Jump to content

Τραυματισμοί παικτών ⚕️


Guest Saxon21
 Share

Recommended Posts

17 minutes ago, TheNarrator said:

Τσουμπερ δε μαρκαρει οπως ο Ουχο. Ουτε κανει τα ιδια τρεξιματα. Το χειροτερο νεο στη χειροτερη στιγμη. Κ επισης δε νομιζω να ξαναδουμε ουχο του χρονου σε τετοια επιπεδα ξανα.

Θεωρείς ότι είναι τόσο σοβαρός ο τραυματισμός? Γιατί εγώ στο μυαλό μου εχω ότι συνήθως τα θεματα με τον μηνίσκο δεν αφήνουν κουσούρια.

Κατά τα αλλά τεράστια απώλεια σε μια περίοδο που είχες ακόμα περισσότερο ανάγκη την ένταση, την πίεση και τα μαρκαρίσματα του Αραούχο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον ο κομβικότερος παίχτης και αρχηγός . Μεγάλο πλήγμα στο χειρότερο σημείο . Στήριξη κ πίστη για το Νταμπλ . 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίξει ο Πινεδας πίσω από το φορ η και ο Τσουμπερ

Λύσεις υπάρχουν, 6 παιχνίδια μείνανε + ο τελικός, οποίος κληθεί να παίξει ας σκυλιάσει 

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια απώλεια στην τελική ευθεία. Μπορούμε όμως αρκεί ο λιβαι να παστελωνει

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Hades said:

Μπορεί να παίξει ο Πινεδας πίσω από το φορ η και ο Τσουμπερ

Λύσεις υπάρχουν, 6 παιχνίδια μείνανε + ο τελικός, οποίος κληθεί να παίξει ας σκυλιάσει 

Κι εγώ τον Πινέδα θεωρώ ως πιο λογική επιλογή. Ας ελπίσουμε να μην φανεί τόσο έντονα η απουσία του.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απώλεια όπου και αν το πιάσεις και ας ελπίσουμε οι αντικαταστάτες ,όποιοι και αν ειναι , να είναι τουλάχιστον αντάξιοι και αν ειναι δυνατόν και καλύτεροι . 

Ειδική μνεία στον Τσούμπερ , αν αυτός ειναι ο εκλεκτός , ίσως τώρα να ειναι η στιγμή που θα γράψει ιστορία  . 

Link to comment
Share on other sites

Τα τρεξίματα και το πρεσινγκ του ούχο δεν τα έχει άλλος. Αλλά ο λόγος που δεν είμαστε με διαφορά από το δεύτερο δεν είναι αυτός. Είναι οι χαμένες ευκαιρίες και ο ούχο φέτος είχε θέμα στα τελειώματα. Επομένως αν καταφέρουμε να τελειώνουμε φάσεις είμαστε οκ για νταμπλ. Επίσης είναι δύσκολο σε κάθε παιχνίδι να δημιουργήσεις τελειώματα όπως αυτό στην Τούμπα. Ο ούχο τέτοια θέλει. Ψαλιδακια πάνω από το δοκάρι και από πλάγια θέση, γκολ για στιγμιότυπα. Τώρα χρειάζεται να τελειώνουμε απλά τα τετ α τετ. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης αυτό το πρωτάθλημα είναι παντελώς βρωμερό. Δεν έχει να κάνει τόσο με το αγωνιστικό και με ποιους παίχτες θα έχεις στη διάθεσή σου. Προσπαθούν με κάθε εξωαγωνιστικο τρόπο να σε φάνε. είτε μεταφέροντας δοκάρια σαν επιτάφιο, είτε φέρνοντας καμικάζι διαιτητές, είτε δίνοντας στο βασικό αντίπαλο βαθμούς όποτε δεν μπορεί να τους πάρει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλος με τέτοια ψυχή στο ρόστερ. Και ηγετικά, και σαν πνευμόνι και σαν ρόλος μέσα στο γήπεδο. Δεν υπάρχει άλλος που να το θέλει πιο πολύ.

