Jump to content

Recommended Posts

On 3/8/2019 at 2:46 AM, XAMΠOΣ said:

Η Παναγια Σουμελα συγχωρει:lol:

Η ελληνικη δικαιοσυνη ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

On Monday, March 04, 2019 at 5:00 PM, Geologos said:

Κοιτα επειδη μιλάμε για μπαοκια τους κατεξοχήν ανθρωπους που μετράνε οπως τους συμφέρει, μολις το σηκώσουν θα αυτοανακυρηχθουν καλύτερη ομάδα συο γαλαξια γιατι θα ξεκινάνε να μετράνε απο φέτος γιατι, ΕΤΣΙ ΑΦΟΥ.

 

28 πρωταθληματα με το φετινο.

Το φετινο, τα 2 προηγουμενα και 25 που τους εχει κλεψει το ΠΟΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει πουθενα στον πλανητη ομαδα να εχει τοσο κοσμο και τοσα λιγα πρωταθληματα

ΠΟΥΘΕΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Η τότεναμ έχει 2 πρωταθλήματα και ανήκει στο λεγόμενο big6 της αγγλίας με σχετικά αρκετό κόσμο.Η ρόμα στην ιταλία έχει 3,η νάπολι και η λάτσιο απο 2.Στην ισπανία η σεβίλλη 1. Στην ουσία ένας σημαντικός παράγοντας είναι να μην υπάρχει στην περιοχή σου άλλη ομάδα η οποία να είναι πολύ δυνατή. Παράδειγμα η τορίνο έχει 7 πρωταθλήματα ,αν δεν υπήρχε η γιουβέντους θα έχει πολλά περιθώρια ανάπτυξης και εδραίωσης. Ενώ αντίθετα βλέπεις την νάπολι με 2 πρωταθλήματα να έχει πολύ περισσότερη δυναμική. Η τότεναμ έχει το πλεονέκτημα λόγω λονδίνου που έχει 15εκ πληθυσμό να μπορεί να επιβιώνει ώς τρίτη δύναμη μετά απο άρσεναλ τσέλσι.

Link to comment
Share on other sites

Μαουριτσιο λέει μάλλον ριξη χιαστων. 

Αν βγει νοκ άουτ και ο μπισεσβαρ, είσαι κυπελλούχος 100%. 

Περιμένω από ματζισαν να με διαψεύσει αν λέω κάτι παράλογο σε αυτό το ποστ 

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο 8αρι του πρωταθληματος και ενα ακομα συμβολαιο εκατομμυριου+ μετα τον Βερνμπλουμ εκτος μαχης αν ισχυει αυτο που λεει ο @Hades

Θα σου κατεβουν στον τελικο με σκασμενους Σαχοφ-Ολιβειρα στα χαφ και απο πισω μονο τον Μισιτς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κερδισμένο ή χαμένο παιχνίδι από πριν. Δείτε τις απουσιές που είχε η United στο ματς με την PSG, όπως και τις αλλαγές που έκανε και νομίζω θα είναι ξεκάθαρο.
That being said, είναι σημαντικό πλήγμα για αυτούς και σίγουρα θα τους επηρεάσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, moukie said:

Ρε Mob, μονο στην Ιταλια να πας εχω πολυ προχειρα Ρομα, Λατσιο, Ναπολι.

εχει η Roma το 10-11% του κοσμου στην Ιταλια και δεν το ηξερα?

εχει η Napoli φιλους σε αλλη πολη της Ιταλιας?

 

μιλαμε οτι ο παοκ εχει πανω κατω οσο εμεις στην Ελλαδα και εχει 2 με εμας στα 12.

για τετοια σχεση μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Η Νάπολη είναι η 4η πιο δημοφιλής της Ιταλίας και συναγωνιζεται την τριτη ιντερ και εχει μόλις 2 πρωταθλήματα, η Παρι στην Γαλλία ιδρύθηκε το 1970 και πήρε τα δύο πρώτα της πρωταθλήματα το 86 και το 94 και στις αρχές των 90ς ήδη έπαιζε το μεγαλύτερο ντέρμπι της χώρας με την μαρσειγ. Το παράδειγμα της Σεβιλλης μόνο δεν κολλάει τόσο, είναι μια επαρχιακή ομάδα με πολύ κόσμο αλλά σε καμία περίπτωση δεν συναγωνιζεται τις Ατλετικο και Αθλετικ που ακολουθούν τις δύο μεγαλύτερες, ούτε καν την Βαλένθια. Άσε που δεν παίζει μόνη της η Σεβιγια στην πόλη της, η μισή υποστηρίζει Μπετις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και Γερμανια να πιασεις σιγουρα Αμβουργο εχει πολυ κοσμο με λιγους τιτλους και πιστευω και Σαλκε, Κολωνια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το πατε θα καταληξουμε στο τελος οτι η ΑΕΚ εχει περισσοτερους τιτλους απο το φυσιολογικο

