Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, Bukowski said:

Το καλοκαιρι του '24 νομιζω

Το καλοκαίρι λήγει και  νομίζω υπάρχει και ένα +1 που δεν είμαι και πολλή σίγουρος ότι θα ενεργοποιηθεί.. 

«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την μεταγραφή του Γιώργου Τζαβέλλα από την τουρκική Αλάνιασπορ. Ο Έλληνας διεθνής αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο με την ομάδα μας έως το καλοκαίρι του 2023 και πήρε τη φανέλα με το νούμερο 31».,

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Το καλοκαίρι λήγει και  νομίζω υπάρχει και ένα +1 που δεν είμαι και πολλή σίγουρος ότι θα ενεργοποιηθεί.. 

«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την μεταγραφή του Γιώργου Τζαβέλλα από την τουρκική Αλάνιασπορ. Ο Έλληνας διεθνής αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο με την ομάδα μας έως το καλοκαίρι του 2023 και πήρε τη φανέλα με το νούμερο 31».,

Καλα για τον Τζαβελλαρο μια χαρα θα ενεργοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλα για τον Τζαβελλαρο μια χαρα θα ενεργοποιηθει.

Γιωργαρα ψυχάρα Ζμπαοκαρα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλα για τον Τζαβελλαρο μια χαρα θα ενεργοποιηθει.

Δεν νομίζω.  Αν θεωρήσουμε ότι ο σβάρνας δεν θα γυρίσει θα έχουμε Βιντα μουκουντι και Μήτογλου και λογικά θα προτιμήσει να κινηθεί η ΑΕΚ για ένα ακόμα στόπερ πάρα να κρατήσει το 36χρονο Τζαβελλα.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Δεν νομίζω.  Αν θεωρήσουμε ότι ο σβάρνας δεν θα γυρίσει θα έχουμε Βιντα μουκουντι και Μήτογλου και λογικά θα προτιμήσει να κινηθεί η ΑΕΚ για ένα ακόμα στόπερ πάρα να κρατήσει το 36χρονο Τζαβελλα.  

Βιντα θα μεινει μετα και το Μουντιαλ ή θα πωληθεί περήφανα λες σε τιποτα ΗΑΕ;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bukowski said:

Βιντα θα μεινει μετα και το Μουντιαλ ή θα πωληθεί περήφανα λες σε τιποτα ΗΑΕ;

Για να το λέει ο Μάγος παιζει δυνατα το σενάριο.  Αν όντως γίνει η πώληση τότε παίζει να μείνει άλλη μια χρονιά αν αντέχει εξαρτάται φυσικά και με τη θα αντικαταστήσει τον κροατη .  Οπως και να έχει λογικά νέο στόπερ θα έρθει και το επόμενο καλοκαίρι.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θλάση στους κοιλιακούς ο Τσούμπερ, οσφυαλγία ο Σιντιμπέ, κανονικά ο Στάνκοβιτς στην προπόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε με πολλά προβλήματα ο Ελβετός αλλά τον πιστεύω ότι η συνέχεια θα είναι πολλή καλύτερη.  

Link to comment
Share on other sites

Στις τρεις εβδομάδες από την ημέρα που βγήκε «οφ» ορίστηκε η περίοδος αποθεραπείας του Στίβεν Τσούμπερ. Ο Ελβετός έχει υποστεί θλάση στους κοιλιακούς και είναι εκτός εδώ και περίπου μια εβδομάδα. Αυτό σημαίνει ότι ο ποδοσφαιριστής θα χρειαστεί περίπου ακόμα 15 μέρες για να μπει σε ρυθμό προπονήσεων. Αν όλα πάνε καλά λοιπόν θα είναι έτοιμος για τα τελευταία ματς πριν τη διακοπή για το Μουντιάλ (ΟΦΗ και Ολυμπιακό).

Αναφορικά με τον Φαν Βέερτ η κατάσταση του αξιολογείται και μέσα στην ημέρα αναμένεται η τελική εκτίμηση για το πόσο θα επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 minutes ago, nikos said:

Θλάση ο Βιντα, θα λείψει καιρό.

Θα ερχόταν κι αυτή η στιγμή δυστυχως..

Όντως. Ξέρουμε τι βαθμού θλάση? 

