Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ vol.II


mobster21
 Share

Recommended Posts

Παγώνω και μόνο με την σκέψη ότι πρέπει να περάσουμε από τον πλατανιά χωρίς τον λάζαρο.

Ναι, οκ. Κατσε να παιξεις τελικο κυπελλου (αν περασεις) χωρις εναν ακομα βασικο. Επισης το ποιον χρειαζεσαι με τον (καθε) Πλατανια να το πουμε μετα την αποφαση Σκουτερη.

 

Γενικα τα ανελυσα Τολη. Δεν εχει τελειωσει η σεζον, ειτε μας αρεσει ειτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, απλα πραγματα.

 

Κυριοι δεν ξερουμε καν ακομα αν θα ερθουμε πρωτοι ή δευτεροι, δεν ξερουμε αν θα παρουμε το κυπελλο και θετε συζητησεις?

 

Τελειωνει η χρονια, γινονται οι διαπραγματευσεις, οποιος θελει μενει, οποιος θελει φευγει και ολοι κρινοντσι (διοικηση και πσικτες) για τις επιλογες τους.

 

Τωρα τι στον πουτσο καθονται και συζητανε ανανεωσεις?

Για να έφτασε το θέμα στον εθνάρχη 99,99% η ιστορία ξεκίνησε από τον λάζαρο.

Το κακό για τον λάζαρο είναι ότι το εξωτερικό για αυτόν είναι μονόδρομος.

Στην μπουγάτσα τον έχουν επικυρηγμένο από τότε που είπε για οικοδομές και στον γαύρο οι τσουκαλάδες δεν ψήνονται με τίποτα.

Αμα δεν γουστάρει τα 320 που του δίνουμε ας πάει να κυνηγήσει το όνειρο του στις πάντοβες και στις σαλερνιτάνες της ιταλίας.

Προσωπικά για έναν παίχτη που τον είχα 2ο σε χριστοπαναγίες πίσω από τον κλωναρίδη δεν θα μου λείψει καθόλου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια η ιστορία δεν έχει δείξει ότι πάντα φέρνουμε τους ''άμπαλους'' από τη Λας Πάλμας

 

Έχουμε φέρει και Μοράν, Μασούντ, Πατίτο, Λέσκοτ, Αλμέιδα, Κλωναρίδη, Αιντάρεβιτς κτλπ κατά καιρούς

Μάλιστα ο τύπος που έφερε τους 2 παίκτες από τη Λας Πάλμας μας έχει χαιρετήσει προ πολλού και στη θέση του ήρθε το παιδί από την Καλαμάτα

Καμία σχέση ο καράφλας με τις μεταγραφές από λας πάλμας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ. Κατσε να παιξεις τελικο κυπελλου (αν περασεις) χωρις εναν ακομα βασικο. Επισης το ποιον χρειαζεσαι με τον (καθε) Πλατανια να το πουμε μετα την αποφαση Σκουτερη.

 

Γενικα τα ανελυσα Τολη. Δεν εχει τελειωσει η σεζον, ειτε μας αρεσει ειτε οχι.

Δεν είπα ότι τελείωσε η σεζόν αλλά από τον πλατανιά πέρναγα και με τον αραβίδη.

Καθαρά αγωνιστικά μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Για να έφτασε το θέμα στον εθνάρχη 99,99% η ιστορία ξεκίνησε από τον λάζαρο.

Το κακό για τον λάζαρο είναι ότι το εξωτερικό για αυτόν είναι μονόδρομος.

Στην μπουγάτσα τον έχουν επικυρηγμένο από τότε που είπε για οικοδομές και στον γαύρο οι τσουκαλάδες δεν ψήνονται με τίποτα.

Αμα δεν γουστάρει τα 320 που του δίνουμε ας πάει να κυνηγήσει το όνειρο του στις πάντοβες και στις σαλερνιτάνες της ιταλίας.

Προσωπικά για έναν παίχτη που τον είχα 2ο σε χριστοπαναγίες πίσω από τον κλωναρίδη δεν θα μου λείψει καθόλου.

Ρε ας παρω το νταμπλ και ας παει στην ευχη του θεου.

