Jump to content

Recommended Posts

Λεπον. Το σαββιδέικο δεν θελει ανακατασκευη κομματι κομματι και ζητηξε προκαταβολικα ολες τις αδειες για γκρεμισμα και χτισιμο απο το μηδεν.

Το οικοπεδο οπως τα εχουμε πει, ολο στον ΠΑΟΚ, με το γηπεδο να αλλαζει φορά και μονο το ναο να μενει αθικτος στο βορειο τμημα.

Κυβερνηση και Παναρας ειδικα ειναι "ναι σε ολα", νδατες βορειοελλαδιτες "ναι σε ολα" και γενικα "ναι σε ολα" αρκει να μην απαιτηθουν φραγκα απο ΠΕ ΜακΘρακ. Τζιτζι βαζει χερι τσεπη και πιανει το παπουτσι, δεν μπορει να δωσει τιποτα περισσοτερο εκτος απο την ευχη του. Ο Σαββιδης θελει 41926 θεσεις για τους συμβολισμους (θ4 + ετος ιδρυσης) με βυθισεις μαγαζα και λοιπα.  Παπαριες καμαρωτες αυτα. Σχεδια δεν υπαρχουν, αυτα που ανεβαζει ο μικρος ειναι κουκουρουκου. Ο Ιβαν λεει οτι βαζει τα λεφτα και οτι αν τους εξασφαλισουν τις αδειες, σε μαξ 3 χρονια το εχει σηκωσει και λειτουργει. Για αυτο το διαστημα τζογλειο για να πηγαινει να μας βλεπει και ο Κρις. 

 

Δε βλεπω να γινεται κατι επι της ουσιας, ο Ιβαν ουσιαστικα πεταξε το μπαλακι στους πολιτικους αρχοντες διοτι αυτο που λεει "δωστε μου ολες τις αδειες και ξεκιναω" ειναι λιγο φυλαω τον κωλο μου και πεταω την ευθυνη απο πανω μου. Τα ιδια ειχε κανει με τη Θερμη και τον πολυχωρο που ηθελε να φτιαξει, του περασε ο Καλαφατης τοτε την τροπολογια και τελικα δεν προχωρησε κανενα προτζεκτ. Ολα πολυ πρωιμα, ολα σε επικοινωνιακο πλαισιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου είναι πριν πάει παρακάτω τον παοκ και τον κάνει μεγαθήριο να πήγαινε μια βόλτα από κανέναν καλό ψυχολόγο για να μπορέσει να μάθει να διατηρεί την ψυχραιμία του όταν οι συνθήκες αλλάζουν και δεν γίνονται τα πράγματα όπως τα σχεδιάζει στο μυαλό του...

 

γιατί αν έβγαλε το γκάνι για ένα offside, για ένα γήπεδο που μάλλον δεν θα δει πού ακριβώς είναι ικανός να φτάσει ο κύριος αυτός?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει δηλαδή Νόμο Γρανιτσα που να χορηγεί αυτόματα όλες τις άδειες. Μακάρι λέω εγώ. Γιατι το έξυπνο πουλί απο τη μύτη πιάνεται. Ήταν μαλακας ο Μελ που έβαλε αυτούς που έβαλε να φτιάξουνε το Νόμο...

Link to comment
Share on other sites

Τσετσένικη νεοπλουτίστικη λογική. Μακάρι να το ξεκινήσει το εγχείρημα ώστε όταν θα αρχίσουν να πέφτουν καταγγελίες στο ΣτΕ και να τους σταματάνε για αρχαία να ακούμε πως το παρακράτος των Αθηνών προσπαθεί απεγνωσμένα να ανακάμψει την πορεία της μπουγάτσας προς την κατάκτηση του CL.

Link to comment
Share on other sites

Ελα να αρχιζουμε σιγα σιγα Τεταρτη Κυριακη 

Πρόβλημα με τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς προέκυψε στην προπόνηση του ΠΑΟΚ, καθώς ο Σέρβος επιθετικός του Δικεφάλου ένιωσε ενοχλήσεις στους οπίσθιους μηριαίους από υπερέκταση.

Link to comment
Share on other sites

Einai aLh8eia pws to kotero saBBidh htan peiraia k o uios zhthse suggnwmh gia th fasaria pou proekupse apo pontiaka asmata ???

Pws de tous phran xampari ta ork tou notou?