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά? Πριν λίγο ανακοινώθηκε η 34αδα της Κροατίας και είναι μέσα. Λογικά θα κοπεί από την αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Σοβαρά? Πριν λίγο ανακοινώθηκε η 34αδα της Κροατίας και είναι μέσα. Λογικά θα κοπεί από την αποστολή.

Γιατί? Ίσως προλάβει και καραισκακη λένε. Μια χαρά θα είναι αποστολή για μουντιάλ  και ίσως δεν θα ρισκάρει να παίξει ούτε καραισκακη δυστυχώς... 

Να δούμε ποιος θα πάρει τη θέση του Τζαβέλας η μυτογλου 

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική εκτίμηση είναι πως δεδομένα ο Βίντα θα χάσει το ματς της Κυριακής με τον Αστέρα στην Τρίπολη, αλλά και αυτό της επόμενης Τετάρτης με τον ΟΦΗ στη Νέα Φιλαδέλφεια. Από εκεί και πέρα το μεγάλο… στοίχημα, είναι το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο γήπεδο Καραϊσκάκη, σε περίπου δυο εβδομάδες. Η αλήθεια είναι πως η κατάσταση είναι… οριακή, όσον αφορά τους χρόνους και τα ιατρικά δεδομένα.

Έχει τεράστια σημασία το γεγονός πως ο Βίντα είναι ένας πολύ δυνατός οργανισμός και το έχει αποδείξει με την πορεία του μέχρι τώρα. Επίσης θέλει σαν τρελός να επιστρέψει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα, όχι μόνο διότι επιθυμεί να βοηθήσει την ΑΕΚ, αλλά έχει μπροστά του και την προοπτική της παρουσίας στο Μουντιάλ του Κατάρ. Ενώ και η δουλειά που γίνεται απ’ όλο το ιατρικό τιμ της Ένωσης, γιατρούς και φυσιοθεραπευτές είναι πολύ αποτελεσματική. Κάτι που φάνηκε και στην περίπτωση του Άμραμπατ.

Επομένως είναι ανοιχτό το ενδεχόμενο να προλάβει ο Βίντα το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. Ωστόσο θα χρειαστεί να δώσει έναν αγώνα δρόμου και ακόμα δεν μπορεί να γίνει καμία ασφαλής εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήγε μέχρι τώρα με 2βασικοι +2 αναπληρωματικοι στόπερ αλλά χρειάζεται το Γενάρη να γίνουν 3+2

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, AG21 said:

Καλά πήγε μέχρι τώρα με 2βασικοι +2 αναπληρωματικοι στόπερ αλλά χρειάζεται το Γενάρη να γίνουν 3+2

Μη ξεχνάτε και τον Σιντιμπε για τη θέση αυτή. Νομίζω πως άνετα την έχει. Ευκαιρία να πάρει και αγώνες ενόψει Καραιταβλι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν η θλάση είναι β βαθμού πάει το Μουντιάλ, αν είναι α βαθμού θα προλάβει οριακά τον γαύρο.

Link to comment
Share on other sites

«Δεν ξέρω για το παιχνίδι της Τετάρτης με τον ΟΦΗ, ίσως προλάβω και αυτό. Αλλά με τον Ολυμπιακό θα είμαι μέσα 100%» είπε ο Κροάτης στο SPORT24 με έντονη την επιθυμία ζωγραφισμένη στο πρόσωπό του για να ζήσει και το τρίτο μεγάλο παιχνίδι που θα δώσει η ΑΕΚ στις ημέρες που ο ίδιος ανήκει στο έμψυχο δυναμικό της, μετά το εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΟ και την εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

«Δεν ξέρω για το παιχνίδι της Τετάρτης με τον ΟΦΗ, ίσως προλάβω και αυτό. Αλλά με τον Ολυμπιακό θα είμαι μέσα 100%» είπε ο Κροάτης στο SPORT24 με έντονη την επιθυμία ζωγραφισμένη στο πρόσωπό του για να ζήσει και το τρίτο μεγάλο παιχνίδι που θα δώσει η ΑΕΚ στις ημέρες που ο ίδιος ανήκει στο έμψυχο δυναμικό της, μετά το εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΟ και την εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ.

Τίμιος σκύλος, θα μπορούσε να κάνει τον κινέζο ενόψει Μουντιάλ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×