Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Ενταξει διαφωνουμε δεν εχει νοημα να το αναλυουμε παραπανω.

Απλα εγω αν ημουν Λιβαγια μετα τκ περσινο, στον τελικο με Ολυμπιακο θα εβαζα αυτογκολ (σχεδον το εκανε) και με Σεντ Γκαλεν θα ετρωγα αποβολη στο 5' μπας και με αφηναν να φυγω πιο ευκολα (εφοσον θα χα παρει πρεφα τοσα χρονια τι τσιπηδες ειναι και πως με 1m σιγα μην με εβαζαν παγο)

Διαφωνουμε σωστα. Και αν εισαι ετσι σαν Λιβαγια εγω δεν σε θελω στην ομαδα μου. οποτε πωληση και στο καλο . Για μενα ειναι τρυπημα . εσυ πες το καβουρια. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Διαφωνουμε σωστα. Και αν εισαι ετσι σαν Λιβαγια εγω δεν σε θελω στην ομαδα μου. οποτε πωληση και στο καλο . Για μενα ειναι τρυπημα . εσυ πες το καβουρια. 

Ε ΟΚ αρα δωσε με οσο-οσο στην Φενερ που μου δινει 1,5-2m/χρονο και ολα καλα. Αλλιως κατσε να με πληρωνεις ενα χρονο ετσι και Γεναρη να υπογραψω σε ανταγωνιστη σου και να φας το γιαουρτι του αιωνα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ε ΟΚ αρα δωσε με οσο-οσο στην Φενερ που μου δινει 1,5-2m/χρονο και ολα καλα.

Ε αυτο θα γινει. Αφου λες οτι περνας καλα εδω και σου δινω 1.1Μ και συ λες τωρα θελω 1,5Μ λογικο να σε δωσω .

Link to comment
Share on other sites

Φωνάζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ότι σε κάτι τέτοιους αγώνες παίζει ρόλο μέχρι και η ψυχολογία του κόσμου ακόμα κι αν το ματς γίνεται σε κλειστό γήπεδο.

Έχει πάρα πολλά χρόνια που η ΑΕΚ είναι φλωρικη ομάδα, δεν υπάρχει ρε παιδί μου ψυχολογία. Κληρώνεται με κάτι χωριά και αμέσως αρχίζουμε τα ωχ αμάν, αμέσως ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες του τύπου "είμαστε πολύ άτυχοι, αυτοί συμπληρώνουν 11αδα για να κατεβάσουν, δύσκολα τα πράγματα, μεγάλη αδικία". Ξέρετε ποιοι άλλοι αντιμετωπίζουν έτσι την ομάδα τους; Τα σκουλήκια.

Η ΑΕΚ για παράδειγμα δεν υπήρχε καμία περίπτωση να αποκλείσει τη Μπενφίκα. Όχι τόσο γιατί δεν έχει αρκετά καλή ομάδα (που δεν έχει), αλλά κυρίως γιατί θα έμπαινε στο γήπεδο ως ηττημένη. Έτσι κάνει πάντα.

Οι Βούλγαροι μπορεί να είναι γελοίοι, αλλά σε κάτι τέτοια αντιμετωπίζουν την ομάδα τους ως φαβορί και αυτό το πράγμα καμία φορά πιάνει. Όπως απόψε.

Η ΑΕΚ έχασε 4 σερί τελικούς και κοιτάμε δικαιολογίες με σφαγές και πέναλτι, αλλά κανείς δεν προβληματίζεται από το γεγονός ότι και στους 4 τελικούς η ομάδα μπήκε από νωθρή ως χεσμενη.

Ανεχτηκαμε γάμο ποδοσφαιριστή μας παραμονές τελικού κι αντι η ΠΑΕ να στείλει μπράβους να σαπίσουν στο ξύλο τον γαμπρό και τους καλεσμένους, να πηδήξουν και τη νύφη όλοι μαζί, το χρησιμοποίησε και σαν δικαιολογία για τον χαμένο τελικό. Βάλτε τώρα στη θέση μας τον Βούλγαρο ή τον γαύρο που θα του διακινδύνευε το τρόπαιο γάμος παίχτη τους και τι θα είχε γίνει.

