Jump to content

Ξαδέρφες - Α.Ε.Κ. (25η αγ.): 11/03, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Πονεμενος ΠΑΟΚτσης, χανει πρωταθλημα και του φταιει η ΑΕΚ. Απολαυστε"

 

"Ναι ήταν κακό παιχνίδι, ναι ήμασταν απαράδεκτοι αλλα νομίζω είχαμε αδειάσει ψυχολογικά. Για όσους αμφιβάλουν, ας ψάξουν το video με τους οπαδούς της Ναπολι ( που ειναι ο φίλος που έγραφε για την ομαδάρα της νότιας Ιταλίας; ;) που πανηγυρίζουν για την διαφαινόμενη ιςοπαλια Της Γιουβεντους χθες, πριν μπουν στο γήπεδο για το παιχνίδι με την Ρομα. Μόλις γίνεται το 0-1 στο 93 ολοι παγώνουν, σκέψου να εισαι κ παιχτης τι γίνεται.

Τελος πάντων, έγινα 42 χρόνων κ θυμάμαι να ρωτάω τον συγχωρεμένο τον πατέρα μου γιατι παίξαμε στο ΟΑΚΑ τελικό το 1983 κ οχι κάπου ουδέτερα κ να μου απαντάει, δυστυχως ετσι ειναι η Αθήνα μας έχουν κόψει τίτλους κ τίτλους, κύπελλα, πρωταθλήματα αλλα εμείς εκει στις κερκίδες.

Ναι ΠΑΟΚ δεν έγινα για τους τίτλους αλλα πλεον κουράστηκα. Κουράστηκα να με γαμάνε μια ζωη κ να μην βρίσκω κουράγιο, να με λένε χαλίφη για ενα κύπελλο κ 1 μέτρο offside αλλα που ολοι ξεχνάνε το πέναλτι πριν. Χαλίφης εγω, που εκτος απο ενα γκολ με Γιάννενα κ 1-2 αμφισβητούμενες φάσεις με Πλατανια κ Ατρόμητο, δεν θυμάμαι κατι αλλο. Εγω δεν έπαιξα εναντίον 9 κ στο τελος να σκοράρω με γκολ offside όπως η κουλα στην Ξάνθη, δεν έβαλα πέναλτι 2 μέτρα έξω απο την περιοχή για να πάρω τον αγώνα όπως η κουλα με την Λαμία, δεν εχω ρίξει μπουν ιδια σε αντιπάλους όπως ο Μοραν στα τελευταία 2 της κουλας, δεν εχω δει αντίπαλο τερματοφύλακα να κανει ντεμπούτο στην κατηγορία στα 37 του όπως με την κουλα (Λαμία πριν 1 μήνα), δεν εχω Δει ομάδα να φοβάται να περάσει την σέντρα μην βάλει κανά γκολ κατα λαθος όπως ο Πανιώνιος σημερα, δεν εχω δει αμυντικό μου να κανει Χατ-τρικ με αντιπάλους να μην πηδάνε καν στις φάσεις όπως ο Βρανιες της κουλας.

Μακάρι να την σκίσω στο μεταξύ μας αλλα οτι κ να γίνει, την περηφάνεια που ένιωθα εδώ κ 3 μήνες, την χαρά οταν ο 5χρονος γιος μου με πήρε τηλέφωνο για να μου τραγουδήσει το "οοοο φέρτε τον γιατρό", δεν θα μου τα παρει κανεις. Για αυτό κ δεν θα σκίσω κανένα στην ομάδα, με κανάν περήφανο κ ας βγω κ τρίτος. Ας το πάρουν οι βρομιάρηδες κ ας πανηγυρίζουν. Εμένα απο την Παρασκευή με την πουστια που κανάν, με αδειασαν ψυχολογικά.

ΠΑΟΚ ρε κ ας μην το πάρω ΠΟΤΕ!!!"