 

Εγω ψηνομαι για τον Σιμοε, τον Λιβαγια, τον Αραουχο, τον Βρανιες (αν σταματησει τις μαλακιες), τον Τσιγκρινσκι περισσοτερο απο αυτον.

 

ακομα και τον Γκαλο, τον Χουλτ, τον Λοπες ή ακομα και τον Μπακακη ή τον Μπακασετα τους θεωρω πιο ρησπεκτ επαγγελματιες ως τωρα γιατι τα δινουν ολα και εχουν αντοχη ποδοσφαιριστων και οχι λαπαδων.

 

Ο Λαζαρος εχει ποιοτητα κι εμπειρια, κανει την διαφορα καποιες φορες, αλλα βεντετιζει, ειναι ασταθης και δεν εχει καθολου αντοχη. Τον θελω αλλα δεν καιγομαι, το να βγει η χρονια καλα ειναι που με καιει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι τελείωσε η σεζόν αλλά από τον πλατανιά πέρναγα και με τον αραβίδη.

Καθαρά αγωνιστικά μιλάω.

Αλλο λεω. Αν σε παει ο στημενος στο -1 εχεις καποιες ελπιδες ακομα αν εισαι κομπλε. Αν θα εχεις το κουραγιο να συνεχισεις μετα απο κατι τετοιο βεβαια.

 

Επισης υπαρχει και το κυπελλο ξαναλεω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο λεω. Αν σε παει ο στημενος στο -1 εχεις καποιες ελπιδες ακομα αν εισαι κομπλε. Αν θα εχεις το κουραγιο να συνεχισεις μετα απο κατι τετοιο βεβαια.

 

Επισης υπαρχει και το κυπελλο ξαναλεω.

Όπως και να με πάει ο στημένος δεν έχω καμιά ανάγκη τον οικοδόμο για να περάσω από τον τελειωμένο πλατανιά και να νικήσω τον κομπότη.

Για το κύπελλο κάτσε να δούμε αν θα γίνει πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε τον 30λεπτο τωρα.Ας παρουμε νταμπλ και αν ειναι θα βγω εγω στη ζητιανια να του δωσω τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε τον 30λεπτο τωρα.Ας παρουμε νταμπλ και αν ειναι θα βγω εγω στη ζητιανια να του δωσω τη διαφορα.

Ασε τις ζητιανιές και επικεντρώσου στο σκάουτινγκ.

Η ομάδα έχει ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ειναι το εξης..

Εχει χασει κανενας παιχτης απο την ΑΕΚ απ' οταν εχουμε επιστρεψει;

Δεν νομιζω.

Ισα ισα που η ΑΕΚ τους στηριζει ακομα και στα ζορια (θλασεις Λαζαρου περσι, μιση χρονια οφ ο Κονε φετος, χιαστοι Μανταλου-Γιοχανσον, τραυματισμοι Τσιγκρινσκι κτλ κτλ).

Τωρα βεβαια ο κοσμος σημερα, επειδη εχει μαθει σε λογικες Κοκκαλη-Βανζελ-Ιβαν κτλ, πιστευει πως η μεγαλη ομαδα δινει και τα μεγαλυτερα συμβολαια.

Εδω εγω διαφωνω ομως.

Κανονικα ο παοκ πχ θα πρεπει να πληρωσει παραπανω για να πεισει παιχτη να παιξει σε αυτον και οχι στην ΑΕΚ πχ.

Αυτο που θελω να πω εν ολιγοις ειναι πως εισαι μια ομαδα που προσπαθει να γινει το Νο1 brand στην χωρα αγωνιστικα, οργανωτικα, εμπορικα, σε υποδομες, γηπεδο κτλ. Το αν θα τα καταφερει ειναι αλλου παππα ευαγγελιο. Μακαρι ομως να φτασει καποια στιγμη στο σημειο που οι παιχτες ολοι θα την προτιμουν ακομα και αν αυτο σημαινει και 50,000 λιγοτερα. Τοτε θα εχει πετυχει η ομαδα κατα την γνωμη μου και οχι οταν θα δινει στον καθε Βρανιες, στον καθε Λαζαρο και στον καθε Αραβιδη οτι γουσταρει για να μην τους χασει και τι θα γινει μετα.

