Jump to content

Yellow Submarine Mag


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

εδω σου φτιαχνει 33,000 γηπεδο και σε 5 χρονια θα κοβεις με το ζορι 10,000 τικετια σε ολα τα ματς εκτος ντερμπι πιο κοινο τωρα και πουτσες μπλε 

Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ ριγέ δεν έχει καθόλου και μαύρες μόνο από ΧΛ και πάνω, αλλά ΟΚ μπορεί να είχε μόνο 1000 κομμάτια ξέρω 'γω. 

 

Επιμένω ότι και η δικιά μας ΠΑΕ και οι άλλες έχουν μαύρα μεσάνυχτα στο πόσα είναι διατεθειμένος και μπορεί να δώσει ένας οπαδός για την ομάδα του. 

 

Στο σύγχρονο μάρκετινγκ η ανίχνευση της αγοραστικής ικανότητας και διάθεσης είναι αυτή που πια κάνει τη διαφορά. 

 

ελα ρε μητσο 8 μηνες ειχε ολα τα μεγεθη το ξερω γιατι το κοιταγα τωρα δεν βγαζει αλλες γι αυτο εχουν μεινει κομματια 

Link to comment
Share on other sites

Ρε χρήστο θα προσπαθήσω να στο πω όσο πιο απλά μπορώ.

Και 1δις κινέζους να τους κάνεις αεκτζήδες κάτι κόντρα,σπορτ24 και γκαζέτες δεν θα πάρουν πάνω από 200 αεκτζήδικα κλικ.

Γιατί το θέμα δεν είναι αν είναι αντιαεκτζήδες αλλά ποια είναι η γραμμή που βγάζει το μέσο προς τα έξω και όλα αυτά που σου ανέφερα πριν έχουν αμαρτωλό παρελθόν.

Γι'αυτό και το σαββιδοσάιτ το είδε στην αρχή ο αεκτζής σαν μια νέα καθαρή και ανεξάρτητη προσπάθεια,είχε και το 365 να διοχετευει με κλικ και ΄φτασε στο σημείο να κοντράρει το γκαζέττα σε επισκεψιμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε χρήστο θα προσπαθήσω να στο πω όσο πιο απλά μπορώ.

Και 1δις κινέζους να τους κάνεις αεκτζήδες κάτι κόντρα,σπορτ24 και γκαζέτες δεν θα πάρουν πάνω από 200 αεκτζήδικα κλικ.

Γιατί το θέμα δεν είναι αν είναι αντιαεκτζήδες αλλά ποια είναι η γραμμή που βγάζει το μέσο προς τα έξω και όλα αυτά που σου ανέφερα πριν έχουν αμαρτωλό παρελθόν.

Γι'αυτό και το σαββιδοσάιτ το είδε στην αρχή ο αεκτζής σαν μια νέα καθαρή και ανεξάρτητη προσπάθεια,είχε και το 365 να διοχετευει με κλικ και ΄φτασε στο σημείο να κοντράρει το γκαζέττα σε επισκεψιμότητα.

Πέρα από τον κόσμο υπάρχει και ένα άθλιο επιτελείο... ΑΡΔ με παρελθόν στη μικρή μας χώρα πολύ γνωστό. Σε όλους τους ομίλους. 

Μην τα ρίχνουμε όλα στον κόσμο. 

Από τη στιγμή που βγαίνει άνθρωπος και σου λέει γράφω ελεύθερα στο 10 και στο ντίενει, χέσε ψηλά και αγνάντευε. 

Γιατί δεν είναι μόνο ο κόσμος που βγάζει Ξουρίδου που λέει ο Χρήστος, είναι ότι κοντεύει ο Μπάμπης ο Εστιάτορας να γίνει ο πιο σοβαρός. 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έχει μια χρυσή ευκαιρία να φτιάξει δικά της μέσα. Οπως ο γαύρος έχει το gavros gr, θα μπορούσε μα κοινή προσπάθεια όλοι οι σοβαροί δικοί μας ρεπόρτερς να γράφουν σε ένα δικό μας site. Θα είχε σταθεροτατη επισκεψιμότητα. Οχι blogg, site. Θα μπορούσαν να περιλαμβάνονται reviews για όλα τα αθλήματα στα οποία δραστηριοποιείται η ΑΕΚ.

