτερη μετακινηση μπουγατσας, 2-0 στο ρελαντι με σκορερ Κολοβετσιο και Πλατελλα απονομη στο ΟΑΚΑ ο κοσμος δυο χρονια μετα κλαιει στο ΟΑΚΑ για αλλο λογο αυτη την φορα, ο Μελισσανιδης μετα κανει δηλωσεις πως "αυτοι τελειωσανε" και την αλλη μερα ανακοινωνει Μπαλοτελι που δεν επιασε στην Λιβερπουλ και αποφασισε να ερθει στην Ελλαδα να βρει τον ερωτα της ζωης του την Μπετυ Κουρακου που ποτε δεν ξεπερασε. Τα εργα στην Αγια Σοφια ολοκληρωνονται και ο κοσμος περιμενει το τουρνουα εγκαινιων με Ρεαλ-ΜανΓιου και Γιουβεντους. Ο Κωστας21 ερχεται στην Ελλαδα και κανει δηλωσεις ενω ο Ζαστρος εγνοειται απο το γκολ του Πλατελλα στον ημιτελικο με γαβρο και μετα. Το ΚΜ αγοραζει 50 διαρκειας στην Αγια Σοφια απο τα φτηνα (850€ το ενα) στην κερκιδα "Περα". Παραμονες του ματς με Γιουβε ο Αλατι ανακοινωνει μεταγγραφη Μασερανο στα χαφ και ο Μπαγεβιτς παιρνει ποστο στην Ουεφα και αποχωρει απο την ομαδα. Αυτο τό τελευταιο ειναι αφορμη για να ερθει ο Κωστας μονιμα Ελλαδα και να αγορασει μια σουητα στην Αγια Σοφια. ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Από Τροχανά είχε ξενέρα ο κόσμος και καλά που ήταν ο ποδοσφαιριστής Ντέμης και πήγε όπως πήγε το σκάφος μέχρι την κατεδάφιση του Ναού.

Link to comment
Share on other sites

Ημιτελικος Κυπελλου Ολυμπιακος-ΑΕΚ ηττα στο Καραισκακη με 3-1 στην ρεβανς 65,000 κοσμος στο ΟΑΚΑ στο 72 Μπαρμποσα τετ α τετ δοκαρι και στην επαναφορα Μανταλος 1-0 και στο 89 αντεπιθεση Μανταλος στον Πλατελλα Πλατελλας στον Μανταλο Μανταλος στον Πλατελλα δεν ειναι οφσαιντ λεει ντριπλα στον Αμπινταλ και αριστερο πλασε στο δεξι γαμα του Ρομπερτο 2-0 και προκριση. Πρωτοσελιδο Ωρας την αλλη μερα "ΗΡΘΑΜΕ". Στον τελικο ΑΕΚ-ΠΑΟΚ μεγαλυτερη μετακινηση μπουγατσας, 2-0 στο ρελαντι με σκορερ Κολοβετσιο και Πλατελλα απονομη στο ΟΑΚΑ ο κοσμος δυο χρονια μετα κλαιει στο ΟΑΚΑ για αλλο λογο αυτη την φορα, ο Μελισσανιδης μετα κανει δηλωσεις πως "αυτοι τελειωσανε" και την αλλη μερα ανακοινωνει Μπαλοτελι που δεν επιασε στην Λιβερπουλ και αποφασισε να ερθει στην Ελλαδα να βρει τον ερωτα της ζωης του την Μπετυ Κουρακου που ποτε δεν ξεπερασε. Τα εργα στην Αγια Σοφια ολοκληρωνονται και ο κοσμος περιμενει το τουρνουα εγκαινιων με Ρεαλ-ΜανΓιου και Γιουβεντους. Ο Κωστας21 ερχεται στην Ελλαδα και κανει δηλωσεις ενω ο Ζαστρος εγνοειται απο το γκολ του Πλατελλα στον ημιτελικο με γαβρο και μετα. Το ΚΜ αγοραζει 50 διαρκειας στην Αγια Σοφια απο τα φτηνα (850€ το ενα) στην κερκιδα "Περα". Παραμονες του ματς με Γιουβε ο Αλατι ανακοινωνει μεταγγραφη Μασερανο στα χαφ και ο Μπαγεβιτς παιρνει ποστο στην Ουεφα και αποχωρει απο την ομαδα. Αυτο τό τελευταιο ειναι αφορμη για να ερθει ο Κωστας μονιμα Ελλαδα και να αγορασει μια σουητα στην Αγια Σοφια. ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ

 

Κλαίω πύραυλε. xD

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×