Jump to content

Recommended Posts

7 hours ago, Bukowski said:

Καλά στο ΚΜ ασχολούμαστε γενικά με πράγματα που ασχολείται το 0,002% του πληθυσμού δεν αποτελεί μέτρο σύγκρισης.

Του χρόνου θα μαι 30 στα 31.

Και σιγά μην ξαναπάρει πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ την επόμενη 35ετία.

Κραταμε σε κρυφο σερβερ ευλαβικα το ποστ για τα επομενα 34 χρονια. Το 2053 θα μαθουμε αν ο Μπουκοφσκι δικαιωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίθανο να ξαναπάρουν τίτλο τα επόμενα χρόνια. Το θέμα είναι ότι έχουν ημερομηνία λήξης, έχουν τεράστια ανοίγματα και ο Ιβάν, όπως έδειξε κάποτε και στο Ροστόφ με την εκεί αγαπημένη του ομάδα, δεν αργεί να φύγει ξαφνικά μια νύχτα και να κάνει άμεσα απαιτητά τα δάνεια της dimera προς τον ΠΑΟΚ. Αυτά που τους λέει ότι ξεχρέωσε και η ΠΑΕ δε χρωσταέι πουθενά, όπως λένε στη Τούμπα... Και επειδή διαχρονικά τα κέντρα αποφάσεων είναι στην Αθήνα, θα γυρίσει πάλι το πρωτάθλημα εδώ...Τώρα αν θα το πάρουμε εμείς σύντομα, δύσκολο να το πούμε....

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2019 at 10:18 PM, firebird said:

 

Καλά από Απρίλιο μήνα δεν δίναμε το επόμενο  πρωτάθλημα ούτε στον γαύρο τις εποχές Κόκκαλη.

Λίγο να χαλαρώσουμε τώρα το Πάσχα γιατί βλέπω πολύ υπερβολή για την ομάδα που έφτασε την Άρη σε πρωταθλήματα και πέρασε τιν Εδεσσαϊκό κατά τρία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Κραταμε σε κρυφο σερβερ ευλαβικα το ποστ για τα επομενα 34 χρονια. Το 2053 θα μαθουμε αν ο Μπουκοφσκι δικαιωθηκε.

Εγω λεω οτι θα το ξερουμε απ του χρονου

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πάρει καπάκι ο παοκ πρωτάθλημα με ChL την ίδια στιγμή.

Μιλάμε ότι φτάσαμε στο σημείο να φωτογραφίσουμε μαύρη τρύπα στο διάστημα για να πάρουν πρωτάθλημα.

Την επόμενη φορά μπορεί να έχουμε φωτογραφία του Θεού του ίδιου για να γίνει ξανά η κέντα.

Ως μη γενόμενο το φετινό.

Στα παπάρια μας.

Εντελώς.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μη μπορεί να το αντιληφθεί κάποιος Αθηναίος αλλά η ΑΕΚ έχει πάθει μεγάλη ζημιά από αυτούς τα τελευταία 10 χρόνια. Διότι έχει χάσει όλα της τα ερείσματα στη Β. Ελλαδα.

Και η Β. Ελλάδα ήταν μέχρι πρότινος περιουσιακό στοιχείο της ΑΕΚ και (λέω εγώ ότι) τη χαρακτήριζε και σαν ομάδα η έντονη παρουσία του κόσμου της σε Μακεδονία και Θράκη. Αυτά τέρμα πλέον, ΑΕΚ δε γίνεται κανένας εδώ πάνω πια και ο νεότερος πρέπει να είναι 20 ετών.

Η Β. Ελλάδα πλέον μετατρέπεται σε εχθρική περιοχή για την ΑΕΚ ενώ μέχρι την προηγούμενη δεκαετία δεν ήταν απλώς φιλική αλλά και προνομιακή.

Θα μου πείτε στα παπάρια σας τι γίνεται από τον Άγιο Στέφανο και πάνω. Δίκιο έχετε. Το κακο είναι ότι αν η ΑΕΚ περίμενε από τον κόσμο της στην Αθήνα, δεν θα γεμιζε ούτε το Ν. Γκούμας

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ δεν έχει κόσμο πλέον ο Άρης ξέρω γω. Εμάς θα μας πειράξει που δεν θα έχουμε κόσμο στο Κορδελιό?

Όλα έχουν να κάνουν με το αγωνιστικό πλέον. Εδώ ο δικός μου που είναι εφτάμιση χρονών και έχει εμένα τον Ούνο για πατέρα και χαζεύει στο YouTube βίντεο με τους δύο τελικούς που χάσαμε και είμαι σίγουρος ότι νομίζει ότι η ομάδα με τον ντεμέκ δικέφαλο είναι ένα μέγεθος πιο μεγάλο από αυτό που είναι στην πραγματικότητα.

