Jump to content

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται να αναστηθει αυτος.

Ζει και βασιλευει σε εξωτικο νησι και ασχολειται μονο με το στοιχημα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Ο βάζελος έχει και περισσότερο κόσμο και περισσοτερα πρωταθλήματα και καλυτερες πορειες στην Ευρώπη. Και επίσης έχει και ένα μπάσκετ που παραμένει στις 4-5 καλύτερες ομαδες στην Ευρώπη ιστορικά. Εγώ το θεωρώ τρομερά υπερβολικό να λέμε ότι θα πάρουμε τη θέση του επειδή απλά ΘΑ τον περάσουμε στα Κύπελλα. Οκ, θα ναι κάτι σημαντικό αν γίνει, αλλά όχι τόσο σημαντικό όσο το περιγράφεις.

 

Συμφωνώ ότι τα χάλια τα δικά του και το γεγονός ότι εμείς περάσαμε τη δύσκολή μας περίοδο μας δίνει μια καλή ευκαιρία να φτιάξουμε κόσμο εις βάρος του, αλλά το να σπάσουμε το δίπολο είναι άλλη κουβέντα και προσωπικά το θεωρώ ουτοπικό.

Link to comment
Share on other sites

Είπα να έχεις έναν στόχο ως σύλλογος.

Αν στόχος σου είναι να μείνεις τρίτο κλαμπ, οκ.

Και το τί κάνει στο μπάσκετ ο άλλος, μπάλα δεν είναι. Και ο Άρης έκανε κάποτε στο μπάσκετ να γίνει όλη η Ελλάδα σκουλίκια και τώρα ψάχνεις να τους βρεις.

Δεν χρειάζεται να το συζητάμε αν είναι να μην έχουμε στόχο να φτάσουμε τον βάζελο αλλά να κρατήσουμε γερά την θέση από τον Σαββίδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην χειρότερη φάση της ιστορίας τους κι εσύ έχεις μηδέν χρέη και φτιάχνεις δικό σου γήπεδο χωρίς δάνειο.

Αν δεν μπορέσεις και τώρα που έσκασε η εγκληματική και πήρες την προεδρία της Super League, οκ. Δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την εξαφάνιση του Ηρακλή και τη μεγάλη πτώση του Άρη. Είναι η μόνη δυνατή ομάδα της Μακεδονίας, το τονίζει με την αντιαθηναική ρητορική και ειδικά τώρα, που υπάρχει και το θέμα με τα Σκόπια ακούγεται περισσότερο γιατί κάνει θόρυβο. Εμείς προφανώς χάσαμε μερίδιο στη Μακεδονία και τη Θράκη, αφού εκεί είμαστε πλέον εναλλακτική για κάποιον που δε θα υποστηρίζει κάποια τοπική ομάδα. Από εκεί και πέρα, ΠΑΟΚ εκτός Μακεδονίας και Θράκης δεν υπάρχει και με το ύφος που προβάλει ποτέ δε θα υπάρξει. Πρέπει να είσαι ή χαζός ή απροσάρμοστος για να γίνεις ΠΑΟΚ εκτός βορείου Ελλάδος, όταν υπάρχουν οι 3 της Αθήνας που καλύπτουν όλα τα γούστα. Μια ομάδα που δεν υπάρχει σε νησιά, Θεσσαλία, Ήπειρο, Πελοπόννησο, Στερεά Ελλάδα και στην Αθήνα που ζει σχεδόν ο μισός πληθυσμός της χώρας δε μπορεί να σε απειλήσει οπαδικά. Στο Βόλο που παίξαμε πρόπερσι τελικό νόμιζα ότι ήμουν Νέα Φιλαδέλφεια όταν πέρναγα από Νέα Ιωνία για να πάω στο πανθεσσαλικό και την ίδια ώρα αυτοί ήταν όλοι κονσέρβα από βορρά, δεν υπήρχαν πουθενά μέσα στην πόλη. Ε, μη φοβόμαστε τώρα και τον ΠΑΟΚ. Γαβροβάζελοι είναι οι αντίπαλοι και από αυτούς κινδυνεύουμε να χάσουμε κόσμο γιατί είναι διαχρονικά μεγέθη.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα πρεπει να μπουν καποιοι στοχοι παραλληλα εκτος απο το γηπεδο,αλλα ποιος θα τους βαλει ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις που λετε οτι η ΑΕΚ αυξανει την δυναμικη της στην Αττικη, απο που το συμπεραινετε; π.χ. περισσοτεροι πιτσιρικαδες γινονται ΑΕΚ ή κάτι άλλο παρατηρείτε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Ο βάζελος έχει και περισσότερο κόσμο και περισσοτερα πρωταθλήματα και καλυτερες πορειες στην Ευρώπη. Και επίσης έχει και ένα μπάσκετ που παραμένει στις 4-5 καλύτερες ομαδες στην Ευρώπη ιστορικά. Εγώ το θεωρώ τρομερά υπερβολικό να λέμε ότι θα πάρουμε τη θέση του επειδή απλά ΘΑ τον περάσουμε στα Κύπελλα. Οκ, θα ναι κάτι σημαντικό αν γίνει, αλλά όχι τόσο σημαντικό όσο το περιγράφεις.

