Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

εχεις να προτεινεις καποιον αλλον?

Ας βαλουμε αγγελια. Ολο και καποιος αποφοιτος δημοτικου θα βρεθει να διαχειριστει καλυτερα τοσα λεφτα χωρις να ειναι πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

καλα σ ελεγε ο amindis

παπατζης λεει ο αλλος κ χτιζει γηπεδο εχει παρει ολα τα κατσαρολια κ παιζεις ΤΣΛ.

Δλδ αμα δεν ηταν παπατζης που θα ειχε την ΑΕΚ? Στον τελικο ΟΥΕΦΑ?

Με δικα του λεφτα τα εκανε ολα αυτα? Το πληρωσαμε πολυ ακριβα με την πεσαδα...! Η δυναμικη του κοσμου και το μεγεθος της ΑΕΚ εφτασαν ως εδω την ομαδα. Ας ειχε παει να κανει το ιδιο στον Ακρατητο και θα βλεπαμε αν φτουραγε....με ξενα λεφτα τον μαγκα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Με δικα του λεφτα τα εκανε ολα αυτα? Το πληρωσαμε πολυ ακριβα με την πεσαδα...! Η δυναμικη του κοσμου και το μεγεθος της ΑΕΚ εφτασαν ως εδω την ομαδα. Ας ειχε παει να κανει το ιδιο στον Ακρατητο και θα βλεπαμε αν φτουραγε....με ξενα λεφτα τον μαγκα κανει...

Καλά, τα είδαμε τα χαΐρια μας τόσο καιρό που πορευόμασταν μόνο με τη δυναμική του κόσμου και το μέγεθος της ΑΕΚ

Τσιγκούνης μέχρι αηδίας και ξεροκέφαλος ναι, αλλά το να λέμε ότι δεν έχει συμβολή στις αγωνιστικές επιτυχίες ή το γηπεδικό είναι μηδενισμός

Link to comment
Share on other sites

Τιγρη φερε Τσουκαλα να μας τρελλανεις και να μπαλωσουμε και την τρυπα στα χαφ. Σκαρτα 60 χιλιαρικα συμβολαιο, κανε την υπερβαση.

Link to comment
Share on other sites

Που να πληρωνε και ολας....

Άλλο πράγμα είναι το ότι δεν βάζει το χέρι στην τσέπη και άλλο δεν έχει συνδρομή στις επιτυχίες, μην τα μπερδεύεις

 

Δηλαδή πιστεύεις ότι χωρίς Μελισσανίδη θα το παίρναμε το περσινό πρωτάθλημα; Να σου θυμήσω τι έγινε το '08? Ή το Κύπελλο του '16 όπου με κατακόκκινη ΕΠΟ εσένα στον τελικό σε παίξανε πενηνταρίσια;

Χωρίς Μελισσανίδη θα βρισκες τους χορηγούς που έχεις; Την συμφωνία με την Καπέλι με Αδαμίδη πρόεδρο πχ θα την έκανες; Μέχρι και στο βόλει έδρα βρήκες μετά από δικούς του χειρισμούς, ενώ και τον Αγγελόπουλο στο μπάσκετ πιθανότατα αυτός στον έφερε. Για να μην μιλήσω για το γήπεδο.

 

Και γω είμαι πολύ απογοητευμένος με όσα έγιναν το καλοκαίρι, και μένα με εκνευρίζει πολύ η λογική του και γω του χω ρίξει καντήλια, αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Όσα στραβά και αν έχει, αυτή τη στιγμή που μιλάμε ΑΕΚ=Μελισσανίδης. Τόσο απλά. Χωρίς αυτόν θα χες τα καρτούν που σε διοικούσαν την περίοδο '11-'13 και θα παιζες είτε στη Β' Εθνική, είτε θα φυτοζοωούσες στην Α'. Μακάρι κάποια στιγμή να κοπεί ο ομφάλιος λώρος, αλλά μέχρι τότε πρέπει να τον αποδεκτούμε με τα όποια καλά και στραβά του.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Φυσικα και εχει συνδρομη στην καλη πορεια της ομαδας αλλα οχι οτι αυτος ειναι ο δημιουργος . Θα ξεχασουμε τα εγκληματα με βδελλα μοραις και την ομαδα χωρις φορ με αστειους πρωην ποδοσφαιριστες? Οκ ηρθε η σειρα μας και πηραμε πρωταθλημα και μπραβο αλλα μας εβγαλε την παναγια με αμετρητες φορες ντροπης και ξεφτιλας απο την μιζερια του. Ε τι δεν μπορουμε να κανουμε κριτικη? Πιστευω οτι δεν κανει καλη διαχειριση και τα εσοδα της ομαδας δεν τα εισπρατει ο λαος της ΑΕΚ σε μορφη θεαματος και ουσιας αλλα εξανεμιζοντε αγνωστο που..! Οκ αν το γηπεδο κοστισει 100εκ ευρω απο εσοδα της ομαδας το εχτιζα και εγω....

