Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

τον σιντιμπε δεν τον βλεπει, γυρναει απ την αλλη

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Και αυτους τους βλεπει, ναι

Θέλω να πω δλδ, ότι αντιλαμβάνομαι πως ένα σύνολο ανθρώπων με το διαχειριστή τους, τον προπονητή, έχει αρχές, έχει ισορροπίες, έχει επιλογές που έχουν γίνει, έχει χημεία μεταξύ των παικτών και άλλο πολλά. 

Αυτό όμως δεν κάνει ούτε την κρίση ενός προπονητή, ούτε τις επιλογές του, δόγματα και θέσαφατα. 

Θα έλεγα ότι είναι "γονιδιακές' στον οργανισμό ενός προπονητή και οι προτιμήσεις, και τα κολλήματα, και οι ακατανόητες επιλογές και στο τέλος με αυτές ζουν και πεθαίνουν. 

Link to comment
Share on other sites

Το "ξέρει ο Αλμέιδα" κάποτε ήταν "ξέρουν στην ΠΑΕ" το βράδυ της έναρξης του πρωταθλήματος που η αρμάδα του Καρντόζο έχανε εύκολα από την Ξάνθη εντός έδρας

Link to comment
Share on other sites

Ο Πιζάρο δεν μάσησε και με τον βάζελο στο 2-2 στη Ν.Φ. όταν είχαμε χάσει τον έλεγχο και γενικά δεν έχει νόημα να μας νουθετείτε για τον Ματίας, μας έχει πιάσει τρέλα, πρωτάθλημα ή αντίο

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και τον Χατζησαφί λογικά θα βλέπει και το Ρότα στις προπονήσεις. 

Μάλλον βλέπει και τις εναλλακτικές τους και κλαίει...

Λάθος του ότι δεν ζήτησε παίκτες για εκεί πέρσι, αλλά δυστυχώς ο Σιντιμπε είναι τουρίστας, κεφαλιτσες στο 85 κτλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nea makri neo afm said:

Ο Πιζάρο δεν μάσησε και με τον βάζελο στο 2-2 στη Ν.Φ. όταν είχαμε χάσει τον έλεγχο και γενικά δεν έχει νόημα να μας νουθετείτε για τον Ματίας, μας έχει πιάσει τρέλα, πρωτάθλημα ή αντίο

Αμφιβάλλω αν σε κάποιο από τα παιχνίδια που έχει παίξει ο άρχοντας ο Πισαρό ήξερε πόσο είναι το σκορ η με ποιον έπαιζε η ομάδα 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DimiKVA said:

Αμφιβάλλω αν σε κάποιο από τα παιχνίδια που έχει παίξει ο άρχοντας ο Πισαρό ήξερε πόσο είναι το σκορ η με ποιον έπαιζε η ομάδα 

Το ίδιο λέμε,δεν μασάει από πίεση, μπαίνει και παίζει πάντα αυτό που ξέρει, είναι ψυχρός εκτελεστής.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που λέμε δεν τον ενδιέφερε το όνομα του αντιπάλου.

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, enck1 said:

Υπαρχει προβλημα σοβαρο

Τι πρόβλημα, τι εννοεις; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, agelos said:

Μάλλον βλέπει και τις εναλλακτικές τους και κλαίει...

Λάθος του ότι δεν ζήτησε παίκτες για εκεί πέρσι, αλλά δυστυχώς ο Σιντιμπε είναι τουρίστας, κεφαλιτσες στο 85 κτλ.

Ούτε η εικόνα του Ρότα δικαιολογεί τον παραγκωνισμό της εναλλακτικής του. 

Πόσο μάλλον τα εγκλήματα του Χατζησαφί, δικαιολογούν την προτίμηση του έναντι των εναλλακτικών. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ούτε η εικόνα του Ρότα δικαιολογεί τον παραγκωνισμό της εναλλακτικής του. 

Πόσο μάλλον τα εγκλήματα του Χατζησαφί, δικαιολογούν την προτίμηση του έναντι των εναλλακτικών. 

Δυστυχώς ο κακός Ροτα δείχνει καλύτερος από τον τουρίστα Σιντιμπε.

Τον Πήλιο ναι, δεν ξέρω γιατί δεν τον πιστεύει. Δεν έχει βγάλει ματιά, αλλά και η εικόνα του Ιρανού είναι αποκαρδιωτικη.

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, moukie said:

Τι πρόβλημα, τι εννοεις; 

Σοβαρο.....

