Jump to content

Recommended Posts

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ισχυρός ήταν και τότε ο Κόκκαλης, όμως στην Ελλάδα η μεγάλη μπάλα παίχτηκε με το Σημιταριο. Εκεί έγινε πραγματικός κυρίαρχος ο πράκτορας. Σε κάθε περίπτωση να πάει να βρει το γιο του σύντομα

Να τελειωσει πρωτα το γηπεδο

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε η Ωρα σίγουρα από το 94 αν θυμάμαι καλά, μπορεί και πιο πριν. 94 νομίζω ότι τη θυμάμαι για πρώτη φορά. Την αγόραζα καθημερινά από το 97 ως το 2000 κρυφά από τον πατέρα μου. Έκανα ένα διάλειμμα γιατί διάβαζα για τις πανελλήνιες και μετά το γύρισα στη σκορ. Και οι 2 εφημερίδες απευθύνονταν σε κατώτερες μορφές ζωής. Μετά είχε βγάλει κι ο κετσετζογλου μία, εντάξει αυτή ήταν πιο έπος. Είχε μια στήλη νομίζω από τα vip του ΟΑΚΑ λεγόταν όπου έβριζαν τους οπαδούς και όσους ήθελαν γήπεδο στη ΝΦ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Σιγουρα θα υπαρχουν αρκετα αρθρα ζαστρισιαν στο νετ με ιστοριες της εποχης :ph34r:

Και εγω 2 αθλητικες εφημεριδες επαιρνα αργοτερα που ειχα μαθει να διαβαζω.Λυσε μου μια απορια,ηταν λιγοτερο μαλακες τοτε στην ΩΡΑ η απλα το επιπεδο ηταν για παιδια 9-10 χρονων και μου φαινοταν μια χαρα εφημεριδα;

 Εφηβος ημουνα τοτε οταν τις διαβαζα, αν και ειχα ξεκινησει πιο μικρος να διαβαζω οταν δεν ειχε καθημερινη εφημεριδα η ΑΕΚ, οποτε η ΩΡΑ ηταν ενα γεγονος.Διαβαζαμε και Δικεφαλο βεβαια.

Ισως καπως πιο μαζεμενοι οι αρθρογραφοι γιατι ηταν παλιοτεροι και ειχαν αλλο στυλ και σιγουρα πιο μαζεμενα τα πρωτοσελιδα οπως τα θυμαμαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καθε Σαββατο ο Δικεφαλος ηταν ΙΕΡΟΤΕΛΕΣΤΙΑ> περιμεναμε πως και πως να ερθουν οι εφημεριδες για να διαβασουμε τα της ΑΕΚ. 

Δεν θυμαμαι ποτε ξεκινησε η Ωρα. Την Ενωση Θυμαμαι καποια στιγμη

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Και οι 2 εφημερίδες απευθύνονταν σε κατώτερες μορφές ζωής.

 

?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Υπήρχε η Ωρα σίγουρα από το 94 αν θυμάμαι καλά, μπορεί και πιο πριν. 94 νομίζω ότι τη θυμάμαι για πρώτη φορά. Την αγόραζα καθημερινά από το 97 ως το 2000 κρυφά από τον πατέρα μου. Έκανα ένα διάλειμμα γιατί διάβαζα για τις πανελλήνιες και μετά το γύρισα στη σκορ. Και οι 2 εφημερίδες απευθύνονταν σε κατώτερες μορφές ζωής. Μετά είχε βγάλει κι ο κετσετζογλου μία, εντάξει αυτή ήταν πιο έπος. Είχε μια στήλη νομίζω από τα vip του ΟΑΚΑ λεγόταν όπου έβριζαν τους οπαδούς και όσους ήθελαν γήπεδο στη ΝΦ.

Απο το '91-'92 σιγουρα υπηρχε η ΩΡΑ.Θυμαμαι πρωτοσελιδο μια με δυο μερες μετα το πρωταθλημα με φωτογραφιες 8 παικτων νομιζω που μπορουσαν να μεινουν ελευθεροι λογω οικονομικων προβληματων και λιγο καιρο μετα ηρθαν Μελ Καρρας.

Απο τοτε δεν μπορουμε να ευχαριστηθουμε ενα πρωταθλημα σαν ανθρωποι.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Απο το '91-'92 σιγουρα υπηρχε η ΩΡΑ.Θυμαμαι πρωτοσελιδο μια με δυο μερες μετα το πρωταθλημα με φωτογραφιες 8 παικτων νομιζω που μπορουσαν να μεινουν ελευθεροι λογω οικονομικων προβληματων και λιγο καιρο μετα ηρθαν Μελ Καρρας.

