Jump to content

ΠΑΕ ΑΕΚ: Γενικά Νέα - Ανακοινώσεις


nikos
 Share

Recommended Posts

Επιστροφή της ΑΕΚ στο ECA!

 

epistrofi-tis-aek-sto-eca-denlarge.jpg

 

Ταυτόχρονα σχεδόν με την επιστροφή της στους ομίλους του UEFA Champions League, η ΑΕΚ ολοκλήρωσε πριν από λίγο και τυπικά τις διαδικασίες για την επιστροφή της στο ECA, δηλαδή στο European Club Association, που είναι το μοναδικό και ανεξάρτητο σώμα που εκπροσωπεί σε επίπεδο UEFA τους ευρωπαϊκούς ποδοσφαιρικούς συλλόγους. 
 
Η φωνή των ευρωπαϊκών club αντικατέστησε από το 2008 το περίφημο G-14 Group και στη συνέχεια το European Club Forum. Η ΑΕΚ υπήρξε εκ των πρώτων μελών του ECA, αλλά είχε χάσει τη θέση της μετά τον υποβιβασμό της αλλά και την απουσία της από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. 
 
Μετά από τρεις σερί ευρωπαϊκές συμμετοχές, την περσινή εντυπωσιακή της παρουσία στο Europa League, αλλά και την εφετινή επιστροφή στο UEFA Champions League, η ΑΕΚ είναι και πάλι μέλος του ECA και μάλιστα ordinary member με δικαίωμα ψήφου στις γενικές συνελεύσεις του οργάνου. 
 
Η ευρωπαϊκή επιστροφή της ομάδας είναι πλέον γεγονός και με τη βούλα!
 
 
__________________
 
 
Η ECA είναι που είχε αποβάλει τον ΠΑΟΚ πέρσι μετά το σκηνικό με Σαββίδη. Ως εκ τούτου το sdna προφανώς δεν έχει ανεβάσει ακόμα την είδηση. Lol
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλε... δεν μπορουσε και αλλιως.....αναμενουμε τις αποκαλυψεις Βασιλοπουλου πλεον 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα εισιτήρια του αγώνα Μπάγερν Μονάχου - ΑΕΚ \\ ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  25/9/2018

ta-eisitiria-tou-agona-bagern-monachou-a

Το Τμήμα Εισιτηρίων της ΠΑΕ ΑΕΚ ενημερώνει τους φιλάθλους οι οποίοι θα ταξιδέψουν στο Μόναχο για να παρακολουθήσουν τον αγώνα Μπάγερν-AEK στην Fußball Arena München (Τετάρτη 7 Νοεμβρίου, 21.00 τοπική ώρα) στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής των ομίλων του UEFA Champions League, ότι η διάθεση των εισιτηρίων θα γίνει αποκλειστικά μέσω διαδικτύου, από το επίσημο site της ΠΑΕ www.aekfc.gr (section MY AEK), το οποίο λειτουργεί όλο το 24ωρο, από σήμερα Τρίτη 25/09 έως και την εξάντλησή τους.

Για την αγορά των εισιτηρίων σας πατήστε ΕΔΩ!

Ανά ενέργεια-αγορά οι φίλαθλοι θα μπορούν να αγοράσουν έως και 6 εισιτήρια με χρήση καρτών Visa-Mastercard. Με την ολοκλήρωση της αγοράς θα παραλαμβάνουν αυτόματα το μέιλ επιβεβαίωσης για την αγορά τους, το οποίο περιλαμβάνει και τον αριθμό της αγοράς-κράτησης των εισιτηρίων τους.

Για την παραλαβή των εισιτηρίων, που θα αγοραστούν μέσω του διαδικτύου, θα υπάρξει μεταγενέστερη ανακοίνωση με τις ημερομηνίες και τους τρόπους παραλαβής, ενώ θα είναι απαραίτητο να έχουν κρατήσει το απαντητικό μέιλ της αγοράς.

Η τιμή του κάθε εισιτηρίου είναι 50 ευρώ.
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Η τιμή του κάθε εισιτηρίου είναι 50 ευρώ.

