Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XΧI (Μεταγραφές Kαλοκαίρι 2018)


George_D
 Share

Recommended Posts

Εντωμεταξύ ειναι χτιστοι και οι 2 οι πούστηδες οι Αργεντίνοι. Μαζι με το Λιβαγια, πολιορκητικοι κριοι θα ειναι μπροστά απο τις διπλές ζώνες άμυνας. Αυτό ειναι το κόλπο Ουζουνίδη, μάθετε μπαλίτσα απο μεσα θα περνάνε σαν το Αμερικανικό το φουτμπολ...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μαλακες στην ΠΑΕ.

Δωστε ΧΘΕΣ προγραμμα και σε Μπογε και σε Πονσε.

9.30 βραδυνη αναφορα.

10 σιωπητηριο.

Το βραδυ στα δωματια θαλαμοφυλακες οι ντουλαπες του Μιμη.

 

Μαλακες,μην τυχον πανε τα παλικαρια σε παραλιακη ή μπουζουκια,θα μειωσουν 2 μοναδες την υπογεννητικοτητα.

 

Το νου σας.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

το γκαζετα εχει αναλαβει εργολαβια γραφειο τυπου του καιπερς,

δηλαδη του μανατζερολαμογιου που ελεγχει ο πρεζεμπορας.

με το που βγαινει κατι, εχει αμεσως την απαντηση. κανονικη

εργολαβια. μαζι με κοντρα και 10 να κλεισουν χθες οι γαμιολες.

γιατι δεν ειναι μονο οτι εχουν την απαντηση, ειναι οτι τον κανουν

και headline το γαμηδι της β εθνικης που δωσαμε σημασια. εκει

δειχνεις προθεση. 

 

κι ελπιζω αυτο το μουνι να γαμηθει μεχρι τα κοκκαλα

Link to comment
Share on other sites

κανει ναζακια ο μανατζαρεος γιατι μαζι με τον καιπερς δεν δεχτηκες να παρεις κανα 2 ακομα δικους του

 

δεν πειραζει ειναι μαγευτικη η θεα απο τις εξεδρες του παγκρητιου

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρητρα με τον εργοτελη αν δεν γινει η μεταγραφη απο την αλλη μπορει να αποφασισεις να καψεις 300 για να του δειξεις την θεα στα ελενιτ του παγκρητιου

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρητρα με τον εργοτελη αν δεν γινει η μεταγραφη απο την αλλη μπορει να αποφασισεις να καψεις 300 για να του δειξεις την θεα στα ελενιτ του παγκρητιου

θα ειναι τα ομορφοτερα καμμενα λεφτα στην ιστορια της ΑΕΚ. μακαρι

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ρητρα με τον εργοτελη αν δεν γινει η μεταγραφη απο την αλλη μπορει να αποφασισεις να καψεις 300 για να του δειξεις την θεα στα ελενιτ του παγκρητιου

 

μπουααααααααααααααχαχαχαα

χαχαχ

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

αχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

έλα είμαστε τρεις. Αφου μολις ειδα τις κοντινες φωτο, ανοιξα χαρτες και γουικιπεδιες να δω μηπως κρατανε απο ίδια φυλή. Παντως, η φάτσα υπόσχεται πραγματάκια.

 

 

4, και προσθετω και της ιδιας κατευθυνσης και λογικης αραουχο-κουπ

Link to comment
Share on other sites

μπουααααααααααααααχαχαχαα

χαχαχ

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

αχαχαχαχαχαχαχ

 

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Ρε φερτε τα λεφτα πισω λεμεεεεε. Κι αν δε τα εχουν αυτοι, να τα παρουμε απο αυτον που εκανε τη συμφωνια. ΧΘΕΣ. Οχι αυριο.

Link to comment
Share on other sites

αλλου ειναι το παιχνιδι, οχι στα 300. να φερεις στην σουπερλιγκα

εργοτελη βολο παναχαικη ηρακλη. νερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια, δε ξέρω γιατί. Αντίθετα με τους άλλους δύο, που νομίζω θα βγουν. Τέλος πάντων, και οι 3 μεταγραφές μ άρεσαν. Και ναι, φέρνει πολύ σε αραουχο ο πονσε.

Και θα βαλει και εικοσι γκολιδια φετος
Link to comment
Share on other sites

Μια ψιλοεπεμβαση σταυτια τη χρειαζεται ο πονσες....ειναι μεγαλα,πολυ τριγωνικα και κοφτερα στις ακρες.σα διαολι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν τους παίρναμε αγορά αυτους τους 3, θα δίναμε καπου 13 με 15 μύρια, ε; έτσι δε πάει; δε τις λες και μεταγραφές από πανέρι...