 

ενα δακρυ κυλησε παρτε του μια καινουργια τρομπετα του παιδιου να μην κλαιει ρε γυφτοι

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι πιο διπλό από ποτέ.

ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ.-

Link to comment
Share on other sites

Να τελειώσουμε τη δουλειά . Με νίκη δεν θα το σηκώσουμε μεν αλλα θα το χαιδεψουμε .

Link to comment
Share on other sites

με νικη τελειωσε ρε 

 

αν ισχυουν οι τιμωριες θα εισαι +7 απο γαυρο που ουσιαστικα ειναι +8 αφου εχεις ισοβαθμια και + 8 απο μπουγατσα που ουσιαστικα θα ειναι +9 λογω ισοβαθμιας 

 

με 5 αγωνες ακομα 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τελείωσε από χτες.

Με Μελισσανίδη δεν το χάνεις το φετινό.

Με Ντέμη θα έτρεμα.

Είμαστε πια πρωταθλητές.

 

Link to comment
Share on other sites

Να τελειώσουμε τη δουλειά . Με νίκη δεν θα το σηκώσουμε μεν αλλα θα το χαιδεψουμε .

Το χάιδεμα φέρνει το σήκωμα. Νόμος. 

:lol:

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Χάνουμε τουμπα πάει στο +2 η διαφορά και μετα ματς με βαζελο

Topic starter ο Άδης και στο πρώτο ημίχρονο ο σιμοες γλιστράει αλα τζεραρντ και ο δωνης κάνει το 0-1

Και λήγει ετσι. Πείτε τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Καυλώνεις με το να σου λένε ότι θα σε γαμήσουν μου φαίνεται Αδη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με Χ στην Τούμπα και θεωρώντας δεδομένες τις αφαιρέσεις βαθμών, η ΑΕΚ θέλει στα 5 παιχνίδια που μένουν, 3 νίκες, 1 ήττα και 1 Χ. 

 

Οι 4 τελευταίες αγωνιστικές είναι Πλατανιάς έξω, Λεβαδειακός μέσα, Κέρκυρα έξω, Απόλλωνας έξω.

 

ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρωτάθλημα δεν κλείδωσε ακόμα. Διπλό η Χ στην τούμπα και χαμηλά η μπαλα μέχρι τότε.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρωτάθλημα δεν κλείδωσε ακόμα. Διπλό η Χ στην τούμπα και χαμηλά η μπαλα μέχρι τότε.

 

Θράσος, ασέβεια, προστυχιά, σιγουριά για το πρωτάθλημα, σκύλεμα αγωνιστικό και επικοινωνιακό στα σκουπίδια της Τούμπας να μην τολμήσουν να σηκώσουν ξανά κεφάλι μέχρις ότου κάποιοι από όσους γράφουμε εδώ μέσα έχουν φύγει από την ζωή λόγω γηρατειών.

Το πρωτάθλημα είναι δικό μας, οι κωλοτρυπίδες τους δικές τους ξανά μόλις λήξει η σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

δωσε ενα οφφ μπαφακια τεταρτη ή βαλε στο προγραμμα μασαζακι και σαουνα μονο, να τους ριξουμε ενα 3μπαλο στο χαλλλλαρο

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτάθλημα θα τελειώσει κατα 90% αν φύγουμε με θετικό αποτέλεσμα στην Τούμπα. Ως τότε, υπομονή

Link to comment
Share on other sites

"Πού είναι το 50-50;"

 


Τα λάθη του Αρετόπουλου και η εύνοια του Σιδηρόπουλου προς τον ΠΑΟΚ, προκάλεσαν προβληματισμό στην ΑΕΚ ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος και κατά πόσο το παιχνίδι παίζεται στα ίσα. Το Sport24.gr έχει το ρεπορτάζ.

 

Η προ τριών εβδομάδων επίσκεψη του Δημήτρη Μελισσανίδη στον Πορτογάλο αρχιδιαιτητή Βίτορ Περέιρα, δεν ήταν εθιμοτυπική.


