Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Μπουκο αυτοι ειναι οι βασικοι αθλητες σου τωρα.

 

Ο Τασουλης, ο Πετρος, Ο Βασιλης, ο Μιχαλης, ο Κωστας, ο Βικτωρας.

 

Και καποτε λεγαμε για το κοντο οτι προσπαθει να φερει την ΑΕΚ στα μετρα του.

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε το μεγαλυτερο κακο απο ολα ειναι το ξενερωμα του κοσμου που 5 χρονια εχει κανει ιωβεια υπομονη εχει δειξει απιστευτη αυτοσυγκρατηση και ζηταγε 2 απλα πραγματακια και οχι τον ουρανο  με τα αστρα.

Προσωπικα δεν εχω κανενα αγχος για το βραδυ οτι ερθει ας ερθει δεν θα χανω εγω χρονια απο τη ζωη μου γιατι ο αλλος τσιγκουνευεται και θα κανω ταματα μη τραυματιστει ο ενας και ποτε θα γινει καλα ο αλλος γιατι δεν βγαινουμε αφου ειναι τοσο μαγκας αντε να τον δουμε.

Εκει θα ειμαι αλλα δεν θα πεθανω κιολας αρκετα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πιάνεις. Δεν γράφω για την άποψη σου γενικώς και αορίστως, αλλά για το αν πιστεύεις ότι κάνω εκπομπή μέσω SDNA

...... οχι μονο εσυ , αλλα κανεις εδω μεσα δε κανει εκπομπη , δε θα πρεπε καν να συζηταμε τα αυτονοητα.. αν επαιξεκαπου σαν ατακα , που θα επαιξε επειδη θυμαμαι ειχε γινει παλι τσακωμος , φανταζομαι οτι θα εγινε στα ορια της υπερβολης που συνιθιζετε εδω μεσα.. Ζησαμε πολυ εντονα τη περσινη χρονια αγωνα με τον αγωνα , εμενα με προβοκαρει πολυ ασχημα το να μηδενιζουμε τα παντα πετωντας ενα στη τυχη. τελος παντων

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κανει αναφορα ο Mike στα περι χαλαρωσης, ο Μπακασετας, ΞΑΝΑΛΕΩ Ο ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ, χωρισε χτες τον κοσμο της ομαδας στους πολλους που δειχνουν σεβασμο στους πρωταθλητες και σε κατι λιγους που δεν σεβονται. Ξαναλεω, ο Τασος ο Μπακασετας αυτα.

 o mpakasetas einai protahlitis kai omilouxos file

 

kai anagnorisi tha thelei kai lefta analoga tha thelei kai tha stravosei an erthei kapoios kai parei ta tetraplasia ap'auton apo to xrimata pou autos efere stin omada 

 

 

egw san AEK , athoryva kai xwris ksekatiniasma , EPREPE otan mou dinoun 500.000 ,1 - 2  ews 8 gia mantalous kai mpakasetes , na tous dinw se syskeuasia dorou me eyxaristirio gramma oti eyxaristoume gia ta pratathlimata kai kali stadiodromia kai na agorazw apo to rafi simoes-johanson ligo kaluteres periptoseis 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

καλο είναι να αφήσουμε ουζουνίδη κ παίκτες έξω από όλο αυτό το πανηγύρι που στήνουμε κ θα στήνουμε πάντως. Δεν είναι νουθεσία, σκέψη κάνω.

Αν δούμε κάτι φέτος, θα το οφείλουμε σε αυτούς και αποκλειστικά αυτούς. Γιατί αν δούμε κάτι παραπέρα και καταλάβουμε ότι δεν το οφείλουμε κατα βάση σε αυτούς, σορρυ μαγκες που σας ενδιαφέρουν τα αποτελέσματα και οι τίτλοι στο τέλος, σόρρυ κι εσείς που δε σας νοιαζει αν πέφτουν οι παίκτες κάτω, αλλά ένα πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια, γάβρο εμένα δε θα με κάνει.

