Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ vol.II


mobster21
 Share

Recommended Posts

Ο Λαμπρό στην Εθνική.

Ένας παίκτης που πήραμε γιατί μας έκλασε τότε ο Αυλωνίτης.

Εύγε παιδί μου Αυλωνίτη...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η Πρωταθλήτρια ΑΕΚ πανηγυρίζει έναν ακόμα «τίτλο»! Επτά ποδοσφαιριστές της ομάδας μας κλήθηκαν από τον ομοσπονδιακό τεχνικό Μίκαελ Σκίμπε στην αποστολή της Εθνικής Ομάδας για τον φιλικό αγώνα με τη Σαουδική Αραβία την Τετάρτη 15 Μαΐου στη Σεβίλλη!

Νέα πρόσωπα είναι ο Βασίλης Λαμπρόπουλος και ο Κώστας Γαλανόπουλος, επιστρέφει ο αρχηγός Πέτρος Μάνταλος, ενώ κλήθηκαν ξανά οι Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, Τάσος Μπακασέτας, Μιχάλης Μπακάκης και Βασίλης Μπάρκας.

Πρόκειται για τη μαζικότερη πρόσκληση ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ στην Εθνική και αποτελεί τεράστια επιβράβευση του ελληνικού πρότζεκτ της ομάδας μας.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ποιός είναι ο Αυλωνίτης, και που παίζει;

Τωρα δεν παιζει πουθενα. Εχει παιξει "λατερνα φτωχεια και φιλοτιμο", "η κυρα μας η μαμη", "η σωφερινα", " ο κλεαρχος η μαρινα κι ο κοντος" και πολλες αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Και ακολουθουν Αλμπανης-Πασαλης.

Σχετικα με τον Λαμπροπουλο, οσο γιδι και να σαι οταν εχεις συμπαιχτες Τσιγκρι-Τσοσιτς-Βρανιες λογικο να βελτιωνεσαι.

Ειναι και τετοια η θεση που οσο μεγαλωνεις βελτιωνεσαι.

Τιμιος ο Λαμπροπουλος και χρησιμος πλεον.

Ευγε Λαμπρο.

Link to comment
Share on other sites

Αντε ο Αυλωντιης νομιζε οτι στον γαυρο ηταν τα καλα. Οκ.

Αμ ο Κολοβετσιος? Που εφυγε ΓΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΕΦΤΑ για να παει στον τουιτυ???!?!??!!? Ποσο φελος ρε πστ μου.

Έλα ντε. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λάζαρος  << Εχω πει πάρα πολλές φορές ότι η ομάδα είναι αυτή που αναδεικνύει τους ποδοσφαιριστές . Προσωπικά θα ήθελα να σταθώ σε κάτι άλλο: όταν γύρισα πριν 2 χρόνια στην Ελλάδα από την Ιταλία, ήταν ένας δικός προσωπικός στόχος… Να αποδείξω ότι ανήκω στην ελληνική ελίτ του ποδοσφαίρου. Οπότε αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο βραβείο, ένα μεγάλο παράσημο. Πλέον είμαι τόσο δυνατός και με καλή νοοτροπία ώστε να μείνω εκεί που είμαι αυτή τη στιγμή.>> 

 

τι έγινε ? τα γυρνάει ? 

Link to comment
Share on other sites

Εκτός Μουντιάλ ο Γιόχανσον

 

Δεν θα καταφέρει τελικά να βρίσκεται στην αποστολή της Σουηδίας για το Παγκόσμιο Κύπελλο του καλοκαιριού ο Γιάκομπ Γιόχανσον! Ο μέσος της ΑΕΚ και ήρωας επί της ουσίας των Σκανδιναβών στα προκριματικά, με δηλώσεις του στην ιστοσελίδα «aftonbladet», ανακοίνωσε πως μένει εκτός Μουντιάλ, εκφράζοντας την απογοήτευση του, αλλά δηλώνοντας παράλληλα πως ήταν κάτι που ήταν αναμενόμενο.

«Είναι κάτι απογοητευτικό, αλλά όχι κάτι που δεν περίμενα. Υπήρχαν πολλά πράγματα που θα έπρεπε να ξεπεραστούν για να γίνει εφικτή η παρουσία μου στο Παγκόσμιο Κύπελλο, αλλά αυτό δεν έγινε τελικά», ήταν το αρχικό σχόλιο του Γιόχανσον, με το ρεπορτάζ των Σουηδών εν συνεχεία να συγκρίνει την περίπτωση του με εκείνη του Μάνταλου, ο οποίος υπέστη ανάλογη ζημιά στο γόνατο.

