Jump to content

Recommended Posts

οκ καλο ειναι γενικα το παραμυθι με τους δρακους αλλα εδω και 20 χρονια οι βαθμολογιες μετρανε και βαση βαθμολογιων το να μπεις στους ομιλους ειναι το αυτονοητο αφου ειναι στους ισχυρους all the way επισης το να προκριθεις απο τους ομιλους ειναι το νορμαλ γιατι εκει επισης εισαι φαβορι αρα δεν μιλαμε για καμια υπερβαση.

Δε θα το θεωρούσα πια αυτονόητο Μήτσο. 

Εγώ θα έλεγα ότι αν αυτός ο ? ΑΟΚ και αυτός ο γαύρος που μπήκαν στους ομίλους ΔΕΝ ήταν στους ισχυρούς, δύσκολα θα τα κατάφερναν. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ο ? ΑΟΚ αυτή τη στιγμή είναι η μόνη ομάδα που μπορεί να φάει μόνο 3 από μια ομάδα στη μέση της βαθμολογίας στη Γερμανία. 

 

 

σε αυτο διαφωνουμε γιατι απλα χθες δεν ειδαμε ? ΑΟΚ ειδαμε κατι που ενας χεστης στον παγκο βαφτισε 11αδα χωρις πλαγιους, με ενα επιτελικο χαφ κουβα και 3 αργους κατα κανονα κεντρικους αμυντικους σε σχημα 3-5-2 βοηθα παναγια 

 

 

υγ. μα φυσικα επειδη ηταν στους ισχυρους τα καταφεραν γιατι πλεον το 90% το να μπεις ομιλους η το να προκριθεις απο τους ομιλους ειναι η βαθμολογια και οχι τοσο πολυ η ομαδα γιατι με καλη βαθμολογια που σε φερνει σε πουλ 2η δυναμικοτητας στον ομιλο οι πιθανοτητες προκρισης ειναι ανω του 80% αρα προφανως και η βαθμολογια μετραει αφου θα βρεις μπροστα σου μετριοκακες ομαδες 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο διαφωνουμε γιατι απλα χθες δεν ειδαμε ? ΑΟΚ ειδαμε κατι που ενας χεστης στον παγκο βαφτισε 11αδα χωρις πλαγιους, με ενα επιτελικο χαφ κουβα και 3 αργους κατα κανονα κεντρικους αμυντικους σε σχημα 3-5-2 βοηθα παναγια 

 

 

Ας έπαιρνε προπονητή Μήτσο μ΄.

Αλλά είναι τόσο γαύροι που δε μπορούν να δουλέψουν με κανονικό προπονητή. 

Και επίσης οι καλοί προπονητές κοστίζουν και δεν κάνουν το γκελ που κάνει ο καλός παίκτης. 

Link to comment
Share on other sites

 

υγ. μα φυσικα επειδη ηταν στους ισχυρους τα καταφεραν γιατι πλεον το 90% το να μπεις ομιλους η το να προκριθεις απο τους ομιλους ειναι η βαθμολογια και οχι τοσο πολυ η ομαδα γιατι με καλη βαθμολογια που σε φερνει σε πουλ 2η δυναμικοτητας στον ομιλο οι πιθανοτητες προκρισης ειναι ανω του 80% αρα προφανως και η βαθμολογια μετραει αφου θα βρεις μπροστα σου μετριοκακες ομαδες 

Κοίτα τώρα τι γίνεται όμως. 

Αν ήταν η ΑΕΚ στη θέση του ? ΑΟΚ π.χ. έστω και δύσκολα θα πέρναγε αφού θα έπαιζε με πιο κουλούς και συνεπώς τέλη Αυγούστου ο σχεδιασμός και οι μεταγραφές που τώρα καταριόμαστε θα ήταν καλός ή τουλάχιστον εκείνος που έπρεπε για να επιτευχθεί ο στόχος. 

Κοινώς πιασ' το αυγό και κούρευ΄ το. 