 

εδιτ: ουτε ελιτιστικα το λεω, ουτε επειδη ειναι διαφορετικο να εισαι αεκ κλπ κλπ, ούτε επειδή είμαι τυφλός και δε βλέπω τι συμβαίνει στο ελληνικό ποδοσφαιρο. αλλα ξαναλέω, 20 χρόνια καρκίνος, αν ένα πράμμα δίδαξε, είναι οτι δεν αξίζει να είσαι σαν κι αυτους.

Ρε συ tan...

Βγηκε προχτες ο Κλαρινος στα καναλια και ειπε με καθε επισημοτητα και με το σοβαρο του υφος πως θα αποκτηθουν 2 παιχτες ποιοτητας και με τον εναν ειμαστε κοντα. Και ειδες τι εγινε..

Σε ρωτω τωρα.

Με ποιον (οχι απαραιτητα σοβαρο απλα κανονικο) ξενο προπονητη το χτεσινο θα περναγε ετσι;

Να χε βαλει την ομαδα CL και να του εφερναν τον.... Γιαννιωτα;

ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ η απαντηση.

Μονο ραγιαδες, μπουζουκοβιοι νεοελληνες τυπου Κλαρινος, Βδελλας, Νιοπλιας (lol) κτλ τα κανουν αυτα.

Λες να αφησουμε προπονητη και παιχτες εξω απο ολο αυτο.

Τους παιχτες ναι, αρκει να μην εχουν αποψη και απαιτουν και σεβασμο με μια σεζον σαν τον πουθενα τον Μπακασετα.

Τον Ουζουνιδη sorry φιλε αλλα δεν τον αφηνω εξω.

Ο Ουζουνιδης ειναι μερος του προβληματος.

Για την ακριβεια ειναι η υπογραφη στο συμβολαιο του οτι η ΑΕΚ φετος θα γινει μπουρδελοκωλοχανειο.

Η φαση ειναι.

-Θελω να κανω πουτανα την περσινη ομαδαρα. Τι να κανω;

-Ε φερε Κλαρινο..

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.

ΜΕ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΘΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΣΑΧΛΑΜΑΡΙΝΟΣ.

Οποτε ουτε θα τον στηριξω τον καραγκιοζη (δηλαδη ΟΚ καπου εισαι και πελατης και πρεπει να απαιτεις μια Χ ποιοτητα - ως οπαδος απλα ευχεσαι να παει καλα) ουτε θα τον αφησω εξω απο ενα προβλημα του οποιου ειναι ΒΑΣΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ.

Και τελος τελος Marinos who?

Δηλαδη καντηλιαζουμε Μελισσανιδη και Λυμπε που εχουν προσφερει κιολας, κραζαμε τον Τραγανο τον Βδελλα που τελος παντων ηταν και δικο μας παιδι και θα αφησουμε στην απ' εξω τον.... "Μαρινο" τον σκατοβαζελο;

Γιατι;

Επειδη 5 χρονια τωρα ολοι οι αντικειμενικοι μας τον πλασαρουν για... σοβαρο; ΕΛΕΟΣ.

ΠΡΩΤΟΣ ΑΠ' ΟΛΟΥΣ πρεπει να φυγει ο ΣΑΧΛΑΜΑΡΙΝΟΣ και με τους αλλους (Μελ, Λυμπε) γνωριζομαστε και θα την βρουμε την ακρη ως ομαδα.

Που μου μαθε το double6 ο μαλακας και δεν θελει μισο οχταρι στο ροστερ.

Θα χει 5 χαφ μονο εξαρια ο.... Μαρινος.

Που δεν του κανει ο Κονε του Μαρινου επειδη λεει θελει αλλου ειδους παιχτη αγωνιστικα. ΝΑΙ ΜΑΛΑΚΑ, ειχες και καλυτερους χαφ στα μπουρδελα που ησουν πριν. Αηντε να πουμε. Νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπουκο αυτοι ειναι οι βασικοι αθλητες σου τωρα.

 

Ο Τασουλης, ο Πετρος, Ο Βασιλης, ο Μιχαλης, ο Κωστας, ο Βικτωρας.