 

Το θέμα είναι ότι χτυπάς πλέον παίχτες που πέραν του ότι είναι σε εξαιρετικές ηλικίες και με potential για top clubs (γι αυτό άλλωστε και κοστολογούνται κάτι εκατομμύρια), έρχονται από σοβαρά πρωταθλήματα και όχι από... Τσετσενίες που ψωνίζουν οι νοτιομακεδόνες ή Μαλαισίες που έψαχνες πριν όχι πολύ καιρό. Μόνο κερδισμένη έχει να βγει η ομάδα μακροπρόθεσμα από αυτή την κατάσταση. Είναι σημαντικό να ανοίγεις πάρε-δώσε με Roma, Torino, Braga και πάει λέγοντας. Πλέον είσαι μια (τουλάχιστον) σκάλα πιο πάνω από Las Palmas που μίλαγες μέχρι πέρσι. Ως προς αυτό το κομμάτι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Εάν μας διαψεύσει και η διοίκηση στα του Μαρίνου πάμε για απογείωση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βιντεάκι με Καραγκιοζόπουλο

 

7aea92a170432ab5bb1b550b04edecd8_601623.

 

Βιντεάκι με Νέα Φιλαδέλφεια πέρσι

 

8a2c6887ace888ec71bcb24ee5a4d6a8_601623.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως Boye-Livaja-Ponce παίζει να ξέρουν και οι τρεις μαζί όση μπάλα ξέρει όλη η Super League την τελευταία 5ετία.

Αν δέσουν θα δούμε πραγματάκια μπροστά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι χτυπάς πλέον παίχτες που πέραν του ότι είναι σε εξαιρετικές ηλικίες και με potential για top clubs (γι αυτό άλλωστε και κοστολογούνται κάτι εκατομμύρια), έρχονται από σοβαρά πρωταθλήματα και όχι από... Τσετσενίες που ψωνίζουν οι νοτιομακεδόνες ή Μαλαισίες που έψαχνες πριν όχι πολύ καιρό. Μόνο κερδισμένη έχει να βγει η ομάδα μακροπρόθεσμα από αυτή την κατάσταση. Είναι σημαντικό να ανοίγεις πάρε-δώσε με Roma, Torino, Braga και πάει λέγοντας. Πλέον είσαι μια (τουλάχιστον) σκάλα πιο πάνω από Las Palmas που μίλαγες μέχρι πέρσι. Ως προς αυτό το κομμάτι είμαι πολύ ικανοποιημένος. Εάν μας διαψεύσει και η διοίκηση στα του Μαρίνου πάμε για απογείωση.

Μόνο και μόνο που κάνεις δουλειές με Μόντσι είναι τεράστια υπόθεση

Απ' την άλλη με δανεικούς εγώ επιμένω ότι δεν κάνεις δουλειά μακροπρόθεσμα. Οκ, κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις

 

Πάμε να τα δώσουμε όλα για ομίλους τώρα και τα υπόλοιπα τα βλέπουμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 

Απ' την άλλη με δανεικούς εγώ επιμένω ότι δεν κάνεις δουλειά μακροπρόθεσμα. 

 

Έχουμε φτάσει αισίως τους τρεις; Ναι, δεν είναι λίγοι, και μπορεί να τεταρτώσει κιόλας προς το τέλος του μήνα αν αποφασίσουμε να κινηθούμε (εκτός κι αν είναι ελεύθερος ή αγοράσουμε ΛΟΛ)

Έναν τουλάχιστον πρέπει να αγοράσεις από τους τρεις του χρόνου αν σου βγούνε, ιδανικά δύο (ε για τρεις τώρα τι να συζητάμε).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως Boye-Livaja-Ponce παίζει να ξέρουν και οι τρεις μαζί όση μπάλα ξέρει όλη η Super League την τελευταία 5ετία.

Αν δέσουν θα δούμε πραγματάκια μπροστά.

Αν ένας απ' αυτούς είχε καλύτερο ιστορικό στα τελειώματα θα ήμουν πολύ πιο ήσυχος. Ή τουλάχιστον είχαμε χαφ που ήξερες ότι μπορούν να σου δώσουν γκολ (όπως πχ έκανε παλιά ο Κατσουράνης)

 

Τώρα παίρνεις μεγάλο ρίσκο, έτσι και σου βγει θα τρίβουμε τα ματάκια μας, αν δεν μας βγει... τη βάψαμε

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που κάνεις δουλειές με Μόντσι είναι τεράστια υπόθεση

Απ' την άλλη με δανεικούς εγώ επιμένω ότι δεν κάνεις δουλειά μακροπρόθεσμα. Οκ, κάτι κερδίζεις, κάτι χάνεις

 

Πάμε να τα δώσουμε όλα για ομίλους τώρα και τα υπόλοιπα τα βλέπουμε

 

Κοίτα..