Μια ομάδα με τρία πρωτάθλημα περισσότερα από τον Λεβαδειακό.

Εδώ στην Αθήνα ασχολούμαστε με τους γαυροβάζελους. Αυτοί είναι και οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ μας αντίπαλοι.

Δεν θέλουμε τίτλους για να ξεφύγουμε από τον Άρη, τον παοκ και την Λάρισα αλλά για να φτάσουμε τον βάζελο και να πλησιάσουμε (λέμε τώρα) τον γαύρο που έχει ξεφύγει τελείως.

That's all από εμένα. Και πολύ ασχολήθηκα με τους Βου.

Link to comment
Share on other sites

Στο Κορδελιό ποτέ δεν είχες κόσμο, δεν είναι εκεί το θέμα. Είναι όμως στην Καβάλα, στην Αλεξανδρούπολη, στην Ξάνθη, στην Έδεσσα, στα Γιαννιτσά, στην Κατερίνη, στις Σέρρες, στην Κομοτηνή.

Αν εξαιρέσεις την Κατερίνη κι αυτό λόγω του τεράστιου ΑΕΚτζη Βάιου Χαρισόπουλου, τα ποσοστά σου στις παραπάνω πόλεις είναι μηδαμινά στις νέες γενιές. Σε κάποιες από αυτές ήσουν πλειοψηφία πριν 10 χρόνια.

Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεται κανείς σας το μέγεθος της καταστροφής

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πέθαναν οι ΑΕΚτζήδες στην Βόρεια Ελλάδα την τελευταία πενταετία;

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιοι γαυροι πέρσι έλεγαν ότι το πρωτάθλημα της ΑΕΚ ήταν σαν μη γενόμενο. Το "δεν μας νοιάζει" βέβαια αν το επαναλαμβανουμε συνέχεια, μάλλον το αντίθετο δείχνει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Και κάποιοι γαυροι πέρσι έλεγαν ότι το πρωτάθλημα της ΑΕΚ ήταν σαν μη γενόμενο. Το "δεν μας νοιάζει" βέβαια αν το επαναλαμβανουμε συνέχεια, μάλλον το αντίθετο δείχνει. 

Ε προφανώς και μη γενόμενο είναι για τους γαύρους ένα πρωτάθλημα που παίρνει η ΑΕΚ μια στο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ε προφανώς και μη γενόμενο είναι για τους γαύρους ένα πρωτάθλημα που παίρνει η ΑΕΚ μια στο τόσο.

Αν κάτι είναι οντως σαν μη γενόμενο για κάποιον, δεν προσπαθεί να πείσει τους άλλους και τον εαυτό του για αυτο, επαναλαμβανοντας ότι "δεν τον νοιάζει". 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Δηλαδή πέθαναν οι ΑΕΚτζήδες στην Βόρεια Ελλάδα την τελευταία πενταετία;

Κάποτε, επί Αδαμίδη δηλαδή σε σάπιες εποχές, επαιζαν ΑΕΚ και παοκ ταυτόχρονα Ευρώπη (μάλιστα η ΑΕΚ αποκλεισμένη πριν καν αρχίσει ο όμιλος, οι βου δεν θυμάμαι) και στην Καβάλα όλες οι καφετέριες έπαιζαν ΑΕΚ. Τώρα σε αντίστοιχο σκηνικό αν παίζει έστω και μια καφετέρια ΑΕΚ στην Καβαλα, εμένα να με χέσεις.

Είδα μια φωτογραφία από φετινό ματς στην Αλεξανδρούπολη και είχε 30 40ρηδες ενώ κάποτε στο ίδιο γήπεδο είχες 300 άτομα.

Έπαιζες εκτός έδρας με τη βαζελα και στην εθνική οδό οι βαζελες κατέβαιναν κρυφά γιατί τα πούλμαν μας από πάνω ήταν περισσότερα από τα δικά τους. Για γαύρους δεν το συζητώ καν.

Γενικά δεν έχετε επίγνωση του τι λέω όσοι δεν έχετε ζήσει εδώ πάνω. Αλλά η ΑΕΚ έχει πάθει ζημιά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν κάτι είναι οντως σαν μη γενόμενο για κάποιον, δεν προσπαθεί να πείσει τους άλλους και τον εαυτό του για αυτο, επαναλαμβανοντας ότι "δεν τον νοιάζει". 

