Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Just now, VaGucci21 said:

Είχε ξεκινήσει όμορφα (παραδόξως) με κάτι νίκες και είχα την πίστη ότι θα κουμπώσει καλύτερα σε αυτές τις κατηγορίες με το στυλ του. Όσο άσχημα και να τα πήγε μου είναι συμπαθής at the end of the day ο Αργυράκος και μακάρι να πετύχει κάπου.

Φιλεμου μπορει να σου ειναι συμπαθεις αλλα προπονητης για ΑΕΚ δεν ειναι. Και κακως το φερανε ενω ηξεραν το αποτελεσμα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Araujo21 said:

Τι εχουμε τραβηξει γιαυτη την ομαδα 

Screenshot_1.png

Γκεγκε-nopressen

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήρθε ο Γιαννίκης μία μερίδα από εμάς τον στηρίζαμε στην αρχή, και με το χρόνο μας έχασε λίγους λίγους. Η μεγαλύτερη έξοδος έγινε όταν βγήκε το βίντεο με το γκεγκενπρες, αλλά εγώ ήμουν στον σκληρό πυρήνα που το προσπέρασε και αυτό. Εγώ προσωπικά χαιρέτησα όταν βγήκε ρεπορτάζ (που δεν ξέρουμε καν αν ήταν αληθές κιόλας) ότι ο άνθρωπος έβαλε κάθε παίχτη να γράψει σε ένα χαρτί έναν προσωπικό του στόχο και τα τοιχοκόλλησε στα αποδυτήρια για να τα βλέπουνε και να τα θυμούνται. Δηλαδή πράγματα που στην καλή περίπτωση κάνει η γυναίκα μου στα παιδάκια του δημοτικού που είναι δασκάλα, και στην κακή περίπτωση κάνουν κάτι φιδέμποροι από μη κυβερνητικές οργανώσεις ως team building activitites σε διάφορα events.

Γι'αυτό είναι ρίσκο οι υποσχόμενοι προπονητές που όμως δεν έχουν κάτσει σε πάγκο μεγάλης ομάδας. Γιατί δεν έχει χρειαστεί να φιλτράρουν τις μεθόδους τους οι οποίες μπορεί να δούλευαν μια χαρά σε μικρότερες ομάδες αλλά όχι σε αυτές που κάνουν πρωταθλητισμό. Και θα το μάθουν στο κεφάλι σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να διαβαζω για Γιαννικη στο ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ. 

Μονο Positivive Thoughts/Memories εδω. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ισως αξίζει να γίνει ένα νέο thread για όσες εκδηλώσεις γίνουν σχετικά με τα 100 χρόνια για να ανατρεχουμε πιο εύκολα στο μέλλον; 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Ο Αθανασιάδης κι ο Αμραμπατ φαινόταν ότι έχουν καλές σχέσεις, αλλά πέρα απ' αυτό ο Νορντιν πρέπει να είναι ψυχάρα στα αποδυτήρια. Μετά το ματς της Κυριακής, ο Αμραμπατ έδωσε συγχαρητήρια στον Αθανασιάδη:

"Ο Μαροκινός ποδοσφαιριστής απευθύνθηκε στον κίπερ και MVP του αγώνα: «Συγχαρητήρια αδερφέ. Το άξιζες! Είμαι χαρούμενος για εσένα, συνέχισε έτσι!». Από την πλευρά του ο Αθανασιάδης ισχυρίστηκε ότι η δική του καλή εμφάνιση κόντρα στους Πειραιώτες και η νίκη είναι δώρο για τα 37ά γενέθλια του."