 

Επίσης θα μπορούσαν εκεί να γράφουν και "αντικειμενικοί", για μια γενικότερη κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος που κάνει, για μένα, σοβαρή προσπάθεια marketing στην ΑΕΚ αλλά και γενικά στον ελληνικό αθλητισμό είναι ο Αγγελόπουλος. Βγάζοντας το "1968" έγινε τρομερή προώθηση του brand AEK, και -το κυριότερο- με τα σωστότερα μηνύματα. ΑΕΚ, προσφυγιά, αγάπη και προσπάθεια.

 

Αγγελόπουλος κύριοι. Πολύ μπροστα στο κομμάτι αυτό.

Πηγα να στα γραψω Ρινο αλλα εκανες το 2ο εκπληκτικο ποστ. Ο Μακης εν γνωσει του μπηκε μεσα, αλλα η παρακαταθηκη ειναι τεραστια. Και με την υποσημειωση οτι στο "δυναμικο" κοινο, το μπασκετ πουλαει απειρως περισσοτερο απο το ποδοσφαιρο.

 

εχει υπερακτιμησει το αγοραστικο κοινο, το οποιο ειναι ελαχιστο. οποτε ολα τα αλλα να ειχαμε να λεγαμε ρε χρηστο 

 

δεν εχεις μαρκετινγκ και πουτσες μπλε αφου ο αεκτζης (δεν με νοιαζουν οι αλλοι) δεν δινει ουτε μισο ευρω για merchandise της ομαδας 

 

σου εβαγλε φετος μια εκπληκτικη φανελα το ξερω γιατι εχω 2 για τον μικρο ποσες πωλησεις εκανε ? σε τιμη σοκ 40 ευρω.

Ο Μελισσανιδης θελει οσο το δυνατον λιγοτερο ζαλισμα των αρχιδιων του. Επισης περιστοιχιζεται απο ανθρωπους που ακουν οτι στριβει στη Σπυρου Λουη και ερχεται στα γραφεια και κατουριουνται επανω τους. Δεν περναει ιδεα στον αθρωπο ειδικα οταν εμπεριεχει ενα ευρω επενδυση. Αν του πεις οτι θα βγαλει τοτε ΙΣΩΣ μπορει να το δει αλλιως. Σου ξαναλεω οτι οσες προσπαθειες γινονται ειναι σε εντελως ρομαντικο στυλ και χαρη στην τρελα ορισμενων ανθρωπων. Ακομα και εντος ΠΑΕ. Το μαγαζι ακομα και σαν ΠΑΕ αρχισε να λειτουργει οταν ηρθε ο Κυπριος που ειναι παρα πολυ καλος. Πιο πριν ηταν εγιαμολα εγιαλεσα οσο κι αν ειναι φιλος μου ο Αλεξης ο Δεδες. Μακαρι να ηταν ολοι σαν εσενα, αλλα δεν ειναι. Οι περισσοτεροι ειναι του τζαμπα και του ντου. Θα κανουμε πολλα χρονια να αποτιναξουμε τη μαλακια "μου χρωσταει η ΑΕΚ" ή να αποβαλλουμε το δηλητηριο οτι μας κυνηγανε ολοι και αδικουμαστε μπλα μπλα μπλα. Ειναι ποτισμενες νοοτροπιες αυτα που κανουν αφεκτ και στο μερτς και στο μαρκετινγκ και παντου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τον κόσμο υπάρχει και ένα άθλιο επιτελείο... ΑΡΔ με παρελθόν στη μικρή μας χώρα πολύ γνωστό. Σε όλους τους ομίλους. 

Μην τα ρίχνουμε όλα στον κόσμο. 

Από τη στιγμή που βγαίνει άνθρωπος και σου λέει γράφω ελεύθερα στο 10 και στο ντίενει, χέσε ψηλά και αγνάντευε. 

Γιατί δεν είναι μόνο ο κόσμος που βγάζει Ξουρίδου που λέει ο Χρήστος, είναι ότι κοντεύει ο Μπάμπης ο Εστιάτορας να γίνει ο πιο σοβαρός. 

