Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

Ολοκληρώθηκε το χειρουργείο στον άτυχο Σουηδό εξτρέμ, που αναμένεται να λείψει για 3 με 4 μήνες
 

Ο Νίκλας Ελίασον υποβλήθηκε σήμερα στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών σε επιτυχημένη επέμβαση ανάταξης κατάγματος και συρραφής συνδέσμων, από τον επικεφαλής του ιατρικού τιμ της ομάδας μας κ. Παντελή Νικολάου, σε συνεργασία με τον γιατρό της ομάδας μας κ. Χάρη Λάλο.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να καταφέρει να επανέλθει όπως τον ξέρουμε το συντομότερο. Η απώλεια του είναι πολύ μεγάλη. Τουλάχιστον θα φυγει 1.5 μήνας με το Μουντιάλ. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σε μόλις λίγα παιχνίδια κατάφερε να αφήσει το στίγμα του. Τρομερά οξυδερκής παίχτης, χωρίς περιττές ενέργειες. Γρήγορα κοντά μας παιχταρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, chris manousopoulos said:

Καταγμα συρσφη συνδεσμων.. σακατευτηκε

Ότι του βρήκε από το τάκλιν και κάτω τα διέλυσε όλα.

Ευχουλες στο μουνόπανο...

Link to comment
Share on other sites

Το μαρκάρισμα ηταν εγκληματικό γιατί ήταν εσκεμμένηο. Ο αληταρας  ήθελε να σακατέψει τον Ελιασον,  όπως προσπάθησαν αλλα δεν τους βγήκε  και ο Μπαραλες και ο κοτσίδας με άλλους δικούς μας. Στα Φιλαδελφεια πρέπει να επικηρυχθουν 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duck_Season said:

Το μαρκάρισμα ηταν εγκληματικό γιατί ήταν εσκεμμένηο. Ο αληταρας  ήθελε να σακατέψει τον Ελιασον,  όπως προσπάθησαν αλλα δεν τους βγήκε  και ο Μπαραλες και ο κοτσίδας με άλλους δικούς μας. Στα Φιλαδελφεια πρέπει να επικηρυχθουν 

Σε κάτι τέτοια θα ήθελα έναν Ογκνιεν Βράνιες 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rossi said:

Μια σιγουριά με τον Νικολάου την αισθάνεστε κ εσείς?

Τη σιγουριά ότι κάτι θα πάει στραβά σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Duck_Season said:

Το μαρκάρισμα ηταν εγκληματικό γιατί ήταν εσκεμμένηο. Ο αληταρας  ήθελε να σακατέψει τον Ελιασον,  όπως προσπάθησαν αλλα δεν τους βγήκε  και ο Μπαραλες και ο κοτσίδας με άλλους δικούς μας. Στα Φιλαδελφεια πρέπει να επικηρυχθουν 

Κανονικα πρεπει να καει ολο το πουλμαν τους.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kapetane21 said:

Σε κάτι τέτοια θα ήθελα έναν Ογκνιεν Βράνιες 

Θυμιατο Α class 

Τους πιάνεις από την υποδοχή και τους τα λες όμορφα. "Ξέρω γιατί το κάνατε,  για αυτό θα γαμηθειτε " Και στο υπόλοιπο 90λεπτο θα έχουν την αγωνία του χρόνου και του τόπου τον οποιο θα ορίσεις εσύ 

Περι Νικολάου τα έχουμε ξαναπεί. Είναι ντροπή για την ΑΕΚ να αφήνει να χειρουργει κάποιος που θα έπρεπε να ψαρεύει έξω από τις Σπέτσες για να γλιτώσεις την αμοιβή του ιατρού.  Το ξέρετε ότι όταν έκανε την ειδικότητα ο Παντελής είχαμε ακόμα δεκάρες?Το 99% των επεμβάσεων απαιτούν ακρίβεια και γνώσεις,  όχι εμπειρίας , αλλά επιμόρφωσης σε νέες τεχνικές  Αυτό δεν  αποτελεί στόχο ή σκοπό  των συνταξιούχων 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω πως υπάρχει προθεση ποδοσφαιριστής να σπάσει ποδι αλλου ποδοσφαιριστη. Μου φαινεται περίπου αδιανόητο. Απλα το πηγαν στην δύναμη και εκατσε η στραβή στον πιο ντελικάτο σου παιχτη (παντα αυτοι την πατάνε λογω στυλ).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα τον Νικολάου και μονο που στο έτος 2022 χειρουργει ολόκληρο το πόδι καταλαβαίνουμε. Ζουμε στην εποχή εξειδίκευσης, εδω στην οδοντιατρικη υπο κσ αλλο κανει περιοδοντικη θεραπεια, αλλος ενδοδοντικη και αλλος προσθετικη πανω στην δουλειά των δυο προηγουμενων (για ενα δοντι ετσι?) και σε επαγγελματικό αθλητισμο ενας κανει τα παντα. Ελπίζουμε να πηγε καλα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Bukowski said:

Ζουμε στην εποχή εξειδίκευσης, εδω στην οδοντιατρικη υπο κσ αλλο κανει περιοδοντικη θεραπεια, αλλος ενδοδοντικη και αλλος προσθετικη πανω στην δουλειά των δυο προηγουμενων (για ενα δοντι ετσι?) και σε επαγγελματικό αθλητισμο ενας κανει τα παντα. Ελπίζουμε να πηγε καλα.

