Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

Με τριάντα μύρια (που δεν έχουν) κλείνεις Στεφ Κάρι ξέρω γω για κάνα δυο χρόνια, και θα τα δώσουνε στους νικοστράτους μας που τους δένουν οι τσετσένοι και οι σκουτέρηδες :)

 

Ελπίζουμε σε πλυντηριακή μπίζνα, δεκάωρη τουλάχιστον που έλεγε κι ο Μάκης.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

"Under Armour signed Curry in 2013 after Nike passed on matching its competitor's offer. Nike originally pitched a deal worth approximately $2.5 million before Under Armour offered a contract worth close to $4 million per year."

 

Ε με έξι μύρια € αγοράζεις και τον Κώστα Κούφο να κάνει τα ρεπά του, λολ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικα επειδη εχω αγαπη με τις εμφανισεις ομαδων και αρκετα καλη συλλογη ..

η πρωτη μου επαφη με τη συγκεκριμενη εταιρεια ηταν μεσω ενος ανηψιου

που παιζει μπαλα στους μικρους του Πανερυθραικου .

Η εμφανιση τους λοιπον δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο ποιοτικα

σαν υλικο αλλα οκ φανταζομαι πως αυτο

θα ηταν για τα πιτσιρικια στις υποδομες που δε δινουν και τοση προσοχη.

Το σχεδιο ομως ηταν υπεροχο με ριγες και το σημα της ομαδας στο πλάι

ευμεγεθες.

 

Γενικα δε συμφωνω πως επειδη ειναι αγνωστη στην Ελλαδα

θα ειναι αθλιες και οι εμφανισεις μας .

 

Ας δουμε μερικα παραδειγματα εμφανισεων τους

και ας αναλαβει

ει δυνατον ο Γιωργος Ντι 

να τις προσαρμοσει σε κιτρινομαυρο και

να μας τις

παρουσιασει .

 

f9341d_7f50aa5ef4294c5db39bc7ddacacb628.

 

Kits.0.jpg

 

 

msv-duisburg-17-18-home-away-third-kits%

 

AGA-1449-2.jpg?v=1501001922

 

 Τελευταιες οι φετινες εμφανισεις της capelli στην Παναχαικη που στηριζουμε οπως ειπαμε με χερια και με ποδια

  και ας μην καταφερε να ανεβει

 

4e20c75ecde92eb607d74d526c668dc5_XL.jpg23244200_1656005517785106_30788975781343

  

 

  Κλεινοντας να επισημανω πως εκτος του οτι και οπτικα ειναι ωραιες οι εμφανισεις της συγκεκριμενης

εταιρειας

 τα 30εκ για 5 χρονια ειναι ποσο που δεν αρνεισαι ακομα

 και αν σου στειλει ο Λιβανέζος

   σκελέες απο τα Τζάκομπι κεντρικο καταστημα επί της Δαβάκη .

 

 

 Ευχαριστω που ακουσατε την αποψη μου .

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

30 εκατομμυρια για 5 χρονια ειναι ο καπελης και

 

προσωπικη εκτιμηση οτι ειναι εξαιρετικα πιθανο να εμπλακει και στην ονοματοδοσια του γηπεδου

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Capelli_Sport_Stadium

 

Εχουν και να γηπεδο με το ονομα τους στην νεα Υορκη

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Με τη Basic επαιρνα πρωταθληματα. Στα παπαρια μας αν πεσει το χρημα που λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν η ΑΕΚ κλεισει deal υψους 30m/5y λογικα θα αποτελει σεισμο εμπορικο στο ελληνικο ποδοσφαιρο.

Δηλαδη θα εχει η ΑΕΚ 6m/y και ο Ολυμπιακος θα εχει το 1/3;

Δεν γινονται αυτα.

Μακαρι να ισχυει, μπας και πεσουν γενικοτερα λεφτακια, μιλαμε για τρομακτικο deal που σε αλλαζει επιπεδο εμπορικα αφου θα το χεις για οδηγο απο εδω και περα, αλλα λιγο σανο μου μυριζει.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνουμε μια ανακεφαλαίωση μετά από λίγη έρευνα για την Capelli Sports

 

Είναι ιδιοκτησία του George Altirs, Λιβανέζος σε καταγωγή. 

 

Η εταιρεία είναι μέλος της GMA Group, στην οποία συμπεριλαμβάνεταί και η Capelli New York με ετήσιο τζίρο 300 εκατομμυρια δολλάρια. Η Capelli Sports πρόσφατα έχει στόχο να επεκταθεί στον αθλητισμό με είδη ενδυμασίας και έχει ήδη συμφωνήσει με μια ομάδα στην μετονομασία του γηπέδου της σε Καπέλλι στην Αμερική. 

