Jump to content

Ξαδέρφες - Α.Ε.Κ. (25η αγ.): 11/03, 19:30, Novasports 1


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Μήτσο, τα Σπάτα φέτος είναι -πρωτοφανές γεγονός- ΜΠΕΤΟΝ. Μασονική στοά. Με δικούς τους "νόμους".

Και για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο επίτευγμα του Μανολιού. Ούτε ο Μπακασέτας, ούτε το 3-5-2, ούτε τίποτα άλλο.

Βλέπω, ακούω και ζω ΑΕΚ σαραντατόσα χρόνια τώρα και τέτοια "απομόνωση" στα αποδυτήρια της δεν έχω ξαναδεί.

Στους ηρωικούς και αλήστου μνήμης Θρακομακεδόνες έκλανε ο Μανωλάς και το μαθαίναμε πριν κλείσει τη μύτη του ο διπλανός του.

Μεγάλη δουλειά η ομερτά σε μια ομάδα.

Και την πέτυχε ο Χιμένεθ.

Και -μην αμφιβάλλει κανείς- είναι η κυριώτερη αιτία για όσα πέτυχε η ομάδα φέτος.

g auto oi ard me to paramikro krazoun manoli.gt dn exoun info

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Καλα τα λεει ο Νονος. Ξεραμε ποσα καπελα εβαζε στο κουμ-καν ο Πιττας. Μαραζι για εμας τους παλιους πρακτορες η τωρινη κατασταση αλλα η ΑΕΚ να κερδιζει κι οι αλλοι να πανε να γαμηθουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να γραψω πριν καν δω οτι το συζητουσατε.

 

Ελπιζω οτι το κλιμα στην ομαδα (εξακολουθει να) ειναι εντελως πιο σοβαρο απο το σχεδον πανηγυρτζηδικο που βλεπω στο ιντερνετ απο μεγαλη μεριδα. Οποιος εχει ζησει και τα 4 πρωταθληματα που πηραμε (επι επαγγελματικων χρονων) καθως και τα 6-7 που εχουμε χασει εντελως οριακα (γιατι καλο ειναι να εχεις ζησει και τις 2 πλευρες του νομισματος) καταλαβαινει φανταζομαι πολυ καλα τι εννοω.

 

Ναι στην αισιοδοξια, οχι στην επιπολαιοτητα και την μαλακια. Εχουμε πολλους αγωνες ακομα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πανηγυρίζω στις 6 του ΜΑΗ . Τα ενδιάμεσα δεν με συγκινούν πέρα απο ευκαιριακή καζούρα σε φιλους αντιπάλους οπαδούς !! Οποίος νομίζει ότι το πήραμε απο χτες πλανάται πλάνην οικτρά. Η φάμπρικα των έξωαγωνιστικών ξεκινησε και δεν θα σταματήσει . Ξεπουλιούνται για ένα κεφτέ πολλοί . Προσοχή και ο Μάης ναναι κίτρινος

Α διπλό μες το τσαντίρι ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα γράφω εδώ κι όχι στους γαύρους του Βορρά.

Οι βου το τελευταίο μισάωρο βγάζουν προς τα έξω τον εξής ισχυρισμό με τον οποίο λένε ότι θα πάνε στο Εφετείο. Ειδικότερα λένε ότι ο ΚΑΠ δεν γράφει για μη τέλεση του αγώνα αλλά για διακοπή. Προς αυτό βγήκε στο ραδιόφωνο και ο Μαργαρίτης, δικηγόρος, καθηγητής της νομικής και της σχολής δικαστών, γενικά σοβαρός άνθρωπος, από τους δικηγόρους που οι δικαστές στέκονται σούζα γιατί στα δικά του συγγράματα εξετάστηκαν για να πάρουν πτυχίο. Ο άνθρωπος δεν είπε κάτι ως προς την υπόθεση είπε απλώς ότι ο ΚΑΠ δε λέει για μη τέλεση. Πάντως οι βου φαίνεται ότι αφήνουν πίσω τον ισχυρισμό ότι οι δικαστές είναι στημένοι και αντιμακεδόνες και χαμουτζήδες και ποκ και αθηνέζοι και θα πάνε με κάτι λίγο πιο σοβαρό στην έφεση.

 

Τι γίνεται τώρα: Μάλλον, εκ παραδρομής ο νομοθέτης εκεί που έγραφε για διακοπή δεν έγραψε και για μη τέλεση αγώνα. Όμως από τη στιγμή που δεν έγραψε, πρόκειται για ζήτημα ερμηνείας. Όταν ο δικαστής καλείται να ερμηνεύσει μία διάταξη, τότε του δίνεται χώρος. Η πιο νορμάλ και σύννομη ερμηνεία της διάταξης προφανώς είναι ότι όπου αναφέρεται διακοπή, νοείται και μη τέλεση, επομένως η ποινή μένει ως έχει. Όμως επειδή εγώ ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη, κρατώ μπόσικα γιατί όπως προείπα ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη.