Έφερες δανεικούς Araujo-Livaja, σε έβαλαν Ευρώπη (το γκολ Araujo στην Σμύρνη) και σου έδωσαν πρωτάθλημα. Σου έμεινε ο Livaja 24χρονος φορ με πιθανότητα να παίξει στην παγκόσμια φιναλιστ Κροατία.

Φέρνεις δανεικούς Boye-Ponce-Αλεφ που είναι για ανώτερο επίπεδο από το δικό σου και ευελπιστείς σε πρώτη φάση να προσφέρουν τα ίδια με τους προκατόχους τους αγωνιστικά (πλέον έχεις και Livaja σε αυτούς). Τον έναν να αγοράσεις του χρόνου θα πω εγώ και εφόσον έχουν προσφέρει αγωνιστικά είσαι με πολύ θετικό πρόσημο.

Εμένα οι δανεικοί δεν με ενοχλούν καθόλου το χω ξεκαθαρίσει.

Προτιμώ δηλαδή 5 δανεικούς παιχταράδες που να κοστίζουν 10-15εκ και ας μην τους αγοράσω παρά Μασούρες και Κουρμπέληδες.

Άσε που του χρόνου μπαίνουμε Αγιά Σοφιά οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση να έχουμε και αγορές ειδικά αν μπούμε CL.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε φτάσει αισίως τους τρεις; Ναι, δεν είναι λίγοι, και μπορεί να τεταρτώσει κιόλας προς το τέλος του μήνα αν αποφασίσουμε να κινηθούμε (εκτός κι αν είναι ελεύθερος ή αγοράσουμε ΛΟΛ)

Έναν τουλάχιστον πρέπει να αγοράσεις από τους τρεις του χρόνου αν σου βγούνε, ιδανικά δύο (ε για τρεις τώρα τι να συζητάμε).

4 είναι, ξέχασες τον Οικονόμου

Είναι και οι ρήτρες το θέμα, με τα μέχρι τώρα δεδομένα για να έχεις και μετά το καλοκαίρι του '19 έναν εκ των Πόνσε και Μπογέ θα πρέπει να κάνουν πράγματα και θαύματα, για να χεις και τους 2 θα πρέπει ο τίγρης να πάθει οξεία σπαταλίτιδα

Link to comment
Share on other sites

Αν ένας απ' αυτούς είχε καλύτερο ιστορικό στα τελειώματα θα ήμουν πολύ πιο ήσυχος. Ή τουλάχιστον είχαμε χαφ που ήξερες ότι μπορούν να σου δώσουν γκολ (όπως πχ έκανε παλιά ο Κατσουράνης)

 

Τώρα παίρνεις μεγάλο ρίσκο, έτσι και σου βγει θα τρίβουμε τα ματάκια μας, αν δεν μας βγει... τη βάψαμε

 

Μην εστιάζεις τόσο στα τελειώματα.

Πέραν του ότι είναι νέοι σε ηλικία έπαιζαν σε μικρομεσαίες ομάδες δυνατών πρωταθλημάτων.

Πόσα γκολ είχε ο Araujo ή ο Livaja πχ στην Primera;

Πόσα είχε ο Livaja στην Serie A;

Μα αν έβαζαν 10 γκολ/10 ασίστ οι Boye/Ponce με Torino/Celta θα έπαιρναν μεταγραφή σε Juventus/Valencia την επόμενη μέρα.

Τον Ponce τον τσίμπησε στην Γαλλία ο Bielsa που όσο να ναι κόβει το μάτι του από Αργεντινή.

Εμένα δεν με ανησυχεί τόσο αυτό όσο το να δέσουν ως σύνολο.

Προσωπικά μου αρκούν σε πρώτη φάση οι συμμετοχές ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ σε κορυφαία πρωταθλήματα και μάλιστα σε θέσεις (επιθετικές) που αν δεν αξίζεις δεν βλέπεις ενδεκάδα για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα..

Έφερες δανεικούς Araujo-Livaja, σε έβαλαν Ευρώπη (το γκολ Araujo στην Σμύρνη) και σου έδωσαν πρωτάθλημα. Σου έμεινε ο Livaja 24χρονος φορ με πιθανότητα να παίξει στην παγκόσμια φιναλιστ Κροατία.

Φέρνεις δανεικούς Boye-Ponce-Αλεφ που είναι για ανώτερο επίπεδο από το δικό σου και ευελπιστείς σε πρώτη φάση να προσφέρουν τα ίδια με τους προκατόχους τους αγωνιστικά (πλέον έχεις και Livaja σε αυτούς). Τον έναν να αγοράσεις του χρόνου θα πω εγώ και εφόσον έχουν προσφέρει αγωνιστικά είσαι με πολύ θετικό πρόσημο.

Εμένα οι δανεικοί δεν με ενοχλούν καθόλου το χω ξεκαθαρίσει.