Link to comment
Share on other sites

καθολου πιασε το αυγο ρε μητσο 

 

η ΑΕΚ πρεπει να κανει 2-3 εισοδους στους ομιλους για να το κανει αυτο θελει 2 πραγματα 

 

1. νορμαλ σχεδιασμο 

2. τυχη στην κληρωση 

 

δεν εισαι τυχαιο ονομα ακομα και με την σεντ ετιεν αν θυμασαι το καλοκαιρι μολις πεσανε μαζι μας οι γαλλοι τα ειχαν βαψει μαυρα και λεγανε για 50/50 κτλπ, γι αυτο και πηγανε τοσο προσεκτικα και στα 2 ματς

 

θα μου πεις βρε μαλακα το νουμερο 1 που βαζεις ειναι ουτοπικο αρα τι συζηταμε, επειδη το 1 ειναι ουτοπικο πρεπει στο 2 να ξεκολωθεις

 

παντως η κουβεντα ειναι αν για τις ελληνικες ομαδες ο ομιλος ειναι επιτυχια το συμπερασμα ομως για οσες ειναι με καλη βαθμολογια και ειναι στους δυνατους (γαυρος μπουγατσα οριακα βαζελα) η απαντηση ειναι οχι δεν ειναι επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

192 θεση με 7940 βαθμους 

 

για να φτασεις να εισαι δυνατος all the way μεχρι τους ομιλους θες περιπου 10-12000 ποντους 

 

δηλαδη μια χρονια μεχρι τους 16 ας πουμε η 2 χρονιες στους ομιλους 

Link to comment
Share on other sites

θα το ξαναδω αλλα αν δεν κανω λαθος για 1ο 2ο 3ο προκριμματικο ειναι 250 βαθμοι στα πλειοφ ειναι 500 και αν μπεις ομιλους περνεις 1000

 

μετα μετρανε οι νικες κτλπ λιγο διαφορετικα ειναι τελικα

 

Q1 : 250 βαθμους

Q2: 500 βαθμους

Q3: 1000 βαθμους

PO: 1500 βαθμους

Groups: 2000 βαθμους

 

μετα οτι παρεις απο νικες ισοπαλιες / αριθμο των ομαδων που εχει η χωρα

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Γκουκγλαμιντί φωτεινέ μου παντογνώστη:

 

- Θα ήθελα να μάθω πότε θα επιστρέψω μόνιμα Κύπρο και πότε θα γαμήσεις το μουνί και θα πάρεις εσύ τα μπίζινεζ trips του Λονδίνου.

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ας φτασουμε καταρχην στο σημειο να ξεπερασουμε τις Ξανθες και τους ? ανιωνιους στην Ελλαδα και μετα ας συζητησουμε το θεμα ΑΕΚ και Ευρωπη...

 

 

 

 

και για  να τα λεμε ολα...

 

θα μπορουσες να πεταξεις εξω την Σαιντ Ετιεν το καλοκαιρι... δεν εδειξε κατι ιδιαιτερο σε δυο παιχνιδια εκτος απο το τελευταιο μισαωρο στο ΟΑΚΑ που δεν μπορουσες να παρεις τα ποδια σου...

 

και μιλαμε για ομαδα του Τιμουρ του Κετσπαγια...

 

τα αυτονοητα μονο να εκανες το καλοκαιρι... εναν σοβαρο προπονητη... και 3 σοβαρες μεταγραφες...

Link to comment
Share on other sites

dhl an mpeis 1o prokrimatiko mia xronia mporeis na mazepseis tous vathmous alla fusika tha exeis katastrepsei th xronia

 

οχι δεν ειναι αθροιστικοι οι βαθμοι, δηλαδη αν φτασεις στους ομιλους θα παρεις 2000 βαθμους ασχετως αν ξεκινησες απο το 1ο γυρο η απο τον 2ο γυρο η τον 3ο γυρο.

 

εμεις δηλαδη περσι πηραμε 1000 βαθμους επειδη παιξαμε στον 3ο γυρο thats it και το 20% απο τους συνολικους βαθμους της Ελλαδας (μεχρι σημερα 20% των 5000 που εχει μαζεψει η Ελλαδα) δηλαδη 1000 αρα για φετος μεχρι σιτγμης εχουμε παρει 2000 ποντους.

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο φέτος να ανοίξει θέση απευθείας για ομίλους Γιουρόπα όπως πέρσι με τον ισπανικό τελικό;

Link to comment
Share on other sites

μην με κανεις καω τωρα θελει πολυ ψαξιμο ειναι νωρις ακομα πιο μετα στην χρονια θα το δουμε 

Link to comment
Share on other sites

H AEK ακόμα και με Κετσπάγια και χωρίς ? ατίτο, Αλμεϊδα και για έναν αγώνα τον Λαμπρόπουλο σε θέση αμυντικού μέσου στάθηκε πολύ καλά έναντι της Σεντ Ετιεν, μίας σοβαρής γαλλικής ομάδας με τον ίδιο προπονητή επί σειρά ετών.

Συνολικά, γιατί εγω δεν καταλαβαίνω απο τελικές και ευκαιρίες, κάναμε απο δύο σοβαρές φάσεις για γκόλ στους δύο αγώνες.