 

Και καποτε λεγαμε για το κοντο οτι προσπαθει να φερει την ΑΕΚ στα μετρα του.

opos ti psonisa egw kai vgika proxtes kai kernaga moukalia pou mpika stous omilous FANTASOU poso tha tin psonisan autoi pou paizane kiolas

 

 

entaksei , min ta isopedonoume ola

Link to comment
Share on other sites

Θα είχες κάνει μαλάκα 2 μεταγραφές επιπέδου ΑΕΚ,θα ήμασταν με το καβλί στον κρόνο,οι ασπριτζήδες θα έκαναν υπερωρίες στους πιτσιλιμένους τοίχους και σήμερα θα μιλάγαμε για την 2η άλωση της τριπολιτσάς.

Αντί αυτού έχεις πάρει όρκο να μας κάνεις μίζερους σαν τα μούτρα σου και να ασχολούμαστε με τα περσινά και τα προπέρσινα γιατί τα φετινά βρωμάνε σκατά.

Πραγματικά ήθελε πολύ κόπο για να τα καταφέρεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα είχες κάνει μαλάκα 2 μεταγραφές επιπέδου ΑΕΚ,θα ήμασταν με το καβλί στον κρόνο,οι ασπριτζήδες θα έκαναν υπερωρίες στους πιτσιλιμένους τοίχους και σήμερα θα μιλάγαμε για την 2η άλωση της τριπολιτσάς.

Αντί αυτού έχεις πάρει όρκο να μας κάνεις μίζερους σαν τα μούτρα σου και να ασχολούμαστε με τα περσινά και τα προπέρσινα γιατί τα φετινά βρωμάνε σκατά.

Πραγματικά ήθελε πολύ κόπο για να τα καταφέρεις.

.

 

mizeros me nao na sikonete mera me ti mera ,den ginete

 

 

as poume oti egine mia astoxia kai mia stravotimonia , mi to gamame entelos

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Μπακασέτα δεν το κατάλαβα. έγινε κάτι χθες με αυτόν?

 

Εκανε χτες δηλωσεις για την νεα σεζον και μεταξυ αλλων ειπε οτι ο περισσοτερος κοσμος της ομαδας τους σεβεται ως πρωταθλητες αλλα υπαρχουν και καποιοι λιγοι που δεν τους σεβονται.

Link to comment
Share on other sites

Νονε μου 2 παρατηρησεις:

 

1) χρειαζοταν να τα ακουσεις για να τα επιβεβαιωσεις αυτα; Δεν ειναι προφανη, σχεδον απο την αρχη;

 

2) το θεμα ειναι οτι σαν οπαδοι

α) φυγαμε απο την απαιτηση της επενδυσης δικων του χρηματων (που μονο αυτος ΔΕΝ κανει)

β) περασαμε στην ισοσκελισμενη διαχειριση => ουτε αυτο δεν κανει

γ) μετα ειπαμε οκ ας βαζει το 1/10 των εσοδων στις μεταγραφες, ΟΧΙ για την καυλαντα μας, αλλα για το καλο της ομαδας. Ε, ουτε αυτο.

 

Νικόλα, το ανέφερα επειδή κατά κάποιο τρόπο "χρωστούσα" μια απάντηση στο ερώτημα που μου είχε κάνει ο συνονόματος σου.

Δεν "ανακάλυψα την Αμερική", το ξέρω. Ματάκια έχουμε όλοι (?) και βλέπουμε.

Από εκεί και πέρα, προσωπικά "σαν οπαδός" αδιαφορώ για τα λεφτά του Μελ, την ισοσκελισμένη διαχείριση και τις μεταγραφές.

Εγώ ΕΝΑ πράγμα θέλω.

Την ΑΕΚ να μεγαλώνει έστω βήμα - βήμα, να χτίζεται έστω σταδιακά και με ρυθμούς χελώνας.

Να ΜΗΝ πισωγυρνάει.