Πρέπει να γίνει το νταμπλ για έναν ακόμα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε πει εδώ και αρκετές μέρες ότι ο παίκτης είχε ζημιά και ήταν επικοινωνιακό το θέμα του να μην ανακοινώνουν τον τραυματισμό. Στην ομάδα το γνώριζαν, ο κόουτς ξέρει πως θα καλύψει το κενό, προχωράμε.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Πιο κομβικος ειναι ο καλος Livai αυτη τη στιγμη κατα της αποψη μου. 
 

και πιο κομβικη απο ολα ειναι η ΘΕΛΗΣΗ για κουπες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, TheNarrator said:

ναι θεωρω οτι δε θα γυρισει ξανα ο παικτης σε τετοια τρεξιματα. Στα 31 ειναι, 32 του χρονου με μαχαιρι κιολας κ αποθεραπειες.. 

 

δεν είναι τόσο μεγάλο το χρονικό διάστημα που θα μείνει εκτός προπονήσεων. 
Άμα ήταν χιαστοί θα συμφωνούσα αλλά πιστεύω στην καλοκαιρινή προετοιμασία θα είναι πανέτοιμος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο μηνισκος ειναι 1 μηνα εκτος προπονησεων μετα την αθροσκοπηση ειναι απο τους πλεο συνηθες τραυματισμους και δεν αφηνουν κανενα κουσουρι πραγμα που σημαινει οτι στην προετοιμασια δεν θα εχει το παρμικρο θεμα, απο εκει και περα απωλεια για την διαχειριση αλλα παιχτες υπαρχουν 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι τα συνηθισμενα του μηνισκου, δεν υπαρχει προβλημα με το μελλον.

 

το θεμα ειναι οτι χασαμε σημαντικο παικτη για φετος κι ενω ειμαστε μεσα σε 2 στοχους.

 

Τι να κανουμε ετσι ειναι το ποδοσφαιρο ομως, το βαθος που εχουμε μπροστα τωρα πρεπει να φανει ακομα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Στο ματς με Άρη πάντως θα ήταν μοιραίος και γενικά φέτος έχει κακά τελειώματα. Δεν αμφισβητώ την μεγάλη του προσφορά αλλά πλέον θέλουμε αποτελεσματικότητα. Μας έδωσε τη νίκη στην Τούμπα, θα ήταν μοιραίος με Άρη. Έτσι πάνε αυτά... Τουλάχιστον έχουμε Πινεδα και Τσουμπερ που μπορούν να καλύψουν τη θέση 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικώς θέλω Πινέδα αντί Τσούμπερ εκεί και μετά μετατόπιση Πινέδα πίσω. Προσωπικές προτιμήσεις βέβαια θα δούμε το θα επιλέξει ο προπονητής

Link to comment
Share on other sites

Και Σιντιμπε τελος η σεζόν απο οτι διαβάζω.. Μια ζωή ρε πουστη σε μας στα κρίσιμα σημεία οι απουσίες. 

Link to comment
Share on other sites

σιντιμπε αν υπηρχε ελπιδα ηταν να προλαβει τελικο κυπελλου, θλαση β βαθμου ειναι 4-6 εβδομαδες αν ολα πανε καλα, εδω ο καραφλας που ειχε 1ου βαθμου δεν εχει μπει ακομα μετα απο 16 μερες 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, amd said:

ο μηνισκος ειναι 1 μηνα εκτος προπονησεων μετα την αθροσκοπηση ειναι απο τους πλεο συνηθες τραυματισμους και δεν αφηνουν κανενα κουσουρι πραγμα που σημαινει οτι στην προετοιμασια δεν θα εχει το παρμικρο θεμα, απο εκει και περα απωλεια για την διαχειριση αλλα παιχτες υπαρχουν 

Πεστα ντε για θα τρελαθούμε δω μεσα. Εδω εγω πριν 3_4 χρόνια τον εκαμα τον πουστη το μηνίσκο..

,το βραδυ πηδηξα

και την επόμενη μέρα αρχισα τετρακεφαλους γυμναστηριο. Σε 10 μερες το πολυ αρχινησα τρεξιμο χαλαρο και σε 15 σε ενταση.. Ο ΟΥΧΟΣ θα ροβολαει σα κατσικκόγιδο. σε Κρητικη χαράδρα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×