Jump to content

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, Νονός said:

Φίλε μου @panos42, καταρχάς ζητώ συγγνώμη για την καθυστέρηση.

Αρχικά περίμενα μπας και έγραφε τίποτα η "ηρωική μπουκαπόρτα" από πάνω, αλλά -όπως ήμουν βέβαιος- "δεν" ....

Ο Γιώργος Νικολαΐδης, λοιπόν. ήταν τερματοφύλακας. Έλληνας ομογενής από την Σουηδία.

Ήρθε με συστάσεις ότι εντάσσεται στην κατηγορία "ελπιδοφόρος" αλλά σύντομα μεταπήδησε στην κατηγορία "πέρασε και δεν ακούμπησε".

Δεν μπήκε τελικά στο ρόστερ της ομάδας και τού 'μεινε μόνο η ομαδική φωτό να έχει κάτι να θυμάται από την ΑΕΚ πριν χαθεί στο σκοτάδι ......

@Νονός, ευχαριστώ πολύ! Τώρα που το λες, πρόσεξα ότι και στη φωτό φοράει γάντια. Καταχωρήθηκε στα κιτάπια μου με βιογραφικό τις 3 γραμμές που έγραψες και τα λένε όλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 πάντως σαν σήμερα τέτοια μέρα πάλι τα ίδια λέγαμε...αλλά στους άλλους                                                

                                                          image.png.a810350196abd9e75d35aeb1904426b6.png

  • Δικεφαλάκι 2
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Το πιο μάγκικο, το πιο μαγικό, το πιο γλυκό, σε όλα τα αθλήματα

Σήκωσε το το γαμημένο, δε μπορω δε μπορώ να περιμένω 

Νάτοι νάτοι οι πρωταθλητές. 🤣🤣🤣

Σαν σήμερα.... 

 

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 8
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GIANNHS said:

Το πιο μάγκικο, το πιο μαγικό, το πιο γλυκό, σε όλα τα αθλήματα

Σήκωσε το το γαμημένο, δε μπορω δε μπορώ να περιμένω 

Νάτοι νάτοι οι πρωταθλητές. 🤣🤣🤣

Σαν σήμερα....

Μπακαούκας Αρβανίτης ήταν μορφές .-

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GIANNHS said:

Το πιο μάγκικο, το πιο μαγικό, το πιο γλυκό, σε όλα τα αθλήματα

Σήκωσε το το γαμημένο, δε μπορω δε μπορώ να περιμένω 

Νάτοι νάτοι οι πρωταθλητές. 🤣🤣🤣

Σαν σήμερα.... 

 

Και όμως προλάβανε με τον Χριστόφορο. Μόνο που δεν εκλαψαν οι πληρωμένοι αρδ των ουγκ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Καμιά άκρια για φτηνό Λεξοτανίλ, έχουμε ?

Ayta ειναι χαμομηλια..

Εχω προμηθευθει απο τον παππου Quepin των 100mg...βασικά για να δω τα ξεφτιλικια των 2 γαβρων :

''Χρησιμοποιείται με επιτυχία για να θεραπεύσει συμπτώματα της σχιζοφρένειας, όπως ψευδαισθήσεις, παραληρήματα και σύγχυση, αλλά και τα αρνητικά (απάθεια, αδιαφορία, μείωση προσοχής)''

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Ayta ειναι χαμομηλια..

Εχω προμηθευθει απο τον παππου Quepin των 100mg...βασικά για να δω τα ξεφτιλικια των 2 γαβρων :

''Χρησιμοποιείται με επιτυχία για να θεραπεύσει συμπτώματα της σχιζοφρένειας, όπως ψευδαισθήσεις, παραληρήματα και σύγχυση, αλλά και τα αρνητικά (απάθεια, αδιαφορία, μείωση προσοχής)''

Φίλε είσαι "ο άνθρωπος μου".

Υπόχρεος.

Το 'ψαξα και είναι "κουμπί" η πρόταση σου !

Άσε που με "κέρδισε' αυτό :

Τα δισκία Quepin 100 mg περιέχουν 100 mg κουετιαπίνη (ως κουετιαπίνη φουμαρική).

Φύσα, ρούφα, τράβατόνε, πάτατόνε κι άναφτόνε ...

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Νονός said:

Φύσα, ρούφα, τράβατόνε, πάτατόνε κι άναφτόνε ...

 

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Γράφω, σβήνω, ξαναγράφω.

Σε ευχαριστώ που είσαι στην ζωή μου.

ΜΟΝΟ ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 5
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥΥ ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΙΙΙ.... Η ΑΘΗΝΑ(ΚΑΙ Η ΛΕΜΕΣΟΣ) ΘΑ ΚΑΕΊ..... ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ, ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΑΕΚΑΡΕΣ ΜΟΥ, ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ.... ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΞΎΠΝΗΣΑΝ ΟΙ ΓΙΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΆ!!! ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΝΙΞΑ 😅

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους πρωταθλητές Ελλάδας 

ηταν δίκαιο έγινε πραξη

 

Link to comment
Share on other sites

Έξω βρέχει, εγώ όμως βλέπω ροζ συνεφάκια, δύο ήλιους και κάτι γαλάζια πουλάκια...

