Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ vol.II


mobster21
 Share

Recommended Posts

Guest Talos

Ο κετσε ελεγε εχθες ράδιο

πως τον παρακινουσαν να μπει

να πανηγυρισει και αυτος με τους αλλους

 μετα τον Λεβαδειακο 

 και εκεινος καθοταν ακινητος,αμιλητος  

στη θεση του .

Και ο Ryu στο Steet Fighter 2 όταν το τερμάτιζες δεν πανηγύριζε.Έλεγε πως σκεφτόταν ήδη πώς θα κερδίσει το επόμενο τουρνουά.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Ryu στο Steet Fighter 2 όταν το τερμάτιζες δεν πανηγύριζε.Έλεγε πως σκεφτόταν ήδη πώς θα κερδίσει το επόμενο τουρνουά.

 

Aν θελει να κερδισει το επομενο τουρνουα

με την Τουλούζ ή την Αιντραχτ ..

καταλαβαινεις ομως

ποσο στα @@ μας ε. 

Link to comment
Share on other sites

μια που το εφερε η κουβεντα για τον κασετα στατιστικα για τους παιχτες

 

Γκολ 

Αραουχο 10

Λιβαγια 8

Λαζαρος 7

Μπακασετας 6

Βρανιες 4

 

 

Τελικές Προσπάθειες

Λαζαρος 60

Μπακασετας 59

Αραουχο 51

Λιβαγια 45

Μανταλος 21

 

Τελικές Προσπάθειες (εντος περιοχης)

Αραουχο 38

Λαζαρος 28

Λιβαγια 24

Μπακασετας 24

Μανταλος 11

 

Τελικές Προσπάθειες (εκτος περιοχης)

Μπακασετας 35

Λαζαρος 32

Λιβαγια 21

Γκαλο 15

Αραουχο 13

 

Ασιστ

Μπακασετας 4

Λιβαγια 4

Γκαλο 4

Αραουχο 3

Αινταρεβιτς 3

 

Γεμισματα (ευστοχα / προσπαθειες)

Γκαλο 48/135

Λαζαρος 28 /113

Μπακασετας 23/92

Μανταλος 13/51

Μπακακης 24/50

 

Πασες (Προς τα μπροστα)

Γκαλο 166

Σιμοες 124

Γαλανοπουλος 116

Μπακασετας 107

Λαζαρος 105

 

Λαθη

Λιβαγια 114

Λαζαρος 107

Αραουχο 84

Γκαλο 80

Μπακακης 74

 

Κλεψιματα

Σιμοες 40

Μπακακης 27

Μπακασετας 25

Βρανιες 18

Λοπες 17

 

Φαουλ Κατα

Λιβαγια 53

Αραουχο 39

Λοπες 31

Σιμοες 30

Μπακασετας 30

 

Φαουλ Υπερ

Λαζαρος 51

Μπακασετας 39

Αραουχο 37

Σιμοες 35

Μπακακης 34

 

Κιτρινες

Λιβαγια 8

Βρανιες 8

Γαλανοπουλος 6

Αραουχο 6

Σιμοες 4

 

Κοκκινες

Αραουχο 1

Τσοσιτς 1

Αλμειδα 1

Link to comment
Share on other sites

μπακασετας τρομερη βελτιωση. εχασε τα κιλα που επρεπε και δειχνει τη ποιοτητα του πλεον

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

έχουν σημασία τα στατιστικα σε σχεση με τα λεπτά

Μπακακης 2070

Γκαλο 2010

Λιβαγια 1760

Αραουχο 1680

Βρανιες 1600

Μπακα 1440

Λαμπρο 1430

Λαζαρος 1420

Σιμοες 1410

Τσιγκρι 1340

Λοπες 1320

 

Τα δυο δεξι μπακ θα ξεπερασαν τα 2000 λεπτα φετος .

Link to comment
Share on other sites

Κινητικοτητα με θετικο κλιμα για Λαζαρο. Over.