Όπως αποθέωνα τον Μελισσανίδη για τα "κλειδιά" που είχε δώσει αβλεπί στον Χιμένεθ και είδαμε πέρσι ότι είδαμε σε επίπεδο ομάδας, αποτελεσμάτων, αποδυτηρίων κλπ. έτσι θα τον ξεκωλιάσω τώρα για την επιλογή Μαρίνου επειδή την θεωρώ πισωγύρισμα.

Πριν από 3-4 μήνες γραφόταν εδώ μέσα πολλάκις ότι θα καταστρέψουμε τους άλλους δύο και θα τους γελοιοποιήσουμε "στέλνοντας" τους τον Ουζουνίδη.

Ε, όταν τον φορέσαμε καπέλο εμείς δεν θα κάνω και λοβοτομή να τα ξεχάσω όλα κι ας μου γράφει ο κάθε τυχάρπαστος ότι έχω εμπάθεια με τον Μελισσανίδη.

Όπως έγραψε κι ο Μάϊκ παραπάνω πέρσι ο "οργανισμός" δούλεψε τέλεια. Ρολόϊ ΟΛΟΙ. Μελ, Μανόλο, Παίκτες, κόσμος, ΟΛΟΙ !

Τόσο "ρολόϊ" που κατάφερε το ανεπανάληπτο. Να πάρει ένα Πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια που ήτανε "δοσμένο" και "ταγμένο" αλλού.

Σταμάτησε να μετράει ένα κοντέρ που ΠΟΝΟΥΣΕ πολύ.

Και μακάρι να ξεκινήσει να μετράει ένα "ανάποδο" κοντέρ. Κι ας είναι με τον Ουζουνίδη. Κι ας μου γράφει ο κάθε μαλάκας ότι θα περιμένω να χαρώ με τις αποτυχίες της ΑΕΚ. Τόσα ξέρει, τόσα λέει.

Όταν όμως οι συνθήκες σε φέρνουν -έστω και με την ψυχή στο στόμα- στους Ομίλους του Σεντονιού και αυτό σημαίνει κάποια λεφτά και η ΠΑΕ μου "απαντάει" με τον Γιαννιώτα, εγώ το θεωρώ πισωγύρισμα και "γκρέμισμα" της περσινής "οικοδομής".

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Εκανε χτες δηλωσεις για την νεα σεζον και μεταξυ αλλων ειπε οτι ο περισσοτερος κοσμος της ομαδας τους σεβεται ως πρωταθλητες αλλα υπαρχουν και καποιοι λιγοι που δεν τους σεβονται.

 

 

to anapodo isxuei entometaksu apo xtes

 

n sintriptiki pleiopsifia tou socialmidiakou kosmou tis omadas thelei na dioksei ayton pou efere prwtathlima kai prokrisi kai na parei ton ooion na nai me ekatomuria sti thesi tou

Link to comment
Share on other sites

Εκανε χτες δηλωσεις για την νεα σεζον και μεταξυ αλλων ειπε οτι ο περισσοτερος κοσμος της ομαδας τους σεβεται ως πρωταθλητες αλλα υπαρχουν και καποιοι λιγοι που δεν τους σεβονται.

Εκανε χτες δηλωσεις για την νεα σεζον και μεταξυ αλλων ειπε οτι ο περισσοτερος κοσμος της ομαδας τους σεβεται ως πρωταθλητες αλλα υπαρχουν και καποιοι λιγοι που δεν τους σεβονται.

Αρχίσαμε τα χρυσωνουμε το χάπι από τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Μπουκόφσκι Από τη μύτη σε κράταγαν τόσο καιρό μην εκραγείς;

1. Ειχα πει θα κανω υπομονη μεχρι να αρχισει η σεζον. Εκανα και ειδα προχτες τον Μαρινο να μας δουλευει για λογαριασμο του Μελισσανιδη οπως δουλευε τους Βαζελους περσι ολη την χρονια για λογαριασμο του Αλαφουζου.

2. Δευτερα παω ξανα ιατρειο για δουλεια μετα απο 33 μερες διακοπων καλοκαιρινων 300 μετρα απο την θαλασσα.