χαχαααχχ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η Νάπολη είναι η 4η πιο δημοφιλής της Ιταλίας και συναγωνιζεται την τριτη ιντερ και εχει μόλις 2 πρωταθλήματα, η Παρι στην Γαλλία ιδρύθηκε το 1970 και πήρε τα δύο πρώτα της πρωταθλήματα το 86 και το 94 και στις αρχές των 90ς ήδη έπαιζε το μεγαλύτερο ντέρμπι της χώρας με την μαρσειγ. Το παράδειγμα της Σεβιλλης μόνο δεν κολλάει τόσο, είναι μια επαρχιακή ομάδα με πολύ κόσμο αλλά σε καμία περίπτωση δεν συναγωνιζεται τις Ατλετικο και Αθλετικ που ακολουθούν τις δύο μεγαλύτερες, ούτε καν την Βαλένθια. Άσε που δεν παίζει μόνη της η Σεβιγια στην πόλη της, η μισή υποστηρίζει Μπετις. 

δηλαδη πας Ρώμη ή Μιλάνο ή Τεργέστη ξερω γω κι ο αλλος ειναι Napoli?

αλλα λεει εδω πάντως

https://www.statista.com/statistics/613165/most-supported-italian-soccer-teams/

και μιλαμε για Ναπολι τωρα που εχει παιξει ο Μαραντονα ξερω γω και στον παοκ ο Κουδας

Link to comment
Share on other sites

εβαλα εμας και τους βου και ειπα οτι εχουμε πολυ μεγαλη διαφορα σε πρωταθληματα σε σχεση με τον κοσμο που εχει η καθε ομαδα

αν εχω κανει λαθος και ειναι και αλλου ετσι, οκ δεν εκατσα να το ψαξω

την αισθηση μου ειπα

γραψε λαθος

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mobster21 said:

εβαλα εμας και τους βου και ειπα οτι εχουμε πολυ μεγαλη διαφορα σε πρωταθληματα σε σχεση με τον κοσμο που εχει η καθε ομαδα

αν εχω κανει λαθος και ειναι και αλλου ετσι, οκ δεν εκατσα να το ψαξω

την αισθηση μου ειπα

γραψε λαθος

 

Αυτό προφανώς είναι σωστό, απλά ψάχνουμε αν είναι μοναδική περίπτωση στην Ευρώπη.  Για Νάπολη δεν ξέρω αν έχει κόσμο έξω από την πόλη της ή την περιοχή της, αλλα και ο παοκ κυρίως στην ελληνική Μακεδονία έχει κόσμο αλλά και σε Γερμανία λόγω μεταναστών από βόρεια Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mobster21 said:

δηλαδη πας Ρώμη ή Μιλάνο ή Τεργέστη ξερω γω κι ο αλλος ειναι Napoli?

αλλα λεει εδω πάντως

https://www.statista.com/statistics/613165/most-supported-italian-soccer-teams/

και μιλαμε για Ναπολι τωρα που εχει παιξει ο Μαραντονα ξερω γω και στον παοκ ο Κουδας

Ρε συ ο Κουδας είναι ο Μαραντονα των φτωχών. 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς και οι Βούλγαροι έχουμε περίπου 10-11% του πληθυσμού και ενώ έχουμε σηκώσει 12 αυτοί έχουν σηκώσει 2. Το φετινό δεν το βάζω ακόμα γιατί είναι ικανοί να κάνουν μαλακία και να χάσουν και το φετινό. Είναι στο αίμα τους.

Τέτοια διαφορά σε ομάδες με ίσο κόσμο δεν ξέρω αν υπάρχει πουθενά. Αυτό κατέγραψα.

