Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Noμιζω ειναι υποστηρικτης του ελληνικου κορμου της ομαδας. Δεν εξηγειται αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή όμως εκτός από τις αγωνιστικές επιτυχίες και την έναρξη των οικοδομικών εργασιών στην Νεα Φιλαδέλφεια θα πρέπει να βάλουμε στη ζυγαριά και την πεσάδα.

 

Έτσι για να τα λέμε όλα, όμορφα και χαριτωμένα.

 

zeroχρεη21

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Του φτηνου ελληνικου κορμου,για να ειμαστε πιο ακριβεις.

ετσι φιλε μικροςκαιατροπος, ο τιγρης ειναι και νοικοκυρης

Link to comment
Share on other sites

 

Ατμόσφαιρα στο γήπεδο . Στο Celtic Park χοροπηδάνε με αυτό 
 
 
 
 
 
 
 
 
Προσπαθώ να θυμηθώ πότε το δικό μας γήπεδο  τραγούδησε, χόρεψε, χάρηκε το γήπεδο ένα σύνθημα εύπεπτο, ρυθμικό, χωρίς να αποτελεί soundtrack από τις φυλακές ανηλίκων & τα τσακάλια
 
 
 
Αυτό θέλω να σου πω. Δεν θες το κύριο Δημούτρη να μην σου πάρει τη χαφάρα, μιζεριάζεις και από μόνος σου. Στις εξέδρες, στα φόριυμ, στις συνελεύσεις της ερασιτεχνικής
 
Την έχει το dna μας τη μιζέρια  

 

 

Παρότι δεν διαφωνώ στο τελευταίο σκέλος, εγώ θα πω ότι χωρίς τέτοιες αποτυχημένες διαρροές και με τις ίδιες μεταγραφές ανακοινωμένες 1 μέρα πριν την προετοιμασία, η γκρίνια θα ήταν κάτω από το μισό. Και αυτά τα 2 δεν έχουν σχέση με την προσέγγιση του εθνάρχη ή του κόσμου imho.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως στον πλανητη ΑΕΚ το δουλεμα ΔΕΝ εχει οριο ....

Οποιος αντιδρασει ειναι γαυρος πρεπει να βρει επενδυτη η ειναι λατρης του Αδαμιδη και τον θελει πισω. Με αυτα και με αυτα προχωραμε χτιζοντας γηπεδο παιρνοντας πρωταθλημα κυπελλο και παιζοντας σε ομιλους Τσλ αλλα χωρις να ειναι κανεις μεσα του ευχαριστημενος. Ε κατι δεν λεει αυτο? Αντι να πανηγυριζουμε κραζουμε γκρινιαζουμε νιωθουμε απελπισια και αβεβαιο μελλον κτλ. Γιατι? Γιατι παρα τις επιτυχιες δεν μπορουμε να ηρεμησουμε? Γιατι καθε καλοκαιρι μα βγαινει η ΠΑΝΑΓΙΑ με την μιζερια με 3εκ εσοδα η 33εκ? Παντα φταινε οι αλλοι εκτος τον ''θεο'' της Νικαιας...λες και ολα γινοντε μονα τους. Αυτος υπαρχει μονο στις νικες να πεταξει τις ατακες αποφοιτου Δημοτικου και στις χαρες. Στα ναυαγια παντα φταινε οι αλλοι. Η που δεν θελουν τους παιχταραδες η που με απειρα λεφτα που διαθετει δεν βρισκουν παιχτες χαχαχαχαχα μπεεεεεεεε μπεεεεεεεεε ναι πραγματικα υπαρχει μεγαλο ποσοστο που τα πιστευει αυτα.

Ειπα παλαιοτερα και θα το ξαναπω. Οσα λεφτα και να εχεις αν εισαι μιζερος εισαι μιζερος τελος......ελπιζω αυτο να μην μεταφερθει και στην ομαδα οπου θα εχει τιτλους αλλα η μιζερια και η κακομοιρια θα τριγυρναει μεσα της....

Δεν βριζω δεν κραζω δεν τρωγομαι οπως παλια γιατι βλεπω εξελιξη δεν ειμαι τυφλος....απλα δεν ειμαι γεματος δεν μπορω να ηρεμισω....κατι δεν μου αρεσει...κατι δεν με ικανοποιει με τον τροπο που τρεχει η ομαδα....

Τεσπα θα δουμε. Δεν μου αρεσει αυτη η μιζερια ειτε ως φτωχοι ειτε με εσοδα 50εκ....

 

 

ΧΑΜΠΟΣ

 

Χάμπο το περσινο καλοκαίρι ήταν καλό καλοκαίρι και κακώς υπήρχε γκρίνια. Πήγες με ίδιο προπονητή, με προσθήκες μανι μανι ενταγμένες στην ομάδα, και εκανες μια σεζόν και γαμώ παρόλο που σε γαμησαν και οι τραυματισμοί και μεχρι να γυρίσεις το φύλλο και η διαιτησία. πέρσι το καλοκαίρι όποιος έκραζε σωστά ακουγε κραξιμο, γιατί όχι βήματα, σε σχέση με αυτά που είχαμε συνηθίσει είχαν γίνει άλματα. ακόμα και με τις όποιες ελλείψεις. ακόμα και ο Γενάρης που δεν μας βγήκαν 2 στις 3 μεταγραφές, είχε λογική ο τρόπος που κινηθήκαμε. όλα, μα όλα, μπορούσαν να εξηγηθούν και να δικαιολογηθούν και μια λογική υπήρχε.