Απο τοτε δεν μπορουμε να ευχαριστηθουμε ενα πρωταθλημα σαν ανθρωποι.

 

Του Αβουρη ηταν αυτη νομιζω... Αλλα πρεπει να βγηκε πιο μετα 

Link to comment
Share on other sites

Και για να μεινουμε on topic στη Θεσσαλονικη υπηρχαν τα σπορ του βορρα που σερβιριζαν οτι σερβιρεται και σημερα στην συμπρωτευουσα και πολλα τοπικα πρωταθληματα αν θυμαμαι καλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Του Αβουρη ηταν αυτη νομιζω... Αλλα πρεπει να βγηκε πιο μετα 

Αυτη ειναι η ΩΡΑ για Σπορ και μετα που εκλεισε υπαρχει η ΩΡΑ των Σπορ εδω και καποια χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που πιάσατε θέμα με εφημερίδες θυμάμαι ειμασταν με σμΩγκ σε μια καφετέρια στη Δελφών και περιμέναμε τον Σταύρο9-11, έρχεται τελικά με μια score live αν θυμάμαι καλά στα χέρια και κάθεται στο τραπέζι τσαντισμένος γιατί είχαν μια στήλη οι aekfans που ριχνανε κάτι μπιχτες σε άλλους συνδεσμιτες. 

Link to comment
Share on other sites

Από δικές μας εβδομαδιαίες κλασικά ενωσιτης και δικέφαλος αλλά για ένα φεγγάρι και ο κόσμος της ΑΕΚ. Δεν θυμάμαι καμία άλλη. Σάββατο στο γυμνάσιο ήταν ιεροτελεστία, το πρωί ηλεκτρονικά και αργότερα το μεσημέρι που έρχονταν οι εφημερίδες, Ώρα, Δικέφαλος και Ενωσιτης. 

ΤοΣάββατο έβγαιναν και τα Original news και τα Gate 21 spots και έστελναν επιστολες στις εφημερίδες οι περισσότεροι σύνδεσμοι της ΑΕΚ. 

Όπου φυσικά εκτός από τις απόψεις τους (και τότε μίζεροι ήμασταν μη φαντάζεστε διαφορετικά πράγματα) ανακοίνωναν και τις εκδρομές για το επόμενο ΣΚ. Τότε εκδρομές είχε και για μπάλα και για μπάσκετ, κωλο δεν έβαζαν κάτω. Φυσικά το Δωματιακι έβαζε και για βόλλευ

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Τώρα που πιάσατε θέμα με εφημερίδες θυμάμαι ειμασταν με σμΩγκ σε μια καφετέρια στη Δελφών και περιμέναμε τον Σταύρο9-11, έρχεται τελικά με μια score live αν θυμάμαι καλά στα χέρια και κάθεται στο τραπέζι τσαντισμένος γιατί είχαν μια στήλη οι aekfans που ριχνανε κάτι μπιχτες σε άλλους συνδεσμιτες. 

Πότε ρε μλκ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Πότε ρε μλκ;

Τότε που τρέχαμε σε κάτι χάντμπολ στην καλαμαριά. Δε θυμάμαι ακριβώς χρονιά, πρέπει να ήταν το 10 η το 11, κλασικά σκατα στη μπάλα και μπακαουκας οεοεοε

Link to comment
Share on other sites

@The Magician αν διαβαζεις και δεν μπαινεις να δωσεις πλΕροφοριες και αναμνησεις απο τα πιεστηρια των εφημεριδων τωρα που δεν μαλωνουμε, δεν ξηγιεσαι μπεσαλιδικα.

Πρεπει να μας ενημερωσεις και για τα συμβολαια των ομαδων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

Τότε που τρέχαμε σε κάτι χάντμπολ στην καλαμαριά. Δε θυμάμαι ακριβώς χρονιά, πρέπει να ήταν το 10 η το 11, κλασικά σκατα στη μπάλα και μπακαουκας οεοεοε

2008 ήταν αυτό

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάρει τη κάτω βόλτα αυτοί μετά τον αποκλεισμό από το europa. Κρατάνε γιατί πέρυσι κατάφεραν το ακατόρθωτο, ο τσετσεν αντικειμενικά έχει βάλει χρήμα κτλ . Η ομάδα τους είναι αποδυναμωμένη, το κίνητρο μειωμένο και σύντομα θα πέσουν οι σφαλιάρες. Εκεί θα φανεί πως θα αντιδράσουν. 

bonus : Εμείς είμαστε χαζοί, δεν διασύρουμε κανέναν και να μπορούμε. Ο βαγγέλας στο τηγάνι τους θέλει για 5

Link to comment
Share on other sites

Ενωσιτης φοβερη εφημερίδα, Δικέφαλος ειδικά παλια με...Φρίξο Κώνστα , σαββατιάτικες.