 

Συμπερασματικά, η ομάδα στην Τούμπα πρέπει να πάει για τη νίκη. Και μη περιμένετε απόφαση την Παρασκευή. Θα περιμένουν και την έφεση του γαύρου και το Βου-ΑΕΚ μέχρι να βγάλουν απόφαση.  

Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω καιρο όλους εδώ ..ειναι απορίας άξιον πως

φανατιζεσθε ολοκληροι άντρες

με ενα πετσί που κυνηγάνε

22 μαντράχαλοι.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γενικα δεν προβλεπει ο καπ για μη τελεση αγωνα με υπαιτιοτητα των γηπεδουχων(λογω επεισοδιων) κατι?Γινεται δικαστης να δεχτει οτι μη τελεση αγωνα με διακοπη δεν εναι το ιδιο?Και τελος πως οριζεται η διακοπη αγωνα?πρεπει να ξεκινησει η σεντρα η ενας αγωνας ξεκιναει απο οταν βγουν οι ομαδες στον αγωνιστικο χωρο ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δεδικασμενο ομως της μη τελεσης αγωνα περσι μεταξυ παο-παοκ στα πλει οφ, τοτε με τον βαρυ τραυματισμο που προκαλεσε το αδειο κουτακι μπυρας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα γράφω εδώ κι όχι στους γαύρους του Βορρά.

Οι βου το τελευταίο μισάωρο βγάζουν προς τα έξω τον εξής ισχυρισμό με τον οποίο λένε ότι θα πάνε στο Εφετείο. Ειδικότερα λένε ότι ο ΚΑΠ δεν γράφει για μη τέλεση του αγώνα αλλά για διακοπή. Προς αυτό βγήκε στο ραδιόφωνο και ο Μαργαρίτης, δικηγόρος, καθηγητής της νομικής και της σχολής δικαστών, γενικά σοβαρός άνθρωπος, από τους δικηγόρους που οι δικαστές στέκονται σούζα γιατί στα δικά του συγγράματα εξετάστηκαν για να πάρουν πτυχίο. Ο άνθρωπος δεν είπε κάτι ως προς την υπόθεση είπε απλώς ότι ο ΚΑΠ δε λέει για μη τέλεση. Πάντως οι βου φαίνεται ότι αφήνουν πίσω τον ισχυρισμό ότι οι δικαστές είναι στημένοι και αντιμακεδόνες και χαμουτζήδες και ποκ και αθηνέζοι και θα πάνε με κάτι λίγο πιο σοβαρό στην έφεση.

 

Τι γίνεται τώρα: Μάλλον, εκ παραδρομής ο νομοθέτης εκεί που έγραφε για διακοπή δεν έγραψε και για μη τέλεση αγώνα. Όμως από τη στιγμή που δεν έγραψε, πρόκειται για ζήτημα ερμηνείας. Όταν ο δικαστής καλείται να ερμηνεύσει μία διάταξη, τότε του δίνεται χώρος. Η πιο νορμάλ και σύννομη ερμηνεία της διάταξης προφανώς είναι ότι όπου αναφέρεται διακοπή, νοείται και μη τέλεση, επομένως η ποινή μένει ως έχει. Όμως επειδή εγώ ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη, κρατώ μπόσικα γιατί όπως προείπα ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη.

 

Συμπερασματικά, η ομάδα στην Τούμπα πρέπει να πάει για τη νίκη. Και μη περιμένετε απόφαση την Παρασκευή. Θα περιμένουν και την έφεση του γαύρου και το Βου-ΑΕΚ μέχρι να βγάλουν απόφαση.  

 

 

ωραια ολα αυτα αλλα απλα δεν στεκουν γιατι ο πειθαρχικος κωδικας και οχι φυσικα ο ΚΑΠ που ειναι οι κανονισμοι λενε ξεκαθαρα αυτο 

 

Ρίψεις αντικειμένων

Η ρίψη πάσης φύσεως αντικειμένου στον κυρίως χώρο του γηπέδου ή από μία

κερκίδα σε άλλη, ιδιαίτερα πυρσών, φωτοβολίδων, κροτίδων, βεγγαλικών,

πυροτεχνημάτων και οποιουδήποτε εν γένει εύφλεκτου υλικού πριν την έναρξη,

κατά την διάρκεια ή μετά τη λήξη του αγώνα, επιφέρει τις ακόλουθες πειθαρχικές

ποινές:

 

οποτε να χαμε να λεγαμε μια χαρα καλυμμενος ειναι ο δικαστης με την κληση που εκανε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γενικα δεν προβλεπει ο καπ για μη τελεση αγωνα με υπαιτιοτητα των γηπεδουχων(λογω επεισοδιων) κατι?Γινεται δικαστης να δεχτει οτι μη τελεση αγωνα με διακοπη δεν εναι το ιδιο?Και τελος πως οριζεται η διακοπη αγωνα?πρεπει να ξεκινησει η σεντρα η ενας αγωνας ξεκιναει απο οταν βγουν οι ομαδες στον αγωνιστικο χωρο ?

