Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Πέρσης και Βίντα άνετα τάιμ τράβελερς, Σιμάνσκι σκέφτεται τις "οδηγίες" του Μπάγιεβιτς και αναρωτιέται πόσα μένουν καθαρά μετά τις μίζες, Κλόουν σαν SS αντερκάβερ σε συναγωγή γυναικών που διαβάζουν Κάφκα (#belong), να γράφεις όλη μέρα τα σκηνικά σου Τίγρημο... 

  • Hahaha 11
Link to comment
Share on other sites

IMG_9633.thumb.jpeg.dd013787650fbfde5e0f2feda5f6471c.jpeg

Πήγαμε ΑΕΚάρα σε όλους τους ναούς…

Εξήγησα στον Σίβα τι παίζει στην Ελλάδα, και μου απάντησε ΜΟΝΟ ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 26
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πια έγινε τάση. Πάει για ντεφάκτο κατάσταση : στο Greece  θα υπάρχουν ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ και ΑΝΤΙΑΕΚΤΖΗΔΕΣ. Ούτε γαύροι ούτε μπουγάτσες ούτε βάζελοι ούτε τίποτε άλλο. Αντιαεκτζήδες.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΑΕΚΑΡΑ, καλημέρα παίδες

Link to comment
Share on other sites

Μονο ΑΕΚ..τελος

πωρωση & δεος

Καλημερα σας..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το πλέον ευχαριστο που βλέπω στο νησί είναι οι πολλοι πιτσιρικάδες 16-24 ετών με φανέλα ΑΕΚ. Την εμφάνιση μας εννοώ όχι συνδεσμιακες και κυρίως την περσινή πρωταθληματικη. Πολύ αισιόδοξες εικόνες.Εχουμε πολύ νεαρόκοσμο.

 ΥΓ.Τρομερα ευχαριστη έκπληξη χθες όλο το λιμανάκι να τραγουδάει Φόρτσα ΑΕΚάρα. Μια επισήμανση απλά να αφήσω στο τραπέζι ,τα μαγαζιά που φώναξαν εχθές το σύνθημα μας είναι-όλα αυτά που είδατε στο βίντεο- για ΠΟΛΥ γερά πορτοφόλια.

  • Δικεφαλάκι 16
  • Μπομπίτσα 9
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά στο χωριό είδα τόσες φανέλες ΑΕΚ, λαμπάδες ΑΕΚ, μπάλες ΑΕΚ. Κάπως αναθαρρησα. 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 6
Link to comment
Share on other sites

Παντού υπάρχει εντονότερο το στοιχείο της ΑΕΚ, σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Και αυτός είναι και ο στόχος. Για αυτό είναι απαραίτητο το φετινό πρωτάθλημα. Για να αγοράζουμε μπάλες και φανέλες ΑΕΚ σε περισσότερα παιδάκια 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα ότι δεν θα φωνάζουν τπτ από …την ντροπή τους για το κονφερενς.

Υγ. Ξεκολλάμε και επικεντρωνόμαστε στην 2η σερι ΚΟΥΠΑ

 

  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο Ηράκλειο από πέρυσι βλέπω ανθρώπους με πετσέτα γυμναστικής ΑΕΚ, μπουφάν ΑΕΚ, σορτσάκια ΑΕΚ, μπλούζες ΑΕΚ, υπάρχει ένα κύμα με την ΑΕΚ που γεννά και νέους οπαδούς.

ΜΟΝΟ ΑΕΚ

  • Μπομπίτσα 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κάνω βόλτες κέντρο και ειδικά γύρω από Ακρόπολη/ Φιλοππάπου, βλέπω αρκετούς ξένους τουρίστες με ΑΕΚ μπλούζες, καπέλα κτλπ. 