 

Ο "Τίγρης", όπως είχε αποκαλύψει το Sport24.gr, ήθελε αφενός να περάσει το μήνυμα προς άπαντες τους (συν)ΑΕΚτζήδες, ότι μόνο απαθής δεν παρακολουθεί αυτή τη μεγάλη προσπάθεια να στεφθεί η ομάδα πρωταθλήτρια Ελλάδας μετά από 24 χρόνια και αφετέρου να τονίσει στον Περέιρα ότι "όλα τα ματς πρέπει να παίζονται στο 50-50".

 

"Όχι μόνο τα δικά μας, το ίδιο να ισχύει και με τους άλλους", όπως χαρακτηριστικά του είπε. Ξεκάθαρα αναφερόταν στον ΠΑΟΚ, ο οποίος σύμφωνα με την κοινή γνώμη, έχει τη σαφέστερη εύνοια όλων φέτος στο πρωτάθλημα. Δεν πέρασε μήνας και η ΑΕΚ έχει ήδη αποκτήσει τα πατήματα να αντιλαμβάνεται ότι αυτό το 50-50 δεν τηρείται στη μάχη του τίτλου.

 

ΙΣΟΝΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ

Την ερχόμενη Κυριακή στην έδρα του ΠΑΟΚ, ίσως παίζεται για εκείνη το πρωτάθλημα. Στο γήπεδο που, παρεμπιπτόντως, ο Σιδηρόπουλος της στέρησε δύο φορές βαθμούς στον ίδιο θεσμό απέναντι στον ΠΑΟΚ, με λανθασμένες υποδείξεις. Ο ίδιος Σιδηρόπουλος που την Κυριακή στην Τρίπολη εκνεύρισε όλους όσοι παρακολουθούν ποδόσφαιρο και δεν υποστηρίζουν τη συγκεκριμένη ομάδα, στο βαθμό που το κατάφερνε ο Ολυμπιακός την περίοδο της δικής του σκανδαλώδους εύνοιας. Είναι μια (διαιτητική) παρένθεση αυτή, όμως πρέπει να γίνει:

 

Η ΑΕΚ έσπευσε να συναντήσει τον Περέιρα για να ζητήσει το 50-50 για όλους. Και στα δικά της ματς, όπως και στων άλλων. Αυτό και τίποτε περισσότερο. Αντ’ αυτού, στην Τρίπολη ο Σιδηρόπουλος υπέδειξε πέναλτι το οποίο σύμφωνα με την εξήγηση του κριτικού διαιτησίας Περικλή Βασιλάκη δεν ήταν, κράτησε επτά λεπτά καθυστερήσεις (ασχέτως αν έγιναν 8 και ο ΠΑΟΚ στο τέλος πλήρωσε τη Θεία Δίκη, δεν ήταν αυτή η σκέψη), ενώ στη φάση του ορθώς ακυρωθέντος γκολ ως οφσάιντ, έτρεξε στο βοηθό να το... συζητήσουν. Όλα αυτά στην ΑΕΚ προκάλεσαν άσχημη εντύπωση και συζητήθηκαν εκτενώς.

 

Λίγες ώρες μετά, ο Αρετόπουλος έκανε στο ΟΑΚΑ τα δικά του. Αρνήθηκε πασιφανές πέναλτι στον Βράνιες, δεν έβγαλε (ως όφειλε) την κόκκινη στον Σαραμαντά σε βίαιο μαρκάρισμα στον Κονέ, δεν τον απέβαλε μάλιστα ούτε με δεύτερη κίτρινη, όταν γκρέμισε σκόπιμα τον Μπακάκη.

 

ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΕΚ...

