Jump to content

απόγονοι του 6ου αμερικανικού στόλου - Α.Ε.Κ. (20η αγ.): 04/02, 19:30, Νovasports 1


SpiRos
 Share

mvp-κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

37 members have voted

  1. 1. Μ.V.P.

    • Τσιντώτας
      12
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Βράνιες
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      9
    • Σιμόες
      6
    • Κονέ
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Μπακασέτας
      0
    • Μασούντ
      3
    • Αραούχο
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γιακουμάκης
      6
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      25
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      2
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Γκάλο
      0
    • Βράνιες
      2
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κονέ
      16
    • Χριστοδουλόπουλος
      5
    • Μπακασέτας
      2
    • Μασούντ
      0
    • Αραούχο
      12
    • Λιβάγια
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Γιακουμάκης
      0


Recommended Posts

Εσύ ρε Μικρέ και Άτροπε φέτος έχεις δει κάτι θετικό στην ομάδα;

Δηλαδή για Χ που θα μας χαρίσει ο Ιβάν διαβάζουμε, για νίκη Ολυμπιακού μπας και χτυπήσει κανείς τον ΠΑΟΚ διαβάζουμε, για το ότι θα ήταν καλύτερο να μας είχε κάνει παράρτημα ο Βαγγέλης από το να μας έχει ο Μελισσανίδης έχεις πει, ότι δυσκολεύει η δεύτερη θέση συμπέρανες πριν λίγες μέρες.

Δεν ξέρω, εγώ βλέπω την ομάδα να είναι η καλύτερη φέτος, να σέρνει 100 κιλά αρχίδια, να είναι στους 32 της Ευρώπης και στο -2 Φλεβάρη μήνα.

Δηλαδή εντάξει είπαμε να μαστε Κασσάνδρες αλλά να έχουμε και κάποια δεδομένα.

Μπορεί να μην το κατακτήσουμε στο τέλος.

Όπως μπορούσε να ρθει και Χ χτες.

Όπως μπορούν πολλά να έχουν συμβεί.

Αν τα προβλέπουμε όλα αρνητικά, περιμένοντας στωικά να πέσουμε σε κάτι μέσα, ε σε κάτι θα πέσουμε μέσα και θα δικαιωθούμε (Κουτσούμπας point).

Στην ουσία, η ΑΕΚ του Μελισσανίδη διαψεύδει τις Κασσάνδρες εδώ και τρία χρόνια με εντυπωσιακή συνέπεια.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ρε Μικρέ και Άτροπε φέτος έχεις δει κάτι θετικό στην ομάδα;

Δηλαδή για Χ που θα μας χαρίσει ο Ιβάν διαβάζουμε, για νίκη Ολυμπιακού μπας και χτυπήσει κανείς τον ΠΑΟΚ διαβάζουμε, για το ότι θα ήταν καλύτερο να μας είχε κάνει παράρτημα ο Βαγγέλης από το να μας έχει ο Μελισσανίδης έχεις πει, ότι δυσκολεύει η δεύτερη θέση συμπέρανες πριν λίγες μέρες.

Δεν ξέρω, εγώ βλέπω την ομάδα να είναι η καλύτερη φέτος, να σέρνει 100 κιλά αρχίδια, να είναι στους 32 της Ευρώπης και στο -2 Φλεβάρη μήνα.

Δηλαδή εντάξει είπαμε να μαστε Κασσάνδρες αλλά να έχουμε και κάποια δεδομένα.

Μπορεί να μην το κατακτήσουμε στο τέλος.

Όπως μπορούσε να ρθει και Χ χτες.

Όπως μπορούν πολλά να έχουν συμβεί.

Αν τα προβλέπουμε όλα αρνητικά, περιμένοντας στωικά να πέσουμε σε κάτι μέσα, ε θα πέσουμε και θα δικαιωθούμε.

Στην ουσία, η ΑΕΚ του Μελισσανίδη διαψεύδει τις Κασσάνδρες εδώ και τρία χρόνια με εντυπωσιακή συνέπεια.

Απλα προσπαθω να σε επαναφερω στην ελληνικη πραγματικοτητα για να μην απογοητευτεις πολυ στο τελος.Και φυσικα εχω γραψει πολλες φορες οτι εχουμε την καλυτερη ομαδα φετος στο χορτο.