Όταν γράφουμε σε οπαδικό φόρουμ για μια διοργάνωση στην οποία συμμετέχουμε (Πρωτάθλημα, Κύπελλο) είναι αναπόφευκτο ότι θα πάει η συζήτηση σε αυτόν που το κατέκτησε. Από εκεί και πέρα, ειλικρινά θεωρώ πως ο βασικός λόγος που οι ΑΕΚτζήδες (όσοι τέλος πάντων) ασχολούνται στην πραγματική ζωή με τον ΠΑΟΚ δεν είναι το πρωτάθλημα, αλλά όλα όσα έχουν πει τα τελευταία χρόνια εναντίον μας. Για το πρωτάθλημα τους ουδείς ασχολείται εκτός από τους ίδιους και όσους ΑΕΚτζήδες έχουν επιβιώσει από την επέλαση του Ιβάν στην Νότια Μακεδονία. Ακόμα και στα μεγάλα αθλητικά δημοσιογραφικά sites ψιλοπούτσα τους το πέρασαν το Πρωτάθλημα του ΠΑΟΚ. Στον αντίποδα πέρσι μια χαρά ασχολούνταν για καμιά βδομάδα μέχρι και drones έβαλαν οι άλλοι του gazzetta στην ΝΦ.

 

Το ποδόσφαιρο ως άθλημα γενικά μιλώντας είναι δυτικό σπορ. Το χω ξαναγράψει. Δεν υπάρχει καμία σχέση με αυτό που παίζουμε στην Ελλάδα με αυτό που παίζεται στην Δύση. Ούτε έχουν ίδια βαρύτητα οι πρωταθλητές εκεί με τους εδώ πρωταθλητές. Αντίστοιχα και το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι αθηναϊκό σπορ. Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός και ΑΕΚ. Αυτοί απασχολούν το 75-80% της κοινής γνώμης, αυτοί συναναστρέφονται μεταξύ τους κάθε μέρα στην Αθήνα κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Εδώ ο Άρης έχει πάθει ζημιά.

Δεν ήταν δυνατότερος σου σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη ο αρης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω παντως οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτο που λεει ο Σταυρης, μου συνεβη και τα 2 τελευταια καλοκαιρια σε νησια και σε διακοπες.

Εψαχνα καφετερια με το ζορι που να δειχνει ΑΕΚ και οχι ΠΑΟΚ. Σε καποια ματς επαιζαν νωριτερα και το δικαιολογησα ετσι, αλλα σε καποια αλλα δεν υπηρχε δικαιολογια.

Ειμαι ο πρωτος που λεω οτι εχω δει στη Νοτια Ελλαδα τον ιδιο αριθμο μπαοκτζηδων με Κινεζους, αλλα αυτο δεν μου αρεσε καθολου.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλα νεα απο συνεντευξη Βιερινια

 

Το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει κερδίσει το πρωτάθλημα τα τελευταία δύο χρόνια αντιπροσωπεύει μια αλλαγή στυλ; Είναι δύσκολο το να ξαναδούμε περιόδους μακράς κυριαρχίας μιας ομάδας; 

«Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε να κυριαρχούμε. Το μεγάλο έργο αυτού του προέδρου δεν είναι να κερδίσει ένα πρωτάθλημα από τύχη, αλλά να συνεχίσει το έργο που έχει αναπτύξει τα τελευταία χρόνια. Στόχος μας είναι να μπορέσουμε να κάνουμε ό,τι έκανε ο Ολυμπιακός τις τελευταίες δεκαετίες. Γνωρίζουμε όμως ότι ο μεγάλος στόχος των ομάδων της Αθήνας είναι να μας πάρουν το πρωτάθλημα». 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Κάποτε, επί Αδαμίδη δηλαδή σε σάπιες εποχές, επαιζαν ΑΕΚ και παοκ ταυτόχρονα Ευρώπη (μάλιστα η ΑΕΚ αποκλεισμένη πριν καν αρχίσει ο όμιλος, οι βου δεν θυμάμαι) και στην Καβάλα όλες οι καφετέριες έπαιζαν ΑΕΚ. Τώρα σε αντίστοιχο σκηνικό αν παίζει έστω και μια καφετέρια ΑΕΚ στην Καβαλα, εμένα να με χέσεις.

Είδα μια φωτογραφία από φετινό ματς στην Αλεξανδρούπολη και είχε 30 40ρηδες ενώ κάποτε στο ίδιο γήπεδο είχες 300 άτομα.