το ιδιο προβλεπει προφανως ειτε ξεκινησει ειτε οχι, διαφορετικα γιατι και αν ξεκινουσε ο αγωνας να μην συνεχισει απο το λεπτο που σταματησε?

Link to comment
Share on other sites

to "prin tin enarksi": deixnei oti o aksiotimos sugrafeas dikastikos einai mpougatsokumas trimalakas kai pire xartziliki apo ivan na pei kamia sovari malakia

Edited by Mike
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Στυλιανόπουλος ειμαι ρε Γιάννη.

Απλα κραταω χαμηλά τη μπάλα

μέχρι την τελική δικαίωση.

Είναι προσωπική γραμμή που χαραξα

εχθες αργά νύχτα.

 

Βρείτε έξω κ μυρισθε την άνοιξη ρε χρήστες.

Υπαρχουν πιο σοβαρά θέματα απο τα ποδόσφαιρα

και τη Νιγκμπουργκ.

 

Αν πάρει νταμπλ η ΑΕΚ θα μας δώσει να φάμε;

 

Υγεία .

Αγαπη .

Έρωτας.

Σεβασμός.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα γράφω εδώ κι όχι στους γαύρους του Βορρά.

Οι βου το τελευταίο μισάωρο βγάζουν προς τα έξω τον εξής ισχυρισμό με τον οποίο λένε ότι θα πάνε στο Εφετείο. Ειδικότερα λένε ότι ο ΚΑΠ δεν γράφει για μη τέλεση του αγώνα αλλά για διακοπή. Προς αυτό βγήκε στο ραδιόφωνο και ο Μαργαρίτης, δικηγόρος, καθηγητής της νομικής και της σχολής δικαστών, γενικά σοβαρός άνθρωπος, από τους δικηγόρους που οι δικαστές στέκονται σούζα γιατί στα δικά του συγγράματα εξετάστηκαν για να πάρουν πτυχίο. Ο άνθρωπος δεν είπε κάτι ως προς την υπόθεση είπε απλώς ότι ο ΚΑΠ δε λέει για μη τέλεση. Πάντως οι βου φαίνεται ότι αφήνουν πίσω τον ισχυρισμό ότι οι δικαστές είναι στημένοι και αντιμακεδόνες και χαμουτζήδες και ποκ και αθηνέζοι και θα πάνε με κάτι λίγο πιο σοβαρό στην έφεση.

 

Τι γίνεται τώρα: Μάλλον, εκ παραδρομής ο νομοθέτης εκεί που έγραφε για διακοπή δεν έγραψε και για μη τέλεση αγώνα. Όμως από τη στιγμή που δεν έγραψε, πρόκειται για ζήτημα ερμηνείας. Όταν ο δικαστής καλείται να ερμηνεύσει μία διάταξη, τότε του δίνεται χώρος. Η πιο νορμάλ και σύννομη ερμηνεία της διάταξης προφανώς είναι ότι όπου αναφέρεται διακοπή, νοείται και μη τέλεση, επομένως η ποινή μένει ως έχει. Όμως επειδή εγώ ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη, κρατώ μπόσικα γιατί όπως προείπα ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη.

 

Συμπερασματικά, η ομάδα στην Τούμπα πρέπει να πάει για τη νίκη. Και μη περιμένετε απόφαση την Παρασκευή. Θα περιμένουν και την έφεση του γαύρου και το Βου-ΑΕΚ μέχρι να βγάλουν απόφαση.

Εσυ Σταυρο ξέρεις προφανώς καλύτερα το νομο και αυτοί ψάχνουν το παραθυράκι γιατι τους έδεσε η δικαστής με ότι ισχυρίστηκαν μπας και πέσουν σε κανά βολικό στην έφεση και κερδίσουν τπτ αλλά και αυτό δεν νομίζω οτι θα περάσει γιατί ο αγώνας ξεκινάει απο τη στιγμή που ανοίγει το φ.α. και έγινε οταν ήταν η παρουσίαση των ομάδων και άλλωστε δεν κλήθηκαν με το άρθρο για -3 φέτος και -2 του χρόνου που προβλέπεται σε περίπτωση διακοπής ενω ξεκίνησε ο αγωνας .μου φαίνεται ότι πάλι ο μπαμπάς συμπεριφέρεται πάλι λες και είμαστε μπανανία και ψάχνει να γλιτώσει με τις λέξεις.

