Jump to content

Recommended Posts

Θα το δουμε, μακαρι να χεις δικιο. Βασικο ειναι να παρουσιαστει και η ΑΕΚ οπως πρεπει οχι οπως σε ολα τα ντερμπι φετος,

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα κρίνοντας από την ΑΕΚ γιατί το μόνο κοινό που έχουμε με αυτούς είναι το έμβλημα. Σε όλα τα άλλα δεν έχουμε ούτε 1% ομοιότητα, είμαστε και είναι εντελώς αλλη περίπτωση.

Κατ' αρχάς έχουν καλύτερη ομάδα, αυτό ας μη το ξεχνάμε γιατί σε τελική ανάλυση παίζει και αυτό το ρόλο του. Από κει και πέρα ερώτημα είναι το κατά πόσο μπορούν να διαχειριστούν την επιτυχία. Την αποτυχία έχουν αποδείξει ότι είναι μετρ στο να τη διαχειρίζονται. Εν τάχει: 2011 και πέρυσι. 2 καταστροφικοί αγώνες με την ΑΕΚ . Στην πρώτη περίπτωση τερμάτισαν πάνω από σένα στα π.ο. στη δεύτερη σε βίασαν στον τελικό και εκαναν παρέλαση την επόμενη σεζόν. Εσύ θα είχες διαλυθεί με τρανό παράδειγμα το 2008 που έγιναν όσα έγιναν και μετά πήγαινες και μαζευες 4αρες στα Χαριλάου αυτής της γης. Καλά εσύ πήρες πρωτάθλημα και διαλύθηκες, την αποτυχία θα διαχειριζόσουν; Γενικά στη διαχείριση καταστάσεων είναι διαχρονικά καλύτεροι από εσένα και σ' αυτό τους βοηθά και το θηριώδες επικοινωνιακό επιτελείο που έχουν στο οποίο παίζουν μπάλα επιπέδου τσλ ενώ εσύ είσαι γ τοπικό.

Προσωπική εκτίμηση: Είναι τόσο μάστορες στην επικοινωνία που έχουν πιστέψει βαθιά μέσα τους ότι το περσινό πρωτάθλημα εκλάπη. Θα έρθουν να πάρουν το κύπελλο με πείσμα και θέληση. Και θα έρθουν ψηλωμενοι και αισθανόμενοι φαβορί. Οι παίχτες τους εννοώ. Οπαδικα αυτοί έβλεπαν την ομάδα τους φαβορί και το 96 που ήταν για φούντο.

Η λογική λέει ότι θα το πάρουν. Δεν ξέρω τι απουσίες θα έχουν, ξέρω όμως πολύ καλά ότι η ΑΕΚ είναι για πέταμα και ότι δεν πήρε ένα ντέρμπι φέτος. Όσες απουσίες κι αν έχουν, αμφιβάλλω ότι θα υστερήσουν σε οποιαδήποτε θέση στο γήπεδο. Θα πας να παίξεις με τσοσιτς-οικονομου στην άμυνα, επικίνδυνα πράγματα για άσχημα σκορ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Καμια ενοχληση. Αναμενομενο ητανε και τα εχουμε πει απο Σεπτεμβρη μηνα. Μονο ο Μπουκοφσκι δεν πιστευε οτι θα το παρει ο ΠΑΟΚ. Και εχω πει και για αηττητο μετα το Καραϊσκακη.

Η διαφορα ομως ειναι πλασματικη διοτι συν τοις αλλοις ο ΠΑΟΚ ηταν πολυ τυχερος στη σεζον και βρηκε βαθμους και απο τη διαιτησια (Αστερα και Λαμια το λενε και οι ιδιοι) και απο τη μαλακια που εδερνε εσενα και το Βαγγελη. Το "αηττητος" ειναι προκλητικο για αυτη την ομαδα, αλλα πρεπει να σε βοηθησουνε και οι συγκυριες για να το παρεις αηττητος.

Να το χαρουν, αλλα και να το ξανακανουν, ειναι πολλα ακομα τα ψωμια για να πανε κοντα στην τριαδα. Αυτη τη στιγμη ομως ειναι πρωτοι. Και ειναι και δικαια πρωτοι. 