 

Για μένα δεν υπάρχει λόγος να μπει σαν χορηγός στην φανέλα, αν δεν έχει στόχο να πάρει μετονομασία ΝΕΟΥ γηπέδου από ομάδα που συμμετέχει ευρωπαικά. Ομάδες σαν Κάλιαρι, Έμπολι, Αμπερντίν δεν τις συμπεριλαμβάνω γιατί δεν είναι στον ευρωπαικό χάρτη. Έβερτον, Τσέλσι, Τότεναμ κτλ είναι άλλου μεγέθους. Οπόταν πιστεύω είναι δείγμα καλής θέλησης με απώτερο σκοπό τη μετονομασία γηπέδου. 

 

Wild guess, αλλά 6 εκατομμύρια για φανέλα είναι τεράστιο ποσό ιδιαίτερα για συμβόλαιο 5 χρονών και 30 εκατομμύρια ευρώ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυουν τα λεφτα μιλαμε για ντιλ που κανει ντορο και εκτος ελλαδας 30εκ για 5 χρονια για φανελα δεν νομιζω να παιρνει ουτε η σεββιλη συμφωνα με το παρακατω.

 

http://www.sportandbusiness.gr/athlitikibiomixania/item/82034-i-sevilli-thelei-na-anevei-emporiko-epipedo-kai-psaxnei-nea-etaireia-endysis

 

Μονη λογικη που βρισκω ειναι μηπως μεσα στα 6 μυρια που λενε ειναι και η ονοματοδοσια του γηπεδου.4,5 για το γηπεδο 1,5 για την φανελα για 5χρονια πχ αλλα και παλι ειναι πολλα για 5 χρονια με το γηπεδο να μην ειναι ετοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι τα 6Μ δεν ειναι στανταρ ποσο ειναι με τα μπονους αν μπεις ομιλους τσαμπιο λι κτλπ απο την αλλη οταν παε κοντα στα 2 με την nike τον χρονο για να σε δελεασει μια εταιρια που μπαινει στον χωρο του επαγγλεματικου ποδοασφαιρου τωρα πρεπει να δου δωσει παραπανω

 

η ερωτηση γιατι την ΑΕΚ? γιατι εχει καλη εκπροσωπηση στην Ελλαδα και βρηκε προσφορο εδαφος, capelli δεν ειναι παντως μια νεα εταιρια στο να φτιαχνει εμφανισεις αφου για αρκετα χρονια παραγει εμφανισεις για nike και adidas απλα τωρα βγαινει στον αφρο 

 

οτι συναντηθηκε ο μελισσανιδης με τον λιβανεζο ειναι οχι απλα γεγονος αλλα δειχνει οτι κατα ενα μεγαλο ποσοστο θα συμφωνησεις, ο μελισσανιδης δεν θα εκανε ποτε κινηση αν ηταν απατεωνες 

Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση στο ερωτημα "γιατι την ΑΕΚ" ισως να ειναι η εξης απλη: Ισως η ΑΕΚ ειναι η πιο φτηνη επιλογη για να κανει μπασιμο στο CL μεσω αυτης η συγκεκριμενη εταιρεια την επομενη 5ετια.

Link to comment
Share on other sites

Με 6 μυρια φετο απο φανέλα, 25 αν μπεις Τς.λ, αλλο ενα τάλιρο απο τηλεοπτικά και κανα 4 διαρκείας πιάσαμε 40αρου, βγήκε η γήπεδαρα άνετη και έμειναν και ρέστα πολυτελείας για ομαδάρα κλάσεως. Σορρυ αλάνια εγώ ετσι δέχομαι και σώβρακοφανέλα βαμβακερη για εμφάνιση χειμώνα καλοκαίρι με ρίσκο να χάσουμε πολλούς παίχτες με συγκαματα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

το τηλεοπτικο ειναι 18 εκατομμυρια για 3 χρονια δηλαδη 6 τον χρονο 

αν η φανελα ειναι αλλα 6 

ο οπαπ θα παει φετος κοντα στο 3αρι

και οι λοιποι χορηγοι LG,Cosmote, κτλπ γυρω στο 1Μ 

 

φτανουμε χορηγικα στα 16Μ περιπου εσοδα χωρις να πουλησεις ουτε ενα τικετο 

Link to comment
Share on other sites

Με 6 μυρια φετο απο φανέλα, 25 αν μπεις Τς.λ, αλλο ενα τάλιρο απο τηλεοπτικά και κανα 4 διαρκείας πιάσαμε 40αρου, βγήκε η γήπεδαρα άνετη και έμειναν και ρέστα πολυτελείας για ομαδάρα κλάσεως. Σορρυ αλάνια εγώ ετσι δέχομαι και σώβρακοφανέλα βαμβακερη για εμφάνιση χειμώνα καλοκαίρι με ρίσκο να χάσουμε πολλούς παίχτες με συγκαματα

 

 

Καλα κατσε να παρουμε πρωτα το πρωταθλημα και μετα μιλαμε και για τους ομιλους του τσαμπιολι..

