Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Προς το παρον παντως δειχνεις οτι το παλευεις.

Και με Ντιναμο πχ περσι αποκλειστηκες οριακα.

Και με Μιλαν εμεινες αηττητος μεσα εξω.

Οποτε δεν σε λες και καρναβαλο τα τελευταια χρονια αφου ακομα και οι ηττες σου στην ευρωπη, αξιοπρεπεις ηταν.

Ναι ρε μπουκο αυτο σου λεω οτι δεν ειναι στανταρ οτι θα περνας ενα δυσκολο καθε χρονο μεχρι να φτιαξεις βαθμολογια γι αυτο φετος ειναι μεγαλη ευκαιρια.

 

ΑΕΚ ΓΑΜΑ ΤΗ ΒΙΝΤΙ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Φοβομαστε την ηττα απο τις Μπαρτσελονες και τις Ρεαλ αυτου του κοσμου. Εμεις που δε μασησαμε στην απολυτη καταστροφη. Εχετε κλασει μεντες. Πολυ κακως.

Link to comment
Share on other sites

Η τριτη ομαδα στον ομιλο σου ισως να ναι ομαδα δυναμικοτητας Σεντ Ετιεν, Ντιναμο, Σελτικ.

Εγω πιστευω πως το σεναριο των 5 βαθμων ειναι μια χαρα εφικτο σε ομιλο CL.

Τωρα ενταξει στα Καμπ Νου, Αλιανζ και Ολντ Τραφορντ αυτου του κοσμου θα τον πιεις αλυγιστο.

Ρε περιμένετε πρώτα να περάσουμε τον σπύρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις την αίσθηση ότι το πρεστίζ του γαύρου ανέβηκε όλα αυτά τα χρόνια?

Η Σέλτικ πάντως πέρσι έφαγε 1 5αρα και 1 7αρα από την Παρί. Όταν κληρωθήκαμε μαζί της δεν λέγαμε αυτό, αντίθετα κλαίγαμε τη μοίρα μας και λέγαμε πόσο άτυχοι ήμασταν.

Η Σπαρτάκ Μόσχας έφαγε 7 πέρσι από τη Λίβερπουλ, αλλά όλοι αναγνωρίζουμε ότι είναι ένα αξιοπρεπές μέγεθος ευρωπαϊκά

Ο ΑΠΟΕΛ έφαγε 6 πέρσι από την Ρεάλ, αλλά μια χαρά αξιοπρεπής ομάδα είναι τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη για τα κυβικά του.

 

Προφανώς δεν λέω ότι δεν θα με πειράξει να ξεφύγει το σκορ σε κάποιο ματς αν μπούμε ομιλους ΤΣΛ. Πίστεψέ με, εμένα θα με πειράξει περισσότερο από όλους. Αλλά την εικόνα σου στην Ευρώπη δεν στην κάνει 1 ματς, αλλά μια γενική παρουσία. Αν έχεις μια συνέχεια αξιοπρεπών εμφανίσεων και μια συνέπεια σαν κλαμπ, κανείς δεν θα σε πει καφενείο. Ο γαύρος δεν είναι ότι του ξέφυγαν 1-2 ματς, αλλά είχε κοντά μια δεκαετία όπου πλην 2-3 εξαιρέσεων η παρουσία του ήταν για κλάμματα.

 

Και το ξαναλέω αν θέλουμε να μπούμε ομίλους και να σταθούμε αξιοπρεπώς η λύση είναι να ενισχυθούμε στις μεταγραφές, όχι να μην κατεβαίνουμε καθόλου.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θελω να ριξει χρημα παρασκηνιακα.

Μακαρι να μπει φετο CL, να κυνηγησει το ριπιτ και μετα να τους αφησει ν αψοφολογησουν τους Κομποτηδες.

Ουτως η αλλως οπως παει η φαση με τα ελληνορωσικα δεν τον βλεπω τον χαϊβαν να βγαζει την σεζον... γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρίξεις ρευστό παρασκηνιακά έχει τόσες πιθανότητες όσες ο βασιλάκης από το καματερό να καταλάβει κβαντική μηχανική.

Δεν ξέρω πως τα έχει στο μυαλό του ο εθνάρχης αλλά για την ώρα δεν μου δείχνει προσωπικά ότι αγχώνεται ιδιαίτερα με τον τσετσένο.

 

Και οταν λεω κακο προαισθημα δεν εννοω να σου παρει ενα πρωταθλημα.Εννοω να δουμε τριτη συνεχομενη παραγκα στυλ γαυρου απλα σε ασπρομαυρο με συνοδεια μαλαματινας.Ολα τα σημαδια δειχνουν οτι αν τους δωθει η ευκαιρια θα το κανουν χωρις δισταγμο.

