Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Μου το σφύριξαν, δεν το πιστεύω, αλλά το γράφω εδώ. Παραείναι καλό για να είναι αληθινό.

 

 

Μέχρι αύριο το μεσημέρι, ΑΡΑΟΥΧΟ.

Εχω αυτο το προαίσθημα εδω και αρκετές μερες. Δεν εχω δει, διαβάσει ή ακούσει τίποτα. Απλά πιστεύω στον αιφνιδιασμό του τίγρη .

Αν θέλει αυτός ξέρει τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

εχει σπασει το δάχτυλο 

Ενω... επαιζε ξυπόλητος  με τον ανεψιό του.  :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λέει ο Μανόλο Ράγιο. Η UD λέει οτι τραυματίστηκε στο παιχνίδι με την Μαριτιμο, αλλά αυτός βγήκε χωρίς να πονάει.

 

Sergio Araujo no se lesionó durante el partido frente al Marítimo de Funchal, sino mientras jugaba descalzo con su sobrino. Lo desveló Manolo Jiménez, en contra de la versión oficial que dio el club. "La lesión de Araujo me parece increíble porque va descalzo jugando con un sobrino y se lesiona en un dedo", lamentó el técnico.

La versión del sevillano contrasta con la nota publicada por la UD en su página web el pasado 8 de agosto, cuatro días después del amistoso ante los portugueses, en el que el Chino fue sustituido en la recta final sin mostrar signo de dolor alguno.

 

"El delantero argentino Sergio Araujo estará entre tres y cuatro semanas de baja debido a la fisura que sufre en el segundo dedo del pie izquierdo, producto de un golpe recibido durante el partido disputado frente al Marítimo", rezaba el comunicado de Las Palmas.

"Araujo sufrió una contusión en el pie izquierdo durante el último amistoso frente al Marítimo. Ante la persistencia del dolor, el jugador fue sometido hoy –8 de agosto– a una resonancia magnética en el Hospital Perpetuo Socorro que ha confirmado la presencia de una fisura, que lo obliga a estar de baja médica durante las próximas semanas", añadía.

Sin embargo, la versión del club fue desmentida de forma casual por el propio técnico en la emisora oficial mientras se refería a otras lesiones como la de Momo, que sufrió un percance en el choque frente al Reus y estará entre dos y tres semanas de baja, según la entidad. En cuanto a Araujo, la previsión es que vuelva a entrenar a principios de septiembre.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παντως πιστευω οτι ο τιγραν θα σκεφτεται να κανει κατι καυλιαρικο για τελευταια στιγμη.....και φθηνο εννοειται

Link to comment
Share on other sites

Ποια μεταγραφικη περιοδο σας απογοητευσαν κ θα το κανουν τωρα;

Λιγη πιστη κ λιγη υπομονη ρε.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

παντως πιστευω οτι ο τιγραν θα σκεφτεται να κανει κατι καυλιαρικο για τελευταια στιγμη.....και φθηνο εννοειται

Επειδη σε εχω κοψει για μερακλη εσενα.

Διαλεξε: Μπαρκας, Μπακασετας, Λιβαγια

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ο τιγρης περιμενει την κληρωση. θελει να μετρησει ποντους και πιθανοτητες πριν κανει την τελικη προταση σε Καρελη και κονε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε εχω κοψει για μερακλη εσενα.

Διαλεξε: Μπαρκας, Μπακασετας, Λιβαγια

μπαρκας!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ο τιγρης περιμενει την κληρωση. θελει να μετρησει ποντους και πιθανοτητες πριν κανει την τελικη προταση σε Καρελη και κονε

Εγω πιστευω οτι περιμενει και τα αποψινα παιχνιδια για τους ομιλους Εουροπα.

Πιθανος αποκλεισμος ομαδων θα φερει συναρπαστικα μεταγραφικα ντομινο τα οποια προφανεστατα εντος 24 ωρων θα εκμεταλλευτουμε τωρα που εχουμε αρχισει και παιζουμε στα δαχτυλα αυτες τις ραιολες τους μανατζαρεους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ενοχλεί η ανάγνωση φημών, απλά προσπεράστε τις.

Ριχνε, μην τους ακους

Link to comment
Share on other sites

ισως να θελει να κανει και προταση στο φιλο απο τσετσενια.....

να μας δωσει κανα χαφ( σακχοφ ή μαουριτσιο πχ) και για ανταλλαγμα να τους δωσει τρακοσια εισιτηρια για τη θυρα 20, να βλεπουν τσαμπιο γλιγκ μαζι με τους φιλοξενουμεους του οακα. τοσο εχει ξεφυγει ο τιγρανακος μας......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα αν μπορουσε να ερθει μια χαρα θα κολλαγε. Το πολυ να κανε ροτεισον με τον Πονσε ως παρτενερ του Λιβαγια στο πρωταθλημα.

Και ο Γιακουμακης θα πηγαινε επιτελους δανεικος καπου, αλλου, οπουδηποτε.

Να μιλαμε λογικα σε σχεση με τα συμβολαια ομως. Δεν γινεται τα 3 πιο ακριβα σου συμβολαια ξερω γω να κανουν ροτεησον μεταξυ τους και στην αμυνα και στο κεντρο να εχεις παικτες που θα παιρνουν τρεις κι εξηντα.

Ειναι ανισορροπια και στην τελικη λαθος.

Η ΑΕΚ εχει μακραν πιο ακριβοπληρωμενο συμβολαιο αυτο του Πονσε (μαζι με τα μισα που δινει η Ρομα), αρα αποκτηθηκε για βασικος απο την διοικηση και για τετοιος προοριζεται αν δεν ειναι χαλια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πιστευω οτι ο Μπακακης ειναι χειροτερος απο τον Γκαλο και τελος παντων για να ελπιζεις να παρεις πραγματα απο αυτο το διδυμο, πρεπει να εναλλασσονται και να παιζει ο πιο ετοιμος σε καθε ματς.

Link to comment
Share on other sites

Θα τους έλεγα διαφορετικούς . Ο μπακακης εχει ταχύτητα και πνευμόνια οπως και είναι ψιλοκαλος αμυντικά γιαυτό τον έβαζε και στοπερ ο Μανόλο . Ο γκαλο εντελώς αναξιόπιστος αμυντικά αλλα με καλά χτυπήματα είναι πλέον και μεγάλος . Του χρόνου ας φύγει ο Γκάλο και ας πάρουμε,άλλων που να πάρει τη θέση του τούρμπο .

Link to comment
Share on other sites

Και ο Γκάλο και ο Μπακασέτας και όλοι δεν είναι για επίπεδο ΑΕΚ, συμφωνώ, για μένα μόνο ο Ρονάλντο και ο Μέσι είναι για την ΑΕΚ.

 

Μεταξύ των παιχτών της ΑΕΚ και παιχτών που περιγράφετε όμως υπάρχει τεράστιο οικονομικό gap που δεν το παίρνετε υπόψιν, όπως και γενικότερα δυναμική συλλόγου.

 

Οπότε όταν κάνετε συγκρίσεις κοιτάξτε λίγο το μπάτζετ μας, τα συμβόλαια των παιχτών μας, τα έσοδα της ομάδας και μετά συνεχίζουμε με παίχτες που μπορούν να ανταπεξέλθουν σε περισσότερες από μια θέσεις, αθλητικοί, τεχνήτες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×