Link to comment
Share on other sites

1. Ειχα πει θα κανω υπομονη μεχρι να αρχισει η σεζον. Εκανα και ειδα προχτες τον Μαρινο να μας δουλευει για λογαριασμο του Μελισσανιδη οπως δουλευε τους Βαζελους περσι ολη την χρονια για λογαριασμο του Αλαφουζου.

2. Δευτερα παω ξανα ιατρειο για δουλεια μετα απο 33 μερες διακοπων καλοκαιρινων 300 μετρα απο την θαλασσα.

ti mera pou upegrapse xreiastika ton psuxologo

 

oxi giati irthe autos alla giati efyge o allos 

 

ama o typos einai magos kai vgazei lagous apo to kapelo kai mpainei stous omilous me klonaridi , emena perisuei

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αστοχιες εχει μονιμα mike μεχρι που ηρθε ο Ισπανος και τον πηρε απο το χερι. Ουτε αυτο δεν εκτιμησε ομως.

 

 

Κατα την ταπεινη μου αποψη ο Μελισσανιδης, περαν δλδ της οικονομικης ανεπαρκειας, δεν το εχει πλεον. Εχει μεινει πολυ πισω, δεν τον νοιαζει να μαθει, δεν εχει τα κουραγια να οργανωσει σωστα το μαγαζι κλπ

 

Θα αφησει (μαλλον) το ονομα του στην ιστορια ως ευεργετης του γηπεδου, θα αφησει την περσινη κουπα, αλλα η εκτιμηση μου ειναι οτι δεν θα ξανακανει καν πρωταθλητισμο γιατι αδυνατει να κανει παραγοντικα ενα βημα μπροστα απο τα 90s.

Link to comment
Share on other sites

.

 

mizeros me nao na sikonete mera me ti mera ,den ginete

 

 

as poume oti egine mia astoxia kai mia stravotimonia , mi to gamame entelos

Κάποια στιγμή όμως πρέπει να τα διαχωρίσουμε αυτά τα πράγματα ε?

Αλλο το γήπεδο,άλλο το λογιστήριο και άλλο το αγωνιστικό.

Εμένα με ενδιαφέρει το αγωνιστικό και εκεί βρωμάει μιζέρια και σκατίλα από χλμ.

Αν δεν μας ενδιαφέρει το αγωνιστικό ας κάτσει ο μεγάλος να στήσει προκάτ στην καπαδοκίας να πηγαίνουμε να βλέπουμε τους γερανούς και τους εργάτες ή όποιοι καβλώνουν με τα φράγκα του τσουλού να πηγαίνουν έξω από τα γραφεία και να κάνουν χέρια.Και στην τελική δεν θα κάνω το γήπεδο κολυμπήθρα του σιλωάμ για όλες τις μαλακίες που έχει κάνει μεχρι τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή όμως πρέπει να τα διαχωρίσουμε αυτά τα πράγματα ε?

Αλλο το γήπεδο,άλλο το λογιστήριο και άλλο το αγωνιστικό.

Εμένα με ενδιαφέρει το αγωνιστικό και εκεί βρωμάει μιζέρια και σκατίλα από χλμ.

Αν δεν μας ενδιαφέρει το αγωνιστικό ας κάτσει ο μεγάλος να στήσει προκάτ στην καπαδοκίας να πηγαίνουμε να βλέπουμε τους γερανούς και τους εργάτες ή όποιοι καβλώνουν με τα φράγκα του τσουλού να πηγαίνουν έξω από τα γραφεία και να κάνουν χέρια.Και στην τελική δεν θα κάνω το γήπεδο κολυμπήθρα του σιλωάμ για όλες τις μαλακίες που έχει κάνει μεχρι τώρα.