Πουσταρας, προδότης και καριολας ο Μελισσανίδης, αλλά φταίει και ο κόσμος της ΑΕΚ. Κι όπως έχω ξαναπεί, αυτό το πράγμα δεν σώζεται εκτός αν αναλάβει κάποτε μια ισχυρή διοίκηση και αποκτήσει απαιτήσεις από την ομάδα. Είναι η μόνη ελπίδα σωτηρίας της ΑΕΚ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να μαλωνετε, διοτι πολυ απλα και οι 2 πλευρες εχουν αδικο. Και η διοικηση που δεν υπερασπιστηκε τα συμφεροντα της ομαδας αλλα και οι παικτες που δεν εδειξαν τον απαραιτητο ζηλο και την προσπαθεια που επρεπε οταν επρεπε. Ειτε εισαι πρωτος, ειτε εισαι τελευταιος στην βαθμολογια πρεπει παντα να παιζεις για την νικη. Ολα τα αλλα ειναι να'χαμε να λεγαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα πρεπει να σαι πολυ μαλακας για να αναλαβεις την ΑΕΚ και να προσπαθησεις να κανεις τους οπαδους της να εχουν απαιτησεις (τις οποιες φυσικα εσυ θα κληθεις να πληρωσεις). Ενταξει ειπαμε, υπαρχουν μαλακες αλλα οχι και τοσο..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Ανεχτηκαμε γάμο ποδοσφαιριστή μας παραμονές τελικού κι αντι η ΠΑΕ να στείλει μπράβους να σαπίσουν στο ξύλο τον γαμπρό και τους καλεσμένους, να πηδήξουν και τη νύφη όλοι μαζί

StorySaver_giannis_anestis_61692345_1101

Link to comment
Share on other sites

η κουπα απο μονη της ειναι κινητρο. Τωρα εμεις εχουμε καποιους που τους αρεσει να παιζουν τελικο και ας χασουν αφου θεωρειται επιτυχια το οτι φτασανε εκει

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, felman said:

Teliko Kypellou paizame apenanti stous elipeis gavrous. Afto den htan kinitro? 

Ναι ρε, ο Livaja πχ ολη του η αγωνια ειναι να μην σηκωσει το Κυπελλο ο Τοροσιδης, οχι να δει αν σκοπευει η ΠΑΕ να του δωσει κοντα στο 1,5m αλλιως να σε κανει πουτανα στα αποδυτηρια (ξερουμε ολοι οτι μπορει) μπας και τον αφησεις να παει Φενερ με οσα δινει (1,5-2m σε 80 δοσεις δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μου φανεί περίεργο πάντως να παίξουν μπάλα τα καμάρια μας στην Ευρώπη μπας και τους δει κανείς καψερος. Επίσης, επειδή είμαι πεπεισμένος ότι ο Λιβαγια (κι όχι μόνο αυτός) έχει στραβώσει με το θέμα της ένστασης, δε θα μου φανεί επίσης περίεργο αν υπογράψει το Γενάρη σε κάνα βου έτσι για την καυλα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Δε θα μου φανεί περίεργο πάντως να παίξουν μπάλα τα καμάρια μας στην Ευρώπη μπας και τους δει κανείς καψερος

Εγω το σκεφτομαι να παιξω παντως 20€ αποβολη Livaja

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, felman said:

Poios na paiksei re paidia? Den tous eidate?

Εντωμεταξυ εχεις και τα ρεπορταζ του Κεφτε... Αποψε πχ εχει πανω πανω θεμα "στοχος να ειναι 100% ετοιμος ο Κρστσιτς με Σεντ Γκαλεν". Δηλαδη εχει προηγηθει το αποψινο με ΠΑΟΚ και εκρινε ο ΒΛΑΞ πως μολις μπει ο ΑΕΚτζης αυτο ειναι κατι που θελει να διαβασει. Στο μεταξυ τρομερο ρεπορταζ: Τρεις χαφ εχεις ολους κξ ολους για 3 θεσεις (συν τον Σαμπα) ο ενας ειναι οφ και ο Κεφτες εκανε ρεπορταζ οτι στην ΠΑΕ ελπιζουν να ναι ετοιμος. Ρεπορταζ τωρα οχι μαλακιες.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, George_D said:

για στοπερ και χαφ εχουμε αργησει και αυτο ισως στοιχισει

Εντάξει, έβαλαν κι αυτοί τους ΑΡΔ να πουν μια μαλακία εκεί να ησυχάσουμε και την πίστεψες. Δεν πουλάνε αυτό τον καιρό τα έργα στο γήπεδο, μας έταξαν χαφ. Σε καμία εβδομάδα θα το έχουμε ξεχάσει. 

