Jump to content

Recommended Posts

11 minutes ago, Hades said:

Τους τελείωσε μια και καλή ο κομινης φυσικά θα συνεχίσουν να λένε τα δικά τους αλλά πλέον φάγανε πακέτο. 

Όπως λέει και ο Σταύρος σημασία (για τους πολλούς που δεν θα ασχοληθούν/ψάξουν) έχει τι γράφτηκε τότε. 

Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη μαλακια είναι η χορηγία 3 κυπέλλων του εθνάρχη. Ας ελπίσουμε να τελείωσαν τα δώρα και από δω και πέρα άλλα 100 χρόνια φάπα. Στη νέα τούμπα θα ξαναδείτε χαρά, δηλαδή ποτέ 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Με όπλα και απειλές κατά της ζωής θέλατε πρωτάθλημα. Πήρατε τα 3.

Τα ορκ επιμένουν να κάνουν "ανάλυση" επί της φάσης και του αν είχε πρόθεση ο Μαουρίτσιο. Σου λέει ο διαιτητής βρε μαλάκα ότι έχει δει τη φάση χιλιάδες φορές. Ότι από την ΟΥΕΦΑ θεωρούν ότι είναι οφσάιντ. Και εσύ επιμένεις βρε μαλάκα; Μα "ήμουν εκεί και το είδα", μα "δείτε τη φάση ξανά". Και διάφορα ψέματα για το τί ειπώθηκε, για ένα στέλεχος της νόβα κλπ κλπ... Ηλίθιοι αλλά κυρίως επικίνδυνοι.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον οισοφάγο μπήκε στους βου σήμερα. Κλαψουρίζουν κάτω από το άρθρο . Επίσης άλλες τόσες ίδιες φάσεις έχουν ακυρωθεί στα ευρωπαϊκά γήπεδα 

το χειρότερο είναι ότι κανείς δεν στέκεται στις απειλές για το σκορ και το τι θα γράψει και πως το έγραψε ο Κομινης. Δεν τον ένοιαζε το σκορ γιατί ήξερε ότι με το ντου θα τιμωρηθεί ο βου και λέει μέσα 1-0 θέλεις παρτο. Ότι σκορ και να έγραφε δεν είχε σημασία. Απλά έδωσε πάτημα στα ορκ να λένε μαλακιες 

Βάλτε τα χάρτινα στον πάτο σας τώρα 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, To Kitrino Tsakali said:

Όπως λέει και ο Σταύρος σημασία (για τους πολλούς που δεν θα ασχοληθούν/ψάξουν) έχει τι γράφτηκε τότε. 

Δυστυχώς.

Για τους πολλους τότε έγραψε πρωταθλητρια ΑΕΚ όπως και έπρεπε... Το πιο μαγικό πρωταθλημα όλων των εποχών. Κόντρα σε όλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ η φάση είναι ξεκάθαρο οφσάιντ. Ποτε δεν κατάλαβα πως έγινε τόσο θέμα το αν είναι η δεν είναι ... 

Δεν τον ρώτησε και κανεις αν σφυριξε να ξεκινήσει... 

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδή τοτε μας έλεγαν ότι εμεις ρωτάγαμε με τι σκορ θα βγουμε έξω:
 

 

«Ο Γκαγκάτσης μου λέει "με τι σκορ θα βγούμε έξω;" και μου λέει: "Δεν ξέρω αν με 0-0 θα βγούμε έξω". Φεύγει και περιμένουμε... Η ΑΕΚ δεν έχει πει κουβέντα μέχρι τότε... Στο διάστημα εκείνο εμφανίζονται οι φωτογραφίες. Γίνεται η κατάσταση-ροντέο στους διαδρόμους. Έχουν μπει και γυμνασμένα παιδιά στα αποδυτήρια. Γίνεται λίγο η κατάσταση... Κλειδωνόμαστε στα αποδυτήρια. Σήμα δεν έχει στα αποδυτήρια για να ακούσουμε την άποψή του. Εν τέλει περνάει ο χρόνος».