Link to comment
Share on other sites

Μάικ ολέ, ολέ και πάρε καναπέ !!!

 

:lol:  :lol:  :lol:

kai sta sovara 

 

auto pou kanei o manolo kai m'aresei ,einai oti ftiaxnei omada xwris anantikatastatous

 

exei moirasei rolous ,n omada kserei ti zitaei kai opoios kai na nai ,mpainei mesa na kanei auto pou prepei 

 

methavrio tha einai ektos o kroatis apo trtaumatismo kai den vlepw simera na agxonete kanenas ,auto einai to stoixima 

 

nai xasame vatmous mexri na ginei auto alla deixnei na douleuei telika 

 

kai kerdizeis ena swro paixtes 

 

kai yparxei pithanotita na kateveis methavrio xwris chino-kroati-vranies-johanson-mantalo-tsosits-lopez kai na kerdiseis , etsi apla ... ton gavro kiolas

 

 

xwria to metallo kai to oti n omada arneite na xasei , atsalonei sto 0-2 kai trexei , atsalonei menontas pisw sto 80' kai to gyrnaei stin as poume pio duskoli edra tou prwtathlimatos 

 

ps :exoume kai europi e ?

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Απλα προσπαθω να σε επαναφερω στην ελληνικη πραγματικοτητα για να μην απογοητευτεις πολυ στο τελος.Και φυσικα εχω γραψει πολλες φορες οτι εχουμε την καλυτερη ομαδα φετος στο χορτο.

 

Εντάξει και πέρσι προσπαθούσατε να με επαναφέρετε στην ελληνική πραγματικότητα, πως δηλαδή δεν παίζει να βγούμε πλέυ οφ.

Και τελικά και πλέυ οφ βγήκαμε και πρώτοι βγήκαμε.

Και τριάρα ρίξαμε στην Μπριζ, και αήττητοι μείναμε στην Ευρώπη και γαμήσια ρίχνουμε σε βουλγαρόγαυρους (ακόμα και με 10) και έχουμε φτάσει 10 αγωνιστικές πριν το τέλος να μαστε στο κόλπο.

ΟΚ εσύ μπορεί να πιστεύεις ότι δεν πρόκειται να κερδίσουμε τον ΠΑΟΚ, εγώ πάλι πιστεύω πως όταν πάμε στην Τούμπα ίσως να μας αρκεί και το Χ (αφού σε ισοβαθμία υπερτερούμε).

Το θέμα είναι πως αν πέσεις έξω τελικά, no prob θα χαθεί όλη η λουζερίαση της χρονιάς εν μέσω πανηγυριών.

Αν το χάσουμε, θα το χάσουμε επειδή ξέρω γω το έδωσε ο Μελισσανίδης και θα δικαιωθείς φυσικά.

Γενικά είναι εύκολο να σαι Κασσάνδρα.

Στο θέμα μας τώρα, η ΑΕΚ σήμερα που μιλάμε έχει πεθάνει τον Ολυμπιακό με τον πιο υπέροχο τρόπο.

Μέχρι τον Μάη έχουμε δρόμο.

Και δεν καταλαβαίνω και την αγωνία σου "να μην απογοητευτώ".

Ε ας απογοητευτώ, μέχρι τότε πιστεύω θα τους γαμήσουμε τα εντόσθια.

Link to comment
Share on other sites

Οι Καρπούτσοι αναλύουν την χτεσινή συγκέντρωση.

Από την οποία προήλθαν τα χθεσινά επεισόδια στο Καραϊσκάκη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

kai sta sovara 

 

auto pou kanei o manolo kai m'aresei ,einai oti ftiaxnei omada xwris anantikatastatous

 

exei moirasei rolous ,n omada kserei ti zitaei kai opoios kai na nai ,mpainei mesa na kanei auto pou prepei 

 

methavrio tha einai ektos o kroatis apo trtaumatismo kai den vlepw simera na agxonete kanenas ,auto einai to stoixima 

 

nai xasame vatmous mexri na ginei auto alla deixnei na douleuei telika 

 

kai kerdizeis ena swro paixtes 

 

kai yparxei pithanotita na kateveis methavrio xwris chino-kroati-vranies-johanson-mantalo-tsosits-lopez kai na kerdiseis , etsi apla ... ton gavro kiolas

 

 

xwria to metallo kai to oti n omada arneite na xasei , atsalonei sto 0-2 kai trexei , atsalonei menontas pisw sto 80' kai to gyrnaei stin as poume pio duskoli edra tou prwtathlimatos 

 

ps :exoume kai europi e ?