Προτιμώ δηλαδή 5 δανεικούς παιχταράδες που να κοστίζουν 10-15εκ και ας μην τους αγοράσω παρά Μασούρες και Κουρμπέληδες.

Άσε που του χρόνου μπαίνουμε Αγιά Σοφιά οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση να έχουμε και αγορές ειδικά αν μπούμε CL.

 

Είναι θέμα διαφορετικής οπτικής

Εγώ προτιμώ να χτίζεις μια ομάδα με σταθερό κορμό και προπονητή και κάθε φορά να ανεβάζεις υψηλότερα τον πήχη και να βελτιώνεσαι. Πιστεύω αυτός είναι ο σωστός δρόμος, ειδικά σε ένα μαγαζί όπως το δικό μας που οικονομικά είναι σφιχτό. Γι' αυτό ήθελα να μείνει ο Χιμένεθ και γι' αυτό πχ στην πώληση του Βράνιες παρότι οικονομικά ήταν συμφέρουσα δεν πέταξα και τη σκούφια μου. Με τη σταθερότητα μπορείς σταδιακά να ανέβεις επίπεδο και σαν ομάδα και να κάνουν το ίδιο και οι παίκτες σου. Αν κάθε φορά σε κομβικές θέσεις είσαι στο ράβε ξύλωνε είναι πολύ πιθανό να το πληρώσεις. Οι δανεισμοί των Λιβάγια-Αραούχο μας βγήκαν 100%, αλλά δεν σημαίνει ότι θα βρίσκουμε κάθε φορά και λαχεία.

Από την άλλη με τους δανεισμούς ανοίγουμε δουλειές με ανθρώπους που διαφορετικά μάλλον ούτε την πόρτα τους δεν θα μπορούσαμε να χτυπήσουμε και αυτό στο σύγχρονο ποδόσφαιρο μπορεί να φανεί κερδοφόρο στο μέλλον. Τα παμε αυτά, κάτι δίνεις και κάτι παίρνεις. 

Μακάρι να δικαιωθούν οι άνθρωποι που παίρνουν τις αποφάσεις και η ΑΕΚ να συνεχίσει να προοδεύει

Μην εστιάζεις τόσο στα τελειώματα.

Πέραν του ότι είναι νέοι σε ηλικία έπαιζαν σε μικρομεσαίες ομάδες δυνατών πρωταθλημάτων.

Πόσα γκολ είχε ο Araujo ή ο Livaja πχ στην Primera;

Πόσα είχε ο Livaja στην Serie A;

Μα αν έβαζαν 10 γκολ/10 ασίστ οι Boye/Ponce με Torino/Celta θα έπαιρναν μεταγραφή σε Juventus/Valencia την επόμενη μέρα.

Τον Ponce τον τσίμπησε στην Γαλλία ο Bielsa που όσο να ναι κόβει το μάτι του από Αργεντινή.

Εμένα δεν με ανησυχεί τόσο αυτό όσο το να δέσουν ως σύνολο.

Προσωπικά μου αρκούν σε πρώτη φάση οι συμμετοχές ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ σε κορυφαία πρωταθλήματα και μάλιστα σε θέσεις (επιθετικές) που αν δεν αξίζεις δεν βλέπεις ενδεκάδα για κανένα λόγο.

Κοίτα σαπάκια δεν πιστεύω ότι θα ναι κανένας απ' τους 2 τους. Μια χαρά συμμετοχές έχουν σε κορυφαία πρωταθλήματα, άρα η λογική λέει ότι για το Ελλάντα το ταλέντο τους θα ναι υπεράρκετο. Το θέμα όμως είναι ότι σε μια ομάδα δεν αρκεί το ταλέντο, πρέπει και τα χαρακτηριστικά των παικτών να ταιριάζουν μεταξύ τους. Πήρες τον Μπογέ που ήρθε ως ντριπλαδόρος, αλλά χασογκόλης. Ο Λιβάγια είναι μεν παικταράς, αλλά με τίποτα δεν τον λές σκόρερ. Ο Πόνσε (με βάση το βιογραφικό του, τον παίκτη δεν τον έχω δει) επίσης. Ε για μένα είναι ρίσκο. Ο Αραούχο που μου το αναφέρεις διαφωνώ, μπορεί να μην είχε κάνει κάτι στην Πριμέρα, αλλά στη Σεγκούντα είχε πολύ καλά στατιστικά. Είχε δείξει δηλαδή ότι έχει επαφή με τα δίχτυα. Ακόμα και τον Λιβάγια θυμίσου την απόδοσή του στα πρώτα ματς και σύγκρινέ την με αυτή όταν του έφερες δίπλα του έναν σκόρερ. Πέρα απ' το ταλέντο είναι σημαντικό να χεις παίκτες στην ομάδα με διαφορετικούς ρόλους και να δίνεις στον καθένα αυτόν που του ταιριάζει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×