Ενώ παλιά έβλεπα μόνο τουρίστες με φανέλες γαύρου και εθνικής, τώρα ΜΟΝΟ ΑΕΚ, άντε και καμιά Αντετοκούνμπο 

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μίλαγα με έναν κολλητό, το παιδάκι του πάει πρώτη δημοτικού. Στην τάξη του λέει είναι 2-3 βάζελοι άλλοι τόσοι γαύροι και όλοι οι υπόλοιποι ΑΕΚτζηδες. Τα ίδια μου είπε και ένα παιδί που πάει Τρίτη γυμνασίου. Και σε αυτού την τάξη ΑΕΚτζηδες οι περισσότεροι. Η ΑΕΚ και λόγω του πρωταθλήματος του 17 και λόγω του περσινού Νταμπλ αλλά κυριως λόγω του γηπέδου έχει γίνει μόδα. Αυτό το πανηγυρακι πριν τους αγώνες αλλά και μέσα στο γήπεδο με μουσικές φωτορυθμικά κλπ την εποχή των βίντεο και του Τικ Τοκ (όσο και να τα σιχαίνομαι) δημιουργούν μια τάση, ένα νέο κοινό. Βέβαια αλλοιώνεται η φυσιογνωμία και η λογική της ΑΕΚ αφού προσελκύεται κοινό για εντελώς λάθος λόγους. Για το λόγο αυτό είναι κρίσιμο όσο το κοινό μεγαλώνει, να υπάρχει μεταλαμπάδευση των ιδεών και των αξιών της ομάδας από γενιά σε γενιά με κάθε τρόπο. Από τους δρόμους μέχρι και από φόρουμ αυτό εδώ 

  • Δικεφαλάκι 21
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Skepastos said:

Αυτές τις μέρες μίλαγα με έναν κολλητό, το παιδάκι του πάει πρώτη δημοτικού. Στην τάξη του λέει είναι 2-3 βάζελοι άλλοι τόσοι γαύροι και όλοι οι υπόλοιποι ΑΕΚτζηδες. Τα ίδια μου είπε και ένα παιδί που πάει Τρίτη γυμνασίου. Και σε αυτού την τάξη ΑΕΚτζηδες οι περισσότεροι. Η ΑΕΚ και λόγω του πρωταθλήματος του 17 και λόγω του περσινού Νταμπλ αλλά κυριως λόγω του γηπέδου έχει γίνει μόδα. Αυτό το πανηγυρακι πριν τους αγώνες αλλά και μέσα στο γήπεδο με μουσικές φωτορυθμικά κλπ την εποχή των βίντεο και του Τικ Τοκ (όσο και να τα σιχαίνομαι) δημιουργούν μια τάση, ένα νέο κοινό. Βέβαια αλλοιώνεται η φυσιογνωμία και η λογική της ΑΕΚ αφού προσελκύεται κοινό για εντελώς λάθος λόγους. Για το λόγο αυτό είναι κρίσιμο όσο το κοινό μεγαλώνει, να υπάρχει μεταλαμπάδευση των ιδεών και των αξιών της ομάδας από γενιά σε γενιά με κάθε τρόπο. Από τους δρόμους μέχρι και από φόρουμ αυτό εδώ 

πες το παιδι του κολλητου, να πει στα συμμαθητακια του, ΑΕΚ Ή ΦΑΠΑ

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο, κάντε ότι βουντού θέλετε, ώστε οι μούλοι να μην σηκώσουν ευρωπαϊκό κατσαρόλι. Η επιλογή της ομάδας δεν έχει να κάνει τόσο με την ιστορία της, αλλά βασίζεται στο αφήγημα που μπορείς να πλάσεις για αυτή. Εκεί, εμείς νοσούμε. Οι μούλοι μπορούν και θα το κάνουν, κάτι ως εθνική εορτή του ελληνικού αθλητισμού. Έχουν και τους μηχανισμούς και το know how. Η προπαγάνδα είναι επιστήμη. Δεν υπάρχει καμία συνθήκη που θα κάνει κάποιο παιδί ΑΕΚτζη , όπως και να έχει. Η ΑΕΚ δεν είναι προσφυγική ομάδα πια για να ακολουθηθεί η οικογενειακή κληρονομιά, οπότε ο αγώνας για το μεγάλωμα της δεξαμενής μόνος απλός και μονοδιάστατος , δεν είναι

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Skepastos said:

Αυτές τις μέρες μίλαγα με έναν κολλητό, το παιδάκι του πάει πρώτη δημοτικού. Στην τάξη του λέει είναι 2-3 βάζελοι άλλοι τόσοι γαύροι και όλοι οι υπόλοιποι ΑΕΚτζηδες. Τα ίδια μου είπε και ένα παιδί που πάει Τρίτη γυμνασίου. Και σε αυτού την τάξη ΑΕΚτζηδες οι περισσότεροι. Η ΑΕΚ και λόγω του πρωταθλήματος του 17 και λόγω του περσινού Νταμπλ αλλά κυριως λόγω του γηπέδου έχει γίνει μόδα. Αυτό το πανηγυρακι πριν τους αγώνες αλλά και μέσα στο γήπεδο με μουσικές φωτορυθμικά κλπ την εποχή των βίντεο και του Τικ Τοκ (όσο και να τα σιχαίνομαι) δημιουργούν μια τάση, ένα νέο κοινό. Βέβαια αλλοιώνεται η φυσιογνωμία και η λογική της ΑΕΚ αφού προσελκύεται κοινό για εντελώς λάθος λόγους. Για το λόγο αυτό είναι κρίσιμο όσο το κοινό μεγαλώνει, να υπάρχει μεταλαμπάδευση των ιδεών και των αξιών της ομάδας από γενιά σε γενιά με κάθε τρόπο. Από τους δρόμους μέχρι και από φόρουμ αυτό εδώ 

Βαλσαμο στην ψυχη μας SKEP .... αυτο το αληθινο σου ποσταρισμα..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geologos said:

πες το παιδι του κολλητου, να πει στα συμμαθητακια του, ΑΕΚ Ή ΦΑΠΑ

Και η πλάκα είναι ότι ο κολλητός είναι βαζελος και ο πατέρας του γυμνασιοπαίδου γαύρος 

Link to comment
Share on other sites

 Η αλήθεια είναι ότι πέρσι στις παραλίες είδα όσες πετσέτες θαλάσσης ΑΕΚ δεν είχα δει στην ζωή μου. Γενικά αν έχεις επιτυχίες αυξάνεις την οπαδικη σου δύναμη στους πιτσιρικάδες ανεξαρτήτως του τι ομάδα είναι ο πατερας/ο θείος κλπ. Άκουγα κουβέντα δυο 14 χρόνων προχτές που προσπαθούσαν να πείσουν 7 χρόνο να αλλάξει ομάδα λέγοντας του "Γιατί να είσαι Παναθηναϊκός, αφού 2 χρόνια τώρα χάνει το πρωτάθλημα από την ΑΕΚ". Ε, αυτό το επιχείρημα στα πιτσιρίκια περνάει.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Skepastos said:

Αυτές τις μέρες μίλαγα με έναν κολλητό, το παιδάκι του πάει πρώτη δημοτικού. Στην τάξη του λέει είναι 2-3 βάζελοι άλλοι τόσοι γαύροι και όλοι οι υπόλοιποι ΑΕΚτζηδες. Τα ίδια μου είπε και ένα παιδί που πάει Τρίτη γυμνασίου. Και σε αυτού την τάξη ΑΕΚτζηδες οι περισσότεροι. Η ΑΕΚ και λόγω του πρωταθλήματος του 17 και λόγω του περσινού Νταμπλ αλλά κυριως λόγω του γηπέδου έχει γίνει μόδα. Αυτό το πανηγυρακι πριν τους αγώνες αλλά και μέσα στο γήπεδο με μουσικές φωτορυθμικά κλπ την εποχή των βίντεο και του Τικ Τοκ (όσο και να τα σιχαίνομαι) δημιουργούν μια τάση, ένα νέο κοινό. Βέβαια αλλοιώνεται η φυσιογνωμία και η λογική της ΑΕΚ αφού προσελκύεται κοινό για εντελώς λάθος λόγους. Για το λόγο αυτό είναι κρίσιμο όσο το κοινό μεγαλώνει, να υπάρχει μεταλαμπάδευση των ιδεών και των αξιών της ομάδας από γενιά σε γενιά με κάθε τρόπο. Από τους δρόμους μέχρι και από φόρουμ αυτό εδώ 

Ρε μαλακες μην τα γραφετε αυτα, δηλαδη θα πιστεψουμε στο τελος οτι ολα τα σχολεια ειναι ΑΕΚ. 😂

Δηλαδη ουτε η Νεα Ιωνια δεν εχει τετοιες συνθεσεις...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×