Τι να κανει ρε Μητσο ο αλλος; Να πεινασει ή να μην ταΐσει τα παιδια του; ΕΙναι αντικειμενικοι οι λογοι. Απο τη στιγμη που ανακατευτηκαν Καραπαπαδες, μπηκαν χορηγιες κλπ στη φαση, θα πας "στρατευμενα" ή θα στοχοποιηθεις ή θα γινεις γενιτσαρος. Ειναι αντικειμενικη η δυσκολια, εγω τους καταλαβαινω σχεδον ολους εκτος απο τους γενιτσαρους. Εγω ομως εχω την ευχερεια να πω ενα οχι και να παρω το καπελακι μου και να φυγω. Ο αλλος που δεν εχει δευτερη δουλεια τι να κανει; Να βγει στον ΟΑΕΔ και να παρακαλαει τον καθε Μαρινακη να τον παρει στο καθε 10; Δεν ειναι ολοι Μιχοι και μουνοπανα. Υπαρχουν και παιδια που και πενα εχουν και ρεπορταζ κανουν αλλα δεν βγαινουν. Και συν τοις αλλοις ΜΠΟΥΚΩΣΕ η αγορα, ποσους δημοσιογραφους να καταναλωσεις; Ποση αποψη να διαβασεις πια και ποσο να στην πληρωνει ο αλλος με ΣΥΡΙΖΑΡΑ καπιταλ κοντρολς και την αστεια ελληνικη αγορα; Αρα ή θα πας στρατευμενα ή θα το γυρισεις στο ρομαντικο καρσιλαμα. Οπως ειναι το πραγμα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει αλλη λυση. Απο τους #1 "αντικειμενικους" ηταν ο Καρπετ και αναγκαστηκε να βγει ξεκαθαρα μπροστα για να βγαζει ενα μεροκαματο. Ειναι τρομακτικη η φαση εδω και μια 5ετια, μην το ψαχνετε.

Link to comment
Share on other sites

η ιδεα του κεντρικου κομβου εχει εξεταστει πολλες φορες. Καπως ετσι αρχισε το κιτρινομαυρο, κ δεν εξελιχθηκε ποτε σε τετοιο.

Τα σαιτ εχουνε πεθανει πλεον. Αλλο χρειαζεται η ΑΕΚ αλλα δε το λεω, δε θελω να ανοιξω τα ματια αλλων παλι. :D

 

Τρια νταμπλιγιου αεκtv gr. Κανάλι αλά netflix, με εκπομπές, ρεπορτάζ, fans contributions όπως του michelangelo κτλ......

 

Πονηριές, Κωστάκη....   :P  :P  :D

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι ειναι του τζαμπα και του ντου.

 

Ψιλοδιαφωνώ. 

Νομίζω ότι δε γενικές γραμμές ο κόσμος έχει στρώσει σε αυτό το σημείο. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανει ρε Μητσο ο αλλος; Να πεινασει ή να μην ταΐσει τα παιδια του; ΕΙναι αντικειμενικοι οι λογοι. Απο τη στιγμη που ανακατευτηκαν Καραπαπαδες, μπηκαν χορηγιες κλπ στη φαση, θα πας "στρατευμενα" ή θα στοχοποιηθεις ή θα γινεις γενιτσαρος. Ειναι αντικειμενικη η δυσκολια, εγω τους καταλαβαινω σχεδον ολους εκτος απο τους γενιτσαρους. Εγω ομως εχω την ευχερεια να πω ενα οχι και να παρω το καπελακι μου και να φυγω. Ο αλλος που δεν εχει δευτερη δουλεια τι να κανει; Να βγει στον ΟΑΕΔ και να παρακαλαει τον καθε Μαρινακη να τον παρει στο καθε 10; Δεν ειναι ολοι Μιχοι και μουνοπανα. Υπαρχουν και παιδια που και πενα εχουν και ρεπορταζ κανουν αλλα δεν βγαινουν. Και συν τοις αλλοις ΜΠΟΥΚΩΣΕ η αγορα, ποσους δημοσιογραφους να καταναλωσεις; Ποση αποψη να διαβασεις πια και ποσο να στην πληρωνει ο αλλος με ΣΥΡΙΖΑΡΑ καπιταλ κοντρολς και την αστεια ελληνικη αγορα; Αρα ή θα πας στρατευμενα ή θα το γυρισεις στο ρομαντικο καρσιλαμα. Οπως ειναι το πραγμα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει αλλη λυση. Απο τους #1 "αντικειμενικους" ηταν ο Καρπετ και αναγκαστηκε να βγει ξεκαθαρα μπροστα για να βγαζει ενα μεροκαματο. Ειναι τρομακτικη η φαση εδω και μια 5ετια, μην το ψαχνετε.