 

Φέτος, γαμήθηκε το θέμα. ακόμα και να βγει ο Ουζουνιδης, ακόμα και να βγουν οι μεταγραφές(που εμένα οι περισσότερες μαρεσουν κιολας), δεν βγάζει καμιά κινηση εκεινη την σιγουριά την περσινή, πως ότι κανουμε, υπήρξαν 2 3 ανθρωποι και βαλαν κατω τα δεδομένα και τα αποφασισαν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα γαμήθηκε κάπου στον Δεκέμβρη αν θυμάμαι καλά που ανακοινώθηκε η επιστροφή λjυμπε. Μετά από αυτό, οι περισσότεροι ήμασταν σίγουροι για το τι ακολουθεί (Ουζουνίδης, τζάμπα παίχτες κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Ας το καταλαβει και ο τελευταιος όλα μα όλα

περνανε και αποφασιζονται απο τον Κο Ασλανίδη .

Ακομα και για το ποσο βαθύ κιτρινο ηταν οι

εξαιρετικες νεες εμφανισεις μας της καπέλι

αυτός αποφασισε.

Edited by Stylianopoulos
  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ας το καταλαβει και ο τελευταιος όλα μα όλα

περνανε και αποφασιζονται απο τον Μελισσανιδη.

Σε αυτόν και ΜΟΝΟΝ αυτόν οφείλονται ΟΛΑ !

Η κατάκτηση των Κυπέλλων, η κατάκτησις του Πρωταθλήματος μετά από 24 χρόνια, η είσοδος στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ, το ελκυστικό ποδόσφαιρο που αποδίδει η ομάδα. Ο-Λ-Α !

Ας τον έχει ο Θεός καλά να μας χαρίζει επιτυχίες για πολλά πολλά χρόνια ακόμη !.

 

Στοχοποιείς τον Διοικητικό Ηγέτη, αν αντιλαμβάνομαι καλώς ?

Χμμμμμ ...

Ευτυχώς που ... άντεξες και δεν "αυτοκτόνησες" εκείνο το μεσημέρι σΤΣΙ Αγίοι Αναργύροι.

Link to comment
Share on other sites

 Καλά εγω Μανιάτη δεν προκειται να αρχισω 

τις κατηγόριες και τις τρέλες που κανεις εσυ και δεν εχεις σταματημό η πάρλα σου μετά 

επειδη δεν πηραμε τον Λιτμπάρσκι και τον Μαλμπράνκ .

 

Ειμαι συνειδητοποιημενος εδω και καιρο ,τα χουμε ξαναπει χρονια αυτά

 πως οδευει το καραβι της ΑΕΚαρας μας .

 

Οι επιτυχιες εχουν ονομα και επωνυμο.

 Ασλαν-ίδης Ευάγγελος,καρδιολόγος   .

 

Οι οποιες αποτυχιες ελθουν με το κακο

 φερουν την υπογραφη Ζουζού-Λύμπε.

 

Ο Κος Μελισσανιδης ειναι εθναρχης .

Τον αγαπω.

 

 

 Νομίζω ειναι καλύτερο τωρα και το αφήνω .

 Μην απαντάτε σε κλήσεις χωρις αναγνώριση .

 Αντε ησυχο και καλο φθινοπωρο να χωμε σπιτια μας 

  :lol:

Edited by Stylianopoulos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τό 'φκιασα.

Κάνε ότι καταλαβαίνεις.

 

:lol:  :lol:  :lol: 

 

 Βάλε μαζί με τα αλλα που εφτιαξες

 εκεί στο κουότ σου των 10.38

   οτι προσευχομαι για κεινον νυχθημερόν .

Link to comment
Share on other sites

σεβαστο το ταβανι των 600χιλ., αν και οχι κατανοητο ειδικα φετος με την μπαζα του ChL... 

 

αυτο που ειναι τελειως λαθος ειναι οτι χρειαζεται να πλαισιωσεις το τμημα που χειριζεται τις μεταγραφες με ανθρωπους που να μπορουν να κανουν καλη δουλεια με αυτο...

 

φυσικα θελεις και σοβαρους ανθρωπους στο επικοινωνιακο κομματι... γιατι το να βγαινεις και να βαζεις ΕΣΥ στην κουβεντα Ναρσινγκ και Ραντογια και μετα να ξαναβγαινεις για να πεισεις τον κοσμο της ομαδας οτι πρασπαθησες, ε οκ... και ο Κυριακος Κυριακου καλυτερη δουλεια θα εκανε δηλαδη...

 

εχεις παρει Πρωταθλημα, εισαι στο ChL και εχεις λιγοτερα κειας απο τον παοκ... ε, δες το λιγο...

Link to comment
Share on other sites

θεμα Καιπερς, θεμα με τον Λαζαρο, θεμα που ανοιξε μονη της η ΠΑΕ για Ραντογια, θεμα με τις διακοπες του Κονε...

 

ας το δουνε λιγο το θεμα... κουρασε...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ετσι και δεν ειχαμε το οικοπεδο, όχι για να αναλάβει αλλά ουτε για να δει ενα ματς δε θα παταγε ο εθναρχης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×