Σε μια συνέντευξη του πέρυσι, ο Αθανασιάδης είχε πει επίσης:

"Πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ που κερδίσαμε 0-1 ο Άμραμπατ και ο Σιντιμπέ έκαναν ραμαζάνι δεν είχαν πιει νερό δεν είχαν φάει τίποτα. Πριν την ομιλία στο ξενοδοχείο, έρχεται και μου λέει ο Άμραμπατ, στο 25’ θα πέσεις κάτω να πεις ότι πονάς για να πάρω τζελ, να πιω νερό, να φάω μια μπάρα. Πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, μου είπε τελικά τα κανόνισα με τον διαιτητή θα το σταματήσει εκείνος. Ξεκινάει το παιχνίδι, πάει στο 25’ τίποτα. Πάει στο 27’ τίποτα. Τότε βλέπω έναν πάγκο όρθιο να μου φωνάζει πέσε κάτω. Πέφτω κάτω, βγάζω το γάντι για να κερδίσω χρόνο και τότε πήγανε Άμραμπατ και Σιντιμπέ στον πάγκο για να πάρουν τζελ νερό, και να φάνε μπάρα.  Μετά το τέλος του αγώνα έρχεται ο Άμραμπατ και μου φιλάει το χέρι. Ο οποίος Άμραμπατ πιστεύει στο κοράνι στο ραμαζάνι, υπάρχουν στιγμές που λες έχουμε διαφορετικά πιστεύω αλλά ο άλλος σεβάστηκε την επιθυμία μου. Εγώ δεν έκανα κάτι,  απλά έβγαλα το γάντι μου”. 

Από εδώ τα προχθεσινά, κι εδώ η συνέντευξη του Αθανασιάδη.

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Σαν σήμερα η ΑΕΚαρα μας έγραψε ιστορία!Όταν η ΑΕΚ νίκησε τον πόλεμο!

 

IMG_3306.jpeg

IMG_3305.jpeg

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση προς τους μεγαλύτερους. Το "τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" πως συνδέθηκε με τον κόσμο της ΑΕΚ. Δεν έχω δει την ταινία και αναρωτιέμαι αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Atlas21 said:

Θέλω να κάνω μια ερώτηση προς τους μεγαλύτερους. Το "τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα" πως συνδέθηκε με τον κόσμο της ΑΕΚ. Δεν έχω δει την ταινία και αναρωτιέμαι αν αξίζει.

Όπως το χα καταλάβει εγώ τότε, επειδή ήμασταν κουρέλια σαν ομάδα την δεκαετία του 80, στο σχολείο τουλάχιστον μας κορόιδευαν γαύροι και βάζελοι,    βγήκε ένα πανό με αυτό το σύνθημα, εμπνευσμένο από τον τίτλο της ταινίας, για να τονίσει ότι συνεχίζουμε να υπάρχουμε οπαδικά, γενικά να υπάρχουμε σαν ΑΕΚτζήδες .  Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει διαφορετική ερμηνεία. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εν τάχει γιατί είμαι σε μια δύσκολη φάση. Η ταινία αυτή πραγματεύεται από τη σκοπιά του Νικολαΐδη, ενός μη ουδέτερου ανθρώπου, τη γενιά του 50 (κατά το έτος 1979-α γαμησου δεν ζούσα τότε) και εκφράζει με έναν τόνο βαθύτατης απογοήτευσης το δίλημμα ενός ανθρώπου εκείνης της γενιάς εκείνη την εποχή.

Α. Εντάσσεται στο σύστημα υπό τα νέα (τότε) δεδομένα (ΕΟΚ, ΝΑΤΟ, συνέχιση της χούντας σε πολλούς τομείς της δημόσιας ζωης με αγνή, σάπια ελληνικη δεξιά, αθώωση βασανιστών κλπ) και τα κουτσοφερνει βόλτα ως ηττημένος

Β. Συνεχίζει να ζει βάσει των πιστεύω του υιοθετώντας ένα ας το πούμε επαναστατικό προφίλ, χωρίς την παραμικρή εξασφάλιση για το τι θα απογινει στο υπόλοιπο της ζωής του.

Ε η ΑΕΚ είναι το Β. Κατάλαβες, τέλος πάντων 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αδερφια..

Χθες εβλεπα τα ματς των αλλόθρησκων και είχα ανεβάσει πίεση,ειδικα μετα το -αρχικο ευτυχώς- 3-0 του γαμωγαυρου.