 

ρε μας εχει βουλωσει απο ολες τις τρυπες ο ισπανος μιλαμε για τρομερο μπουκωμα σε οποιον  κανει κριτικη πριν το ματς 

 

εγω δεν ξαναμιλαω για την συνθεση του ισπανου τελος ο ανθρωπος κανει την δουλεια του τον εκτιμω τον αγαπω τον θελω για πολλα χρονια  

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Από την οποία προήλθαν τα χθεσινά επεισόδια στο Καραϊσκάκη. 

 

Φαντάσου να το χε γυρίσει ο Ολυμπιακός από 0-1.

Meanwhile έχουμε χρόνια να ακούσουμε για την σπλήνα του πρωταθλητή.

Link to comment
Share on other sites

ρε μας εχει βουλωσει απο ολες τις τρυπες ο ισπανος μιλαμε για τρομερο μπουκωμα σε οποιον  κανει κριτικη πριν το ματς 

 

εγω δεν ξαναμιλαω για την συνθεση του ισπανου τελος ο ανθρωπος κανει την δουλεια του τον εκτιμω τον αγαπω τον θελω για πολλα χρονια  

Είναι σωστό αυτό που λέει ο Μάικ. 

Έχουμε φτάσει στο σημείο να μην αγχωνόμαστε ποιος θα ξεκινήσει και ποιος όχι. 

Αλλά το σημαντικότερο είναι ότι οι παίκτες ΟΛΟΙ είναι όχι εν δυνάμει βασικοί, αλλά 11αδάτοι. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και πέρσι προσπαθούσατε να με επαναφέρετε στην ελληνική πραγματικότητα, πως δηλαδή δεν παίζει να βγούμε πλέυ οφ.

Και τελικά και πλέυ οφ βγήκαμε και πρώτοι βγήκαμε.

Και τριάρα ρίξαμε στην Μπριζ, και αήττητοι μείναμε στην Ευρώπη και γαμήσια ρίχνουμε σε βουλγαρόγαυρους (ακόμα και με 10) και έχουμε φτάσει 10 αγωνιστικές πριν το τέλος να μαστε στο κόλπο.

ΟΚ εσύ μπορεί να πιστεύεις ότι δεν πρόκειται να κερδίσουμε τον ΠΑΟΚ, εγώ πάλι πιστεύω πως όταν πάμε στην Τούμπα ίσως να μας αρκεί και το Χ (αφού σε ισοβαθμία υπερτερούμε).

Το θέμα είναι πως αν πέσεις έξω τελικά, no prob θα χαθεί όλη η λουζερίαση της χρονιάς εν μέσω πανηγυριών.

Αν το χάσουμε, θα το χάσουμε επειδή ξέρω γω το έδωσε ο Μελισσανίδης και θα δικαιωθείς φυσικά.

Γενικά είναι εύκολο να σαι Κασσάνδρα.

Στο θέμα μας τώρα, η ΑΕΚ σήμερα που μιλάμε έχει πεθάνει τον Ολυμπιακό με τον πιο υπέροχο τρόπο.

Μέχρι τον Μάη έχουμε δρόμο.

Και δεν καταλαβαίνω και την αγωνία σου "να μην απογοητευτώ".

Ε ας απογοητευτώ, μέχρι τότε πιστεύω θα τους γαμήσουμε τα εντόσθια.