Με οποιαδήποτε άλλη ομάδα απο αυτές που υπήρχαν ως επιλογή το πιθανότερο είναι ότι θα είχαμε περάσει.

Για αυτό πέραν των πραγμάτων που πρέπει να κάνει η ΑΕΚ χρειάζεται και τύχη ώστε να μην υπάρξει κλήρωση με αντίπαλο σε πολύ καλή κατάσταση.

 

Στον ? ΑΟΚ πρέπει να πιστωθούν τα κάποια καλά αποτελέσματα, πλην όμως το εύρος της ήττας και μάλιστα απο όσο διάβασα πιο πάνω με απουσίες για την Σάλκε, θεωρώ ότι ήταν πολύ μεγάλο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί Κόλκας:

 

 

Το βράδυ του φτωχού ποδοσφαιρικού συγγενή
 
Είναι ένα κακό βράδυ για τον ? ΑΟΚ. ? λήρωσε τον φόβο του και την τύχη ενός αντιπάλου ξεκάθαρα καλύτερο αλλά και εκνευριστικά εύστοχου. Γράφει ο Σταύρος Κόλκας...
 
 
Δεν χρειάζεται να το κουράσουμε πολύ, είναι φανερό. Ο ? ΑΟΚ έχασε δίκαια γιατί ο αντίπαλος είναι κλάσεις καλύτερος.
Γιατί οι παίκτες του είναι υψηλότερου επιπέδου, με καλύτερη τακτική υποδομή και βέβαια με πολύ εντονότερα αθλητικά προσόντα.
Το 87% σωστές μεταβιβάσεις της Σάλκε, εμφανίζει και το γεγονός πως ο ? ΑΟΚ δεν μπόρεσε να πιέσει σχεδόν ποτέ σωστά μέσα στην έδρα του. Και πως να το κάνει αυτό όταν οι δύο από τους τρεις χαφ υστερούν σε ταχύτητα έτη φωτός από τους αντιπάλους τους.
Το 3-5-2 του Ίβιτς ως ιδέα δεν ήταν κακό γιατί έπρεπε να κουμπώσει τακτικά τον αντίπαλο, όμως όταν οι δύο από τους τρεις χαφ του άξονα είναι ο Σάκχοφ και ο Μπίσεσβαρ, είναι λογικό όταν θα φύγει ο ενθουσιασμός της αρχής, να σε πάρει η κάτω βόλτα.
Ο τραυματισμός του Κάνιας ήρθε στη χειρότερη στιγμή της σεζόν. Ήταν κάτι που φοβόμουν από την αρχή της σεζόν και έχω χιλιογράψει. Ο ? ΑΟΚ έχει ένα κανονικο εξάρι. Και όταν αυτό χτύπησε είχαμε την ατυχία να βρούμε αντίπαλο υψηλού επιπέδου απέναντί μας.
Υπάρχουν και ευθύνες που δεν βαραίνουν τον ? ΑΟΚ. Η ομάδα του Ίβιτς έχει έναν εγχώριο ανταγωνισμό πολύ χαμηλού επιπέδου. Την ώρα που έπαιζε με ? αναιτωλικό και Ξάνθη, η Σάλκε έπαιζε με Μπάγερν και Χέρτα. Από μόνο του αυτό το γεγονός αλλάζει τις ισορροπίες.
Τέλος, έτυχε και στις τέσσερις καθαρές φάσεις που έκανε η Σάλκε, να πετύχει τρία γκολ. Το παιχνίδι δεν ήταν για να πάρει το σκορ τόσο μεγάλη έκταση. Όμως πήρε και πρέπει να ζήσουμε με αυτό.
Στα μάτια μου εμένα πάντως το σημερινό παιχνίδι είναι και ο λόγος που δεν πήραμε πρωτάθλημα φέτος. Καλός ο Μπίσεσβαρ όταν παίζει με Ξάνθη, Λάρισα, ? αναιτωλικό, άντε και τα εντός έδρας ντέρμπι. Όταν αλλάζει το στάτους δεν μπορει να βοηθήσει. Το ίδιο ισχύει και για τον Σάκχοφ. Ρολίστας, εργάτης, όμως όταν αγριεύει το πράγμα δύσκολα να σου κάνει τη διαφορά. ? άρε και το κενό στο έξι και αντίο ζωή.
Ευθύνες στο κακό βράδυ είναι εύκολο να μοιράσουμε. Δεν έχει όμως καμία ουσία. Νομίζω πως όλα τα παραπάνω στον ? ΑΟΚ τα γνωρίζουν καιρό τώρα. Δεν θα έρθω να κάνω τον έξυπνο.
Απλά όσο ανεβαίνει το επίπεδο του ανταγωνισμού, τόσο εμφανίζονται αδυναμίες. Ο ? ΑΟΚ είναι υποχρεωμένος να τις διορθώσει με τη δουλειά και την απόκτηση χαρακτηριστικών όταν έρθει η στιγμή.
Όταν τελείωσε το παιχνίδι, μου ήρθε στο μυαλό η συνέντευξη που πήρα από τον Κώστα Σταφυλίδη στη Forza. Μου είχε πει πως “αυτούς δεν πρέπει να τους δίνεις χώρο, δεν πρέπει να τους δίνεις τη μπάλα. ? ρέπει να τους πιέσεις ψηλά. Αν τους αφήσεις, θα βρούνε τον τρόπο να πάρουν ψυχολογία μέσα από την κατοχή και να σου κάνουν τη ζημιά”.
Αν είχαμε λοιπόν μία ελπίδα να κάνουμε κάτι σήμερα, ήταν αυτή. Αν και δεν είναι σίγουρο πως θα μπορούσαμε κι έτσι. 
Link to comment
Share on other sites