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τιγρη φερε Τσουκαλα να μας τρελλανεις και να μπαλωσουμε και την τρυπα στα χαφ. Σκαρτα 60 χιλιαρικα συμβολαιο, κανε την υπερβαση.

Γρηγορα ομως γιατι θα του σκασει 65 κανενας Κουγιας και παει ο παιχταρας μετα δε χτυπιεται στα 65 με τιποτα. Να βαλουμε ολοι πλατη να ανοιξει καποιος τραπζικος λογαριασμος να βοηθησουμε...! Τωρα αν δεν μαζευτει το ποσο και χαθει ο παιχτης ας τα κρατησει για το μπατζετ του Γεναρη να φερει 1-2 παιχτες του 20ρικου

Link to comment
Share on other sites

Τιγρη φερε Τσουκαλα να μας τρελλανεις και να μπαλωσουμε και την τρυπα στα χαφ. Σκαρτα 60 χιλιαρικα συμβολαιο, κανε την υπερβαση.

 

Τίγρη πάρε εμένα με τα μισα και η εφορία δικιά μου*

 

*Zara ανέλαβε τα διαδικαστικά μέσω offshore

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Στα προβληματα ξεχασες να γραψεις και οικονομικα εκτος των αλλων.

Παντως τον Ντουσαν που δεν θυματε πλεον αν ειναι ανθρωπος η σαυρα τον κραταει μια χαρα στον οργανισμο. Φανταζομαι αυτος θα κατσει και 5-6 χρονια μετα θανατον σαν τoν EL CID...

Ε παντως αλλοι πληρωνουν τα μαλλιοκεφαλα τους για τα ΧΟΜΠΥ τους....αυτος το κανει ΤΖΑΜΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Αυτος εχει λεφτα αλλα φοραει το παντελονι του Αδαμιδη οταν ειναι να πληρωσει. Τουλαχιστον ο Αδαμιδης ΔΕΝ ειχε....

Παντως Γ Εθνικη με Αδαμιδη δεν εζησες...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Τωρα εχεις να πληρωσεις την ΔΕΗ αλλα για να ερθει κανενας αθλητης στην ομαδα πρεπει να εχει 18 χιαστους να εχει μανατζερ τον προποτζη της γειτονιας η να εχει προβλημα κατανοησης της πραγματικοτητας.

Εδω ειχες ΔΕΗτζη προπονητη ...πως να χρωστας στην ΔΕΗ? Χαχαχα

Σε κατι που τον παραδεχομαι παντως ειναι οτι τον απικαλουν προεδρο χωρις να ειναι ...ιδιοκτητη της ΑΕΚ χωρις να εχει πληρωσει ουτε μισο ευρω τιν ζητοκραυγαζουν οταν χωνει πριμ χωρις να ειναι απο την τσεπη του και παραλλήλά να εχει κοσμο να τον λατρευει...!

Αυτο πρεπει να εισαι η πολυ μαγκας να το πετυχεις...η να απευθυνεσαι σε τιτανοτεραστια σανοφαγα πλασματα ( δεν αναφερομαι σε κανεναν εδω μεσα )

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο κουραστικό και αστείο να μηδενίζουμε πράγματα.

