Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Οσο αργει η Λιστα τοσο με ζωνουν τα φιδια οτι κατι γινεται....

 

Εχω καλο προαισθημα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερθει η ωρα να πουλησει ΠΑΕ πρωταθληματικη+γηπεδο+προπονητικο.

Ε του πουστη αν βρεθει καποιος να τα σκασει (χοντρα προφανως) Αδαμιδης η Τροχανας δεν θα ναι.

Για εμενα μετα το γηπεδο αυτος ειναι ο στοχος.

Να καταφερει η ΑΕΚ για μια φορα στην ιστορια της να κανει ομαλη διοικητικη μεταβαση απο καποιον με λεφτα σε καποιον αλλο με λεφτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με το φτωχό μου το μυαλό, πουλούσες μανταλο με 8 και έφερνες ναρσινγκ και ραντογια και σου έμενε και κάβα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερθει η ωρα να πουλησει ΠΑΕ πρωταθληματικη+γηπεδο+προπονητικο.

Ε του πουστη αν βρεθει καποιος να τα σκασει (χοντρα προφανως) Αδαμιδης η Τροχανας δεν θα ναι.

Για εμενα μετα το γηπεδο αυτος ειναι ο στοχος.

Να καταφερει η ΑΕΚ για μια φορα στην ιστορια της να κανει ομαλη διοικητικη μεταβαση απο καποιον με λεφτα σε καποιον αλλο με λεφτα.

 

Ο πρωτος καποιος με λεφτα ποιος ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερθει η ωρα να πουλησει ΠΑΕ πρωταθληματικη+γηπεδο+προπονητικο.

Ε του πουστη αν βρεθει καποιος να τα σκασει (χοντρα προφανως) Αδαμιδης η Τροχανας δεν θα ναι.

Για εμενα μετα το γηπεδο αυτος ειναι ο στοχος.

Να καταφερει η ΑΕΚ για μια φορα στην ιστορια της να κανει ομαλη διοικητικη μεταβαση απο καποιον με λεφτα σε καποιον αλλο με λεφτα.

Βλέπω κάποιον αντίστοιχο τσετσενο από Ρωσία μεριά

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν ερθει η ωρα να πουλησει ΠΑΕ πρωταθληματικη+γηπεδο+προπονητικο.

Ε του πουστη αν βρεθει καποιος να τα σκασει (χοντρα προφανως) Αδαμιδης η Τροχανας δεν θα ναι.

Για εμενα μετα το γηπεδο αυτος ειναι ο στοχος.

Να καταφερει η ΑΕΚ για μια φορα στην ιστορια της να κανει ομαλη διοικητικη μεταβαση απο καποιον με λεφτα σε καποιον αλλο με λεφτα.

Ναι είναι και η κατάλληλη περίοδος,όλοι οι λεφτάδες κάνουν ουρά ποιός θα επενδύσει πρώτος στην ελλάδα.

Edited by Gorgar21
Link to comment
Share on other sites

Με το φτωχό μου το μυαλό, πουλούσες μανταλο με 8 και έφερνες ναρσινγκ και ραντογια και σου έμενε και κάβα.

Με το φτωχο μου το μυαλο, αν εισαι ομαδα Αγγλιας και εχεις 8 για να αγορασεις μεσοεπιθετικο, ε ο Μανταλος ειναι οτι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι και η κατάλληλη περίοδος,όλοι οι λεφτάδες κάνουν ουρά ποιός θα επενδύσει πρώτος στην ελλάδα.

Εχουμε δρομο μεχρι τοτε.

Ας φτιαξει γηπεδο+προπονητικο, ας παρει 2-3 πρωταθληματα ακομα και 2-3 Κυπελλα, ας παιζουμε CL/EL και εγω θα τις αντεξω τελικα τις μαλακιες του.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει ανακοινωθεί ο χάφ ακόμα μιας και σε λίγη ώρα οι λίστες κλείνουν για την ουέφα. Μάλλον πιστεύω θα τον ανακοινώσουν τελευταία στιγμή.

Α ρε ασπρομαυρο γατακι...

Link to comment
Share on other sites

Με το φτωχο μου το μυαλο, αν εισαι ομαδα Αγγλιας και εχεις 8 για να αγορασεις μεσοεπιθετικο, ε ο Μανταλος ειναι οτι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα.

Για κάποιο λόγο στην Αγγλία ή χρηματιστηριακη αξία των παιχτών είναι ακατανόητα φουσκωμένη. Υπάρχουν γηγενής Άγγλοι κατσαπλιαδες που κοστίζουν ξέρω γω ένα δεκάρικο, παίχτες που μετακινούνται μόνο σε ομάδες εντός Βρετανίας γιατί εκτός δεν πιάνουν αυτά τα λεφτά. Ο Κώστας τα ξέρει καλύτερα αν θέλει να γράψει πάνω στο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δρομο μεχρι τοτε.

Ας φτιαξει γηπεδο+προπονητικο, ας παρει 2-3 πρωταθληματα ακομα και 2-3 Κυπελλα, ας παιζουμε CL/EL και εγω θα τις αντεξω τελικα τις μαλακιες του.

Εσύ θα τις αντέξεις τις μαλακίες του,να δούμε αν θα τις αντέξουν και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε 25, λεει οτι αρνηθηκε καμια 30αρα ακομα και σε αφησε με τον Μπεκατσετα.

 

Ή ψυχοπαθης ειναι ή παριστανει τον κλοουν στα γεραματα.