Ε θα χασει και καποιους αναποφευκτα αλλα σε βαθος χρονου κερδισμενη θα βγει.

Ο Λιβαγια πχ που θα τσεπωσει 700k ειναι 24 ετων με προοπτικη να γινει διεθνης με καμια Κροατια.

Ο Λαζαρος ειναι 32, και για καθε σεζον καλη που κανει μεσολαβουν 2-3 ασχημες.

Και θελει 3ετες;

Ε ΟΚ ας παει να το παρει απο τον Βαγγελη πουτσα μας.

Θα πει καποιος και λογικα, μα θα βρουμε καλυτερο;

Ισως και να μην βρουμε.

Αλλα αργα η γρηγορα θα επρεπε να αντικατασταθει και λογω ηλικιας.

Εμενα πιο πολυ απο ολα μου την σπανε οι διαρροες.

Και δεν μπορω να μην συγκρινω με τον Ουκρανο που ειναι τζεντλμαν πχ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε ποια θεση ψαχνουμε να σκαναρω την υδρογειο

Αριστερό-δεξί ασβέστη και ένα 6-8αρι γιατί ο μοράν παίρνει πούλο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λετε και ξαναλετε για το Κυπελλο, ειμαστε σιγουροι πως δεν το χει ταξει ο Μελισσανιδης στον Ιβαν σε περιπτωση που παρουμε πρωταθλημα;

Ερωτηση απλη κανω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αριστερό-δεξί ασβέστη και ένα 6-8αρι γιατί ο μοράν παίρνει πούλο.

 

Δωσε μου μπατζετ μην κοιταω τσαμπα αλλου

Link to comment
Share on other sites

Πληρη ταυτιση με ζιβαγκο. Τι αλλο θα ζησω;

etaxe tickets g to basket???

an nai k go mazi tou...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Λάζαρος και μένα με έχει εκνευρίσει μέσα στη σεζόν, αλλά μην ξεχνάμε ότι με τη Μπριζ ήταν από τους καλύτερους, την πρόκριση από τους ομίλους αυτός μας την έδωσε ουσιαστικά με το φάουλ στη Ριέκα, την Ντιναμό Κιέβου μόνο με αυτόν μέσα την κοντράραμε (και όχι απλά την κοντράραμε, αλλά την πατήσαμε), ενώ έκανε δις χαζούς και τους γαύρους. 

Οκ καταλαβαίνω ότι ίσως κάποιοι δεν θέλουν να του δώσουμε πάνω από 450, αλλά μην τρελαθούμε, είναι από τους ποιοτικότερους παίκτες που έχουμε και σαφώς αν δεν ανανεώσει θα είναι απώλεια

Link to comment
Share on other sites

Δωσε μου μπατζετ μην κοιταω τσαμπα αλλου

Επικεντρωσου στο τσαμπα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Λάζαρος και μένα με έχει εκνευρίσει μέσα στη σεζόν, αλλά μην ξεχνάμε ότι με τη Μπριζ ήταν από τους καλύτερους, την πρόκριση από τους ομίλους αυτός μας την έδωσε ουσιαστικά με το φάουλ στη Ριέκα, την Ντιναμό Κιέβου μόνο με αυτόν μέσα την κοντράραμε (και όχι απλά την κοντράραμε, αλλά την πατήσαμε), ενώ έκανε δις χαζούς και τους γαύρους. 

Οκ καταλαβαίνω ότι ίσως κάποιοι δεν θέλουν να του δώσουμε πάνω από 450, αλλά μην τρελαθούμε, είναι από τους ποιοτικότερους παίκτες που έχουμε και σαφώς αν δεν ανανεώσει θα είναι απώλεια

Και ο βάργκας σου πήρε όλα τα ντέρμπι και τώρα ούτε που τον θυμάται κανείς.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Για τον καθεναν η και για τους τρεις;

Κανονικά θα έπρεπε ήδη να ήσουν έξω από τον οαεδ αλλά ευτυχώς έχω μεγάλη καρδιά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×