Την πείνα τους την καταλαβαίνω, αλλά και το επίπεδο ποτέ δεν είχε πέσει τόσο πολύ. 

Υπήρχε σταδιακή πτώση από τότε που έσπασε το μονοπώλιο το Φωτός στον γαύρικο τύπο, αλλά τώρα μιλάμε ότι γράφονται σε ποσοστό 80%, άρθρα καρφί για Εισαγγελέα. 

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου όμως οτι εμείς εδώ κινούμαστε μεταχρονολογημένα, και οτι τώρα έχουμε μια καινούργια "χρυσή" περίοδο μπροστά μας, ενώ τα online media είναι προσβάσιμα από παντού.

 

Το 2004 υπήρχαν smartphones, οεο?? Τσου..... τώρα όμως υπάρχουν.....

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοδιαφωνώ. 

Νομίζω ότι δε γενικές γραμμές ο κόσμος έχει στρώσει σε αυτό το σημείο. 

Ειναι κομβικη η φετινη σεζον. Αν περιμενω κατι απο το Ντιμιτρι εγω ειναι να αλλαξει αυτη τη γαμημενη νοοτροπια. Κι ας κρατησει τις γραφικοτητες της Ρο, δε με νοιαζει αυτο. Ολες μου οι ελπιδες ειναι στο καινουριο γηπεδο και στην αλλαγη της νοοτροπιας εκει. Σεβασμος και αγαπη στο συλλογο. Δεν χρωσταει σε κανεναν ο συλλογος και αν θελεις τον ακολουθεις/αγαπαςστηριζεις. Τοσα χρονια εγιναν πολλα λαθη και χαθηκαν και πολλες ευκαιριες. Η προσπαθεια του Μελ ειναι οτι πιο ταιριαστο/καταλληλο για την ψυχοσυνθεση του αεκτζη και κυριως συνοδευεται απο εργα. Ενα τεραστιο που ειναι το γηπεδο και ασφαλως τους τιτλους που ειναι το ζητουμενο για το συλλογο. Και βραδιες σου εδωσε φετος (που ειχες χρονια να ζησεις) και το πολυποθητο πρωταθλημα πηρε οσο κι αν υποβαθμιζεται εκτος ΑΕΚ. Αν η μπαλα η ιδια επιστρεψει στην κανονικοτητα τοτε ολα θα ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω ο αμιντίς είπε τη μεγάλη αλήθεια τουλάχιστον στα δικά μας. 

Σου φτιάχνει γήπεδο για να παίζεις μόλις περάσει η πρώτη κάψα με 10.000 κόσμο. 

 

Μετά για τι μερτς και τι μάρκετ μιλάμε. 

Link to comment
Share on other sites

Την πείνα τους την καταλαβαίνω, αλλά και το επίπεδο ποτέ δεν είχε πέσει τόσο πολύ. 

Υπήρχε σταδιακή πτώση από τότε που έσπασε το μονοπώλιο το Φωτός στον γαύρικο τύπο, αλλά τώρα μιλάμε ότι γράφονται σε ποσοστό 80%, άρθρα καρφί για Εισαγγελέα. 