... για τον Περέιρα, ασφαλώς και τις ενίσχυσε η διαιτησία του Αρετόπουλου, ωστόσο έντονος προβληματισμός και νεύρα στους κόλπους της ομάδας, εκπεφρασμένα από αξιωματούχους αυτής, υπήρχαν πριν ακόμα από την έναρξη του ματς με τον Πανιώνιο, λόγω των όσων παρακολουθούσαν να συμβαίνουν στην Τρίπολη. "Αυτό είναι το 50-50 που μας υποσχέθηκε ο Περέιρα;", ειπώθηκε από υψηλόβαθμο στέλεχος.

 

Είναι χαρακτηριστικό δε, ότι στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ, μετά το τέλος του ματς με τον Πανιώνιο και παρουσία του Δημήτρη Μελισσανίδη, συζητήθηκαν εντόνως οι αποφάσεις του Σιδηρόπουλου στην Τρίπολη τα επτά λεπτά καθυστερήσεων, η φάση με το ακυρωθέν γκολ, η κουβεντούλα με τον βοηθό και γενικότερα η στάση του διεθνούς ρέφερι στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Έλεγαν ότι θα είναι σκάνδαλο αν δεν ελεγχθεί πειθαρχικά. Στην ΑΕΚ αναγνωρίζουν ότι πρόκειται για ικανό διαιτητή, το έχουν παραδεχθεί δημόσια, όμως παρατηρείται μία τάση διαρκούς εύνοιας προς το... ασπρόμαυρο.

 

 

Βαγγέλης Αρναούτογλου/sport24

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΩΠΟ.......

 

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΟΥΠΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ......

 

Ε ΔΙΕΥΘΗΝΤΑ ΤΟΥ SDNA ???

 

28576519_159219234888765_260676433694734

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μια αλεφαντισια ανάλυση

 

Νομίζω θα έχουμε επαναφορά του 3-4-3 γιατί δεν νομίζω να αφήσει το Λόπες στα μπακ αριστερά .Χρειάζεται ταχύτητα πίσω για τις αντεπιθέσεις του μπαοκ και ο τσιγκρι βρανιες για τις ψηλές μπαλιές στο κεφάλι του σέρβου αρα η δοκιμασμένη τριάδα βρανιες τσιγκρι μπακακης

Κεντρο σιμοες κονε για να πάρουμε κέντρο και γαλανο αλλαγη .

Μπροστά μάλλον μπακασετα γιατι εχει ισορροπια αμυνα επίθεση στη πλευρά του ματος και να βγαλει φάσεις με λοπες , Λάζαρο γιατι τους αγαπαει και ουχο για να χτυπήσουμε στη κόντρα οπως ο αστερας. λιβαγια αλλαγη για να τελειωσει/γυρισει ματς

Πρόβλεψη

 

Μπακασετας αραουχο λαζαρος

Λοπες σιμοες κονε γκαλο

Μπακακης τσιγκρισκι βρανιες

Τσιντωνας

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρωτάθλημα δεν κλείδωσε ακόμα. Διπλό η Χ στην τούμπα και χαμηλά η μπαλα μέχρι τότε.

 

Και εγω δεν την καταλαβαινω τοση αισιοδοξια λιγες ωρες μετα τις διαιτησιες Σιδηροπουλου Αρετοπουλου που εδειξαν οτι δεν εχει αλλαξει τιποτα απολυτως.Περα απο το αποτελεσμα στην τουμπα,ευκολα σε στηνουν στο εκτος εδρας με την Κερκυρα η σε αυτο με τον Απολλωνα με κορακι και πριμ.Ακομα και το βαζελο στο οακα μπορει να σμπρωξουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να παίξουν με κόσμο και να οριστεί διαιτητής αρετοπουλος

 

Έτσι για το γαμωτο

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Οπως λενε όλοι, ηρεμα και ταπεινα. Περνάμε απο την Τούμπα και με πολύ προσοχή απο τον κόσμο γιατί έχω διαίσθηση οτι θα προσπαθησουν να στησουν προβοκάτσια με επεισόδια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται ρε μαστορα μας φαυγουν τα κατουρλια απο τα γελια με τα σουργελα του βορρα 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×