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί από τους ποδοσφαιριστές στο ρόστερ είδαν μια πρωταθληματική ομάδα να διαλύεται, είδαν στη θέση ενός αρχιδαρά προπονητή που τους προστάτευε να έρχονται 2 αδερφές και μάλιστα 2 φορές ? . Είδαν από τις φανέλες Nike να φοράνε κάτι ρίγες διαγώνιες και κάτι φανέλες με .. διχρωμία. Είδαν ακόμη τους ανταγωνιστές τους να πληρώνονται καλύτερα αποδίδοντας λιγότερο. Είδαν να ζούμε κάθε καλοκαίρι τη μέρα της μαρμότας με Αραούχο και Βράνιες.. πόσα ανέκδοτα πρέπει να λέγονται στα αποδυτήρια για αυτό ? Είδαν να περνάνε ομίλους CH.L και να ενισχύονται με τον... αυτόν.  Είδαν να σώζουν μια χαμένη χρονιά με τη δεύτερη θέση σερβιρισμένη στο πιάτο και να τρώνε τρύπημα από το αφεντικό το ίδιο. Αυτά είναι λίγα από τα πολλάααα που μπορούν να ειπωθούν. Αν νομίζετε ότι τα παραπάνω δεν επηρεάζουν τη ψυχολογία, τη νοοτροπία και το πάθος , αυτό που κάποιοι το λένε 'να έχει προσωπικότητα' ο ποδοσφαιριστής σας χτυπώ φιλικά την πλάτη. Η αύρα μιας ομάδας προσδιορίζεται από πολλά φαινομενικά ασήμαντα πράγματα,  πολλώ δε μάλλον από τα προαναφερθείσα που είναι και ουσιώδη. Εδώ 3 φορές αμα πας για τρέξιμο και είναι ένας που σε περνάει κάθε μέρα στο ίδιο σημείο κοιτάζοντας σε και περιφρονητικά την 4η φορά θα σου μείνει το πνευμόνι στο χέρι να προλάβεις. Το ότι ένας ποδοσφαιριστής που χάνει 3 σερί τελικούς μπαίνει στον 4ο σαν αδερφή, είναι πρόβλημα βαθύ και προέρχεται από .. ψηλά. Γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bukowski said:

Εντωμεταξυ εχεις και τα ρεπορταζ του Κεφτε... Αποψε πχ εχει πανω πανω θεμα "στοχος να ειναι 100% ετοιμος ο Κρστσιτς με Σεντ Γκαλεν". Δηλαδη εχει προηγηθει το αποψινο με ΠΑΟΚ και εκρινε ο ΒΛΑΞ πως μολις μπει ο ΑΕΚτζης αυτο ειναι κατι που θελει να διαβασει. Στο μεταξυ τρομερο ρεπορταζ: Τρεις χαφ εχεις ολους κξ ολους για 3 θεσεις (συν τον Σαμπα) ο ενας ειναι οφ και ο Κεφτες εκανε ρεπορταζ οτι στην ΠΑΕ ελπιζουν να ναι ετοιμος. Ρεπορταζ τωρα οχι μαλακιες.

Και τι να πει, ειτε παιξει στο Αγρινιο ειτε δεν παιξει θα ειναι η σωστη αποφαση;

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
8 hours ago, stavros 9-11 said:

Φωνάζω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ότι σε κάτι τέτοιους αγώνες παίζει ρόλο μέχρι και η ψυχολογία του κόσμου ακόμα κι αν το ματς γίνεται σε κλειστό γήπεδο.

Έχει πάρα πολλά χρόνια που η ΑΕΚ είναι φλωρικη ομάδα, δεν υπάρχει ρε παιδί μου ψυχολογία. Κληρώνεται με κάτι χωριά και αμέσως αρχίζουμε τα ωχ αμάν, αμέσως ψάχνουμε να βρούμε δικαιολογίες του τύπου "είμαστε πολύ άτυχοι, αυτοί συμπληρώνουν 11αδα για να κατεβάσουν, δύσκολα τα πράγματα, μεγάλη αδικία". Ξέρετε ποιοι άλλοι αντιμετωπίζουν έτσι την ομάδα τους; Τα σκουλήκια.