 

 

antilamvanome apoluta ti les

 

sto mats me vidi tromaksa toso sto teleutaio 20' pou ta eipame kai allou ti kai pos 

 

 

ostoso den to antexei n psuxosinthesi mou proxtes na eimai 2 meres me tin poutsa kagelo kai simera na vgazw axristous olous kai ola ao ayta pou me kavlosane 

 

diladi , kati gomenes skeftonte etsi kuklothymikes kai sta 41 oso mounes ki an einai ,tis apofevgo

 

 

simera , 01/09/2018 eisai prwtathlitis , protoporos stous omilous tous champions me nao na xtizete ki ena duskolo mats sti tripoli ikano me ena trimpalo na mou paei  tin psuxologia sto yperperan .

 

ayrio - methayrio AAAAAAAAAAAMA ginoun ola ayta pou parakalane oi alloi , na mazepsoume talira stous omilous ... ta ksanaleme 

Edited by Mike
Link to comment
Share on other sites

Πες μου τώρα ότι δεν θα κοιμηθείς το βράδυ για τον Τασούλη. Τι να πει για αυτός; Τα τετριμμένα  " Συγχαρητήρια για την εκπομπή σας,  στον πρόεδρο, στον κόσμο που  με αγαπά". Κερδίζει ο άλλος το Οσκαρ, δεν ξέρω πόσους μήνες έχει να προετοιμάσει ένα λόγο, τον βλέπουν 1 δις ζευγάρια μάτια και ξεκινάει το λόγο του " "Ευχαριστώ τη μαμά μου " Δεν μπορεί θα πει κάτι άλλο ".. και τον μπαμπά μου". Ο Νέστορας της ΑΕΚ μετά βίας μπορεί να συνθέσει μια πρόταση και να σου πω κάτι... Δεν τον φέραμε για αυτό.

 

Να ζητησει σεβασμο ο Μουρινιο που εχει κατακτησει 3 Πρωταθληματα Αγγλιας οταν οι αλλοι 19 κοουτς εχουν κατακτησει 2 να το καταλαβω. Ο οποιος Μουρινιο χειροκροτουσε τον κοσμο μετα απο τριμπαλο ενω καποιοι χειρονομουσαν.

Να μου ζηταει σεβασμο ο Μπακασετας sorry αλλα παραπαει. Εβγαλε και αποψη ο Τασουλης με τον Εβριτη απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει του Κονέ για ΠΑΟΚ

Ο Παναγιώτης Κονέ έμεινε ελεύθερος από την Ουντινέζε και οι «ασπρόμαυροι» σκέφτονται την περίπτωση του.

Ελεύθερος στην αγορά είναι ο Παναγιώτης Κονέ, ο οποίος χθες (31/8) έλυσε το συμβόλαιο του με την Ουντινέζε.

Σύμφωνα με τη Sportime, μπορεί οι Κυπελλούχοι Ελλάδας να μην προχώρησαν σε κάποια μεταγραφή λόγω πληρότητας στο ρόστερ, ωστόσο η περίπτωση του Κονέ δεν τους αφήνει αδιάφορους και ήδη, εξετάζουν την περίπτωση του.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι και ο Κονέ, όπως αναφέρει το δημοσίευμα, είναι θετικός στο να μετακομίσει στη Θεσσαλονίκη για χάρη του ΠΑΟΚ, κάτι που έχει εκφράσει και στη διοίκηση της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησει σεβασμο ο Μουρινιο που εχει κατακτησει 3 Πρωταθληματα Αγγλιας οταν οι αλλοι 19 κοουτς εχουν κατακτησει 2 να το καταλαβω. Ο οποιος Μουρινιο χειροκροτουσε τον κοσμο μετα απο τριμπαλο ενω καποιοι χειρονομουσαν.

Να μου ζηταει σεβασμο ο Μπακασετας sorry αλλα παραπαει. Εβγαλε και αποψη ο Τασουλης με τον Εβριτη απο πανω.

 

 

o mpakasetas exase 15 kila kai etrexe san skulos ypervalontas eauton kata polu gia na erthei to pothito kavlotiko apotelesma .-

 

ki an den eixe egoismo na apaitisei kati parapano , tha itan mia lougra akatallili entelos gia tin AEK

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×