 

Έφερε δλδ καλή πρόταση;

 

futilias21

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τσακιρης στο Μπαμπης φμ ειπε "δυσκολα βλεπω να μενει ο Λαζαρος"

Εμεις in Alati we trust 

Link to comment
Share on other sites

Νεότερη πληροφορία απο κύκλο Λαζάρου, οτι θα μείνω αλλά δεν μπορεί να παίρνει ο Σεμπά 900

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Νεότερη πληροφορία απο κύκλο Λαζάρου, οτι θα μείνω αλλά δεν μπορεί να παίρνει ο Σεμπά 900

οκ.νο προμπλεμα.ο σεμπα παιρνει πουλο.

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωρίζουμε οτί η προσφορά του Λάζαρου εφέτος ήταν πολύ ανώτερη από αυτό που θα περίμενες από κάποιον με τις απολαβές του...

 

Αλλα κατα βάθος φοβόμαστε πως όσα και να πάρει για να ανανεώσει, τον εφετινό Λάζαρο δύσκολα θα τον ξαναδούμε του χρόνου...

 

Γι'αυτό παρ'ότι όλοι θέλουμε να μείνει... κανείς δεν καίγεται κι'ολας...

 

και το'χουμε ρίξει στο "ο Δημητράκης ξέρει καλύτερα..."

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Νεότερη πληροφορία απο κύκλο Λαζάρου, οτι θα μείνω αλλά δεν μπορεί να παίρνει ο Σεμπά 900

 

επειδη οι αλλοι ειναι μαλακες και πληρωνουν τον σεμπα 900 πρεπει να το κανουμε και εμεις ?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορια απο τον κυκλο του Αστριτ:Δεν γινεται να παιρνει ο Μαουριτσιο 1.5εκ και εσεις να θελετε να με διωξετε.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

επειδη οι αλλοι ειναι μαλακες και πληρωνουν τον σεμπα 900 πρεπει να το κανουμε και εμεις ?

 

Ελα ντε...Πες μου και εσυ να σου πω και εγώ....Επειδη τα πληρώνουν παπορίσια δηλαδή, να πάμε μια η άλλη

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορια απο τον κυκλο του Αστριτ:Δεν γινεται να παιρνει ο Μαουριτσιο 1.5εκ και εσεις να θελετε να με διωξετε.

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ βρίσκεται ο Χρήστος Γιούσης.

 

Ο νεαρός άσος της ΑΕΚ αν και μεσοεπιθετικός έχει σημειώσει 18 τέρματα πλέον μετά τα δύο στην Κέρκυρα και οδηγεί την κούρσα για τη μάχη του Πρώτου σκόρερ στη Κατηγορία.

 

Μέχρι χθες είχε συγκάτοικο στην πρώτη θέση τον Εμμανουηλίδη ο οποίος αγωνίζεται στον ΠΑΟ (παίζει αύριο, Κυριακή με τον ΠΑΟΚ), ενώ ακολουθεί ο Γκαργκαλατζίδης του ΠΑΟΚ και ο Βάρκας του Ολυμπιακού με 15 γκολ.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Σέμπα δεν το σκέφτηκα να το πετάξω στην πρώην δουλειά μου 1,5 μήνα πριν

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest amd

Ουχος - ΛΑΤΡΕΙΑ 

 

-Νιώθεις δικαιωμένος από την επιλογή σου να επιστρέψεις το καλοκαίρι του 2017;

 

«Φυσικά! Ήταν μια περίοδος δυο μηνών που έκανα προπονήσεις με τη Λας Πάλμας, αλλά το μυαλό μου ήταν εδώ. Η επαφή μου με την ΑΕΚ ήταν καθημερινή. Από το πρωί μέχρι το βράδυ. Το παλέψαμε όλοι μαζί γιατί το θέλαμε και οι δυο. Το παλέψαμε και φέραμε τα πράγματα εκεί που θέλαμε. Τώρα απλά νιώθω ευτυχισμένος γιατί και πρώτος σκόρερ της ομάδας στο πρωτάθλημα είμαι, κάτι που σημαίνει ότι βοήθησα κι εγώ και φυσικά πρωταθλητής. Στόχος όλων μας πλέον είναι να πάρουμε και το Κύπελλο και να κάνουμε το νταμπλ».