Για τις περιβόητες φωτογραφίες και αν αλλάζει ο κανονισμός: «Ναι... Αλλάζει αν φέρει κάποιος όπλο. Ούτε οι αστυνομικοί δεν μπορούν».

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο ξεκαθαρη φαση που δεν αξιζει να ασχολουμαστε παταπανω απο 10'' που διαρκει το στιγμιοτυπο

Link to comment
Share on other sites

Αποδομηθηκαν πολλοι μύθοι των ορκ σήμερα, αυτό είναι το μονο που έχει αξια:


1) ότι το δήλωσε 1-0 γιατί δήθεν είδε την φάση στα μόνιτορ και το μετάνιωσε

Οχι, επειδή τον απειλούσαν το δήλωσε 1-0


2) ότι εμεις επιμέναμε να ρωτάμε με τι σκορ θα βγούμε έξω. 

οχι, αυτοί ρωταγαν και συγκεκριμένα ο Γκαγκατσης 



3) ότι γενικά ο Κομιινης το εχει μετανιώσει ή ότι αντικειμενικά για τους πολλούς έχουν δίκιο. 
 

ουτε ο ίδιος το μετάνιωσε και η ΚΕΔ του είπε ότι σωστα το ακύρωσε 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν με τοσο ξεκαθαρες φασεις γινονται αυτα....

Δεν εχει νοημα να μιλας για μπαλα. Επιβαλλεις την ισχυ σου και δε καθεσαι σα κοτα να σε σφαξουν. Κατι που επι ντεμη και αλλων ανισχυρων γινοταν κατα κορον. Και σε χλευαζαν μετα στα μουτρα σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και τότε με όσους είχα μιλήσει. Όλοι οφσάιντ το έβλεπαν....ηταν ξεκάθαρο 

Link to comment
Share on other sites

Το περσινό ήταν το μαγικό πρωτάθλημα αλλά του 2008 ήταν το πιο μάγκικο κόντρα σε όλους και σε όλα . Αυτά που έβγαλε ο κοινής δείχνει τι είχαμε να αντιμετωπίσουμε τότε . 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AG21 said:

Το περσινό ήταν το μαγικό πρωτάθλημα αλλά του 2008 ήταν το πιο μάγκικο κόντρα σε όλους και σε όλα . Αυτά που έβγαλε ο κοινής δείχνει τι είχαμε να αντιμετωπίσουμε τότε . 

Και του '08 και του '18 μάγκικα ήταν

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα τι ορθώς δήλωσε ο Κομίνης για την αποκατάσταση της αλήθειας που όλοι βλέπαμε και αν' αυτού βρεθήκαμε να λεγόμαστε χάρτινοι τα σωστά εύσημα πρέπει να πάνε στον γίγαντα Κώστα Ποντίκη που γνωρίζω προσωπικά και πρόκειται περί εξαίρετου ανθρώπου που σήκωσε το οφσάιντ για να παρακινηθει ο διαιτητής και να γίνουμε πρωταθλητές. Οτιδήποτε άλλο δεν έχει καμία σημασία. Αν κρινόταν από Κομίνη θα είχαμε χάσει τον αγώνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Tελείωσε κ τυπικά το παραμύθι τους. Γυρνάμε πάλι πίσω στις εποχές του Κούδα που είχαν ομαδάρα κ τους έκλεβε το ΠΟΚ. 

Έμεινε ένα κλεμμένο κύπελλο που θα πρέπει να το ξεπληρώσετε κ θα το κάνετε κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Καλό δάχτυλο τους έβαλε. 

