Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, Bukowski said:

Τωρα που ειπατε για τους παιχτες απο τις ακαδημιες του Ολυμπιακου και του ΠΑΟΚ ξερετε τι θυμηθηκα; Μια συζητηση εδω μεσα πριν λιγες μερες για τον Τιγρη που ξοδευει για ακαδημιες οσα ο Βαγγελας και ο Ιβαν ???

(Μην σας κανει εντυπωση αν εχουμε βραδινη εφοδο με καντηλια επειδη ταχα αποθεωνουμε τους "επενδυτες").

Μπουκο το να ξοδευεις τα ιδια χρηματα δεν σημαινει αυτοματως οτι γινεται η ιδια (σωστη) δουλεια με αυτους. Επισης το οτι ξοδευουμε τα τελευταια χρονια για τις ακαδημιες (αν πραγματι ξοδευουμε), αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να δουμε αποτελεσματα τοσο γρηγορα. Τοσα χρονια η δουλεια που γινοταν στις ακαδημιες μας δεν ειχε καμια σχεση με αυτην που γινοταν σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο. Δεν ειναι δυνατον με 2-3 χρονια (μπορει να λεω και πολλα) σωστης λειτουργιας και επενδυσεων στις ακαδημιες να βγαλουμε αμεσως παικτες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ας ελπισουμε μετα το φετινο ηθος να μας συγχωρεσε ο Ιβαν και να μην εχουμε και αλλα χρωστουμενα.

Εγώ ελπίζω να του δώσει τίποτα για μεταγραφες. Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Έκανε αποεπενδυση ναι, αλλά ο Φερειρα π.χ. επένδυση ήταν. Το ίδιο κι ο Βαρελα, ο Κρεσπο, ο Ακπομ που έκανε κ την ασίστ στο 1ο γκολ. Κι όχι μόνο αυτοί. Επενδυση ήταν κι η φιλία με το πρόεδρο. Άργησε αλλά απέφερε καρπούς.

Και στις ακαδημιες επενδυση ηταν και εχουν σημερα τον Τζιωλη που τους εφερε ως εδω με τους Τουρκους. Εμεις παλι πανηγυριζουμε επειδη ο Μαχαιρας σουταρε (αχαχαχαχαχα το γραφω και γελαω) με Ολυμπιακο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Εγώ ελπίζω να του δώσει τίποτα για μεταγραφες. Γνώμη μου.

Κατσε μην του δινει ηδη επειδη του χαρισε την δευτερη θεση γι αυτο και κανει λαρτζιλικια (λεμε τωρα).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Και στις ακαδημιες επενδυση ηταν καξ εχουν σημερα τον Τζιωλη που τους εφερε ως εδω με τους Τουρκους. Εμεις παλι πανηγυριζουμε επειδη ο Μαχαιρας σουταρε (αχαχαχαχαχα το γραφω και γελαω) με Ολυμπιακο.

Εδώ έφερε ελεύθερο το Ζιβκοβιτς για δεξιά, ο οποίος είχε προταθεί και σε μας αλλά δεν τον θέλαμε. ΟΚ, μπορεί να βγάλει προβλήματα στη συνέχεια, αλλά ήδη τους έβαλε κρισιμοτατο γκολ. 

Link to comment
Share on other sites

Τα γράψαμε και τις προάλλες για επενδύσεις και γίναμε κωλος.

Οποιος θέλει βλεπει ο,τι νομίζει και ο,τι καταλαβαίνει στην τελική.

Υγ. Του χρόνου θα προκύψει και νέα ιστορία μάλλον, ότι ναι αλλα αυτοι πήραν τα λεφτα του τσου λου ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Εδώ έφερε ελεύθερο το Ζιβκοβιτς για δεξιά, ο οποίος είχε προταθεί και σε μας αλλά δεν τον θέλαμε. ΟΚ, μπορεί να βγάλει προβλήματα στη συνέχεια, αλλά ήδη τους έβαλε κρισιμοτατο γκολ. 

Τα λεφτα του τα εβγαλε σημερα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Κατσε μην του δινει ηδη επειδη του χαρισε την δευτερη θεση γι αυτο και κανει λαρτζιλικια (λεμε τωρα).

Παιζει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Μπουκο το να ξοδευεις τα ιδια χρηματα δεν σημαινει αυτοματως οτι γινεται η ιδια (σωστη) δουλεια με αυτους. Επισης το οτι ξοδευουμε τα τελευταια χρονια για τις ακαδημιες (αν πραγματι ξοδευουμε), αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να δουμε αποτελεσματα τοσο γρηγορα. Τοσα χρονια η δουλεια που γινοταν στις ακαδημιες μας δεν ειχε καμια σχεση με αυτην που γινοταν σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο. Δεν ειναι δυνατον με 2-3 χρονια (μπορει να λεω και πολλα) σωστης λειτουργιας και επενδυσεων στις ακαδημιες να βγαλουμε αμεσως παικτες.