Το κυπελλο ειναι μια ευκαιρια να εξιλεωθεις για την κακιστη σεζον. Ειναι ενα ματς, μπαινεις, τα δινεις ολα και το παιρνεις. Και να μην το παρεις ομως, η ζωη συνεχιζεται και ξαναμανα τα ιδια του χρονου.

Συμφωνώ σε όλα πλην της τελευταίας πρότασης.

3 σερί κλαρίνα σε τελικούς δεν ανέχονται

Οκ, η μπάλα έχει τα πάνω της, έχει και τα κάτω της, όχι όμως να γίνουμε και πελάτες της ξαδέρφης και να τους δώσουμε (και άλλα) δικαιώματα να μιλάνε για ''σχέση'' κτλπ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει καν να αιωρείται στο κλαμπ πιθανη απωλεια του κυπέλλου.....θα επρεπε αυτό να το έχουν αποκλείσει εντελώς. Να μην υπάρχει ουτε σαν σκέψη απο κανεναν στη διοίκηση και το αγωνιστικό....

Αλλά είμαστε φέτος τόσο μπουρδελα και τοσο παρατημενη η ομάδα, που τους έχω ικανούς να κατέβουν ψιλομπλαζε...

Θεωρω πολύ δύσκολο να το πάρουμε, αλλά ελπίζω οτι με τύχη θα γίνει....ας τους γυρίσει την πλάτη σε ένα ματς η τύχη φέτος. Εχουν ξεκωλιαστει οι βου. Πραγματικά θα είναι μεγάλη ντροπή και τρομερή θλίψη ενα 3/3 από αυτούς. Δε θέλω να το σκέφτομαι καν.

Link to comment
Share on other sites

O ΠΑΟΚ δεν είναι καμιά υπερομάδα. Εκεί που υπερτερεί είναι στις σωματοδομές αμυντικών και μέσων, που στα στημένα είναι κίνδυνος θάνατος. Δε νομίζω πάντως ότι θα το χάσουμε, ακόμα και με την εικόνα που δείξαμε σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1989 generation said:

O ΠΑΟΚ δεν είναι καμιά υπερομάδα. Εκεί που υπερτερεί είναι στις σωματοδομές αμυντικών και μέσων, που στα στημένα είναι κίνδυνος θάνατος. Δε νομίζω πάντως ότι θα το χάσουμε, ακόμα και με την εικόνα που δείξαμε σήμερα.

Σίγουρα δεν είναι υπερομαδα αλλά είναι καλύτερη από εμάς που μυρίζουμε σήψη.

Τεσπα όπως και να έχει το κυπελλο πρεπει να γίνει εμμονή, ψύχωση. Ας το πάρουν όπως και να έχει, με οποιοδήποτε τρόπο. Τριτο σερι χαμενο τελικο απο τους γυφτους απλα δε γινεται. Αν παίζαμε με άλλον τελικό δε θα με ένοιαζε τόσο.....αλλα με αυτούς πρέπει να το πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως όταν το πήρε η Λεστερ στην Αγγλια δεν πείραξε κανέναν στο νησί, έτσι και με τον παοκ ... καλο ειναι να παιρνει και καμια μικρή ομαδα κανα τιτλο.

Μόνο για τα παιδιά που μένουν θεσσαλονίκη στεναχωριέμαι γιατί οι παοχτζιδες ειναι πιο κομπλεξικοι και απο την CSKA οταν παιζει σε final4, οπότε θα βγάλουν όλο το κόμπλεξ κατωτεροτητας που έχουν

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tarasfw said:

Σίγουρα δεν είναι υπερομαδα αλλά είναι καλύτερη από εμάς που μυρίζουμε σήψη.

Τεσπα όπως και να έχει το κυπελλο πρεπει να γίνει εμμονή, ψύχωση. Ας το πάρουν όπως και να έχει, με οποιοδήποτε τρόπο. Τριτο σερι χαμενο τελικο απο τους γυφτους απλα δε γινεται. Αν παίζαμε με άλλον τελικό δε θα με ένοιαζε τόσο.....αλλα με αυτούς πρέπει να το πάρουμε.