 

 

-Έχεις πετύχει δυο γκολ σχεδόν πανομοιότυπα που έχουν κάνει όλον τον κόσμο να μείνει με το στόμα ανοιχτό. Με τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό. Σκέφτηκες πριν εκτελέσεις ή απλά σου βγήκε; Ξεχωρίζεις κάποιο από τα δυο;

 

«Δεν σκέφτηκα τίποτα. Δεν είχα κοιτάξει καν που βρίσκεται το τέρμα. Κάθε κίνηση ήταν βάσει ενστίκτου. Φέτος έχω τεράστια εμπιστοσύνη στο αριστερό μου πόδι. Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο! Δεν θέλω να ξεχωρίσω κάποιο απ’ αυτά τα γκολ. Τα λατρεύω το ίδιο. Πάντως το πιο καθοριστικό γκολ της ΑΕΚ φέτος ήταν άλλο. Ήταν του Γιακουμάκη στο «Γ. Καραϊσκάκης» με τον Ολυμπιακό. Εκεί όλοι πιστέψαμε ότι θα πάρουμε το πρωτάθλημα».

 

 

-Τόσο πέρυσι, που ήσουν εδώ, όσο και σε παιχνίδι που δεν ήσουν, όλο το γήπεδο φώναζε το όνομά σου. Ο κόσμος «πίεσε» για να επιστρέψεις. Τι έχεις να πεις για τον κόσμο της ΑΕΚ;

 

«Οφείλω ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους τους φίλους της ΑΕΚ. Μου είχε κάνει τεράστια εντύπωση αυτό που είχε συμβεί το καλοκαίρι. Δεν ήμουν εδώ και ο κόσμος φώναζε το όνομά μου… Νιώθω σκλαβωμένος για τη στήριξή τους. Δεν είχα καταφέρει πουθενά αλλού να δεθώ τόσο πολύ με τον κόσμο. Να έχω αυτή την υπέροχη σχέση μαζί του. Θέλω να πιστεύω ότι με την αγωνιστική μου συμπεριφορά και απόδοση “ισοφάρισα” την αγάπη τους».

 

 

-Βάζοντας το χέρι στην καρδιά, αν και στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν πρέπει να λες ποτέ, θα επέλεγες να πας να παίξεις σε άλλη ελληνική ομάδα;

 

«Για μένα στην Ελλάδα υπάρχει μόνο η ΑΕΚ. Νομίζω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να φορέσω τη φανέλα κάποιας άλλης ελληνικής ομάδας. Για να ακριβολογώ, όπως είναι τώρα τα πράγματα, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να παίξω σε άλλη ομάδα πλην της ΑΕΚ. Όπως είπες, πάντως, στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να ξημερώσει. Μπορεί για παράδειγμα ένα ποδοσφαιριστής να θέλει να μείνει σε κάποια ομάδα και η ομάδα να έχει τη δυνατότητα ή τον τρόπο να κρατήσει τον παίκτη. Ο κόσμος δεν πρέπει να θυμώσει…»

 

 

-Η Λας Πάλμας υποβιβάστηκε, η ΑΕΚ είναι έτοιμη να παίξει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι πρόκληση η συμμετοχή στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση; Θα πιέσεις για να μείνεις;

 

«Είναι ένα έξτρα κίνητρο το… σεντόνι. Είναι τεράστια η διαφορά του Τσάμπιονς Λιγκ από τη Σεγούντα Ντιβιζιόν. Το θέμα δεν είναι μόνο τι θέλω εγώ, αλλά τι μπορεί να κάνει η ομάδα. Το επόμενο διάστημα θα το συζητήσουμε και θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί να βρούμε μια λύση».

 

 

-Θέλεις να κάνεις ένα σχόλιο για τα γεγονότα της Τούμπας;

 

«Αν αυτά που έγιναν σε εκείνο το ματς συνέβαιναν στην Ισπανία, ο ΠΑΟΚ θα είχε υποβιβαστεί. Τι να λέμε τώρα… Αυτό δεν είναι ποδόσφαιρο…»

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×