Καταλαβαινω οτι υπαρχει ενθουσιασμος επειδη κερδισαμε το γαυρο καθαρα μεσα στο γηπεδο και με ωραιο τροπο αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι στο θεμα πρωταθλημα γιατι απλα δεν παιζεται μεσα στις 4 γραμμες.Αν το παρουμε τελικα θα δωσω γλωσσοφιλο στον Αβρααμ,ελπιζω να σου αρκει αυτο σαν τιμωρια αν πεσω τελικα εξω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ρε μας εχει βουλωσει απο ολες τις τρυπες ο ισπανος μιλαμε για τρομερο μπουκωμα σε οποιον  κανει κριτικη πριν το ματς 

 

εγω δεν ξαναμιλαω για την συνθεση του ισπανου τελος ο ανθρωπος κανει την δουλεια του τον εκτιμω τον αγαπω τον θελω για πολλα χρονια  

 

Ο Μανόλο και στην προηγούμενη θητεία του είχε κάνει ανθρώπους τον Μάκο και τον Καράμπελα έτσι;

Προφανώς η θητεία του στα τμήματα υποδομής της Σεβίλλης έχει παίξει τον ρόλο του.

Του χρόνου κάτι μου λέει πως θα τρίβουμε τα μάτια μας με τον Κλωναρίδη.

ΥΓ: Ωπ βγήκε ο Νικοβλακόπουλος (οι δυσκολότερες μέρες του Ολυμπιακού μετά από 8 χρόνια).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ρε μας εχει βουλωσει απο ολες τις τρυπες ο ισπανος μιλαμε για τρομερο μπουκωμα σε οποιον  κανει κριτικη πριν το ματς 

 

εγω δεν ξαναμιλαω για την συνθεση του ισπανου τελος ο ανθρωπος κανει την δουλεια του τον εκτιμω τον αγαπω τον θελω για πολλα χρονια  

apo to savvato eimai sti tsita

 

xtes den imoun gia cafeteria giati ok , tha arpazomoun me ton opoion na nai 

 

etoimazomoun na paw sto club edw pou gnwrizomaste oloi metaksu mas 30 xronia

 

loipon, otan vgike n sunthesi ki arxise olo auto to ergo sto internet , apo ketsetzoglou mexri ton teleutaio traxanoplagia ,,araksa mesa

 

oute me ton aderfo mou den tha antexa na to dw xwris manoura

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Νικοβλακόπουλος: "Θα χάσουμε και ένα πρωτάθλημα. Μπορεί και δύο ε;"

Πανούτσος: "Πάει και το μεθεπόμενο ε;"

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

"Άλλο να χάνεις απλά και άλλο να χάνεις στο 94' γιατί είδαμε και τί ακολουθεί μετά έτσι;"

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχα

 

πιο καλο και απο γαμησι ενα 15 λεπτο νικολακοπουλος μετα απο πουτσα 

Link to comment
Share on other sites

o giakoumakis mpike kana dekalepto kai itan mesa kai sta duo goal !!!

 

o mpakakis evgale sentra diaviti me toi aristero nomizw  sto kefali tou chino mesa sti mikri perioxi 

 

irthe kai to goal apo corner tin pio krisimi stigmi

 

thaymata den ginonte ,na patas koumpi kai na paizoun oloi veltiomenoi 1.000% apo persy tetoia epoxi 

 

 

alla ,paei kala 

 

pisti thelei 

 

 

an pairname ta penalty ton allon kai ta off-side n' den ta pairnane autoi , tha eixame kai diafora 

n omada douleuei roloi

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

apo to savvato eimai sti tsita

 

xtes den imoun gia cafeteria giati ok , tha arpazomoun me ton opoion na nai 

 

etoimazomoun na paw sto club edw pou gnwrizomaste oloi metaksu mas 30 xronia

 

loipon, otan vgike n sunthesi ki arxise olo auto to ergo sto internet , apo ketsetzoglou mexri ton teleutaio traxanoplagia ,,araksa mesa

 

oute me ton aderfo mou den tha antexa na to dw xwris manoura

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ πάλι επειδή 20 χρόνια σχεδόν βλέπω μόνος μου τα ματς, δεν θα μπορούσα να φανταστώ να είναι αλλιώς. Θα με ενοχλούσαν όλοι και όλες. Στο γήπεδο που πηγαίνω άμα μου πιάσει κουβέντα κανείς για τακτικές, παίχτες και σία, ίσα που κρατιέμαι κι εκεί να μην τον στείλω κι ας είναι φίλος. :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καρπετόπουλος φωνή λογικής ε

Κάτσε να πιάσουν Παπαπέτρου να δεις λογική. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×