 

Συμφωνώ ότι τα χάλια τα δικά του και το γεγονός ότι εμείς περάσαμε τη δύσκολή μας περίοδο μας δίνει μια καλή ευκαιρία να φτιάξουμε κόσμο εις βάρος του, αλλά το να σπάσουμε το δίπολο είναι άλλη κουβέντα και προσωπικά το θεωρώ ουτοπικό.

Μιλάμε τώρα για ομάδα που τα τελευταία 45 χρόνια έχει πάρει ένα πρωτάθλημα περισσότερο από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nestoridis21 said:

Ρε παιδια εσεις που λετε οτι η ΑΕΚ αυξανει την δυναμικη της στην Αττικη, απο που το συμπεραινετε; π.χ. περισσοτεροι πιτσιρικαδες γινονται ΑΕΚ ή κάτι άλλο παρατηρείτε;

Αν και είμαι μακριά και η γνώμη μου δεν έχει αξία, να πω ότι μεταξύ 2004-2009 (χοντρικά) πήγαινες Φιλαδέλφεια και δεν έβλεπες ΑΕΚτζη πουθενά στους δρόμους. Θυμάμαι ότι πηγαίναμε καμιά φορά πριν τα ματς στο ΟΑΚΑ για φαγητό στη νφ και ήμασταν μόνοι μας ενώ οι ντόπιοι μας κοιτούσαν λες και είμαστε οπαδοί της Μονπελιέ.

Ε τώρα όσο να πεις έχει κόσμο. Και εκτός ΝΦ νομίζω ότι η παρουσία της ΑΕΚ είναι εντονότερη στην Αθήνα σε σχέση με το βαζελα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Τίτλους σε μπάλα, μπάσκετ, χάντμπολ, ραγκμπι, φουτσαλ, ξιφασκία, σκάκι οπουδήποτε. Μόνο έτσι μεγαλώνεις σαν σύλλογος.  Και η νοοτροπία πρέπει να είναι τίτλος οπωσδήποτε ειδικά αν παίζεις με αιώνιους κι ακόμα και με μπάοκ, τώρα που έχει δυναμική να του κόψεις τον βήχα.
Δηλώσεις είμαι οκ αν πάρει σύλλογος εκτός Αττικής τίτλο αντί για την ΑΕΚ είναι αστείες κι επικίνδυνες. Τίτλους με οποιοδήποτε τρόπο, εκτός από γαύρικο/νοτιομακεδονικό φυσικά. Και φυσικά ευρωπαικές πορείες/τίτλους, ακόμα κι αν είναι με ομάδες μπάσκετ από Βραζιλία. Όλα μετράνε.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mobster21 said:

 

Και το τί κάνει στο μπάσκετ ο άλλος, μπάλα δεν είναι. Και ο Άρης έκανε κάποτε στο μπάσκετ να γίνει όλη η Ελλάδα σκουλίκια και τώρα ψάχνεις να τους βρεις.

Ρετρό Στυλ 21

FB_IMG_1556133337966.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν και είμαι μακριά και η γνώμη μου δεν έχει αξία, να πω ότι μεταξύ 2004-2009 (χοντρικά) πήγαινες Φιλαδέλφεια και δεν έβλεπες ΑΕΚτζη πουθενά στους δρόμους. Θυμάμαι ότι πηγαίναμε καμιά φορά πριν τα ματς στο ΟΑΚΑ για φαγητό στη νφ και ήμασταν μόνοι μας ενώ οι ντόπιοι μας κοιτούσαν λες και είμαστε οπαδοί της Μονπελιέ.

