Jump to content

Α.Ε.Κ. - Ντιναμό Κιέβου (Europa League, φάση των 32, 1ος αγώνας): 15/02, 22:05, Cosmote Sport 2 HD


SpiRos
 Share

mvp-κουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

22 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
      0
    • Βράνιες
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      5
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Μπακασέτας
      2
    • Λιβάγια
      0
    • Γιακουμάκης
      0
    • Χριστοδουλόπουλος
      14
    • Αραούχο
      0
    • Αιντάρεβιτς
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
      13
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
      3
    • Βράνιες
      0
    • Λαμπρόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Κλωναρίδης
      17
    • Μπακασέτας
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Γιακουμάκης
      1
    • Χριστοδουλόπουλος
      0
    • Αραούχο
      1
    • Αιντάρεβιτς
      0


Recommended Posts

Κρίμα. Όμως πολλές άλλες ΑΕΚ το 0-1 το έκαναν 0-2 άνετα (όπως και το είχα παίξει). Ευτυχώς αυτή είναι πιο αρχιδατη, πιο ομάδα, πιο ΑΕΚ. Και επί τούτου είμαι ικανοποιημένος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μόνο περηφάνια για την ομάδα. Περηφάνια και στήριξη μέχρι τέλους.

 

Συμφωνώ με Γιώργο για τον Τσιγκρινσκι. Έλειψε η πρώτη, σίγουρη, πάσα του.

 

Ο Μπακασετας είναι ο mvp σήμερα, τρομερή ενέργεια και αυταπάρνηση.

 

Λάζαρος, game changer για άλλη μια φορά.

 

Κόσμος έως κι εντυπωσιακός, έσπρωξε την ομάδα.

 

Πάμε γερά στη ρεβάνς κι ο,τι βγει. Θα είναι δυσκολότερο το παιχνίδι εκεί, αλλά η ομάδα έχει δείξει το μέταλλο της.

 

ΑΕΚαρα, πόσο μου έλειψες τρία χρόνια.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Μπακακης για μένα κακός σημερα. Δεν ειναι μόνο το λάθος αλλά οτι έκανε λαθος διωξιματα αλλά είχε και δέκα γεμίσματα είδες με το καλο ειτε με το ανάποδο ποδι, Ολάντ λάθος. Ούτε μια σέντρα δεν πήγε εκεί που έπρεπε. Επίσης αν εξαιρέσω μια ενέργεια του Γαλανοπούλου στο πρώτο ημίχρονο, συνολικά άφαντος. Τι έχει πάθει αυτό το παιδί; Ταβανιασε;

Link to comment
Share on other sites

Ακούω δηλώσεις μπαρκα και γαλανό και καταλαβαίνεις γιατί αυτή η ομάδα έχει Αρχιδια. Πάμε για την πρόκριση εκεί Κ θα την πάρουμε, το μήνυμα τους. Με τέτοια Αρχιδια που έχει η ομάδα θα την πάρει

Link to comment
Share on other sites

1. Εχουμε φτιαξει μεγαλη ομαδα

2. Τεραστιος Μανολο Χιμενεθ, οταν οι Μαρινοι και οι Λουτσεσκοι σπανε το κεφαλι τους να δουν με ποια ενδεκαδα θα ξεκινησουν αυτος σκεφτεται πρωτα με ποια ενδεκαδα θα τελειωσει

3. Υπεροχος ο κοσμος

4. Θεωρω ειμαστε το φαβορι οριακα να περασουμε γιατι αυτοι οπως τους ειδα δεν την παλευουν πολυ να τρεξουν να ανοιχτουν, θα πανε πρωτα για να μην φανε γκολ, ε ενα γκολ θα το πεταξουμε..

Ποσο μου χες λειψει ευρωΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Γαλανόπουλος δεν μπορεί να παίζει με τον Simoes σε παιχνίδια που η Α.Ε.Κ. κυνηγάει το σκορ ή κυνηγάει την δημιουργία φάσεων.

Είναι εξαιρετικό δίδυμο για παιχνίδια κλεφτοπόλεμου, αλλά όχι σε παιχνίδια σαν το σημερινό.