Δεν καταλαβαινουν αυτοι φιλε μου, 
θα συνεχισουν την προπαγανδα τους παντου. Εδω ειχαν λουφαξει μετα την τσαπου στον τελικο με 10 παικτες και τωρα παλι βγαζουν γλωσσα. Ας οψεται η δωρεα με τα 3 κυπελλα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Δεν καταλαβαινουν αυτοι φιλε μου, 
θα συνεχισουν την προπαγανδα τους παντου. Εδω ειχαν λουφαξει μετα την τσαπου στον τελικο με 10 παικτες και τωρα παλι βγαζουν γλωσσα. Ας οψεται η δωρεα με τα 3 κυπελλα

Τώρα που υπάρχει και βίντεο ας κελαηδάνε. Έχουν πάρει το δρόμο της επιστροφής προς την ανυπαρξία

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρος ο Κομίνης για το ακυρωθέν γκολ στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ. «Ξεβράκωσε» κάθε... προπαγάνδα και όσους υποστηρίζουν πως το γκολ έπρεπε να μετρήσει

enwsi.gr

18/11/2023 | 15:08

   6 Σχόλια 

 

Πιο ξεκάθαρος δεν θα μπορούσε να είναι ο Γιώργος Κομίνης για το περιβόητο ματς της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ.

Ο άλλοτε ρέφερι ξεβράκωσε κάθε… προπαγάνδα του ΠΑΟΚ για το γκολ και στο κατά πόσο έπρεπε να μετρήσει. Ενώ έκανε σημαντικές αποκαλύψεις για το πώς το ματς έγινε από 0-0, 1-0 λέγοντας φόρα παρτίδα πως «έγινε επειδή φοβήθηκα για μένα και τη σωματική μου ακεραιότητα».

Όσο για την υπόθεση με την είσοδο του Ιβάν Σαββίδη στο γήπεδο με το όπλο, ήταν ξεκάθαρος. «Εννοείται ότι αλλάζει ο κανονισμός. Με όπλο στον αγωνιστικό χώρο δεν μπορούν να είναι ούτε οι αστυνομικοί», επισήμανε.

Για τι του είπε ο επόπτης: «Το έχει πει ναι… Μου είπε ναι ότι “είναι οφσάιντ, αλλά το πώς το ακυρώνουμε εδώ μέσα;”. Έχει ειπωθεί όταν εγώ πηγαίνω εγώ κοντά του. Βλέπω τον επόπτη να έχει σταματήσει. Μου λέει “Γιώργο έλα εδώ”. Γίνεται ένας χαμός. “Πες μου του λέω τι;”. Πηγαίνοντας εκεί “του λέω τι συμβαίνει; Και μου λέει επί λέξει: “Το γκολ είναι οφσάιντ, ποιος το ακυρώνει εδώ μέσα;”. Είναι ένα παιχνίδι που έχει στοιχειώσει την καριέρα μου. Το ματς είχε πάει “κούκλα”. Έχουν γίνει οι παίκτες αρνάκια, κοριτσάκια. Από τους βοηθούς είχα ζητήσει σε περίπτωση που γίνει μία φάση να μου πεις είναι οφσάιντ, επηρεάζει ή όχι; Αυτομάτως θα καταλάβω ότι είναι ο Μαουρίσιο είναι οφσάιντ. Δεν το λέω εγώ, αλλά είναι οδηγία FIFA και UEFA»

Σε ερώτηση για το τι πιστεύει ο ίδιος για τη φάση, ο Γιώργος Κομίνης υποστήριξε: «Για μένα επηρεάζει τη φάση… Ο Μαουρίσιο κάνει κίνηση προς την μπάλα. Προσπαθεί να παίξει με την μπάλα, εγώ πιστεύω ότι προσπαθεί να κάνει τακουνάκι. 100 κιλά μπάλα ο Μαουρίσιο, δεν ξέρει αν είναι οφσάιντ. Αυτή είναι η απόφαση της ΚΕΔ. Τους είπα ΄”πέστε μου τι είναι;” και μου είπαν ότι είναι οφσάιντ».

Για τον ρόλο του Βιεϊρίνια και το τι του είπε ο Μίχελ στο αυτί, ο Κομίνης επισήμανε: «Γίνεται η μανούρα και περιμένουμε να κοπάσει η κατάσταση. Μπαίνουν παράγοντες και των δύο ομάδων και περιμένουμε. Μετά από διάστημα 5-6 λεπτών. Έχω ενημερωθεί ότι έχει κατέβει ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ και κάνει το νεύμα να φύγουν. Ο Βιεϊρίνια μου λέει “πόσο θέλουμε ακόμα;”. Και ενώ τους λέει ο Βιεϊρίνια “ηρεμήστε”, έρχεται σφεντόνα ο Μίχελ και μου είπε ότι “έχεις τελειώσει διαιτητικά, αν δεν μετρήσει αυτό το γκολ”. Προσπαθώ να απομονωθώ. Όσο βλέπω ότι δεν αλλάζει το πράγμα λέω ότι είναι “καλύτερο είναι να πάμε στα αποδυτήρια” και με ρωτούν τι βλέπεις και τους λέω “να κοπάσει λίγο το πράγμα και θα ξαναβγούμε”».

