Jump to content

Moυντιάλ 2018


George_D
 Share

Nικητής Παγκοσμίου Κυπέλλου  

45 members have voted

  1. 1. Ποιά εθνική ομάδα πιστεύτε οτι θα κατακτήσει το Μουντιαλ του 2018?

    • Αγγλία
      1
    • Αργεντινή
      13
    • Βραζιλία
      3
    • Γαλλία
      6
    • Γερμανία
      5
    • Ισπανία
      6
    • Ουρουγουάη
      2
    • Πορτογαλία
      0
    • Άλλη
      9


Recommended Posts

-Μουντιάλ 2018: Οι συμπτώσεις που δείχνουν τροπαιούχο την Αγγλία (μα που πανε και τα βρισκουν ;;

Ο Σαουθγκέιτ, θα προσπαθήσει να κάνει απόψε το πρώτο βήμα, προκειμένου η Αγγλία να πανηγυρίσει πάλι το τρόπαιο, μετά το 1966. Yπάρχουν μάλιστα κάποια γεγονότα, που παρουσιάζει η ισπανική εφημερίδα Marca, τα οποία από σύμπτωση ή όχι, «δείχνουν» ότι η Αγγλία θα σκαρφαλώσει στην κορυφή του κόσμου

 

1966: Αγγλία, παγκόσμια πρωταθλήτρια. Ρεάλ Μαδρίτης, πρωταθλήτρια Ευρώπης, Μπέρνλι σε ευρωπαϊκή θέση, Τσέλσι πέμπτη στην Premier League, Μάντσεστερ Σίτι πρωταθλήτρια στην Premier League.

2018: Ρεάλ Μαδρίτης, πρωταθλήτρια Champions League, Μπέρνλι σε ευρωπαϊκή θέση, Τσέλσι πέμπτη στην Premier League, Μάντσεστερ Σίτι πρωταθλήτρια Premier League.

2010: Πρωταθλητής o Γκουαρντιόλα στο ισπανικό πρωτάθλημα με την Μπαρτσελόνα και η Ισπανία κατέκτησε τον παγκόσμιο τίτλο στη Νότια Αφρική για πρώτη φορά στην Ιστορία της.

2014: Πρωταθλητής στην Bundesliga ο Γκουαρντιόλα με την Μπάγερν, και η Γερμανία κατέκτησε τον παγκόσμιο τίτλο στη Βραζιλία

2018: Ο Γκουαρντιόλα πρωταθλητής στην Premier League με την Μάντσεστερ Σίτι. Θα είναι άραγε σειρά της ομάδα του Σαουθγκέιτ, να επιβεβαιώσεις τις …συμπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Gooooooaaaalll!!!!

 

Κακιστοι οι κροατες,νωχελικοι και ακινδυνοι,ανετα κρατανε τα αγγλακια.

Link to comment
Share on other sites

Poly kourasmenoi oi filoi mou oi Kroates xoris katharo myalo. Tous phre apo kato to grhgoro goal pou ferei efthynh o Subasic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το φαγανε απο τους πεθαμενους κροατες και για ενα δοκαρι γλιτωσαν την ανατροπη.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενας χειροτερος απο τον αλλο σε αυτο το μουντιαλ, ολοι ψοφιοι, επρεπε να παιζει η Ελλαδαρα να το σηκωσει :P

Link to comment
Share on other sites

Ξεκωλιασμα στο 2ο ημιχρονο. Αν πρεπει να περασει μια ομαδα, αυτη ειναι η Χρβατσκα.

Και θα περασουμε και θα το σηκωσουμε να εκπληρωθει η προφητεια.

Link to comment
Share on other sites

Στο ποδοσφαιρο δεν νικαει απαραιτητα αυτος που "πρεπει".

Για αυτο και ειναι το πιο απροβλεπτο ομαδικο αθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ραγιος αποκλειστηκανε οι φιλοι του οι Σπανιολοι και μου γινε κυνικος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ραγιος, ενας Φλορεντινο Αρισα του ποδοσφαιρου.

Αν   εγραφα εγω ειρωνιες , θα πεταγοταν ο Ματζισιαν και θα αρχιζε για "εντασιακο Ραγιο" :lol:

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ραγιος αποκλειστηκανε οι φιλοι του οι Σπανιολοι και μου γινε κυνικος.

Ουτε τις διασταυρωσεις των ημιτελικων ηξερες αλλα ουτε και οτι δεν υποστηριξα ισπανια στο μουνδιαλ :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Ραγιος αποκλειστηκανε οι φιλοι του οι Σπανιολοι και μου γινε κυνικος.

 

To ragio tonnkovo k g gallia...
Link to comment
Share on other sites

Ουτε τις διασταυρωσεις των ημιτελικων ηξερες αλλα ουτε και οτι δεν υποστηριξα ισπανια στο μουνδιαλ :)

Ειπα οτι ειναι φιλοι σου, οχι οτι τους υποστηριζες για κυπελλο. Οπως εγω θα ειχα εναν λογο παραπανω αν ειχε περασει η Ιταλια.

 

- Επεσε το ματς. Μαζευτηκαμε πισω γιατι φοβουνται το γκολ. Αν παει πεναλ δυστυχως βλεπω να περνανε οι Αγγλοι.

Link to comment
Share on other sites

To ragio ton kovo k g gallia...

Γαλλια ηταν το 84 οταν εκλαιγα που το φαγε ο Αρκοναδα.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι ειναι φιλοι σου, οχι οτι τους υποστηριζες για κυπελλο. Οπως εγω θα ειχα εναν λογο παραπανω αν ειχε περασει η Ιταλια.

 

- Επεσε το ματς. Μαζευτηκαμε πισω γιατι φοβουνται το γκολ. Αν παει πεναλ δυστυχως βλεπω να περνανε οι Αγγλοι.

Για τις διασταυρωσεις που δεν τις ηξερες, μιλιά.

Link to comment
Share on other sites

Για τις διασταυρωσεις που δεν τις ηξερες, μιλιά.

Tora tha se vgalei pseyth.

Oxi ton palio paikth ths kalamarias....

Link to comment
Share on other sites

Για τις διασταυρωσεις που δεν τις ηξερες, μιλιά.

Ενα λαθος καναμε πανω στη διασυνη μας

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×