Το Simoes-Κονέ θεωρώ ότι είχε στο μυαλό του ο προπονητής για σήμερα, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Μπακακης για μένα κακός σημερα. Δεν ειναι μόνο το λάθος αλλά οτι έκανε λαθος διωξιματα αλλά είχε και δέκα γεμίσματα είδες με το καλο ειτε με το ανάποδο ποδι, Ολάντ λάθος. Ούτε μια σέντρα δεν πήγε εκεί που έπρεπε. Επίσης αν εξαιρέσω μια ενέργεια του Γαλανοπούλου στο πρώτο ημίχρονο, συνολικά άφαντος. Τι έχει πάθει αυτό το παιδί; Ταβανιασε;

Δεν νομιζω ταβανιασε.

Ενταξει ειναι εμπειρια ζωης γι αυτον να παιζει στους 32.

Περσι μας συστηθηκε, φετος εχει γραψει αρκετες συμμετοχες πια, ε του χρονου θα κριθει πιστευω.

Ο Μπακακης για μενα φταιει στην φαση του γκολ, κανονικα επρεπε να σουταρει να βγει κορνερ αλλα μας εχει πιασει φοβια, ε την πατησε, ΟΚ ετσι ειναι το ποδοσφαιρο στην Ουκρανια θα ναι κορυφαιος.

Ο Μπακασετας φετος ειναι συγκλονιστικος, οποτε θα ελεγα και ο Κλωναριδης θα κριθει οριστικα του χρονου.

Γιακουμακης τανκ, για μενα μαγκια που τον ξεκινησε και τους τρομαξε με τον ογκο του, ωστοσο θελει πολλη δουλεια στην τεχνικη.

Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ θα προκριθει αυτο το εχω σαν δεδομενο

 

μπραβο στην ομαδα εγω εφυγα γεματος απο το ΟΑΚΑ 

 

μπραβο στον χιμενεθ που για μια ακομα φορα ζυγισε σωστα το ματς και ηξερε τι επρεπε να κανει

 

συνεχιζουμε ΑΕΚΑΡΑ 

 

υγ. ΕΧΩ ΣΠΥΡΟ στην ρεβανς ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει κι ο Αμιντίς, φεύγεις γεμάτος απ το γήπεδο.

Μπορούμε να το χτυπήσουμε, το rotation είναι αναγκαστικό σε κάποιες θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πέραν της πλάκας με τον προπονητή, κι εμένα το μοναδικό που με ενόχλησε πάρα πολύ, ήταν η απουσία του Τζίζους.

Έλειψε απίστευτα η ηρεμία του και η σωστή πρώτη πάσα.

Και λέω σωστή, και όχι εύστοχη πρώτη πάσα.

Γιατί και ο Λαμπρόπουλος, συμπαίκτες έβρισκε, αλλά με τις πάσες που έκανε, τους έκανε την ζωή δύσκολη.

Ο Κλωναρίδης δυστυχώς για μένα έχει τελειώσει. Όταν μετά από τόσο καιρό, σου δίνει ο αγαπητικός σου την ευκαιρία να ξεκινήσεις σε έναν τέτοιο αγώνα, κι εσύ την πετάς στα σκουπίδια χωρίς καν προσπάθεια, ε άντε ψόφα.

Κι εγώ δυστυχώς θα τον ξεκινούσα, αλλά μετά και το σημερινό, δεν θα τον ξαναέβαζα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπακάκης έχει 2-3 μήνες τώρα που γαμάει και δέρνει ότι βρεθεί μπροστά του.

Δικαιολογημένα να υστερήσει και σε ένα παιχνίδι. Θα μου πεις αυτό βρήκε ? Σε λα βί ...

Ο Γιακουμάκης κάνει κοντρόλ στα 6 μέτρα και αυτό δύσκολα φτιάχνεται στην ηλικία του.

Ελπίζω να μην "πληρώσουμε ακριβά" το γκολ του στο τηγάνι ...

Καλός και άγιος ο Λαζαράκος αλλά ρε αγόρι μου το "όλοι σας και μόνος μου" είναι εποχής αλάνας και όχι 2018.

Όλα τα στημένα απευθείας και στην κατεβασιά πρώτα θα περάσω 7 με ... "τούνελ" που έλεγε κι ο Τσώχος και μετά βλέπουμε ...