 

Υ.γ. Τωρα διαβασα το ποστ του amd που καλύπτει και αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Λοιπόν τα γράφω εδώ κι όχι στους γαύρους του Βορρά.

 

Οι βου το τελευταίο μισάωρο βγάζουν προς τα έξω τον εξής ισχυρισμό με τον οποίο λένε ότι θα πάνε στο Εφετείο. Ειδικότερα λένε ότι ο ΚΑΠ δεν γράφει για μη τέλεση του αγώνα αλλά για διακοπή. Προς αυτό βγήκε στο ραδιόφωνο και ο Μαργαρίτης, δικηγόρος, καθηγητής της νομικής και της σχολής δικαστών, γενικά σοβαρός άνθρωπος, από τους δικηγόρους που οι δικαστές στέκονται σούζα γιατί στα δικά του συγγράματα εξετάστηκαν για να πάρουν πτυχίο. Ο άνθρωπος δεν είπε κάτι ως προς την υπόθεση είπε απλώς ότι ο ΚΑΠ δε λέει για μη τέλεση. Πάντως οι βου φαίνεται ότι αφήνουν πίσω τον ισχυρισμό ότι οι δικαστές είναι στημένοι και αντιμακεδόνες και χαμουτζήδες και ποκ και αθηνέζοι και θα πάνε με κάτι λίγο πιο σοβαρό στην έφεση.

 

Τι γίνεται τώρα: Μάλλον, εκ παραδρομής ο νομοθέτης εκεί που έγραφε για διακοπή δεν έγραψε και για μη τέλεση αγώνα. Όμως από τη στιγμή που δεν έγραψε, πρόκειται για ζήτημα ερμηνείας. Όταν ο δικαστής καλείται να ερμηνεύσει μία διάταξη, τότε του δίνεται χώρος. Η πιο νορμάλ και σύννομη ερμηνεία της διάταξης προφανώς είναι ότι όπου αναφέρεται διακοπή, νοείται και μη τέλεση, επομένως η ποινή μένει ως έχει. Όμως επειδή εγώ ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη, κρατώ μπόσικα γιατί όπως προείπα ΔΕΝ έχω εμπιστοσύνη.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=pP_lADl4ZfM#t=11m40

 

Την Ε.ΜΕΛΕΜΗ θα την σεβεσαι σταυρακα,την ΜΕΛΕΜΗ.

btw καυλομουνο post-14-14425775410211_thumb.gif,σχολιο abraham21 loading...
Link to comment
Share on other sites

Σας διαβαζω καιρο όλους εδώ ..ειναι απορίας άξιον πως

φανατιζεσθε ολοκληροι άντρες

με ενα πετσί που κυνηγάνε

22 μαντράχαλοι.

 

 

Ο Στυλιανόπουλος ειμαι ρε Γιάννη.

Απλα κραταω χαμηλά τη μπάλα

μέχρι την τελική δικαίωση.

Είναι προσωπική γραμμή που χαραξα

εχθες αργά νύχτα.

 

Βρείτε έξω κ μυρισθε την άνοιξη ρε χρήστες.

Υπαρχουν πιο σοβαρά θέματα απο τα ποδόσφαιρα

και τη Νιγκμπουργκ.

 

Αν πάρει νταμπλ η ΑΕΚ θα μας δώσει να φάμε;

 

Υγεία .

Αγαπη .

Έρωτας.

Σεβασμός.

 

 

Βαθιές ανάσαι.

 

Αποφορτισθείτε.

 

Είπε η σοφή και φιλάνθρωπος Κυβέρνησις να νομιμοποιήσει την φαρμακευτική κάνναβη και πριν καν πέσουνε οι υπογραφές τρέξατε τσιριτσάντζουλες να μπαφιάσετε στα τρίφυλλα και στα γεμιστά .....

Εβίβα .....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσακίρης δίνει ΡΕΣΙΤΑΛ στον Sport FM.

Τσακίρης και αρναού σώζουν τα προσχήματα με φουλ επίθεση.

Ο κεφτές συνεχιζει να σκέφτεται το μεροκάματο από τον τσετσένο.

Όποιος έκανε την μαλακία και τον άκουσε το πρωί στον σπορ φμ έκανε εμετό.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για πίπα κώλο.

Λογικά θα τον περιμένουν μπράβοι.

Απίστευτο γαμήσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για πίπα κώλο.

Λογικά θα τον περιμένουν μπράβοι.

Απίστευτο γαμήσι.

εποςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×