 

Αλλη λογικη εξηγηση εγω δεν βρισκω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Το γήπεδο, το προπονητικό κέντρο ή οτιδήποτε άλλο δεν εμποδίζουν την εκταμίευση χρημάτων για μεταγραφές γιατί πρακτικά μείον δύο εκατομμύρια ευρώ δεν κάνουν ζημιά.

Δηλαδή πιστεύει κάποιος ότι αν λείπουν δύο εκατομμύρια από ένα χ ποσό δεν θα τέλειωνε το γήπεδό? Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

Επίσης δεν είναι θέμα εκτόξευσης, αυτή θα απαιτούσε 6-7 Λιβάγιες και Αραούχηδες.

Αυτό κατανοώ ότι δεν μπορεί να γίνει όντως τώρα και άλλωστε η ομάδα είναι καλή.

Όμως έπρεπε να αποκτηθούν ένας δυνατός χαφ και ένας ακραίος επιθετικός όπως ζήτησε ο προπονητής.

Ο πλέον αρμόδιος τρείς φορές σε δέκα μέρες μίλησε για προσθήκες, όχι οι οπαδοί.

Και δεν είπε βέβαια το επικό "είμαστε πλήρεις".

 

Επιτρέψτε μου όμως ότι πέραν της εκταμίευσης εσόδων υπάρχει επίσης ένα σημαντικό ζήτημα, χιλιοδιαπιστωμένο βέβαια.

Τον Ιανουάριο του '16 οταν ο Πογιέτ είδε και απόειδε έφερε τον πολλά υποσχόμενο Ζουκουλίνι ως δανεικό από την Μάντσεστερ Σίτι και τον τίμιο Πέκχαρτ που όταν έκανε και προετοιμασία έβαλε 9 γκόλ στο πρωτάθλημα και βοήθησε ας πούμε πολύ περισσότερο από τον Γιακουμάκη μέχρι πρότινος.

Τον Ιανουάριο του ΄17 ήρθαν οι Βράνιες, Αραούχο ως παιχταράδες αλλά με κάποια θέματα.

Δύσκολες υποθέσεις και έκλεισαν με Μαΐστο, Ντε Μπαρτόλο, Μιλοβάνοβιτς κλπ.

Τον Αύγουστο του '17 ο Μαΐστο έφερε αξιοπρεπείς ποδοσφαιριστές με λίγα χρήματα.

Φέτος ήρθαν κάποιες καλές επιλογές αλλά υπήρχαν σημαντικές θέσεις που ο προπονητής ζήτησε παίκτες και δεν αποκτήθηκαν.

Το ερώτημα είναι, δεν υπήρχαν αντίστοιχες φθηνές λύσεις ή δεν εντοπίστηκαν?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το γήπεδο, το προπονητικό κέντρο ή οτιδήποτε άλλο δεν εμποδίζουν την εκταμίευση χρημάτων για μεταγραφές γιατί πρακτικά μείον δύο εκατομμύρια ευρώ δεν κάνουν ζημιά.

Δηλαδή πιστεύει κάποιος ότι αν λείπουν δύο εκατομμύρια από ένα χ ποσό δεν θα τέλειωνε το γήπεδό? Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

Επίσης δεν είναι θέμα εκτόξευσης, αυτή θα απαιτούσε 6-7 Λιβάγιες και Αραούχηδες.

Αυτό κατανοώ ότι δεν μπορεί να γίνει όντως τώρα και άλλωστε η ομάδα είναι καλή.

Όμως έπρεπε να αποκτηθούν ένας δυνατός χαφ και ένας ακραίος επιθετικός όπως ζήτησε ο προπονητής.

Ο πλέον αρμόδιος τρείς φορές σε δέκα μέρες μίλησε για προσθήκες, όχι οι οπαδοί.

Και δεν είπε βέβαια το επικό "είμαστε πλήρεις".

 

Επιτρέψτε μου όμως ότι πέραν της εκταμίευσης εσόδων υπάρχει επίσης ένα σημαντικό ζήτημα, χιλιοδιαπιστωμένο βέβαια.

Τον Ιανουάριο του '16 οταν ο Πογιέτ είδε και απόειδε έφερε τον πολλά υποσχόμενο Ζουκουλίνι ως δανεικό από την Μάντσεστερ Σίτι και τον τίμιο Πέκχαρτ που όταν έκανε και προετοιμασία έβαλε 9 γκόλ στο πρωτάθλημα και βοήθησε ας πούμε πολύ περισσότερο από τον Γιακουμάκη μέχρι πρότινος.

Τον Ιανουάριο του ΄17 ήρθαν οι Βράνιες, Αραούχο ως παιχταράδες αλλά με κάποια θέματα.

Δύσκολες υποθέσεις και έκλεισαν με Μαΐστο, Ντε Μπαρτόλο, Μιλοβάνοβιτς κλπ.

Τον Αύγουστο του '17 ο Μαΐστο έφερε αξιοπρεπείς ποδοσφαιριστές με λίγα χρήματα.

Φέτος ήρθαν κάποιες καλές επιλογές αλλά υπήρχαν σημαντικές θέσεις που ο προπονητής ζήτησε παίκτες και δεν αποκτήθηκαν.

Το ερώτημα είναι, δεν υπήρχαν αντίστοιχες φθηνές λύσεις ή δεν εντοπίστηκαν?

Η ανεπαρκεια υπαλληλων τον βολευει. Ειναι ξεκαθαρο πλεον.

 

Διαφορετικα δεν ξερει να διοικει ουτε ψιλικατζηδικο, πραγμα που δεν προκυπτει απο το βιογραφικο του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×