  • Hahaha 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Λιγο παραπανω σεβασμο να δειχναμε σε παιχτες που μας εφεραν ΝΤΑΜΠΛ μετα απο 500135000 χρονια δεν θα ηταν κακο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Savvas 21R said:

Λιγο παραπανω σεβασμο να δειχναμε σε παιχτες που μας εφεραν ΝΤΑΜΠΛ μετα απο 500135000 χρονια δεν θα ηταν κακο

Σεβασμό; Σοβαρά τώρα, υπάρχει έλλειψη σεβασμού στους παίκτες της ΑΕΚ; Αν κάποιος νιώθει ότι δεν τον σεβόμαστε ας παει στον γαύρο να μάθει τι πάει να πει σεβασμός, να φοβάται να αφήσει τα παιδιά του στο σπίτι και να κυκλοφορεί τα βράδια σε σκοτεινά μέρη.

Πήραν νταμπλ αλλά και κάτι εκατομμύρια ξέρωγω, χειροκροτήθηκαν, αγαπήθηκαν, δεν χρωστάμε απολύτως τίποτα σε κανέναν τους.

Μόνο η ΑΕΚ έχει σημασία. Μόνο 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MITSAKLAS said:

Θέλω να πω δλδ, ότι αντιλαμβάνομαι πως ένα σύνολο ανθρώπων με το διαχειριστή τους, τον προπονητή, έχει αρχές, έχει ισορροπίες, έχει επιλογές που έχουν γίνει, έχει χημεία μεταξύ των παικτών και άλλο πολλά. 

Αυτό όμως δεν κάνει ούτε την κρίση ενός προπονητή, ούτε τις επιλογές του, δόγματα και θέσαφατα. 

Θα έλεγα ότι είναι "γονιδιακές' στον οργανισμό ενός προπονητή και οι προτιμήσεις, και τα κολλήματα, και οι ακατανόητες επιλογές και στο τέλος με αυτές ζουν και πεθαίνουν. 

Δεν διαφωνώ ότι κάνει και ο Ματίας λάθη, το χω πει και στο παρελθόν ότι έχω διαφωνήσει με αποφάσεις του ενώ και από την Κυριακή έχω πολλά παράπονα από τον ίδιο χωρίς προφανώς αυτό να σημαίνει ότι δεν τον λατρεύω. Είναι και λογικό να κάνει λάθη, όλοι οι άνθρωποι κάνουν λάθη.

Από κει και πέρα εγώ αυτό που σχολίασα είναι το «αποφασίσαμε με 6 ματς ότι δεν κάνει». Όχι ο Ματίας δεν κρίνει τον Πιζάρο απ' τα 6 ματς που έπαιξε μόνο, όπως δεν κρίνει και τον Πινέδα μόνο απ' τα 30 ματς που έχει παίξει φέτος.

Τους βλέπει κάθε μέρα στις προπονήσεις και για τον Πιζάρο συγκεκριμένα ξέρει σε τι κατάσταση είναι, πόσο έχει προσαρμοστεί στην ομάδα, πόσο έχει προσαρμοστεί στην Ευρώπη, σε τι ψυχολογική κατάσταση βρίσκεται μετά το τραγικό συμβάν με την οικογένεια του στο Μεξικό (νομίζω από τότε να χει παίξει 10-15 λεπτά μαξ), πόσο συγκεντρωμένος είναι στην ομάδα και πολλά άλλα πράγματα που εμείς δεν ξέρουμε.

Από εκεί και πέρα μπορεί όπως είπα να χω και γω παράπονα από τον Ματίας αλλά οκ για τον Πιζάρο συγκεκριμένα θεωρώ υπερβολή να ασκείται κριτική γιατί δεν τον βλέπουμε παραπάνω τη στιγμή που όσο τον βλέπαμε το πιο επιεικές σχόλιο ήταν «αδιάφορος».

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τον Πισαρο συγκεκριμένα μπορει να τον κρίνει και απο το Ινστα του.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πισαρο δυστυχώς δε βρήκε ρόλο ή  μάλλον απέτυχε να του βρει ρόλο ο Αλμέιδα.

Οκ συμβαίνει θα πει κάποιος.

 Εκανες διπλό στην Αγγλία  κ σε ένα κοντινό  που έκαναν στον πάγκο ήταν λες κ είχε ανάγκη για  προζακ.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stavros 9-11 said:

Σεβασμό; Σοβαρά τώρα, υπάρχει έλλειψη σεβασμού στους παίκτες της ΑΕΚ; Αν κάποιος νιώθει ότι δεν τον σεβόμαστε ας παει στον γαύρο να μάθει τι πάει να πει σεβασμός, να φοβάται να αφήσει τα παιδιά του στο σπίτι και να κυκλοφορεί τα βράδια σε σκοτεινά μέρη.