Αφου παραγγελιές ειναι ρε Μητσο. Κι οσα δεν ειναι, αναγονται στην προσπαθεια "μπας και πεσει στα χερια του αφεντικου και δει οτι τον γλειφω για να μην με απολυσει". Γαμησε τα ειναι η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κομβικη η φετινη σεζον. Αν περιμενω κατι απο το Ντιμιτρι εγω ειναι να αλλαξει αυτη τη γαμημενη νοοτροπια. Κι ας κρατησει τις γραφικοτητες της Ρο, δε με νιαζει αυτο. Ολεςμου οι ελπιδες ειναι στο καινουριο γηπεδο και στην αλλαγη της νοοτροπιας εκει. Σεβασμος και αγαπη στο συλλογο. Δεν χρωσταει σε κανεναν ο συλλογος και αν θελεις τον ακολουθεις/αγαπαςστηριζεις. Τοσα χρονια εγιναν πολλα λαθη και χαθηκαν και πολλες ευκαιριες. Η προσπαθεια του Μελ ειναι οτι πιο ταιριαστο/καταλληλο για την ψυχοσυνθεση του αεκτζη και κυριως συνοδευεται απο εργα. Ενα τεραστιο που ειναι το γηπεδο και ασφαλως τους τιτλους που ειναι το ζητουμενο για το συλλογο. Και βραδιες σου εδωσε φετος (που ειχες χρονια να ζησεις) και το πολυποθητο πρωταθλημα πηρε οσο κι αν υποβαθμιζεται εκτος ΑΕΚ. Αν η μπαλα η ιδια επιστρεψει στην κανονικοτητα τοτε ολα θα ειναι καλυτερα.

Έχουμε πολ ποζίσιον σε αυτό, αλλά αυτή δεν σου κερδίζει τον αγώνα. 

 

Στο θέμα της κανονικότητας, δυστυχώς ο έτερος πόλος που αναδείχθηκε είναι ο πλέον ακατάλληλος για αυτή. 

 

Μιλάμε για ότι πιο πρωτόγονο υπάρχει σε αισθήματα και αντίληψη των πραγμάτων. 

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να δημιουργηθεί κεντρικός φορέας διαχείρισης του brand ΑΕΚ, για όλα τα αθλήματα. 

 

Ο Μελισσανίδης στο κομμάτι αυτό συνεισφέρει με την δημιουργία του γηπέδου και γενικότερα των υποδομών αυτή τη στιγμή. Ο Αγγελόπουλος συνεισφέρει με την προώθηση του brand και το repositiong της ΑΕΚ στη νέα γενιά Ελλήνων.

 

Μια ΑΕ με μετόχους ΠΑΕ, ΚΑΕ, ΤΑΠ, Ερασιτεχνική η οποία ΔΕΝ θα έχει καμμιά άμεση σχεση με Μελ, στελεχωμένη με ανθρώπους της αγοράς και όχι ΑΕΚάρες, η οποία ΑΕ θα φροντίζει μόνο το image και τις πωλήσεις του brand AEK.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολ ποζίσιον σε αυτό, αλλά αυτή δεν σου κερδίζει τον αγώνα. 

Για να επιστρεψω στο θεμα, παρε αυριο YS (1μισι ευρω, ενα εισιτηριο μετρο ρε αλητες) να διαβασεις για το μπουφε της Αιγινας πριν το γκολ του Τακη  :lol:  :lol:  :lol:

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Για να επιστρεψω στο θεμα, παρε αυριο YS (1μισι ευρω, ενα εισιτηριο μετρο ρε αλητες) να διαβασεις για το μπουφε της Αιγινας πριν το γκολ του Τακη  :lol:  :lol:  :lol:

Ας όψεται η κυρά-Βαρβάρα που πέταξε την σακούλα αύτανδρη... 

Υπήρχαν αποκόμματα εκεί μέσα που θα άξιζαν πολλά σήμερα. 

Και για την τούρτα με το 4-1 υπήρχε απόκομμα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η τουρτα η τουρταααα!!!!!

Εσενα επειδη σου εχω αδυναμια, σου εχω βαλει τα μεθεορτια στο Καταραλα του Προεδρου  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

ek16bm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσενα επειδη σου εχω αδυναμια, σου εχω βαλει τα μεθεορτια στο Καταραλα του Προεδρου :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν νομιζω να λειτουργουσε το cataralla το 89. Ανοιξε καπου το 93. Μηπως εννοεις το Αρχιπελαγος πριν το γκρεμισουν;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×