Link to comment
Share on other sites

Το κοτερο ηταν οντως Πειραια (και ειναι ακομη) αλλα δεν ειναι του Σαββιδη, ειναι επαγγελματικο και το χε ναυλωσει. Εντυσαν το πληρωμα με εμφανισεις (προφανως για να βγαλει φωτος ο μικρος) κι αυτοι τις φορεσαν αφου τα tips ειναι πολυ σημαντικα! Μπορει να μη σκεφτηκαν οτι θα βγουν στο internet βεβαια αλλα τι να κανεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

«Με αναγκάζεται να ασχοληθώ με την πολιτική. Το πρώτο πρόβλημα είναι η ελληνική γραφειοκρατία. Δεύτερον υπάρχει πολλή δημοκρατία στην Ελλάδα. Σε συνθήκες κρίσης πρέπει να υπάρχει λίγο λιγότερη δημοκρατία και καθόλου γραφειοκρατία. Το είπα και στη Βουλή. Εγώ φέρνω τα βάζω όλα σε ένα μέρος και μου λένε μετά από 3 μήνες ενώ όλα έχουν υπογραφεί πάρτα πίσω. Δε λέω αν ο κ. Παπαδόπουλος φταίει ή έχει δίκιο. Είναι μέρος ενός γραφειοκρατικού συστήματος. Δεν μπορούν οι πολιτικοί να ανήκουν στον εαυτό τους ο λαός θέλει να φάει σήμερα, τώρα», είπε, ερωτηθείς σχετικά, ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ και πρόσθεσε:

 

«Η περιοχή είναι ενδιαφέρουσα και όταν μίλησα για το αθλητικό κέντρο έδειξε ενδιαφέρον ο κ. Παπαδόπουλος και θα μπορέσει να με βοηθήσει να ξεπεράσω κάποιες καταστάσεις. Είναι μια καταπληκτική περιοχή. Έχει θερμά νερά κάτω από το έδαφος που θα βοηθούσε σε στρατηγική ανάπτυξη του αθλητικού κέντρου. Ήρεμη, επίπεδη επιφάνεια η θάλασσα είναι κοντά, το αεροδρόμιο είναι κοντά. Αν δημιουργήσουμε ένα αθλητικό κέντρο με ξενοδοχείο 5 αστέρων τότε θα μπορέσουμε να προσελκύσουμε συλλόγους από άλλες χώρες να έρχονται εδώ για προετοιμασία. Να μπορούν επίσης να έρχονται οικογένειες εδώ. Και με τις θεραπευτικές ιδιότητες του νερού να φτιάξουμε ένα θεραπευτικό κέντρο. Αυτό μου τράβηξε την προσοχή ως προς την περιοχή. Μπορώ να πω ότι προκλήθηκε παύση για απίθανα πράγματα. 

 

Μου φάνηκε ότι σαν να κάθεται ένας Μουσουλμάνος και εμείς προσπαθούμε να του εξηγήσουμε τα θετικά του χοιρινού κρέατος και πρέπει να καταλάβουμε ότι το αποτέλεσμα θα είναι μηδενικό. Κατάλαβα ότι η Ελλάδα δε χρειάζεται ακόμη αυτό που προτείνω εγώ, γιατί ενώ ήμουν έτοιμος να βάλω την υπογραφή μου, ακόμη και να πληρώσω αποζημίωση και να κάνω πίσω. Ήμουν έτοιμος να επενδύσω 150 εκατ. ευρώ στην ανάπτυξη και να δημιουργήσω θέσεις εργασίας σε 3 με 5 χρόνια. Τα δύο χρόνια έχουν περάσει και δεν πήγαμε μπροστά, αλλά πίσω γιατί δεν έχω πια την επιθυμία να κάνω κάτι που δε θέλουν». 

 