Πήραν νταμπλ αλλά και κάτι εκατομμύρια ξέρωγω, χειροκροτήθηκαν, αγαπήθηκαν, δεν χρωστάμε απολύτως τίποτα σε κανέναν τους.

Μόνο η ΑΕΚ έχει σημασία. Μόνο 

Δε μιλησα για το τι νιωθουν οι ιδιοι που κατα πασα πιθανοτητα στις παπαρες τους... μιλησα για το τι βλεπω εγω σε σχεση πχ με το ροτα και τον ιρανο (που εκατομμυριο δεν παιρνουν ουτε combined)....Ειναι τα ιδανικα μου ακραια μπακ? σαφως και οχι....τιμουν τη φανελα που φορανε? σαφως και ναι....ε δε μπορω να ακουω σε συ σταυρο στην ιδια προταση τον ιρανο πχ που περσυ εφτυσε πΛεμονι με τον πιζαρο που παραθεριζει σορρυ κιολας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Ο Πισαρο δυστυχώς δε βρήκε ρόλο ή  μάλλον απέτυχε να του βρει ρόλο ο Αλμέιδα.

Οκ συμβαίνει θα πει κάποιος.

 Εκανες διπλό στην Αγγλία  κ σε ένα κοντινό  που έκαναν στον πάγκο ήταν λες κ είχε ανάγκη για  προζακ.

 

ρε στο γκολ του εκι το παιδι ειχε 75 παλμους και 9 μεγαλη πιεση...οκ δεν ταιριαξε ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ...δε θα τον βρισω οπως δε βριζω κανενα που ειναι στην ΑΕΚ μου αλλα δε θα πω μυρωδια τον ματτιας επειδη δεν παιζει ο πιζαρο ξερω γω

 

Σα να κραζαμε ματτιας περσυ επειδη δεν επαιζε ο φρανσον αΣουμε @Νονός

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Savvas 21R said:

Δε μιλησα για το τι νιωθουν οι ιδιοι που κατα πασα πιθανοτητα στις παπαρες τους... μιλησα για το τι βλεπω εγω σε σχεση πχ με το ροτα και τον ιρανο (που εκατομμυριο δεν παιρνουν ουτε combined)....Ειναι τα ιδανικα μου ακραια μπακ? σαφως και οχι....τιμουν τη φανελα που φορανε? σαφως και ναι....ε δε μπορω να ακουω σε συ σταυρο στην ιδια προταση τον ιρανο πχ που περσυ εφτυσε πΛεμονι με τον πιζαρο που παραθεριζει σορρυ κιολας

Εγώ μπορώ. Γιατί μεν έφτυσε πλεμονι όπως λες αλλά πληρώθηκε για αυτό και πληρώθηκε με χρήματα πέραν πάσης λογικής και δικαιοσύνης κι ας μην είναι εκατομμύριο. Όταν δεν αποδίδει αυτά που πρέπει να αποδώσει, τότε αυτομάτως παύει να χρήζει κάθε προστασίας. Σε τελική ανάλυση γράφουμε και τα διαβάζουμε μόνοι μας κι άντε άλλοι 100-200. Σε ένα φόρουμ. Δεν είπαμε να τον δείρουν κιόλας. Φτάνει λοιπόν με σεβασμούς και τέτοια καταπραϋντικά. Κάποτε θα πρέπει να γίνει σαφές σε όλους ότι όποιος είναι στην ΑΕΚ, θα είναι και μέσα στο άγχος για όσο είναι εδώ.

Τα λεω αυτά γιατί έχουμε προηγούμενα. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι και αν θυμάσαι τον Βλάνταν Ίβιτς που είχε παίξει σε εμάς. Που μετά πήγε στον ΠΑΟΚ. Αυτός ο τύπος που λες είδε δηλώσει ότι "όσο ήμουν στην ΑΕΚ δεν μας πιεζε κανένας για τίποτα". Ειδικά εκείνες τις εποχές υπήρχε πολύ μεγάλη αγωνία από την ΠΑΕ και τον κόσμο μη και γραφτεί κάτι αρνητικό "για τα παιδιά" οπουδήποτε.

Τελικά η ΑΕΚ ήταν μια όλως θηλυπρεπής ομάδα και αυτό έβγαινε και στο χορτάρι χωρίς καμία προσπάθεια. Μπαμ έκανε.