Ψύχωση να πάρουμε κύπελλο από τον ΠΑΟΚ δεν έχω..Αν είμασταν σε αντίστοιχη θέση με γάβρο ή βάζελο ναι, με αυτούς δεν με ενδιαφέρει...Θέλω να το πάρουμε για να πλησιάσουμε τη δεύτερη θέση σε κύπελλα στην Ελλάδα, και για να αποδείξουμε ότι ακόμα και στις κακές μας χρονιές μπορούμε να πάρουμε κούπες επειδή είμαστε η ΑΕΚ, όχι γιατί έχουμε να αποδείξουμε κάτι στους πουθενάδες...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκα τυχαια απ'το σπιτι κ επεσα στους πανηγυρισμους...το'χα ξεχασει τελειως...

 

Τουλαχιστον δεν ειμαι Αρειανος, δοξα το Θεω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giorgos said:

Θα το δουμε, μακαρι να χεις δικιο. Βασικο ειναι να παρουσιαστει και η ΑΕΚ οπως πρεπει οχι οπως σε ολα τα ντερμπι φετος,

Ενα ματς ειναι. Αν δεν κανεις κι αυτο ενω ολη τη σεζον αρμενιζεις, τοτε καλως να πεσει κουκουνα. 

Εγω εκτιμω οτι το κινητρο το εχεις εσυ και οτι αυτοι θα αδειασουν αν κρινω απο τα αποψινα που γινονται. Μην σου πω οτι θα χασουνε και στους Ζωισμαδες το αηττητο.

Link to comment
Share on other sites

Ο τσιπρας συνεχαρη τον ποακ για το πρωτάθλημα....πόσο ξεδιάντροποι και ξεφτιλισμένοι πλέον; λες και ήταν Ευρωπαϊκό τρόπαιο, τους συγχαίρει ο πρωθυπουργός.....εκει πόνταρε ο αλεξης για να αποφύγει τα μονοψήφια ποσοστα στη Νότια Μακεδονία

Link to comment
Share on other sites

Καλη ομαδα ο παοκ αλλα ομαδα φτιαχνεις και ξεφτιαχνεις μεσα σε 2-3 χρονια για ελλαδα μιλαμε και για λεφτα οχι τιποτα το τραγικο. ο ιβαν ομως παιζει μπαλα και με καναλι το οποιο οπως και με την μπαλα τρωει φολα στην αρχη αλλα μαθαινει πληρωνοντας. με λιγα λογια παει να παρει την σοβαρη θεση στο τραπεζι του εγω ειμαι αφεντικο και θα μιλατε μαζι μου για πολιτικοοικονομικα θεματα . Ο δικος μας κουκουρουκου αρχιζει και πιστευω οτι θελει να φτιαξει το προιον μπαλα μπας και βγαλει κανα φραγκακι κυριος . να δουμε ποια μεγαλα πορτοφολια θα βαλουν στοπ στον ρωσσο, αλλιως βλεπω να τραβηξει το στορι

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, AlexKR21 said:

Συμφωνώ σε όλα πλην της τελευταίας πρότασης.

3 σερί κλαρίνα σε τελικούς δεν ανέχονται

Οκ, η μπάλα έχει τα πάνω της, έχει και τα κάτω της, όχι όμως να γίνουμε και πελάτες της ξαδέρφης και να τους δώσουμε (και άλλα) δικαιώματα να μιλάνε για ''σχέση'' κτλπ...

Κοιτα, ο Βολος δεν μπορει να λογιζεται κανονικος τελικος. Απο καθε αποψη. Ειναι ματς που δεν επρεπε να ξεκινησει και κριθηκε απο τον Καλφογλου.

Περσι σε διελυσαν

Φετος ειναι σε μια κατασταση με 4+1 βασικους τραυματιες. Δεν εχουν Βιεϊρινια, Μαουρισιο, Βερνμπλουμ, Ακπομ + Ενρικε. Μετρημενα κουκια θα κατεβουνε, πισω θα παιξουνε, στον Μπισεσβαρ θα στηριχτουνε. 