Link to comment
Share on other sites

Φοβομαστε την ηττα απο τις Μπαρτσελονες και τις Ρεαλ αυτου του κοσμου. Εμεις που δε μασησαμε στην απολυτη καταστροφη. Εχετε κλασει μεντες. Πολυ κακως.

Εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι το σανό που μοιράζουν από προχθές οι αρδ και καταπίνουν οι δικοί μας.

Αυτά ξέρεις πως πάνε στην ΑΕΚ,δεν θέλει και πολύ να γίνουμε αμέρικαν μπαρ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα και ανεβηκε ο Ολυμπιακος σε επιπεδο πρεστιζ στην Ευρωπη επι Μαρινακη ειδικα τα πρωτα του χρονια που ασχοληθηκε σοβαρα με την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

σταματηστε μωρε, ειναι νωρις ακομα, θα παει γρουσουζια.

Ας δουμε τη βιντι κι εχουμε καιρο να τα γραψουμε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Και οταν λεω κακο προαισθημα δεν εννοω να σου παρει ενα πρωταθλημα.Εννοω να δουμε τριτη συνεχομενη παραγκα στυλ γαυρου απλα σε ασπρομαυρο με συνοδεια μαλαματινας.Ολα τα σημαδια δειχνουν οτι αν τους δωθει η ευκαιρια θα το κανουν χωρις δισταγμο.

Ετσι οπως πανε τα ελληνορωσικα οχι παραγκα δεν προλαβαινει να φτιαξει ο Ιβαν μην δεις μεχρι το τελος της σεζον τον Ιβαν να αποχωρει αηδιασμενος και τον Παιατ στα επισημα του Χαριλαου.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολυμπιακός του Μαρινάκη τα πήγε αρκετά καλά στην ευρώπη.

Παραλίγο δε να αποκλείσει έστω την μετα-Φέργκιουσον Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ.

Στο δε Europa League έφτασε επί Μπέντο στους 16 όπου αποκλείστηκε από την Μπενφίκα.

Εκεί είχε και αστοχίες πλήν όμως και γιατί να το κρύψει κανείς, βελτίωσε πολύ την εικόνα του Ολυμπιακού αγωνιστικά στην ευρώπη.

 

Ο Μελισσαν δεν πέταξε ποτέ λευκή πετσέτα και βελτιώνει την ομάδα αργά και σταθερά.

Προφανώς θα ενισχυθεί και άλλο η ομάδα μέχρι το πέρας του μήνα συνεχίζοντας την πρόοδο της.

Ούτε έχουμε ζαριές όπως το '99 ή το '03.

Η ΑΕΚ ήδη έχει εξασφαλίσει αρκετά έσοδα και διαθέτει τη δυνατότητα να κάνει καλή ευρωπαϊκή πόρεια.

Link to comment
Share on other sites

Η Σέλτικ πάντως πέρσι έφαγε 1 5αρα και 1 7αρα από την Παρί. Όταν κληρωθήκαμε μαζί της δεν λέγαμε αυτό, αντίθετα κλαίγαμε τη μοίρα μας και λέγαμε πόσο άτυχοι ήμασταν.

Η Σπαρτάκ Μόσχας έφαγε 7 πέρσι από τη Λίβερπουλ, αλλά όλοι αναγνωρίζουμε ότι είναι ένα αξιοπρεπές μέγεθος ευρωπαϊκά

Ο ΑΠΟΕΛ έφαγε 6 πέρσι από την Ρεάλ, αλλά μια χαρά αξιοπρεπής ομάδα είναι τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη για τα κυβικά του.

 

Προφανώς δεν λέω ότι δεν θα με πειράξει να ξεφύγει το σκορ σε κάποιο ματς αν μπούμε ομιλους ΤΣΛ. Πίστεψέ με, εμένα θα με πειράξει περισσότερο από όλους. Αλλά την εικόνα σου στην Ευρώπη δεν στην κάνει 1 ματς, αλλά μια γενική παρουσία. Αν έχεις μια συνέχεια αξιοπρεπών εμφανίσεων και μια συνέπεια σαν κλαμπ, κανείς δεν θα σε πει καφενείο. Ο γαύρος δεν είναι ότι του ξέφυγαν 1-2 ματς, αλλά είχε κοντά μια δεκαετία όπου πλην 2-3 εξαιρέσεων η παρουσία του ήταν για κλάμματα.

 

Και το ξαναλέω αν θέλουμε να μπούμε ομίλους και να σταθούμε αξιοπρεπώς η λύση είναι να ενισχυθούμε στις μεταγραφές, όχι να μην κατεβαίνουμε καθόλου.