Για το τι του είπε ο Γκαγκάτσης στα αποδυτήρια, όταν ήταν έτοιμες οι ομάδες να βγουν: «Κάνουμε το πλάνο μας, ετοιμαζόμαστε να ξαναβγούμε… Ο Γκαγκάτσης μου λέει “με τι σκορ θα βγούμε έξω;” και μου λέει: “Δεν ξέρω αν με 0-0 θα βγούμε έξω”. Φεύγει και περιμένουμε… Η ΑΕΚ δεν έχει πει κουβέντα μέχρι τότε… Στο διάστημα εκείνο εμφανίζονται οι φωτογραφίες. Γίνεται η κατάσταση-ροντέο στους διαδρόμους. Έχουν μπει και γυμνασμένα παιδιά στα αποδυτήρια. Γίνεται λίγο η κατάσταση… Κλειδωνόμαστε στα αποδυτήρια. Σήμα δεν έχει στα αποδυτήρια για να ακούσουμε την άποψή του. Εν τέλει περνάει ο χρόνος».

Για τις περιβόητες φωτογραφίες και αν αλλάζει ο κανονισμός: «Ναι… Αλλάζει αν φέρει κάποιος όπλο. Ούτε οι αστυνομικοί δεν μπορούν».

Σε ερώτηση για το πώς έγινε 1-0 το ματς, ο Κομίνης επισήμανε: «Αυτό είναι το πράγμα που με έχει στεναχωρήσει. Ξενέρωσα… Μου έλεγαν “Κομίνη πρόσεξε τώρα τη γυναίκα σου που είναι έγκυος”. Και βγαίνεις έξω και λες “ποιος το είπε” και οι αστυνομικοί κοιτούν πάνω, κάτω, τα φώτα αν δουλεύουν. Υπήρχαν επίσης χίλια… μηνύματα που είχαν φθάσει στο κινητό. Να βλέπεις την αστυνομία απαθέστατη. Ξέρεις τι λες και εσύ; “Τι θες παιδί μου; 1-0, οκ, πάρτο και φύγε”.»

«Η ΑΕΚ είχε πατήσει στο ματς της Αλβανίας με τη Σερβία. Ο Λυσσάνδρου μας είπε “εμείς δεν πρόκειται να χάσουμε αυτό το ματς” και το είχε πει και στον Γκαγκάτση», ανέφερε ακόμη ο Κομίνης, ο οποίος υποστήριξε πως «το σκορ άλλαξε γιατί φοβήθηκα για την οικογένειά μου και τη σωματική ακεραιότητα. Έχουμε δει να συμβαίνουν ένα κάρο πράγματα στο ποδόσφαιρο. Σφαίρες στα πόδια, επιθέσεις…».

Όσο για το τι ακολούθησε, ο Κομίνης αναφέρθηκε στη συνοδεία της ΕΛ.ΑΣ. σ’ όλες τους δραστηριότητες: «Είχα συνειδητοποιήσει τι είχε συμβεί… Ημουν σε τέτοια ψυχολογική πίεση. Ο άλλος σου λέει τι θα κάνουμε στη γυναίκα σου. Μετά απ’ αυτό το ματς είχα την Ασφάλεια, είχα την αστυνομία μαζί μου. Είχα πει στον διοικητή της αστυνομίας ότι είχα δει να πηγαίνουν άνθρωποι πίσω από τη γυναίκα μου που ήταν 8 μηνών έγκυος, στο σούπερ μάρκετ. Ο διοικητής έδωσε εντολή να υπάρχει 24 ώρες αστυνομία, να τους ενημερώνω για τα πάντα. Είχα δώσει πινακίδες, είχα κάνει περιγραφή ανθρώπων που με ακολουθούσαν, έγιναν προσαγωγές. Ζούσα με το καθεστώς του φόβου. Η γυναίκα μου μού είχε πει “γιατί να ζούμε έτσι;”».