«Ο Πέτρος Μάνταλος επίσης είχε έναν τραυματισμό στο γόνατο και αντίθετα με τον Γιόχανσον έχει παίξει παιχνίδια», αναφέρουν οι Σκανδιναβοί, ενώ στο τέλος, ο ίδιος ο Γιόχανσον καταλήγει «Δεν μπορώ να κάνω κάτι διαφορετικό, παρά να δώσω την στήριξη μου στην ομάδα από τον καναπέ, παρακολουθώντας την προσπάθεια της μέσω της τηλεόρασης. Από την πλευρά μου θα κάνω ότι μπορώ για να είμαι έτοιμος για τις μάχες που με περιμένουν την επόμενη σεζόν».

 

aek365

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν θα με χαλούσε να μεινει με τα ίδια λεφτά που παίρνει αν είναι γερός.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα; Τώρα να πάει να γαμηθεί. Μακάρι Φλαμουρτάρι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπει, προτιμω να μεινει Γιοχανσον απο Λαζαρο.

Με Σιμοες-Γιοχανσον-Γαλανοπουλο στο 6

Και Κονε-Μοραν στο 8, θες απλα μια παιχταρα ακομα για βασικο στο 8 και εισαι πενα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούσα σε όλα μέχρι που έφτασα στη λέξη "Μοραν" ... δεν γίνεται να γράφουμε για ποδόσφαιρο και να υπάρχει αυτό μέσα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μοραν με Απολλωνα μου αρεσε.

Γενικα πιστευω του χρονου με προετοιμασια θα ναι αλλος παιχτης.

Πριμερα επαιζε (ειχε συμμετοχες) και απο Μπιλμπαο ερχεται δεν γινεται να ναι αμπαλος.

Στο κατω κατω της γραφης μιλαμε για ιεραρχεια τυπου ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ > Κονε > Μοραν.

Δηλαδη για παιχτη που στην χειροτερη, θα ξεφορτωσει 800' απο τα υπολοιπα χαφ.

Παντως ας μην βιαζομαστε θα ελεγα να κρινουμε γιατι και τον Λιβαγια βριζαμε και εφαγε και κοκκινη στο Βελγιο δηλαδη ΟΚ ελεος και μετα μας μπουκωσε.

Link to comment
Share on other sites

uros_24All GREECE IS YELLOW AND BLACK!!!

Ετσι επρεπε να κανουν ολοι οι πιακτες της ΑΕΚ 

Link to comment
Share on other sites

Σαρωτική ήταν η πρωταθλήτρια ΑΕΚ και στα βραβεία των κορυφαίων της Nova. Ο Μανόλο Χιμένεθ αναδείχθηκε κορυφαίος προπονητής της χρονιάς με το εντυπωσιακό 46%, αφήνοντας κατά πολύ πίσω του τους υπόλοιπους υποψήφιους, ενώ ο Μάρκο Λιβάγια, Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι και Μιχάλης Μπακάκης επιλέχθηκαν για την κορυφαία ενδεκάδα. Παράλληλα, ως καλύτερο γκολ της σεζόν επιλέχθηκε αυτό του Λάζαρου στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ απέναντι στον Ολυμπιακό, πάλι με σημαντική διαφορά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Φευγατος ....

Με τα καλύτερα λόγια για την επιρροή του Μανόλο Χιμένεθ στη φετινή πορεία της ΑΕΚ μίλησε ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος.

Κληθείς να σχολιάσει την ανακήρυξη του Ισπανού τεχνικού ως του κορυφαίου στη φετινή Super League μίλησε για την προσωπικότητα του Ανδαλουσιανού και πώς αυτή διαμόρφωσε τον χαρακτήρα της ομάδας.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

«Διαθέτει πολύ έντονη προσωπικότητα. Είναι ένας πολύ καλός προπονητής. Η ένταση που βγάζει μας βοηθάει μέσα στη χρονιά για να είμαστε τσιτωμένοι και να είμαστε aggressive. Έχει δώσει χαρακτήρα στην ομάδα. Μερικές φορές μεταφέρει και νευρικότητα. Αλλά αν τα βάλεις στη ζυγαριά, η έντασή του είναι 90-10 υπέρ μας».

Link to comment
Share on other sites

Ξεσηκωθειτε παλι οταν σηκωνεται για ζεσταμα.

 

Ο κλασσικος, ο προσωπολατρης, ο αγαθομουνης ο αεκτζης

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×