ισχύει σίγουρα για την περιοδοντική, κάποιες φορές για την ενδοδοντική αλλά έτσι και δώσουμε και την προσθετική καήκαμε, θα λιμοκτονήσουμε 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Σε οτι αφορα τον Νικολάου και μονο που στο έτος 2022 χειρουργει ολόκληρο το πόδι καταλαβαίνουμε. Ζουμε στην εποχή εξειδίκευσης, εδω στην οδοντιατρικη υπο κσ αλλο κανει περιοδοντικη θεραπεια, αλλος ενδοδοντικη και αλλος προσθετικη πανω στην δουλειά των δυο προηγουμενων (για ενα δοντι ετσι?) και σε επαγγελματικό αθλητισμο ενας κανει τα παντα. Ελπίζουμε να πηγε καλα.

Μια εξαγωγή φρονιμίτη και μια απονευρωση από εξειδικευμένους και δεν κατάλαβα τίποτα, ενώ οι γονείς μου τις είχαν παρουσιάσει σαν κάτι οδυνηρό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Προσωπικά δεν πιστεύω πως υπάρχει προθεση ποδοσφαιριστής να σπάσει ποδι αλλου ποδοσφαιριστη. Μου φαινεται περίπου αδιανόητο. Απλα το πηγαν στην δύναμη και εκατσε η στραβή στον πιο ντελικάτο σου παιχτη (παντα αυτοι την πατάνε λογω στυλ).

κι εγώ αυτό πιστεύω ... δεν ήταν τέτοιου είδους μαρκάρισμα, βοήθησε κι ο αγωνιστικός χώρος να γίνει η στραβή και ούτε ο βλάκας ο Φωτιάς πηρε χαμπάρι τι έγινε ...
εκεί που δε δικαιολογείται όμως το παλιοτόμαρο ο Φωτιάς είναι που ενώ έχει δει ήδη τον Ελίασον να βγαίνει με κομμένο πόδι,
δε δίνει τη μαρς 2η κίτρινη (μιλάμε για ΟΡΙΣΜΟ) στο Μπαράλες, στη φάση που κλαδεύει το Σιμάνσκι στο 37'.... για να μην τους αφήσει με 10 και τελειώσει πρόωρα το ματσάκι.
περαστικά στον πακτη μας και αυτό το σκουπίδι που λέγεται Φωτιάς δεν πρέπει να ξανασφυρίξει ΠΟΤΕ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Προσωπικά δεν πιστεύω πως υπάρχει προθεση ποδοσφαιριστής να σπάσει ποδι αλλου ποδοσφαιριστη. Μου φαινεται περίπου αδιανόητο. Απλα το πηγαν στην δύναμη και εκατσε η στραβή στον πιο ντελικάτο σου παιχτη (παντα αυτοι την πατάνε λογω στυλ).

Άτυχη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bukowski said:

Προσωπικά δεν πιστεύω πως υπάρχει προθεση ποδοσφαιριστής να σπάσει ποδι αλλου ποδοσφαιριστη. Μου φαινεται περίπου αδιανόητο. 

Ψυχουλα μου.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Hades said:

ενοχλησεις διαβαζω ο Τσουμπερ... μαλλον νερα κανει και αυτος λογω Μουντιαλ

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο συνεχίζει να απογοητεύει ο τύπος 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Προσωπικά δεν πιστεύω πως υπάρχει προθεση ποδοσφαιριστής να σπάσει ποδι αλλου ποδοσφαιριστη. Μου φαινεται περίπου αδιανόητο. Απλα το πηγαν στην δύναμη και εκατσε η στραβή στον πιο ντελικάτο σου παιχτη (παντα αυτοι την πατάνε λογω στυλ).

Αν το πας σε δύναμη υπάρχει τρόπος να ρίξεις ξύλο χωρίς να τραυματιστεί ο αντίπαλος σου. Αλλά,  υπήρχε μια σειρά παρόμοιων μαρκαρισματων με τον ίδιο σκοπό και από τον αλήτη τον Μπαραλες και  από τον κοτσίδα. Δεν μπορείς να το πεις και σύμπτωση.  Ο αρχηγός της ομάδας έπρεπε από το ημίχρονο να τους πει ότι θα γαμηθουν στα Φιλαδέλφεια. Και αν την κοπανησουν φέτος,  του χρόνου,  οποτε κοπιάσουν 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×