Τέλος αυτά. ΑΕΚ σημαινει ξύλο, γαμησι και στρατιωτικό περίπατο. Άλλως πούλο 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εγώ μπορώ. Γιατί μεν έφτυσε πλεμονι όπως λες αλλά πληρώθηκε για αυτό και πληρώθηκε με χρήματα πέραν πάσης λογικής και δικαιοσύνης κι ας μην είναι εκατομμύριο. Όταν δεν αποδίδει αυτά που πρέπει να αποδώσει, τότε αυτομάτως παύει να χρήζει κάθε προστασίας. Σε τελική ανάλυση γράφουμε και τα διαβάζουμε μόνοι μας κι άντε άλλοι 100-200. Σε ένα φόρουμ. Δεν είπαμε να τον δείρουν κιόλας. Φτάνει λοιπόν με σεβασμούς και τέτοια καταπραϋντικά. Κάποτε θα πρέπει να γίνει σαφές σε όλους ότι όποιος είναι στην ΑΕΚ, θα είναι και μέσα στο άγχος για όσο είναι εδώ.

Τα λεω αυτά γιατί έχουμε προηγούμενα. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι και αν θυμάσαι τον Βλάνταν Ίβιτς που είχε παίξει σε εμάς. Που μετά πήγε στον ΠΑΟΚ. Αυτός ο τύπος που λες είδε δηλώσει ότι "όσο ήμουν στην ΑΕΚ δεν μας πιεζε κανένας για τίποτα". Ειδικά εκείνες τις εποχές υπήρχε πολύ μεγάλη αγωνία από την ΠΑΕ και τον κόσμο μη και γραφτεί κάτι αρνητικό "για τα παιδιά" οπουδήποτε.

Τελικά η ΑΕΚ ήταν μια όλως θηλυπρεπής ομάδα και αυτό έβγαινε και στο χορτάρι χωρίς καμία προσπάθεια. Μπαμ έκανε.

Τέλος αυτά. ΑΕΚ σημαινει ξύλο, γαμησι και στρατιωτικό περίπατο. Άλλως πούλο 

χαχαχα πεθανα στο γελιο με το τελευταιο! 39 ειμαι το θυμαμαι πολυ καλα... Μεταξυ μας δε μου βγαζει η τωρινη ΑΕΚ οτι ειναι μια θυληπρεπης ομαδα και οπως ειπα και πιο πανω δεν ειναι η καουρα μου μη και στεναχωρηθει κανενα "παιδι"... αλλωστε στις παπαρες τους μας γραφουν ακομα και να τα διαβασουν και τα παραδειγματα ειναι πολλα....... μιλησα καθαρα για τη συγκριση ροτα και ιρανου με τον πιζαρο που τους μεν τους σταυρωνουμε και τον δε λεμε οτι αδικειτε ο παιχταρας... τεσπα το μονο που εχω να πω ειναι 6 αγωνες μεινανε ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ και τα ρεστα το καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

Το ότι με Ρότα σιντιμπε από τη μια και με τους Ιρανούς από την άλλη ήταν φανερό ότι δεν θα τραβούσε μέσα στη χρονιά παρόλο που μας έφεραν πέρσι νταμπλ .  Και οι τέσσερεις είχαν συμβόλαιο το καλοκαίρι και η ΠΑΕ Ματίας πήραν μια απόφαση μάλλον σωστή  ότι παίκτες με συμβόλαιο από την ομάδα του πρωταθλήματος δεν πειράζουμε . Είχαν και άλλες προτεραιότητες ενώ δεν είμαστε και εύκολοι στις μεταγραφές φανερά . Ο Χατζισαφι για ένα απροσδιόριστο λόγο τον ανανεώσαμε και για ακόμα ένα απροσδιόριστο λόγο ο Ματίας λέει κάτι για στόπερ . 

Όπως πάει τώρα μέσα στους πολλούς.παικτες το καλοκαίρι που θα πρέπει να βρούμε θα είναι βασικοί αριστερός και δεξιός Μπακ  με Ρότα ραντόνια και πηλιος Χ"σαφι 

Link to comment
Share on other sites

Τον πάει για ρόλο Μπακάκη τον Χ/σαφι. Θεωρώ ότι σε πολλά παιχνίδια θα τον έχει στον πάγκο και για τις 2 θέσεις μαζί με τον Ροτα και θα αδειάζει μια θεση για μεσο-επιθετικό που απο ότι δείχνει θέλει να μπορεί να κάνει 5 αλλαγές απο τη μέση και μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Ο Χατζισαφί πιανει θέση ξένου, το ιδιο και ο Πισαρο και ο Αραούχο και ο Παλμας

Χωρις ολους αυτούς θα ειμαστε πολύ καλύτερα θεωρω.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×