Για το θέμα πήρε θέση και ο δήμαρχος Θέρμης, Θόδωρος Παπαδόπουλος που ήταν παρών: «Ο Ιβάν ήταν σαφής. Μείωσε το ενδιαφέρον του για το αθλητικό κέντρο στη Θέρμη εξαιτίας της γραφειοκρατίας του ελληνικού κράτους. 29 άτομα ψήφισαν αμέσως υπέρ και δέχτηκαν και συμφωνήσαμε. Όμως τα κολλήματα της αποκεντρωμένης περιφέρειας ήταν τέτοια που 1,5 χρόνο μετά φέραμε τροπολογία για να πάμε σε μίσθωση χώρου για να γίνει η επένδυση. Αυτό τον απογοήτευσε και του είχα πει ότι το κράτος δυστυχώς λειτουργεί έτσι. Τον ξαναπροσκαλώ να κάνει το αθλητικό κέντρο. Ο δήμος θα κρατήσει τις μετοχές στη Σουρωτή. Θα διαθέσει χρήματα στην ΑΜΚ για να έχει συμμετοχή η κοινωνία. Πιστεύουμε στη Σουρωτή. Δε θα βάλουμε κανένα εμπόδιο στον επιχειρηματία που ήταν καθαρός, που δήλωσε ότι θα εκσυγχρονίσει την εταιρεία, θα κάνει ΑΜΚ, θα αυξήσει τις πωλήσεις, θα διατηρήσει τις θέσεις εργασίας. Θα βοηθήσουμε αυτό τον επιχειρηματία και το όραμα του για το μεγάλωμα της Σουρωτής και την αύξηση των θέσεων εργασίας στην περιοχή. Καλή επιτυχία Ιβάν».

 


Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που αρχισε το παπατζηλικι της νεας τουμπας,τα πραματα δεν πανε καλα.Θα αρχισει μουρμουρα στη πρωτη γκελα με ΟΦΗ.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που αρχισε το παπατζηλικι της νεας τουμπας,τα πραματα δεν πανε καλα.Θα αρχισει μουρμουρα στη πρωτη γκελα με ΟΦΗ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν γκελα με ΟΦΗ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν γκελα με ΟΦΗ .

τα παραρτηματα του γαυρου εχουν περασει και στον παοκ φαινεται προς χαριν της "συμμαχιας "

Link to comment
Share on other sites

Πολλες κουπες βλεπω...ειναι αυτες που εδιναν/δινουν στον 4ο στο πρωταθλημα?

Ειναι ευκολο να μαζεψεις κουπες, χωρις αξια. 

Ακομα και η τροπαιοθηκη της Ραγιο ειναι γεματη  κουπες απο πρωταθληματα γυναικων, τουρνουα παιδων εφηβων και κορασιδων καθως και απο το τουρνουα του βαγιεκας που διοργανωνει η ομαδα καθε χρονο στο γηπεδο της.  

Link to comment
Share on other sites

1971718.jpg που είσαι ρε μητσακλα;;; μπες έστω για να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα...

Η τροπαιοθηκη του Gybe πλουσιότερη ειναι και χωρίς τρομπέτες :)

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1971718.jpg που είσαι ρε μητσακλα;;; μπες έστω για να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα...

Πιο μεγάλα σαγόνια απο τον Θωμαιδη. Μαπα χτισμένη με γωνιόμετρο, και υπέρμετρα πληθωρικη.
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μαζεψεις κουπες, χωρις αξια. 

Ακομα και η τροπαιοθηκη της Ραγιο ειναι γεματη  κουπες απο πρωταθληματα γυναικων, τουρνουα παιδων εφηβων και κορασιδων καθως και απο το τουρνουα του βαγιεκας που διοργανωνει η ομαδα καθε χρονο στο γηπεδο της.  

41767658_2223629647703704_74119383682394

41663773_2223629654370370_82697151018591

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πιο μεγάλα σαγόνια απο τον Θωμαιδη. Μαπα χτισμένη με γωνιόμετρο, και υπέρμετρα πληθωρικη.

 

 

Αρχετυπικό καλούπι γυναίκας που απαντάται συχνά κατα μήκος όλου του Αίμου, απ' τα δυτικά βαλκάνια ώς τη νότια πελοπονησο (ίσως σε λίγη σμίκρυνση) κι από κει στην κρήτη. Υπήρξε από πάντα εδώ, είτε κρατώντας την Εστία στην απουσία του άνδρα, είτε κουβαλώντας κασόνια στην πίνδο, είτε ξεπετωντας κουτσούβελα, σε υπέρμετρο βαθμό όλα αυτά.  Ο Έλλην άντρας επομένως,  λόγω αυτού, καταφέρνει να διακρίνει πίσω απ' το δυτικόφερτο λεπτεπίλεπτο νεωτερικό Ωραίο, και βλέπει την Μητέρα, με τις αναμενόμενες λιβιδικές αντιδράσεις. Ή μας αρέσει ή προσπερνάμε, δεν υπάρχει "κριτική στην Όλγα". :P

 

Μαζευτείτε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×