Για ορισμένη περίοδο ο Κοσμος της ΑΕΚ μεσοβδομαδα και ο ΑΕΚτζης με ωραιο ρετρό Παρασκευες.

 

Link to comment
Share on other sites

Λεωφόρος Δεκελείας

1 λεπτό · 

Απλήρωτοι στο open, απλήρωτοι στο έθνος, την σεκαπ την αγοράσαν τζάμπα τους χάρισαν και τα πρόστιμα και μετά την πουλησαν στους Ιάπωνες χάρη στην κυβέρνησάρα του Αλέξη, η χορηγία στη σούπερ Λίγκα δύο χρόνια μετά δεν έχει πληρωθεί, πάνω από τον ΟΛΘ μαζεύονται μαύρα σύννεφα και το ρολογάκι συνεχίζει να χτυπά.
Τικ τακ τικ τακ τικ τακ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αργει πολυ η στιγμη που θα ξαναανεβασουν το πανο που γραφει τα μυαλα μας πονανε

Link to comment
Share on other sites

Τι να καταλάβουμε ρε μάστορα;
Ακόμα και από το διαλυμένο βαζέλα σου κάνανε μικρότερη πρόταση. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό, ότι δεν πουλάς δεν είσαι μεγάλη ομάδα, τι να κάνουμε δηλαδή με το ζόρι;
Έχουμε μία μεγάλη απορία,από χθες από την ώρα που βγήκε ο γιόκας και άρχισε να ασχολείται με την ΕΡΤ, αρχίσατε όλοι μαζί επίθεση στην ΕΡΤ. Αφού κονοματε από το ΜΠΟΑΚ TV και πανηγυρίζετε για τα εκατομμύρια των τηλεθεατών σας, τι ασχολείστε με την ΕΡΤ δεν θα βγάλετε παραπάνω φράγκα;
Αλλά προφανώς επειδή ούτε κόσμο πολύ μαζεύετε σε αυτό το καρναβάλι που έχετε στήσει, ούτε και έσοδα και επειδή το Γενάρη που θα σκάσει η έκθεση των ορκωτών λογιστών θα γελάσει κάθε πικραμένος, τρέχετε μπας και μαζέψετε κάνα φράγκο.
Ακόμα μία απορία, η Νova δεν σας έδωσα αυτά που θέλατε, στον Cosmote γιατί δεν πήγατε καθόλου; Γιατί ούτε αυτοί θα σας έδιναν αυτό το ποσό που θέλετε. Γιατί είχατε κανονίσει μία χαρά να λεηλατήσετε το ταμείο της ΕΡΤ και τους φόρους μας μαζί με τον κολλητό σας τον Αλέξη, αλλά δεν σας έκατσε.
Με το open τι έγινε φαλίρισε;;;;
Τικ τακ τικ τακ τικ τακ...

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2019 at 7:18 PM, stavros 9-11 said:

Υπήρχε η Ωρα σίγουρα από το 94 αν θυμάμαι καλά, μπορεί και πιο πριν. 94 νομίζω ότι τη θυμάμαι για πρώτη φορά. Την αγόραζα καθημερινά από το 97 ως το 2000 κρυφά από τον πατέρα μου. Έκανα ένα διάλειμμα γιατί διάβαζα για τις πανελλήνιες και μετά το γύρισα στη σκορ. Και οι 2 εφημερίδες απευθύνονταν σε κατώτερες μορφές ζωής. Μετά είχε βγάλει κι ο κετσετζογλου μία, εντάξει αυτή ήταν πιο έπος. Είχε μια στήλη νομίζω από τα vip του ΟΑΚΑ λεγόταν όπου έβριζαν τους οπαδούς και όσους ήθελαν γήπεδο στη ΝΦ.

Σταυρο γιατι κρυφα απο τον πατερα σου;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Man Of Faith said:

Σταυρο γιατι κρυφα απο τον πατερα σου;

Γιατί "μια μέρα θα εκτιμήσεις που δεν σε άφηνα να διαβάζεις αυτά τα σκουπίδια".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×