Ε τώρα όσο να πεις έχει κόσμο. Και εκτός ΝΦ νομίζω ότι η παρουσία της ΑΕΚ είναι εντονότερη στην Αθήνα σε σχέση με το βαζελα

Μάλλον επειδή η σουβλακούπολη γίνεται πάλι γειτονιά της ΑΕΚ. :P

2004-2009 είναι η τελευταία εποχή που έφτιαξες σοβαρό κόσμο σε αριθμούς στην Αθήνα, παίζει αυτοί να ενηλικιώνονται τώρα και να φαίνεται κάπως.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mobster21 said:

Μιλάμε τώρα για ομάδα που τα τελευταία 45 χρόνια έχει πάρει ένα πρωτάθλημα περισσότερο από εσένα.

Με αυτή τη λογική και συ έχεις ίδια πρωταθλήματα με τον ΠΑΟΚ την τελευταία 25ετία

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιέφερει να συγκριθώ με τον καλύτερο. Δεν με αφορά ο παραλληλισμός με ομάδα που έχει τα ίδια πρωταθλήματα με τον Άρη.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mobster21 said:

Με ενδιέφερει να συγκριθώ με τον καλύτερο. Δεν με αφορά ο παραλληλισμός με ομάδα που έχει τα ίδια πρωταθλήματα με τον Άρη.

Σωστό

Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι κάνοντας σύγκριση για τα τελευταία ''χ'' χρόνια δεν βγάζει πουθενά. Γιατί όπως εσύ μου λες για την τελευταία 45ετία στη σύγκριση με το βάζελο, έτσι μπορεί να σου πει για την τελευταία 25ετία ένα παοκι. Τι πάει να πει αυτό ότι είμαστε ίσα και όμοια με τον ΠΑΟΚ; Όχι βέβαια. 

Γι' αυτό η αντικειμενική σύγκριση είναι η γενική, απ' το 1928. Και κει είσαι πίσω και σε πρωταθλήματα και σε κύπελλα και σε ευρωπαϊκές πορείες και στα μεταξύ μας παιχνίδια. Και έχεις και λιγότερο κόσμο. Ε πως να το κάνουμε δηλαδή. Συν ότι το δίπολο στην κοινωνία ακόμα και γι αυτούς που ούτε καν ασχολούνται είναι γαύρος-βάζελος. Σωστό είναι να λες ότι στόχος του κλαμπ πρέπει να είναι να το αλλάξει αυτό, αλλά ακόμη και αν το καταφέρεις ποτέ χρειάζεσαι πολλά, πάρα πολλά χρόνια. Δεκαετίες ολόκληρες. Ούτε με 3-4 τίτλους το καταφέρνεις, ούτε με μια κακή δεκαετία του βάζελου. Και επίσης κατά τη γνώμη μου, είναι απαραίτητο να κάνεις 180 μοίρες αναστροφή από την πολιτική που ακολουθείς ως οργανισμός γενικότερα.

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν και είμαι μακριά και η γνώμη μου δεν έχει αξία, να πω ότι μεταξύ 2004-2009 (χοντρικά) πήγαινες Φιλαδέλφεια και δεν έβλεπες ΑΕΚτζη πουθενά στους δρόμους. Θυμάμαι ότι πηγαίναμε καμιά φορά πριν τα ματς στο ΟΑΚΑ για φαγητό στη νφ και ήμασταν μόνοι μας ενώ οι ντόπιοι μας κοιτούσαν λες και είμαστε οπαδοί της Μονπελιέ.

Ε τώρα όσο να πεις έχει κόσμο. Και εκτός ΝΦ νομίζω ότι η παρουσία της ΑΕΚ είναι εντονότερη στην Αθήνα σε σχέση με το βαζελα

Λαμπρινή κάποτε είχαν κόσμο πολύ καλό. Τώρα γυρίζουν όλοι με φανέλες ΑΕΚ.

Γαλάτσι κάποτε είχαν πολύ δυνατό κόσμο και στεγασμένο. Τώρα μεγάλωσαν και μαζεύονται πλέον αραιά και πού και αυτό στο μπάσκετ μόνο.

Παίρνεις δυναμική και κόσμο από τον βάζελο. Αυτό γίνεται. Αυτοί δεν πάνε καλά. Εσύ σήκωσες πρωτάθλημα. Κάτι φαίνεται να κινείται.