Από τον Μπάρκα ήθελα να βγάλει το γκολ. Αν παρατηρήσετε προσεκτικά τη φάση μπορούσε ...

Βράνιες το γνωστό τρελλοκομείο. Ακροβατικά κι όπου βγεί ...

Για μένα ΣΙ-ΜΟ-Α-ΡΟΣ. Ένα κέντρο μόνος του ...

Πολύ καλοί Γκάλο, Μπακασέτας.

Λαμπρό, Γαλανό μέτριοι.

Κροάτης, Ούχος, Κλωναρίδης αλλού γι αλλού ...

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα επίπεδο πάνω σε τρεξίματα και δύναμη οι Ουκρανοί.

 

Πουθενά δεν φάνηκε να έχουν οι ουκρανοί περισσότερα τρεξίματα, λιγότερα είχαν για αυτό και έκαναν φάουλ όχι μόνο για λόγους σκοπιμότητας αλλά και ως ένδειξη αδυναμίας.

Link to comment
Share on other sites

Μας γάμησε ο Μπακάκης με τη φάβα που έκανε στο γκολ. Ντάξυ shit happens. Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό δυστυχως.

 

ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΑ απογοήτευση το παρτάλι ο Κλωναρίδης. Ούτε ένα καλό παιχνίδι όλη τη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

για μενα ενα ειναι το ζητουμενο οταν το ρολοι στο κιεβο δειξει το 60 λεπτο να ειμαι ακομα μεσα στην προκριση αν ειμαι ακομα και 1-0 να χανω θα την παρω

 

γιατι η ομαδα φετος εχει ΤΡΕΞΙΜΑΤΑ ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΑ και το εχει αποδειξει απειρες φορες

Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερο ενδιαφερον θα ειχε να μαθαιναμε την αντιδραση του χρηστη Αβρααμ στο σουτ του Βρανιες απο την σεντρα.

Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τα είπαν όλοι νομίζω.

Η ομάδα γενικότερα είχε ευρωπαϊκό χαρακτήρα, απίστευτα τρεξίματα και παρουσίασε μία καλή εικόνα απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο.

Μία ομάδα με αρχιτέκτονα τον Μανόλο Χιμένεθ.

 

Ο Γιακουμάκης έδειξε αρκετά καλά στοιχεία αλλά όπως είπε ο Νονός έχανε τα κοντρόλ.

Ωστόσο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ίσως φανεί χρήσιμος τη Κυριακή με την Ξάνθη.

Επίσης, ο Γαλανόπουλος είχε κάποιες ωραίες επιθετικές πρωτοβουλίες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδιαιτερο ενδιαφερον θα ειχε να μαθαιναμε την αντιδραση του χρηστη Αβρααμ στο σουτ του Βρανιες απο την σεντρα.

Γνωμη μου.

Καλά εντάξει, η τελευταία Χριστοπαναγία κατέβηκε στην αλλαγή του Κλωναρίδη.

Ε εκεί δεν άντεξα.

Και τον βλέπω παίρνει φορά, φωνάζω "ΜΗΗΗΗΗ", ε με έγραψε στα arxeidia του.

Ε φταίω;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα μπορει να προκριθει.Ειμαστε καλυτερη ομαδα.

Ακομα και χωρις λιβαγια βρανιες(ανυπαρκτη καρτα)

Και ο διαιτητης γαμιεται

Λαζαρε εισαι παιχταρα ρε

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει, η τελευταία Χριστοπαναγία κατέβηκε στην αλλαγή του Κλωναρίδη.

Ε εκεί δεν άντεξα.

Και τον βλέπω παίρνει φορά, φωνάζω "ΜΗΗΗΗΗ", ε με έγραψε στα arxeidia του.

Ε φταίω;

Στην αλλαγη αινταρεβιτς τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ελεγα τριτη αλλαγη βαλε Τσιγκρινσκι να παιξεις πισω με τρεις να ανεβουν τα μπακ να τους στριμωξεις κι αλλο, βλεπω Αστριτ λεω ε για ονομα πριν τελειωσω γκολ ο Αστριτ.

Link to comment
Share on other sites

Τι μαγικό κολαρακι και τη ματαρες είχε το καυλακι στην 2

.... Δεν είδαμε δεύτερο ημίχρονο

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×