Η ΑΕΚ για παράδειγμα δεν υπήρχε καμία περίπτωση να αποκλείσει τη Μπενφίκα. Όχι τόσο γιατί δεν έχει αρκετά καλή ομάδα (που δεν έχει), αλλά κυρίως γιατί θα έμπαινε στο γήπεδο ως ηττημένη. Έτσι κάνει πάντα.

Οι Βούλγαροι μπορεί να είναι γελοίοι, αλλά σε κάτι τέτοια αντιμετωπίζουν την ομάδα τους ως φαβορί και αυτό το πράγμα καμία φορά πιάνει. Όπως απόψε.

Η ΑΕΚ έχασε 4 σερί τελικούς και κοιτάμε δικαιολογίες με σφαγές και πέναλτι, αλλά κανείς δεν προβληματίζεται από το γεγονός ότι και στους 4 τελικούς η ομάδα μπήκε από νωθρή ως χεσμενη.

Ανεχτηκαμε γάμο ποδοσφαιριστή μας παραμονές τελικού κι αντι η ΠΑΕ να στείλει μπράβους να σαπίσουν στο ξύλο τον γαμπρό και τους καλεσμένους, να πηδήξουν και τη νύφη όλοι μαζί, το χρησιμοποίησε και σαν δικαιολογία για τον χαμένο τελικό. Βάλτε τώρα στη θέση μας τον Βούλγαρο ή τον γαύρο που θα του διακινδύνευε το τρόπαιο γάμος παίχτη τους και τι θα είχε γίνει.

Πουσταρας, προδότης και καριολας ο Μελισσανίδης, αλλά φταίει και ο κόσμος της ΑΕΚ. Κι όπως έχω ξαναπεί, αυτό το πράγμα δεν σώζεται εκτός αν αναλάβει κάποτε μια ισχυρή διοίκηση και αποκτήσει απαιτήσεις από την ομάδα. Είναι η μόνη ελπίδα σωτηρίας της ΑΕΚ αυτό

Δεν ξέρω αν έχει τόση διαφορά η ψυχολογία του κόσμου της ΑΕΚ με αυτήν του γαύρου του βορρά αλλά διαφωνώ τελείως για τη διαφορά ψυχολογίας των παικτών της ΑΕΚ σε σχέση με τους άλλους.

Δεν γίνεται να βάζεις σαν παράδειγμα μόνο τους τελικούς. Να θυμίσω ότι η ΑΕΚ λόγο της πτώσης στη Γ εθνική κατάφερε να περάσει σε ομίλους EL και στη συνέχεια CL ξεκινώντας απο τον όμιλο των αδυνάτων. Και παρά λίγο να το πετύχουμε και πέρσι με επική ανατροπή μετά τη φυγή Καρντόσο που είχε διαλύσει την ομάδα. Στο κύπελλο γλέντησε τον γαύρο 3 σερί χρονιές σε ένα τελικό και με προκρίσεις σε διπλούς αγώνες. Και αν δεν δεχόταν γκολ με το χέρι τη χρονιά που ήταν ακόμα στη Β εθνική θα μπορούσαν να είναι 4 οι σερί χρονιές. Ο γαύρος του βορρά τι έχει κάνει τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη με την καλή ψυχολογία που υποτίθεται ότι του μεταδίδει ο κόσμος; Και να μην ξεχνάμε ότι δεν έχει προκριθεί ακόμα στο CL. Για να να τους δούμε τώρα που θα παίζουν με μεγαλύτερο άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Οι κακές γλώσσες λένε ότι τη μέρα της κλήρωσης για τους ομίλους του ΤσουΛου θα ανακοινωθεί επίσημα και η νέα εικόνα (το όνομα παραμένει) του πολιούχου της Ερωτικής :

119676063_163569795397476_80183498018883

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

θα φερει και 3-4 παιχταραδες τωρα κι εμεις θα παρακαλαμε μηπως αντικατασταθουν ο Μπακακης ο Σβαρνας και ο Κρικρις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

θα φερει και 3-4 παιχταραδες τωρα κι εμεις θα παρακαλαμε μηπως αντικατασταθουν ο Μπακακης ο Σβαρνας και ο Κρικρις.

ναι αλλα σημασια εχει οτι γραφει τρυπα -110 μυρια και οτι αργα η γρηγορα διαλυονται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 featured and unfeatured this topic
  • Papatsakalos21 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×