Πριν σχολιάσω,να σας πω ότι παιζω ημιεπαγγελματικα ποκερ καμια δεκαπενταετία και είχα μια κουβεντα χτες με κατι φιλαρακια σχετικά με τη ρεντα στο παιχνιδι και πόσο επηρεαζει την παικτική ικανότητα.Καταλήξαμε λοπόν ότι όσο καλό ποκερ και να παίζεις,όση εμπειρία και να εχεις,αν δεν σε "πάει" η τράπουλα εισαι χαμένος!

Κατι αντίστοιχο λοιπόν με το πόκερ παραλληλίζω και με τη μπαλα βλέποντας χθες το γαυρο πριν το γυρισει η Φενερ...

Η ρεντα τους δεν εχει σταματημο..Κληρωνονται σε ενα βατό όμιλο-σε σχεση με το δικό μας επιπεδου CL-

και προχωράνε σε νοκ αουτ παιχνιδια με τριτοδευτερες ομαδες-Μπατσκα Τόπολα,Γκενκ,Μακαμπι-μεχρι να φτασουν σε ομαδες καποιου επιπεδου στυλ Φενερ,όπου όμως την πετυχαίνουν σε αναταραχή λόγω των γνωστων γεγονότων στην Τουρκια!

Αντίστοιχα εμεις,μεχρι να κληρωθούμε σε όμιλο,πεφτουμε σε μια ομαδα που κενταγε-Διναμο-με ενα συνολο φωτιά

και με ενα τερμα που κατεβαζε ρολά και πουληθηκε στη Φενερ 6 μυρια,με δολοφονικά επεισόδια που δυναμιτίζουν τον αγωνα,τον αναβάλλουν τελικά και αναγκαζόμαστε να παιξουμε την εισοδο μας σε ομίλους μεσα σε τρεις μερες-Σαβατο/Τρίτη-και σε πολεμικές συνθηκες ,κατω από τις οποίες και με την ψυχη στο στομα προκρινόμαστε στην εκπνοή!

Η γκαντεμια μας αποτυπώνεται στην κλήρωση και στη συνεχεια στους τραυματισμούς παικτων,στις επιλογές των τερματοφυλακων και στα "Αχ" των χαμενων ευκαιριών,που ειναι όχι μισό αλλα σχεδόν ολόκληρο "Γκολ"!

Ακόμα θυμαμαι καποια κήρωση CL που ειχαμε στον όμιλο Μιλαν και Αγιαξ και αυτές οι δυο ομάδες φθασανε να παιξουν τελικο!

Φταιμε κι εμεις βεβαια με λανθασμενο προγραμματισμό  του ροστερ για φετος-Τερμα,μπακ,στοπερ-αλλά και μη πώληση παικτη -Λιβάι-που θα σου εφερνε 20 μυρια στο ταμείο για καλυτερες προσθηκες,αλλα αυτά ειναι ζαριές.

Κι εδω μπαινει η ρεντα!Το "what if" που λεμε...

Εβλεπε χθες τον Κοταρσκι και εβριζα τον δικό μας.Που με τον β΄, όποια σεντρα γινότανε στην περιοχή μας,εκανα το σταυρό μου βλεποντας τον να κοιταει..Απλώς να κοιταει...

Συμπερασματικά "συν Αθηνα και χείρα κίνει" αλλά χρειάζεται και η πουτάνα η "Αθηνά"...

Τις καλημέρες μου και μακάρι να πανε όλα καλά στο τέλος....

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Captain21 said:

ποκερ

Το γνήσιο το παραδοσιακό 5φυλο ...

ή τους νεωτερισμούς τυπου holdem - omaha ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω 5φυλλο και λεω ωραιος ο κατουνας και ο καπταιν, δεν τους το χα

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Το γνήσιο το παραδοσιακό 5φυλο ...

ή τους νεωτερισμούς τυπου holdem - omaha ?

Μονο Hold'em....Τα άλλα ειναι τζογαδόρικα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2024 at 10:04 AM, theo said:

5φυλλο

αμετρητες ωρες ποκερ...