Κατ αρχας τις ακαδημιες τα τελευταια χρονια τις κλεισαμε ουσιαστικα και αφησαμε εναν ιδιωτη (Σαραντης-αλλη πετυχεσια αυτη, προχωραμε) να ανοιξει ακαδημιες και εμεις απλα βαλαμε το ονομα. Αλλα κατα τα αλλα "ξοδευουμε" τα ιδια. Ποσο εξυπνοι ειμαστε εμεις και ποσο μαλακες οι Μαρινακης και Ιβαν που τις διατηρουν τις ακαδημιες τους υπο την σκη των ομαδων τους ε;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Τα λεφτα του τα εβγαλε σημερα 

Εχει δρομο ακομα να φτασει τον Κλωναριδη.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Έκανε αποεπενδυση ναι, αλλά ο Φερειρα π.χ. επένδυση ήταν. Το ίδιο κι ο Βαρελα, ο Κρεσπο, ο Ακπομ που έκανε κ την ασίστ στο 1ο γκολ. Κι όχι μόνο αυτοί. Επενδυση ήταν κι η φιλία με το πρόεδρο. Άργησε αλλά απέφερε καρπούς.

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ. Για τον Άκπομ διαφωνώ, έχει ποιοτικά στοιχεία αλλά διαρκώς είναι άσφαιρος και κακός. Το ότι έβγαλε μία ενέργεια δεν λέει κάτι, και ο Κλωναρίδης το έχει κανει για να το χοντρύνω.

Εύστοχο και αυτό που λες, ο Μελισσανίδης ήταν μεγάλη επένδυση για τον Σαββίδη και ως προς την ΕΠΟ. Πιθανώς χωρίς Μελισσανίδη ο ΠΑΟΚ να μην είχε πρωτάθλημα, τα κύπελλα είναι άλλη ιστορία.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εχει δρομο ακομα να φτασει τον Κλωναριδη.

Μπουκο θα στοιχισει 500κ και αυτοι θα παρουν 13Μ . Ε ας μην ειναι Κλωναριδης ..........ουτε καν Βερντε

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Τα γράψαμε και τις προάλλες για επενδύσεις και γίναμε κωλος.

Οποιος θέλει βλεπει ο,τι νομίζει και ο,τι καταλαβαίνει στην τελική.

Υγ. Του χρόνου θα προκύψει και νέα ιστορία μάλλον, ότι ναι αλλα αυτοι πήραν τα λεφτα του τσου λου ?

Η πιο χαρακτηριστική θέση επένδυσης τους είναι τα σέντερ μπακ. Έχουν Βαρελα, Κρεσπο κι έφεραν και Ινγκασον. Φαίνεται ότι και οι 3 μια χαρά αποδίδουν. Εμείς έχουμε έναν πολυτραυματια, έναν αμπαλο άχρηστο, έναν Τυνήσιος άγνωστο κι ένα πιτσιρικά επίσης άγνωστο. Μην πάρουμε τα σέντερ μπακ του γαυρου που είναι και φθηνά, θα κλαίμε. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εγραψα ότι φαινοταν αξιοπρεπής ΚΑΙ οικονομική μεταγραφή αυτος.

Θα τον δούμε, αλλά το συμβόλαιο του το αποσβέσε ηδη με 1 γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη να ξεκαβαλησουμε λιγο με τον Μελισσανιδη που αν δεν υπηρχε αυτος τι θα εκανε ο Ιβαν. Το χαρτι για Ιβαν γυρισε οταν ανεβηκε ο ΣΥΡΙΖΑ πανω. Αυτη ηταν η κομβικη εξελιξη. Σε εκεινο το συγκεκριμενο timing που ο δικος μας "εκανε (και εξακολουθει να κανει εδω που τα λεμε) τον νεκρο σε κατι καδους" παιζει και να χε ο ιδιος αναγκη την παρεα του Ιβαν. Ο Μελισσανιδης αρχικα ηταν περσονα νον γκρατα για ΣΥΡΙΖΑ. Τα θυμαστε φανταζομαι με ΟΠΑΠ και Δουρου. Οι ακρες βρεθηκαν λογω Ιβαν σε πρωτο χρονο και λογω Κοκκαλη σε δευτερο. Ο Κοκκαλης παιζει και να ειναι ο λογος που και ο Μιζατος Κουλης του Χριστοφορακου δεν σε πολυενοχλει. Ο Μελισσανιδης ουσιαστικα σε θεση ισχυρου βρεθηκε για λιγο επι Σαμαρα (παλι λογω Κοκκαλη).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mporat said:

Η πιο χαρακτηριστική θέση επένδυσης τους είναι τα σέντερ μπακ. Έχουν Βαρελα, Κρεσπο κι έφεραν και Ινγκασον. Φαίνεται ότι και οι 3 μια χαρά αποδίδουν. Εμείς έχουμε έναν πολυτραυματια, έναν αμπαλο άχρηστο, έναν Τυνήσιος άγνωστο κι ένα πιτσιρικά επίσης άγνωστο. Μην πάρουμε τα σέντερ μπακ του γαυρου που είναι και φθηνά, θα κλαίμε. 

Ειπαμε ότι ο,τι βλέπεις σήμερα είναι προϊόν χρόνιας επένδυσης, έστω κι αν ξεπέρασε τα όρια της σπατάλης.

Ολοι αυτοι που έγραψες, οι ακαδημίες, το σκαουτινγκ, η βελτιωση παιχτών από τον ανταγωνισμό. 
 

Τα ίδια (και με μικρότερη επένδυση/σωστότερη διαχείριση) στον οριτζιναλ γαυρο που βγήκε ο Κιοφτες και μας είπε για φθηνότερη ενδεκάδα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ένα ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ αλλά χτίζει γήπεδο ο τύπος.

Δεν θα σας πω για ποιόν μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

παντως, επειδη διαβαζω αρκετα για τη χορηγια του τιγρη,

να πουμε και οτι απο κει και περα, τα υπολοιπα τα εκανε ο παοκ.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mporat said:

Εδώ έφερε ελεύθερο το Ζιβκοβιτς για δεξιά, ο οποίος είχε προταθεί και σε μας αλλά δεν τον θέλαμε. ΟΚ, μπορεί να βγάλει προβλήματα στη συνέχεια, αλλά ήδη τους έβαλε κρισιμοτατο γκολ. 

Pos ginete tosoi kai tosoi podosfairistes ton antagoniston mas na vgazoune ta lefta tous me krisima goal?  Zivkovic, Randjelovic prosfata paradeigmata. Eno ta dika mas ta varya symvolaia na einai afantoi se mats pou kaine kai na zhtane kai afkshsh. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Τα ίδια (και με μικρότερη επένδυση/σωστότερη διαχείριση) στον οριτζιναλ γαυρο που βγήκε ο Κιοφτες και μας είπε για φθηνότερη ενδεκάδα.

Να πω με αφορμη αυτο, πως τωρα που εκανε την αρχη ο Κεφτες, ελπιζω κι ευχομαι να συνεχισει ετσι και μολις κλεισουν τα ροστερ να συγκρινει μπατζετ με αποκαλυπτικο ρεπορταζ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Pos ginete tosoi kai tosoi podosfairistes ton antagoniston mas na vgazoune ta lefta tous me krisima goal?  Zivkovic, Randjelovic prosfata paradeigmata. Eno ta dika mas ta varya symvolaia na einai afantoi se mats pou kaine kai na zhtane kai afkshsh. 

 

Αυτα εβλεπε και ο Κλωναριδης και εφυγε ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

παντως, επειδη διαβαζω αρκετα για τη χορηγια του τιγρη,

να πουμε και οτι απο κει και περα, τα υπολοιπα τα εκανε ο παοκ.

Κοιτα, η αληθεια ειναι πως και εγω αν ηθελα να πηδηξω μια μουναρα και ο κολλητος μου ειχε μια βραδια δωρεαν σουιτα στο Μεγαλη Βρετανια, αλλα επειδη ειναι ηθικος και δεν κανει τετοια μου την χαριζε, παιζει και να εψηνα αυτη ή καποια αλλη μουναρα με οπλο την σουιτα και να του ελεγα μετα πως "τα υπολοιπα τα εκανα μονος μου".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Κοιτα, η αληθεια ειναι πως και εγω αν ηθελα να πηδηξω μια μουναρα και ο κολλητος μου ειχε μια βραδια δωρεαν σουιτα στο Μεγαλη Βρετανια, αλλα επειδη ειναι ηθικος και δεν κανει τετοια μου την χαριζε, παιζει και να εψηνα αυτη ή καποια αλλη μουναρα με οπλο την σουιτα και να του ελεγα μετα πως "τα υπολοιπα τα εκανα μονος μου".

Ελα Μπουκο παιζει ομως να ειχες και την χειρα με τα 5 ορφανα. Και στην τελικη ας κερδιζαν τα ΑΚΡΙΒΑ ΣΟΥ συμβολαια και οχι ολα να τα περιμενουν απο τον "ηγετη"

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×