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Εγω λεω οτι στα παπαρια μου ποιος ντυνει κι αν ηταν basic nike mike tike. Το ταμειο να γεμιζει και πρωταθληματα εχω παρει και με μπραντα εκτος nike που θεωρειται a class τωρα.

Οπως μαγγωσαμε με basic μπορουμε πλεον να μαγγωσουμε απο οποιονδηποτε "μυριζει" την αναπτυξη που συντελειται. Επομενως καπελι και εισοδο στο γκαζον ακομα και με μπουρνουζια. ΑΝ παιζουν τετοια ποσα.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Το βασικο ειναι αυτο που γραφτηκε παραπανω.

Οτι ειναι νεα εταιρεια στο ευρωπαϊκο ποδοσφαιρο και μπορεις να γινεις ναυαρχιδα τους.

Εφοσον σε ευρωπαϊκο επιπεδο ως brand εισαι ελαχιστο μεγεθος, ισως βολευει καλυτερα να βρεις μια αναλογη εταιρεια ενδυσης που θα σε προσεξει σε σχεση με την Nike πχ η οποια παιζει και να μην παρει πρεφα οτι πηγες αλλου.

Σε θεμα σχεδιου, ας πανε σε κατι ασφαλες στο κατω κατω της γραφης τυπου κιτρινη φανελα, μαυρο σορτς η σε σχεδιο φανελας τυπου Ajax.

Την αποχρωση του κιτρινου να προσεξουν και ολα καλα.

Λογικα σε θεμα τιμων θα ναι σιγουρα πιο χαμηλα αρα πιο ευκολο να αποκτηθουν, μην ξεχναμε μιλαμε για μια χωρα σε κριση που το να κοστιζει η φανελα οσο μισο διαρκειας δεν το λες και ιδιαιτερα εξυπνο.

Παντως επειδη μιλαμε για εταιρεια απο Αμερικη ειδικα, ποτε δεν ξερεις πως μπορει να εξελιχθει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι στα παπαρια μου ποιος ντυνει κι αν ηταν basic nike mike tike. Το ταμειο να γεμιζει και πρωταθληματα εχω παρει και με μπραντα εκτος nike που θεωρειται a class τωρα.

Οπως μαγγωσαμε με basic μπορουμε πλεον να μαγγωσουμε απο οποιονδηποτε "μυριζει" την αναπτυξη που συντελειται. Επομενως καπελι και εισοδο στο γκαζον ακομα και με μπουρνουζια. ΑΝ παιζουν τετοια ποσα.

 

Έτσι, παλικάρι μου !!!!

Αν είναι από το αρζάν της φανέλας να "βγει" ΕΝΑΣ παιχτουράκος σε θέση που "πονούμε", ας μας ντύσει κι ο Μπρακούλιας και μάλιστα από το μαγαζί στην Κούλουρη !!!!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω;

 

Ειναι τοσο δυσκολο ακομα και η τελευταια κωλοεταιρεια ή απειρη εταιρεια να αντιγραψει σχεδον κοπυ παστε μια ωραια φανελα (πχ την φετινη ή καποια αλλη που αρεσε στην πλειοψηφια) να τελειωνει η ιστορια σχεδιο;

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Έτσι, παλικάρι μου !!!!

Αν είναι από το αρζάν της φανέλας να "βγει" ΕΝΑΣ παιχτουράκος σε θέση που "πονούμε", ας μας ντύσει κι ο Μπρακούλιας και μάλιστα από το μαγαζί στην Κούλουρη !!!!!

Να σου σαξει σορτ ο Μπρακουλιας να λιποθυμησεις. Με κουμπια μπροστα, κολοτσεπη για τις τσιχλες του Βρανιες....μιλαμε για δημιουργια
Link to comment
Share on other sites

Να σου σαξει σορτ ο Μπρακουλιας να λιποθυμησεις. Με κουμπια μπροστα, κολοτσεπη για τις τσιχλες του Βρανιες....μιλαμε για δημιουργια

 

Και φάτσα - κάρτα στη φανέλα το σλόγκαν του μαγαΖού.

"Ντυθείτε χωρίς να ξοδευτείτε"

Αχαχαχαχαααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Και φάτσα - κάρτα στη φανέλα το σλόγκαν του μαγαΖού.

"Ντυθείτε χωρίς να ξοδευτείτε"

Αχαχαχαχαααααααααααααα

Μπροστα φορα παρτιδα. Αντι για LG αααααααχαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Καλα τσάμπα χαρήκαμε. 3 μυρια λεει για 5 χρονια. Απο τη Nike λεει παίρνεις 250 χιλ το χρόνο. Καλυτερα Μπρακουλιας. Ρε τι σοτο παίζει γύρω γύρω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×