«Ευθεία απειλή δεν ένιωσα ποτέ…», είπε ακόμη ο Κομίνης, ο οποίος αναφερόμενος στο αν έχει μιλήσει με τον επόπτη από τότε επισήμανε: «Με τον επόπτη δεν έχουμε μιλήσει από τότε. Μιλήσαμε μόνο 4-5 μέρες μετά το ματς. Μιλήσαμε στο τηλέφωνο. Μου είπε “έχω πάει να παίξω 5Χ5 και του λέω “εγώ τραβάω τα πάθη του Χριστού”». Η καριέρα μου, η ζωή μου στιγματίστηκε απ’ αυτό το ματς. Δεν μπορούσα να πάω στη Θεσσαλονίκη να δω φίλους, συγγενείς. Αφήστε τον επόπτη στην Αριστοτέλους κανείς δεν θα τον γνωρίσει, ενώ εγώ σας είπα δεν μπορούσα να πάω στη Θεσσαλονίκη».

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Araujo21 said:

Δεν καταλαβαινουν αυτοι φιλε μου, 
θα συνεχισουν την προπαγανδα τους παντου. Εδω ειχαν λουφαξει μετα την τσαπου στον τελικο με 10 παικτες και τωρα παλι βγαζουν γλωσσα. Ας οψεται η δωρεα με τα 3 κυπελλα

Γιατι ποτε καταλαβαιναν αυτοι Βαγγο μου?

Οταν περιμεναν τον Ζαλαγιετα?

Οταν περιμεναν οτι ο Ζαγορακης ως πρόεδρος εφερνε δισεκατομύρια μαζι του?

Οταν τους αφησε ο Σαββιδης στα κρύα του λουτρου την πρώτη φορα που ρθε αγορασε τον Μασουτη και την εκανε?

Οταν πίστευαν οτι η Γιουβέντους Θα εχει συνεργασια μαζι τους γιατι φορανε ασπρομαυρα?

Όταν πιστευαν οτι ολη η Ευρώπη ειναι στα πόδια του Βρύζα?

Οταν πήρανε τον έλληνα Μέσι Κουτσιανικούλη?

Οταν λεγανε μια πολη μια ομάδα και ειναι η μονη ομαδα στις 3 μπουγατσες που δεν κυριαρχησε ποτέ εντος συνόρων σε ομαδικό ανδρικο άθλημα?

Ενδομυχα, ξερουν. Πουλάει ο ένας στον άλλον παπά(sic), τρώνε παπά, πουλάνε εν γνώση τους μεγαλύτερο και όλο αυτό φουσκώνει φουσκωνει φουσκώνει σαν τα κεικ με φαριναπ.

Μην πιάσουμε την μπουγατσούπολη γενικά, που πουλάει ο ένας στον αλλον παπά και ζουνε συνειδητά στο ψέμα ότι σε 26 μήνες ανοίγει το μετρο(το πιστευουν τα τελευταία 30 χρόνια), οτι η πόλη τους είναι "όμορφη"(αρχίδια παρακμη παρατημενη) ή ότι η πίτσα "Σάκης" είναι η καλύτερη πίτσα στον κόσμο όλο (βρωμόπιτσα 0,60>>>>>>πίτσα Σακης).

Αστους να λενε οτι πιστευουν οτι τους αδικησαμε, θα το λένε για όλη τους την ζωή και όπως καθε αλλη παπαρια που λενε, δεν εχει σημασία.

  • Δικεφαλάκι 4
  • Hahaha 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο κοντος συνεχίζει ακόμα να πιστεύει ότι το ματς έπρεπε να συνεχιστεί ? 1-0 θέλετε ? Πάρτε το και αφήστε την οικογένεια μου ήσυχη... 

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×