Η Νάπολη έχει κόσμο λόγω Μαραντόνα κυρίως εκτός Ιταλίας και στην νότια Ιταλία λόγω Ντιέγκο.

Και εν πάση περιπτώσει δεν νομίζω ότι ομάδα με τον ίδιο κόσμο με την Νάπολη έχει δώδεκα πρωταθλήματα ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Ακουγα χτες επιστρεφοντας για λιγο το Μιαουλη με τον Τσαταλη στο ραδιο. Ειπε σε μια φαση ο Τασος οτι ο ΠΑΟΚ απο την Κ15 μεχρι το αντρικο, εχει συνολικα 1 ηττα. Δηλαδη Κ15, Κ17, Κ19 και το αντρικο εχουνε χασει μια φορα. "Αστον τον ΠΑΟΚ εχει ξεφυγει, ειναι αλλου" ειπε ο Τασος και σιγησε το στουντιο γιατι ο Ευαγγελατος (ρεπορτερ γαυρου) ηταν πολυ εκνευρισμενος που μενει η θρυλαρα δευτερη σεζον χωρις τιτλο. O tempora o mores.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το πιο γυφτικο πρωταθλημα η το πιο αντρικο πρωταθλημα,ε,εσεις τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

αφυσικα πραγματα

εδω ο γαυρος στην εποχη της παντοδυναμιας του που σηκωσε 18 πρωταθληματα σε 22 χρονια και αηττητος δεν πηρε πρωταθλημα

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι και θεμα κωλοφαρδιας διοτι πχ με τον ιδιο το γαυρο επρεπε να χασουν και κερδισαν 0-1 χωρις καν σουτ στο τερμα. Βαλε και οτι πεσανε σε ανυπαρκτο Παναθηναϊκο + το μομεντουμ που επαιξαν με σενα στο ΟΑΚΑ, ε μετα απο ποιον να χασουν; 4-5 ματς ειναι επικινδυνα για τους μεγαλους καθε χρονο κι αυτοι πηγαν με προσηλωση σε ολες τις "επικινδυνες" εδρες. Στη Λαμια που θα μπορουσε να γινει το μελεδακι, επαιξε βολλεϋ ο Βιειρινια "και δεν το ειδε" ο διαιτητης. Συνομωτησανε οι πλανητες και θα το παρουνε αηττητοι.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αυτό προφανώς είναι σωστό, απλά ψάχνουμε αν είναι μοναδική περίπτωση στην Ευρώπη.  Για Νάπολη δεν ξέρω αν έχει κόσμο έξω από την πόλη της ή την περιοχή της, αλλα και ο παοκ κυρίως στην ελληνική Μακεδονία έχει κόσμο αλλά και σε Γερμανία λόγω μεταναστών από βόρεια Ελλάδα. 

Η διαφορά του ΠΑΟΚ με την Νάπολι είναι ότι στη Νάπολι είναι "Νάπολι" μέχρι κι οι σαρδέλες με τις μαύρες ελιές πάνω στη σάλτσα της πίτσας ενώ οι βου ούτε καν το απόλυτο στη Μπουγατσούπολη δεν έχουν. Τη μοιράζονται με σκουλήκια και γριές.

Και το μουντ στη Νάπολι ίσχυε και στην προ Μαραντόνα εποχή.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Saxon21 said:

Το πιο γυφτικο πρωταθλημα η το πιο αντρικο πρωταθλημα,ε,εσεις τι λετε??

Το πιο "Ελληνικό" ("ταμένο"), λέω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Kανενας τσετσενος δυναστεια,αυτα ειναι να χαμε να λεγαμε,εγινε συμφωνια κυριων για να το παρουν με ανταλλαγμα να μουγκαθουν για το μακεδονικο συλλαλητηριο,ολα συνδεονται,ολοι εκαναν πισω με ανταλλαγματα,ο τιγρης για υπογειοποιηση,ο μπρουτοταυρος για ανακωχη στις δικαστικες περιπετειες και καραιταβλι,επρεπε να ειναι μη αμφισβητησιμο,γιαυτο οι μεγαλες διαφορες και το ""50-50" με ξενους διαιτητες.Του χρονου αλλαζουν ολα,εδω τα ακουσατε,πριν τον γιωργιου και τον δε σνιτς.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×