Δίκιο έχεις αλλά αγωνιστικά όταν έχεις στον σχεδιασμό σου να σηκώσεις κούπα σουρωτή μόλις μπεις στο γήπεδο σου που είναι επιπέδου κούπας μολδοβλαχίας τότε λογικά και το τσουλού είναι στόχος επίσης όταν μπεις στο γήπεδο σου.Όταν τα καταφέρνεις νωρίτερα μαγκιά σου μεν αλλά εκτός σχεδιασμού δε που σημαίνει ότι το θέμα της πολιτικής των μεταγραφών παραμένει ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως πανε τα ελληνορωσικα οχι παραγκα δεν προλαβαινει να φτιαξει ο Ιβαν μην δεις μεχρι το τελος της σεζον τον Ιβαν να αποχωρει αηδιασμενος και τον Παιατ στα επισημα του Χαριλαου.

 

Δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος.Τον βλεπω να μπαστακωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τσου λου για τους λογους που ανεφερε κ μπουκο.

 

Με 2 συνεχομενες παρουσιες σε ΟΜΙΛΟΥΣ τσου λου, εχεις χτισει γηπεδο αποφευγοντας (οσο γινεται) τον δανεισμο για το γηπεδο, εχεις κανει νεους φιλαθλους πιτσιρικαδες, εχει ΞΑΝΑακουστει το ονομα της ομαδας για τους σωστους λογους, προσελκυεις ευκολοτερα παικτες και και και

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Και οταν λεω κακο προαισθημα δεν εννοω να σου παρει ενα πρωταθλημα.Εννοω να δουμε τριτη συνεχομενη παραγκα στυλ γαυρου απλα σε ασπρομαυρο με συνοδεια μαλαματινας.Ολα τα σημαδια δειχνουν οτι αν τους δωθει η ευκαιρια θα το κανουν χωρις δισταγμο.

Δηλαδή τώρα δεν έχουν παράγκα τα ορκ?

Link to comment
Share on other sites

Ο Ολυμπιακός του Μαρινάκη τα πήγε αρκετά καλά στην ευρώπη.

Παραλίγο δε να αποκλείσει έστω την μετα-Φέργκιουσον Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ.

Στο δε Europa League έφτασε επί Μπέντο στους 16 όπου αποκλείστηκε από την Μπενφίκα.

Εκεί είχε και αστοχίες πλήν όμως και γιατί να το κρύψει κανείς, βελτίωσε πολύ την εικόνα του Ολυμπιακού αγωνιστικά στην ευρώπη.

 

Ο Μελισσαν δεν πέταξε ποτέ λευκή πετσέτα και βελτιώνει την ομάδα αργά και σταθερά.

Προφανώς θα ενισχυθεί και άλλο η ομάδα μέχρι το πέρας του μήνα συνεχίζοντας την πρόοδο της.

Ούτε έχουμε ζαριές όπως το '99 ή το '03.

Η ΑΕΚ ήδη έχει εξασφαλίσει αρκετά έσοδα και διαθέτει τη δυνατότητα να κάνει καλή ευρωπαϊκή πόρεια.

 

Απ τη Μπεσικτας,μπερδευτηκες.Ο γαυρος τα πηγε ας πουμε καλα στην ευρωπη(αρχιδια πηγε τσαμπα τοσο χρημα αλλα τελοσπαντων εκανε καποιες μεγαλες νικες) γιατι πολυ απλα εμπαινε κατευθειαν ομιλους το χρημα ερεε και το πρωταθλημα τελειωνε απο τον Αυγουστο.Οι παικτες του ειχαν να δωσουν 10 παιχνιδια το χρονο ουσιαστικα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που φοβάμαι είναι το σανό που μοιράζουν από προχθές οι αρδ και καταπίνουν οι δικοί μας.

Αυτά ξέρεις πως πάνε στην ΑΕΚ,δεν θέλει και πολύ να γίνουμε αμέρικαν μπαρ.

Οποιος δεν μπορει να δει συνολικα το εργο, θα μεινει πισω. Και εχω την αισθηση οτι πλεον πολυ δυσκολα μπορει η ομαδα να γινει αμερικαν μπαρ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα δεν έχουν παράγκα τα ορκ?

 

Η μια χρονια δεν θεωρειται παραγκα,ειδικα αν στο τελος καταφερνεις να το χασεις κιολας.Αν συνεχιστει στα ιδια επιπεδα με παραρτηματα και σφυριχτες σφιγγουν πολυ τα γαλατα.

Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ σφυζει απο υγεια .&- και αυτο φαίνεται σε καθε έκφραση της ομάδας αγωνιστικη και μη

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως πανε τα ελληνορωσικα οχι παραγκα δεν προλαβαινει να φτιαξει ο Ιβαν μην δεις μεχρι το τελος της σεζον τον Ιβαν να αποχωρει αηδιασμενος και τον Παιατ στα επισημα του Χαριλαου.

Μπούκο γύρνα πλευρό γιατί δεν το έχεις καταλάβει καλά το όνειρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αυτο που βλεπω ειναι τον Ιβαν τσαλακωμενο μετα τα περσινα και φετος να εχει μονο συμμαχο τον.... Τζιτζικωστα και τον... Μαρινακη.

Επισης βλεπω τον Βασιλειαδη να εχει δεσει στο αρμα του ΣΥΡΙΖΑ με προφαση τα τηλεοπτικα 7 ομαδες της SL οι οποιες τελικα δεν κατεληξαν στο Εψιλον του Σαββιδη.

Για να δουμε λοιπον τι θα δουμε φετοα κυριες και κυριοι.

Εγω παντως πιστευω πως την περσινη κυβερνητικη αβαντα ο Ιβαν δεν θα την δει ουτε στον υπνο του φετος.

Ειδικα τωρα που τελειωσε και το μακεδονικο.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν μπορει να δει συνολικα το εργο, θα μεινει πισω. Και εχω την αισθηση οτι πλεον πολυ δυσκολα μπορει η ομαδα να γινει αμερικαν μπαρ.

Δεν είπα ότι θα γίνει η ομάδα αμέρικαν μπαρ,εδώ δεν έγινε επί μοράις ξέρω γω,αλλά για τα γύρω γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Η Σέλτικ πάντως πέρσι έφαγε 1 5αρα και 1 7αρα από την Παρί. Όταν κληρωθήκαμε μαζί της δεν λέγαμε αυτό, αντίθετα κλαίγαμε τη μοίρα μας και λέγαμε πόσο άτυχοι ήμασταν.

Η Σπαρτάκ Μόσχας έφαγε 7 πέρσι από τη Λίβερπουλ, αλλά όλοι αναγνωρίζουμε ότι είναι ένα αξιοπρεπές μέγεθος ευρωπαϊκά

Ο ΑΠΟΕΛ έφαγε 6 πέρσι από την Ρεάλ, αλλά μια χαρά αξιοπρεπής ομάδα είναι τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη για τα κυβικά του.

 

Προφανώς δεν λέω ότι δεν θα με πειράξει να ξεφύγει το σκορ σε κάποιο ματς αν μπούμε ομιλους ΤΣΛ. Πίστεψέ με, εμένα θα με πειράξει περισσότερο από όλους. Αλλά την εικόνα σου στην Ευρώπη δεν στην κάνει 1 ματς, αλλά μια γενική παρουσία. Αν έχεις μια συνέχεια αξιοπρεπών εμφανίσεων και μια συνέπεια σαν κλαμπ, κανείς δεν θα σε πει καφενείο. Ο γαύρος δεν είναι ότι του ξέφυγαν 1-2 ματς, αλλά είχε κοντά μια δεκαετία όπου πλην 2-3 εξαιρέσεων η παρουσία του ήταν για κλάμματα.

 

Και το ξαναλέω αν θέλουμε να μπούμε ομίλους και να σταθούμε αξιοπρεπώς η λύση είναι να ενισχυθούμε στις μεταγραφές, όχι να μην κατεβαίνουμε καθόλου.

Ετσι ας παιξουμε κι οτι γινει.

εγω ξερω οτι με τον Μαλαδενη στην 11αδα το 2002 παραλιγο να κερδισουμε τη Ρεαλ με Φιγκο, Ζινταν, Γκουτι, Ραουλ.

Ας παιξουμε κι ας φαμε 4-5 και τι εγινε. Η Μιλαν ποσα εφαγε στον τελικο κυπελλου Ιταλιας απο τη Γιουβεντους περσι? Η Ατλετικο δεν ειχε φαει 4 στον τελικο απο τη Ρεαλ το 2014? σιγα μη σκασω αν ξεφυγει το σκορ με αυτες τις μεγαλες ομαδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η μια χρονια δεν θεωρειται παραγκα,ειδικα αν στο τελος καταφερνεις να το χασεις κιολας.Αν συνεχιστει στα ιδια επιπεδα με παραρτηματα και σφυριχτες σφιγγουν πολυ τα γαλατα.

Ό,τι έζησες πέρσι θα ζήσεις και φέτος,τίποτε άλλο δεν έχει αλλάξει εκτός κι αν την δει ο τσετσένος την φάση κοσκωτάς και έρθει να σου πιάσει τον θεολόγη μπάρκα ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×