Έπαιζες εκτός έδρας με τη βαζελα και στην εθνική οδό οι βαζελες κατέβαιναν κρυφά γιατί τα πούλμαν μας από πάνω ήταν περισσότερα από τα δικά τους. Για γαύρους δεν το συζητώ καν.

Γενικά δεν έχετε επίγνωση του τι λέω όσοι δεν έχετε ζήσει εδώ πάνω. Αλλά η ΑΕΚ έχει πάθει ζημιά

Ρε Σταύρο ΟΚ λογικό είναι. Ζουν την καλύτερη εποχή της σύγχρονης ιστορίας τους, το χουν δέσει όλο αυτό και με έναν καθυστερημένο εθνικισμό τύπου "είμαστε πρώτα Μακεδόνες και μετά Έλληνες" και όλο αυτό δημιουργεί πίεση σε άλλες τάσεις. Σε καμιά πενταετία που θα γυρίσουν στα κλασσικά δηλαδή ντέρμπι με Άρη, ήττες κάτω από τα Τέμπη ενώ θα κατανοήσουν πως δεν είναι αυτοί οι Μακεδόνες θα στρώσει ξανά το πράγμα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα αν δεν είχαν ειπωθεί τόσα για μας θα μας ένοιαζε λιγότερο. 

Ελπίζω να μην φάμε καμία κουκουνα στον τελικό και βγαίνουμε μετά να γράφουμε μονότονα "δεν μας νοιάζει, στα αρχιδια μας, μη γενόμενο" 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η ΑΕΚ εχει αναγκη απο νεο αιμα φιλαθλων- οπαδων, μετα απο αυτα τα 24 χρονια ανομβριας κ πεσαδας κ επειδη οντως Ανατολικη Μακεδονια κ Θρακη ειναι περιοχες που η ΑΕΚ ειχε οπαδικο ερεισμα, καλο ειναι ο Αθηναιος ΑΕΚτζης να αντιληφθει τι παει να γινει στην Βορεια Ελλαδα κ ακομα περισσοτερο η ΠΑΕ ΑΕΚ να εγκαθιδρυσει στενοτερες σχεσεις με τα οπαδικα  clubs εκει, ειτε με μειωμενες τιμες διαρκειας π.χ. για τα παιδια απο Μακεδονια, ειτε με συχνοτερες επισκεψεις στελεχων της ομαδας εκει, ειτε με διευρυνση των ακαδημιων ποδοσφαιρου κ μπασκετ στην Βορεια Ελλαδα. Προσωπικα με νοιαζει κ με κοφτει η ΑΕΚ να διατηρει τουλαχιστον τα οπαδικα της ερεισματα σε καθε γωνια της Ελλαδας κ του εξωτερικου κ να μην αδιαφορει, αλλα να κοιταει να τα διευρυνει κ να δυναμωνει την εισροη της στην νεα γενια ακομα κ αν αυτο γινεται με μεσα κοινωνικης δικτυωσης, με επιρροη των media κ.α. Η ΑΕΚ τιποτα δεν πρεπει να αφηνει στην τυχη του στην κατασταση που ειναι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει παλαιότερα πως η ΑΕΚ θα έπρεπε να πήγαινε κάποιο τμήμα της (γιατί όχι και του μπάσκετ θα πω εγώ) στην Βόρεια Ελλάδα.

Και γενικά αντί να φτιάχνει τμήματα μόνο στην Αθήνα μπορεί να τα απλώσει και στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Είχα γράψει παλαιότερα πως η ΑΕΚ θα έπρεπε να πήγαινε κάποιο τμήμα της (γιατί όχι και του μπάσκετ θα πω εγώ) στην Βόρεια Ελλάδα.

Και γενικά αντί να φτιάχνει τμήματα μόνο στην Αθήνα μπορεί να τα απλώσει και στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Γνώμη μου.

Η ιδεα αυτη δεν ειναι καθολου ασχημη. Θα μπορουσε π.χ. το τμημα handball να εχει εδρα την Καβαλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν κάτι είναι οντως σαν μη γενόμενο για κάποιον, δεν προσπαθεί να πείσει τους άλλους και τον εαυτό του για αυτο, επαναλαμβανοντας ότι "δεν τον νοιάζει". 

Προσωπικά με πειράζει αν πάρει πρωτάθλημα ο γαύρος ή ο βάζελος.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Προσωπικά με πειράζει αν πάρει πρωτάθλημα ο γαύρος ή ο βάζελος.

Μια από τα ίδια. Αν δεν είχαν βγάλει όλο αυτό το μένος εναντίον μας τα τελευταία χρόνια μπορεί και να χαιρόμουν με την χαρά τους.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×