Κύριε Μήτσο Κορωπί καλησπερα και απο μενα.

Στυλιανόπουλος απο Αριδαία .

Λοιπον προσπαθώ εδώ και μια πενταετία περίπου να διορισθώ στο δημόσιο

αλλα ολο με ετησιες συμβασεις με εχουνε.

Έχω περίπου 1.950 μόρια από βαθμό πτυχίου, τρεις ξένες γλώσσες και τεραστια εργασιακή εμπειρία. Αν και η ερώτηση μου είναι κάπως γενική, θα ήθελα μια απάντηση στο πόσα κατά προσέγγιση μόρια πρέπει να έχει κάποιος για να διορισθεί. Γνωρίζω παλιούς συμφοιτητές με μικρότερο βαθμό πτυχίου από εμένα που είναι ήδη διορισμένοι σε μεγάλες πόλεις. Δεδομένου ότι δεν έχω μέσο και δεν είμαι "χρωματιστό" παιδί, τί πρέπει να κάνω για να εξασφαλίσω μια θέση και να φύγω επιτέλους απο την Αριδαία ;

Ευχαριστω εκ των προτέρων .

 

 

ΥΓ.Συγχαρητηρια για τη στήλη  σου.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι δεν έχω μέσο και δεν είμαι "χρωματιστό" παιδί, τί πρέπει να κάνω για να εξασφαλίσω μια θέση και να φύγω επιτέλους απο την Αριδαία ;

 

Στα τσακίδια να πας αχάριστο τομάρι.

 

Εξωραϊστικός Φυσιολατρικός Όμιλος Αριδαίας "Η Πανέμορφη Αριδαία"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στυλιανόπουλε από Αριδαία, αυτό το λευκό "1" σε κόκκινο τετραγωνάκι πάνω στο άσπρο φακελλάκι πάνω αριστερά στην οθόνη πάει να πει "ΕΧΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ".

Άντε τέλειωνε γιατί θέλω να φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενημερωμενη πηγη

επιβεβαιωνει πως ο Ρώσος πουλησε

τη ψυχή του στο διαολο (Μακέδος)

 με ανταλλαγμα τη στηριξη

  (αρχικά αυτο και βλεπουμε)

   για το φετεινο κυπελλο .

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειχαμε αμφιβολια πως η παοκαρα ανεκαθεν ηταν το πουτανακι μια του βαζελου (Πατερας) και μια του γαβρου (Μαρινακης).

Να τα βλεπουν αυτα οσοι αποθεωνουν την παοκαρα του Ιβαν που για να σηκωσει το "κυπελλακι που ελα μωρε εχουμε σηκωσει πολλα ως ΑΕΚ" δινει κωλο στον Βαγγελα.

Link to comment
Share on other sites

Guest doc.geo21

Καλα ενημερωμενη πηγη

επιβεβαιωνει πως ο Ρώσος πουλησε

τη ψυχή του στο διαολο (Μακέδος)

 με ανταλλαγμα τη στηριξη

  (αρχικά αυτο και βλεπουμε)

   για το φετεινο κυπελλο .

 

αποκλείεται να ισχύει.

 

πώς είναι δυνατόν να έχει σκάσει χρήμα ο Ρώσος για να πάρει από το χοντρό ενώσεις μαζί με κουροπαλάτη και ξαφνικά να τα βρίσκει με το χοντρό?

είτε για το φετινό κύπελλο είτε για οτιδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×