 
 

 

 

Σχεδόν όσο να πάω και να γυρίσω Μόναχο.  :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω εδώ γιατί δεν βρήκα πιο σχετικό τόπικ

 

Όταν έκλεισα τα εισιτήρια για το Άμστερνταμ μπήκα στο σάιτ του Άγιαξ να κοιτάξω λίγο στο e shop τους και είχαν κασκόλ με κάθε ματς του ομίλου ξεχωριστά, πολλά και διαφορετικά κασκόλ, αλλά και άλλα προιόντα κτλπ. Προιόντα που μπορούν να αποτελέσουν επιπλέον πηγή εσόδων, αφού εγώ με τον κολλητό μου που πήγαμε στην Ολλανδία πήραμε 3 συνολικά κασκόλ «Άγιαξ-ΑΕΚ» (1 εγώ, 1 αυτός, 1 για δώρο). Η ΠΑΕ απ' την άλλη... τίποτα. Θα μπορούσε να βγάλει κασκόλ για κάθε ματς του Τσου Λου ξεχωριστά, να βγάλει επετειακό κασκόλ με τα σήματα και των 4 ομάδων του ομίλου (μέχρι και ο Αδαμίδης το χε κάνει αυτό θυμάμαι, στο Γιουρόπα), να βγάλει άλλα προιόντα όπως μπρελόκ με το σήμα της ΑΕΚ και το logo του CHL, μπλούζες της ΑΕΚ που χουν το σήμα του Τσάμπιονς Λιγκ στο πλάι κτλπ.  Εδώ βέβαια αντί να βγάλει τα εισιτήρια με την Μπενφίκα μέτα το παιχνίδι με τον Πανιώνιο ξέρω γω, το κανε λιγότερο από μια βδομάδα πριν το ματς. Καλά, για πακέτο εισιτηρίων και για τα 3 ματς που θα φερναν περισσότερο κόσμο στο γήπεδο και άρα επιπλέον έσοδα ούτε λόγος έτσι;

 

Ας κοιτάξουν λίγο καλύτερα το θέμα μάρκετινγκ στην ΠΑΕ. Μπορούσαν να εκμεταλλευτούν τη δίψα και τον ενθουσιασμό της επιστροφής στο Τσου Λου πολύ εύκολα και δεν κάνανε τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ενδεικτικά του πως βλέπουν κάποια πράγματα. Και αυτά που γράφω εγώ και οι μεταγραφές...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα έβγαζε και κασκόλ αλλά η εταιρία δεν έδινε το εμπόρευμα δωρεάν. Τα λεφτά από το ΤΣΛ δεν έχουν φτάσει ακόμα, με τι να το αγοράσει;

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι ενδεικτικά του πως βλέπουν κάποια πράγματα. Και αυτά που γράφω εγώ και οι μεταγραφές...

 

Αυτά έχει το 'εταιρικό' μοντέλο πατερούλη. Όοολοι οι διοικητικοί υπάλληλοι βλέπουν τον εαυτό τους ως cost-center και το ζητούμενο είναι όοοοταν περάσει το αφεντικό να υποκλιθούν βαθύτερα ή χειροκροτήσουν δυνατότερα από τον συνάδελφο. Ecce Δημάτοι Αρκάδηδες Βάζελοι και λοιποί.

 

Εσύ τώρα ζητάς να υπάρχουν στόχοι, δηλαδή να υπάρχει προκαθορισμός του τί είναι επιτυχία και τί αποτυχία για κάθε πόστο. Θες να τους πεθάνεις τους ανθρώπους; Εδώ η ίδια η ποδοσφαιρική ΑΕΚ (το τμήμα παραγωγής δηλαδή) έπαιζε χωρίς στόχους για χρόνια, να μην αγχώνονται τα παιδιά, θα παίξουν με στόχους οι γραφειοκράτες;

 

Δυστυχώς το αφεντικό τέτοια θέλει. 5 έμπιστους να μην το χάσουμε το καράβι, και 500 συνειδητοποιημένους κηφήνες να τον χειροκροτάνε με δάκρυα όταν περνάει. Στον τάφο θα τα πάρει; μια ζωή την έχουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο εκτος απο γκρινια εχουμε;

 

Na xeirokrotame kai na kanoume like epeidh sto e-shop exei 3 mpales, 3 emfaniseis kai 1 zevgari kaltses.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε να ξοδέψουμε χρήμα κ ο κ.Δημητρης δε θέλει τα λεφτά μας.