 

Θεωρώ ως δεδομένα ότι:

  1. Όλες οι αποφάσεις για την λειτουργία της ομάδας έχουν την έγκριση του Μελ
  2. Δεν υπάρχει άλλος φορέας που να πολεμάει υπερ της ΑΕΚ στο παρασκήνιο
  3. Είχε σχέση (άμεση ή έμμεση) και με την αποδοχή της πεσάδας

Πάμε λίγο να δούμε κάπως αντικειμενικά τι παίζει λοιπόν με την διοίκηση Μελ, ξεκινώντας από τα αρνητικά:

  • Πεσάδα: Δεν χρειάζονται πολλά λόγια, η πιο μαύρη στιγμή στην ιστορία μας και ψυχικό τραύμα σε όλους μας. Δεν τον θεωρώ αποκλειστικό υπεύθυνο, αλλά σημαντικό συνυπεύθυνο.
  • Εμμονές: Τα "δικά μας παιδιά" τα μπεσαλίδικα τα θέλουμε παντού. Προπονητή θες; Κράτα Δέλλα χωρίς να έχει τίποτα στο CV του. ΤΔ θες; Πάρε Λύμπε που δεν μπορεί να μιλήσει ούτε Ελληνικά αλλά είναι δικός μας. Άλλο προπονητή θες; Πάρε τον Κετσμπάγια που δεν έχει χολέρα. Άλλο ΤΔ θες; Milovanovic/Majstorovic που έχουν περάσει από την ομάδα. Έφυγαν; Πάλι πίσω Λύμπε. Έφυγε ο Μανόλο; Φέρε τον μπεσαλή Εβρίτη που δεν έχει κάνει πρωταθλητισμό μιας και τον πρότεινε ο Φιλιατρανός Monchi κοκ.
  • Χαμηλό budget: Ψάχνεις παίκτες με κουσούρια που με κάποιο τρόπο να μην τα βγάλουν σε εσένα ώστε να διατηρείς ένα vfm ρόστερ που να μπορεί να ανταγωνιστεί αντιπάλους με υψηλότερα budget. Ακόμα χειρότερα κάνεις σήριαλ και ρισκάρεις παίκτες που απαγορεύεται να χάσεις (ναι, για τον Andre μιλάω). Με άλλα λόγια, παρότι πλέον τα έσοδα δεν είναι λίγα και όλο αυξάνονται πάντα ότι πετύχεις θα μυρίζει υπερβαση και κατόρθωμα.
  • Κακή επικοινωνία με τον κόσμο: Όταν έχεις πάρει πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια και κάνεις 13.000 διαρκείας, με τις μπουγάτσες να έχουν 20.000 και τους γαύρους 18.000, κάτι κάνεις στραβά. Όταν κλείνουν οι μεταγραφές και γίνεται της πουτάνας στο κράξιμο, κάτι κάνεις πολύ στραβά.

Πάμε στα θετικά:

  • Γήπεδο: Αναμφίβολα το πιο σημαντικό από όλα που συμβαίνουν στην ομάδα. Προσωπική μου αίσθηση (χωρίς να ξέρω και πολλά) είναι ότι άλλος δεν θα το κατάφερνε με τόσες δυσκολίες, ακόμα και αν πήρε χρόνια.
  • Επιτυχίες/τίτλοι: Απ'όταν γυρίσαμε έχουμε 1 πρωτάθλημα, 1 κύπελλο, 2 χαμένους τελικούς κυπέλλου, 1 πορεία στους 32 του Europa. Δεν τα λες λίγα για 3 σεζόν μετά από πεσάδα. Φέτος έχουμε ήδη ομίλους CL και βλέπουμε.
  • Παρασκήνιο: Δεν ξέρω αν είμαστε οι πιο ισχυροί όπως λέγεται, αλλά σίγουρα οι εποχές που έσκαγε μύτη ο κάθε στημένος και μας έστηνε στον τοίχο άλλαξαν. Με προηγούμενες διοικήσεις, το γκολ του Βαρέλα θα είχε μετρήσει, το γκολ του Γιακουμή θα είχε ακυρωθεί και θα είχε δωθεί και κίτρνη ώστε να μην κλάψει ο Μποτία και στο τέλος θα είχαμε εσωστρέφεια και μιζέρια. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι αυτός ήταν ο βασικός λόγος που δεν έχουμε ακόμα κόκκινη χούντα, μιας και ο Λουκι Λουκ της Τσετσενίας αποτύγχανε για χρόνια.
  • Ανάπτυξη της εταιρίας: Αυξάνουμε έσοδα, χορηγίες κλπ συνεχώς. Μπορεί να υπάρχει γκρίνια για το που πάνε αυτά τα έσοδα, αλλά όταν θα έρθει ο καιρός να πάρει άλλος την ομάδα, θα είναι σημαντικό "τυράκι".