Εσυ εχεις ολο το κινητρο να πας και να κλεισεις μια σεζον που ανοιξε ωραια επισης ωραια. Και να πεταξεις ολο το ενδιαμεσο. Βεβαια εχεις τον Χιμενεθ, αλλα εχεις παρει κυπελλο και με το Μανωλα, οποτε ειναι καθαρα θεμα παικτων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

βιαζομαστε παντως

ειναι ικανοι να το χασουν ακομα και την τελευταια αγωνιστικη αυτοι

δεν το εχουν για πολυ να κανουνε την μαλακια, να μπουνε μεσα για τα πανηγυρια και να μαχαιρωσει κανενας δικος τους κανεναν παγουρα πανω στην μαστουρα του

 

 

Link to comment
Share on other sites

τελος παντων

ειναι πολλα τα χρονια που λεγαμε οτι δειχνουν δυναμικη

απο εποχη Ιβιτς ειχε φανει

ειχαν πλανο, εδωσαν χρηματα εξωφρενικα για χωρα υπο capital controls και γενικα εδειξαν να τους βγαινουν ολα οσα εκαναν φετος

η μεγαλη τους δυναμη - σε αντιθεση με αλλους που θεωρουν δυναμη τους τα χαφ - θεωρω οτι ηταν ΠΡΩΤΑ η αμυντικη τους γραμμη, η οποια παραλιγο περσι να μας καψει (Βαρελα) και φετος πηρε πολλα παιχνιδια (Ματος, Βιειρινια) οταν η μπαλα εκαιγε και ΜΕΤΑ το κεντρο τους που στηριχθηκε εξ ολοκληρου σε Μαουριτσιο και Μπισεσβαρ

καλοι παιχτες αλλα γενικα μεγαλοι σε ηλικια ομως

δεν υπαρχει κορμος για να μπορεσει να κανει σερι

στον τελικο θα τους εχει φυγει η καυλα απο το περσινο που θεωρουν ακομα οτι τους το εκλεψε η ομαδα με την οποια επαιξαν σε γεματη Τουμπα με τα εισιτηρια να τυπωνονται μεσανυχτα

ερχεται μεγαλη ΠΟΥΤΣΑ και πιστευω οτι ο Μανολο σημερα τους πουλησε μεγαλο παραμυθι με την εμφανιση αυτη 

ομαδα παντως που απο 5 ηττες περυσι που υποστηριζαν οτι επαιξαν την καλυτερη μπαλα στην Ελλαδα ever με αυτο που ειδαμε φετος, δεν ξερω

κατι δεν κολλαει

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

την αλλη Κυριακη ας χαιρετησουν για αρχη ενα παραρτημα

ΟΦΗ ή ΠΑΣ να πανε να γαμηθουν

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι ο τελικός έγινε μια βδομάδα μετά την φιέστα της ριζουπολης, φέτος θα γίνει τρεις βδομάδες μετά την δική τους οπότε έχουν καιρό, να ξεκούραστουν, να προετοιμαστουν κτλ ενω κακά τα ψέμματα υπερέχουν αγωνιστικά. Από την άλλη δεν ξέρω αν ακόμα και σε τρεις βδομάδες θα είναι αρκετά συγκέντρωνοι μετά το σημερινό. 

Link to comment
Share on other sites

Η αρχή της δικής του δυναστείας, το έγραψε ο Τσάρλυ θα το πεί και ο Καίσαρης, γιατί θεέ μου γιατί, έχουμε ένα μήνα να προετοιμαστούμε για το 3/3 σας το λέω από τώρα για να μη ξαναστεναχωριώμαστε απότομα.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε έτσι ? Εμείς ερχόμαστε ακόμα :D

Ας περάσουμε τη Λαμία και στο τελικό πρέπει να σπάσει το 2/2 αλλιώς ας το πάρει επαρχιακή ομάδα όπως είπε ο Κύριος δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Hades said:

Το κύπελλο θα το καθαρίσει ο μάρκο λιβαγια μόνος του 21 του Απρίλη Άδης 

Να δούμε πόσο θα πληρώνει η κόκκινη στο πρώτο εικοσάλεπτο ... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Μεθυσμένη πολιτεία, τελικά ο Σταύρος πήγε για δουλειά να μας πεί εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

δεν ασχολήθηκα λεπτό με τις μπουγάτσες.

δίκαιο το φετινό, αλλά οι υπερβολές για δυναστείες δεν ξέρω πού βασίζονται.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×