Με φίλους βάζελους που μιλάω δεν πάει κανείς γήπεδο στη μπάλα και οι συζητήσεις τους για το άθλημα έχουν γίνει πολύ σπάνιες.

Στον δρόμο δε βλέπω ότι έχουμε επιστρέψει για τα καλά. Απέχω τελείως και είμαι εκτός κλίματος πλέον για τέτοια συζήτηση, αλλά ακόμα και αυτό δείχνει μια τάση.

Link to comment
Share on other sites

Η βορεια ελλαδα οπαδικα θα μειωθει πολυ για την ΑΕΚ τουλαχιστον οσο οι βου  εχουν αυτη τη δυναμικη.

Για την Αθηνα συμφωνω, εχουμε ανακτησει δυναμεις και μπορουμε πολυ καλυτερα οσο ο βαζελος ειναι εκει που ειναι και η εφοσον η ΑΕΚ δεν κανει τετοιες ντεκαβλε χρονιες. Το γηπεδο ειναι το κλειδι για την ΑΕΚ και το παιχνιδι θα ειναι οπαδικο πρωτα και μετα αγωνιστικο. Η ομαδα δεν ειναι μονο αποτελεσματα, ειναι ατμοσφαιρα οπαδοι συνθηματα αυρα κτλ κτλ . Εκει το οακα μας εχει σκισει. Εκει η Φιλαδελφεια θα παιξει μεγαλη μπαλα και ελπιζω η Original να σταθει το υψος της.

 

Για τους βου κατι. Το πιο μεγαλο οπλο τους τωρα ειναι ο τσετσενος και τα media. Πηραν πρωταθλημα, εμφατικο μαλλον αηττητο. Μετα απο 35 χρονια. Και η δυναμη του οι οπαδοι του, αν βγαλεις τη χρυσοσκονη της σαββιδης φιεστα κτλ γεμισαν τη τουμπα ( αναμενομενο ) ξεπατίκωσαν οτι ειχαν κανει οι Αρειανοι πριν καποια χρονια εντος και εκτος γηπεδου .

Στο δρομο ηταν 5000 να δουνε τον αγωνα και βαρια 20000 στο λευκο πυργο σε μια πολη που ολα ειναι ενα η δυο τσιγαρα δρομος.

Και ολο αυτο το παρουσιαζουν λες και μαζευτηκε ολη η θεσσαλονικη ξερω γω.

 

Εκει ειναι και το μεγαλο μας μειον. Τα media και αυτο φανηκε απο περυσι που αντι να τους πεταξουν εξω στο τελος με το φηγημα τους θελουν να βγουν και αδικειμενοι. ΜΟΝΟ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαββιδης σαν ενας αλλος Σαρουμαν δημιουργει βου βγαζοντας τους απο τη λασπη.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stylianopoulos said:

Ρετρό Στυλ 21

FB_IMG_1556133337966.jpg

Κάπτσικ; Ποιός είναι αυτός, δεν τονΕ θυμάμαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Αθλητισμος κ πρωτη μουρη διαφημιση τσιγαρουμπες Καρελια κ ουισκινες Jack Daniels....Γυριστε πισω τον χρονο ρε!

Και διπλα διαφημιση κ για βοτκιτσα να μην μενουν παραπονεμενοι οι θιασωτες του ανατολικου μπλοκ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η υπερομαδα του παοκ πάντως για ακόμη μια φορά σήμερα δε δείχνει ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο. Απλά 9/10 δικοί μας τη βλέπουν μπαρτσελονα 

Link to comment
Share on other sites

Γκολ του αστέρα το ακυρώνει, χέρι του βαρέλα στην περιοχή παίζετε. Το καταλάβαμε οκ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατο το γκολ του Αστέρα στο μεταξύ . . Ε πώς να αποκλειστεί ο Ρώσος;

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε με το ζορι τελικο.

Πεναλτι στον πανιωνιο που δεν υπηρξε ποτε.

Γκολ-οφφσαιντ του Ματος με τον Αστερα στο πρωτο ματς και τωρα ακυρωνουν γκολ πεντακαθαρο. Να δω στον τελικο με εμας τι θα κανουν.

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

Στον τελικό θα έχει ξένο διαιτητή και μπορεί να έχει και var. Πόσο να σε κλέψουν 

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×