That's my 2 cents.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

.

  • Ανάπτυξη της εταιρίας: Αυξάνουμε έσοδα, χορηγίες κλπ συνεχώς. Μπορεί να υπάρχει γκρίνια για το που πάνε αυτά τα έσοδα, αλλά όταν θα έρθει ο καιρός να πάρει άλλος την ομάδα, θα είναι σημαντικό "τυράκι".

 

 

Θα του πει.Να ρε μαλακα δες,30 χαρτια τσεπα στο χαλαρο με Κλωναριδη.Γεναει χρυσα αυγα η ομαδα.Σε 2-3 χρονια θα βγαζεις και κερδος.Ψησου εγω κουραστηκα ειμαι μεγαλος πλεον.Θα μπει ο καψερος νομιζοντας οτι θα συνεχιστει το ιδιο εργο,θα τον αρχισει μετα απο κανα χρονο ο τιγρης στα βαζω εγω 70 βαλε και εσυ αλλα τοσα,θα σιγονταρουν οι αρδ και θα την ξαναπαρει την ομαδα τσαμπα σκαζοντας παραλληλα το χαμογελο της κολγκειτ.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Θα του πει.Να ρε μαλακα δες,30 χαρτια τσεπα στο χαλαρο με Κλωναριδη.Γεναει χρυσα αυγα η ομαδα.Σε 2-3 χρονια θα βγαζεις και κερδος.Ψησου εγω κουραστηκα ειμαι μεγαλος πλεον.Θα μπει ο καψερος νομιζοντας οτι θα συνεχιστει το ιδιο εργο,θα τον αρχισει μετα απο κανα χρονο ο τιγρης στα βαζω εγω 70 βαλε και εσυ αλλα τοσα,θα σιγονταρουν οι αρδ και θα την ξαναπαρει την ομαδα τσαμπα σκαζοντας παραλληλα το χαμογελο της κολγκειτ.

 

Η ιστορία της ζωής ενός ΑΕΚΤζή της γενιάς μου. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

31 Γεναρη να ανοιξει ξανα οταν θα ανακοινωσουν οτι δεν βρηκαν κατι αξιολογο....( με τα 150κ που διεθεταν )  οτι ειναι περιορισμενη η αγορα τον Γεναρη,,,,κτλ κτλ , Τα γνωστα.

Link to comment
Share on other sites

Στα προβληματα ξεχασες να γραψεις και οικονομικα εκτος των αλλων.

Παντως τον Ντουσαν που δεν θυματε πλεον αν ειναι ανθρωπος η σαυρα τον κραταει μια χαρα στον οργανισμο. Φανταζομαι αυτος θα κατσει και 5-6 χρονια μετα θανατον σαν τoν EL CID...

Ε παντως αλλοι πληρωνουν τα μαλλιοκεφαλα τους για τα ΧΟΜΠΥ τους....αυτος το κανει ΤΖΑΜΠΑ.

Exei fugei o vatraxos ...

K apo kei glutonei o tsiphs...

Link to comment
Share on other sites

".............Βαρύς έπεσε ο... πέλεκυς για τους Λιβάγια και Λόπες. Οπως τους ειχε προειδοποιήσει ο Δημήτρης Μελισσανίδης

το πρόστιμο για τις αποβολές τους στον αγώνα με την Βίντι ειναι βαρύ αφού θα κληθούν να πληρώσουν ο καθένας από 40.000 ευρώ....."

λεφτά έβγαλες κι από κει ρε διάολε

ρίξτα να κάνουμε καμιά μεταγραφή  :P 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×