μιά φορα 40 ωρες σερί ..

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

αμετρητες ωρες ποκερ...

μιά φορα 40 ωρες σερί ..

Kαλικαιρια '86/87/88 Λουτρακι..Μετα το μπανιο,γραφτή πόκα στον "Ιππόκαμπο" μεχρι το βραδυ.....Και τα Σαββατοκυριακα όλη μερα....

"Του χαρτοπαίκτη,του ψαρα,του κυνηγού το πιάτο,7 φορές ειν'αδειανό και μια φορά γεματο"..Ετσι μου έλεγε η συγχωρεμενη η γιαγιά μου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα έναν τύπο παλιά που τα έχωνε στους κυνηγούς και μας χάρισε επικούς διαλόγους (ας πούμε κομψά) με τον Στηβ. 

Κυνηγοί καθυστερημένοι κι έτσι, ωραία early woke χρόνια. 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2024 at 12:14 PM, Zara said:

Θυμήθηκα έναν τύπο παλιά που τα έχωνε στους κυνηγούς και μας χάρισε επικούς διαλόγους (ας πούμε κομψά) με τον Στηβ. 

Κυνηγοί καθυστερημένοι κι έτσι, ωραία early woke χρόνια. 

Περιπτωσάρα, εμφανή σημάδια τρέλας σε όλα του. Δικηγόρος ήταν, έγραφε με ονοματεπώνυμο σε όλα τα σόσιαλ και εδώ παρουσίαζε τον εαυτό του ως μελλοντικό δικαστή (έλεγε ότι πέρασε σχολή δικαστών-δεν έγινε ποτέ).

Ήταν από εκείνα τα πουστράκια που μεγαλώνουν σε πόλεις, ταϊζουν κρέας τα μούλικα που έφεραν στον κόσμο, αλλά τους πειράζει το κυνήγι. Τώρα πια έχουν αποθρασυνθεί τελείως βέβαια, ο κάθε παντελώς καθυστερημένος που δεν έχει πατήσει χώμα στη ζωή του και δεν μπορεί να ξεχωρίσει έναν λαγό από ένα αερόστατο, έχει άποψη για το κυνήγι και τη φύση. Μιλάμε για τραγωδίες τώρα, όχι αστεία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stavros 9-11 said:

Περιπτωσάρα, εμφανή σημάδια τρέλας σε όλα του. Δικηγόρος ήταν, έγραφε με ονοματεπώνυμο σε όλα τα σόσιαλ και εδώ παρουσίαζε τον εαυτό του ως μελλοντικό δικαστή (έλεγε ότι πέρασε σχολή δικαστών-δεν έγινε ποτέ).

Ήταν από εκείνα τα πουστράκια που μεγαλώνουν σε πόλεις, ταϊζουν κρέας τα μούλικα που έφεραν στον κόσμο, αλλά τους πειράζει το κυνήγι. Τώρα πια έχουν αποθρασυνθεί τελείως βέβαια, ο κάθε παντελώς καθυστερημένος που δεν έχει πατήσει χώμα στη ζωή του και δεν μπορεί να ξεχωρίσει έναν λαγό από ένα αερόστατο, έχει άποψη για το κυνήγι και τη φύση. Μιλάμε για τραγωδίες τώρα, όχι αστεία.

Σταύρο κάποια στιγμή είχες υπάρξει σπισιστής ή κάνω λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πάντα προτιμούσα το μουνί

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχασω την πρωτη συναντηση του βαρεμενου Σταυρου που την ειχε δει Μπλεκ, με την βαρεμενη γυναικα μου περιβαλλοντολογος, αρκτουρος κ τετοια (οχι ανωμαλη βεβαια, καθε χρονο τρωει ενα κοπαδι ζωντανα).

Δυστυχως δεν τσακωθηκαν χοντρα να γελασω, αλλα ψιλοκαραφλιασε ο ενας με τον αλλον.

  • Hahaha 7
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×