Έστω αυτό το μικρό ποσοστό που εισπράττει η ΑΕΚ βρε παιδί μου.

Edited by gybe21
Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε να ξοδέψουμε χρήμα κ ο κ.Δημητρης δε θέλει τα λεφτά μας.

 

Πραγματικά...

 

Έχεις κάνει τόσα ΑΕΚάκια με το πρωτάθλημα τα οποία μπορείς να χάσεις εξίσου εύκολα βέβαια και απο κει που τώρα λένε ΑΕΚάρα,μεθαύριο αμα φας καμιά ψωλιά να κραυγάζουν θρύλος ολέ.

 

και εντάξει,δεν παίρνεις παίκτες να σιγουρέψεις μια εγχώρια κυριαρχία που είχε αρχίσει να διαφαίνεται.Βγάλε κάνα ρούχο,μετράνε απίστευτα αυτά τα πράγματα στα παιδιά.

Πήρα το καλοκαίρι δυο μπλουζάκια με το πρωτάθλημα και τις ενδεκάδες ξερω γω να δώσω στις ανηψιές μου και μου ζητούσαν όλα τα παιδιά της γειτονιάς.Μελλοντικούς πελάτες χάνεις ρε περίεργε σε τελική.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είμαι της αγοράς φανέλας, πέρυσι όμως είχα ψηθεί να πάρω την πρώτη αφενός γιατί μου άρεσε το σχέδιο αφ' ετέρου γιατί ήταν πλέον πρωταθληματικη.Ε με το που τελείωσε το πρωτάθλημα δεν υπήρχε πουθενά η φανέλα.Μονο η γκρι είχε μείνει που την έδινε κ το υποβρύχιο κάποια στιγμή.Τρατζικ ρε μπουστηδες.

Edited by gybe21
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είμαι της αγοράς φανέλας, πέρυσι όμως είχα ψηθεί να πάρω την πρώτη αφενός γιατί μου άρεσε το σχέδιο αφ' ετέρου γιατί ήταν πλέον πρωταθληματικη.Ε με το που τελείωσε το πρωτάθλημα δεν υπήρχε πουθενά η φανέλα.Μονο η γκρι είχε μείνει που την έδινε κ το υποβρύχιο κάποια στιγμή.Τρατζικ ρε μπουστηδες.

 

Black and Yellow store sto Monasthraki. Thn phra thn prohgoumenh evdomada. Mexri kai emfaniseis apo thn xronia tou Kypelou me Adamidh exei. 

 

Edit. Mexri kai tis emfaniseis apo thn xronia ths pesadas exei pou htan poly orees gia mena. Me 25 Evro.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Na xeirokrotame kai na kanoume like epeidh sto e-shop exei 3 mpales, 3 emfaniseis kai 1 zevgari kaltses.

Τα παραπονα σου στο Γιωργο που το ανελαβε εξ ολοκληρου και τα εκανε μουνι γαρυφαλλο.

Link to comment
Share on other sites

Black and Yellow store sto Monasthraki. Thn phra thn prohgoumenh evdomada. Mexri kai emfaniseis apo thn xronia tou Kypelou me Adamidh exei. 

 

Edit. Mexri kai tis emfaniseis apo thn xronia ths pesadas exei pou htan poly orees gia mena. Me 25 Evro.

exei e-shop;

Link to comment
Share on other sites

Den exo episkeftei kapoio katasthma ths Nike prosfata, alla oi pithanothtes na vreite protathlimatikh emfanish einai arketes. Oti tous exei ksemeinei. Borei na kano kai lathos....

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos featured and unfeatured this topic
  • George_D featured this topic
  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×