Είμαι καλά γιατρέ μου;

Θα γίνω καλά μετά το ντάμπλ;

Ε γιατρέ μου;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Johnny21 said:

Έξω βρέχει, εγώ όμως βλέπω ροζ συνεφάκια, δύο ήλιους και κάτι γαλάζια πουλάκια...

Είμαι καλά γιατρέ μου;

Θα γίνω καλά μετά το ντάμπλ;

Ε γιατρέ μου;

Αν ο ενας ηλιος ειναι πρασινος νομιζω πως χρειαζεται ψυχιατρος! Καλημερα ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Με το παιχνίδι στο "Κλ. Βικελίδης", η ΑΕΚ ολοκλήρωσε τα, εκτός έδρας, παιχνίδια της, για φέτος, έχοντας πετύχει 12 νίκες, αριθμός-ρεκόρ στην ιστορία της.

Η Ένωση κατέρριψε την επίδοση της σεζόν 2007-2008, τότε που είχε 11 εκτός έδρας νίκες αλλά είχε χάσει το πρωτάθλημα λόγω Βάλνερ.

Φέτος, η ΑΕΚ νίκησε κατά σειρά εκτός έδρας στην κανονική περίοδο Λαμία (0-3), Παναιτωλικό (0-2), Άρη (0-2), Λεβαδειακό (0-2), Βόλο (0-4), Ιωνικό (1-2), Ατρόμητο (0-1) και ΟΦΗ (0-3), καθώς και στα playoffs ΠΑΟΚ (0-1), Βόλο (0-1), Ολυμπιακό (1-3) και Άρη (1-2).

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα δεν κέρδισε εκτός έδρας στην κανονική περίοδο Παναθηναϊκό (2-1), Αστέρα (1-1), Ολυμπιακό (0-0), ΠΑΣ Γιάννινα (2-1) και ΠΑΟΚ (2-0), ενώ στα playoffs δεν κέρδισε μόνο τον Παναθηναϊκό (0-0).

Στο παρελθόν, άλλες τέσσερις φορές είχε κερδίσει από δέκα παιχνίδια εκτός έδρας, το 1978-79, το 1991-92, το 1993-94 και το 1997-98. Σε όλες, πλην της τελευταίας (1997/98) στέφθηκε στο τέλος πρωταθλήτρια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Με το παιχνίδι στο "Κλ. Βικελίδης", η ΑΕΚ ολοκλήρωσε τα, εκτός έδρας, παιχνίδια της, για φέτος, έχοντας πετύχει 12 νίκες, αριθμός-ρεκόρ στην ιστορία της.

Η Ένωση κατέρριψε την επίδοση της σεζόν 2007-2008, τότε που είχε 11 εκτός έδρας νίκες αλλά είχε χάσει το πρωτάθλημα λόγω Βάλνερ.

Φέτος, η ΑΕΚ νίκησε κατά σειρά εκτός έδρας στην κανονική περίοδο Λαμία (0-3), Παναιτωλικό (0-2), Άρη (0-2), Λεβαδειακό (0-2), Βόλο (0-4), Ιωνικό (1-2), Ατρόμητο (0-1) και ΟΦΗ (0-3), καθώς και στα playoffs ΠΑΟΚ (0-1), Βόλο (0-1), Ολυμπιακό (1-3) και Άρη (1-2).

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα δεν κέρδισε εκτός έδρας στην κανονική περίοδο Παναθηναϊκό (2-1), Αστέρα (1-1), Ολυμπιακό (0-0), ΠΑΣ Γιάννινα (2-1) και ΠΑΟΚ (2-0), ενώ στα playoffs δεν κέρδισε μόνο τον Παναθηναϊκό (0-0).

Στο παρελθόν, άλλες τέσσερις φορές είχε κερδίσει από δέκα παιχνίδια εκτός έδρας, το 1978-79, το 1991-92, το 1993-94 και το 1997-98. Σε όλες, πλην της τελευταίας (1997/98) στέφθηκε στο τέλος πρωταθλήτρια.

Ναι αλλά φέτος είχε παραπάνω αγώνες το πρωτάθλημα. 

Μόνο το 2007-08 ήταν περισσότεροι νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Navas said:

Ναι αλλά φέτος είχε παραπάνω αγώνες το πρωτάθλημα. 

Μόνο το 2007-08 ήταν περισσότεροι νομίζω. 

Δίκιο έχεις, νομίζω κ στα 90s ήταν 34 οι αγωνιστικές, αλλά φέτος είναι 36.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Δίκιο έχεις, νομίζω κ στα 90s ήταν 34 οι αγωνιστικές, αλλά φέτος είναι 36.

Ναι ναι 34.

Δεν ξέρω αν ξεφεύγει καμιά χρονιά. 

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΝΤΑΜΠΛ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ

ΑΠΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ

ΚΑΙ Η ΑΕΚΑΡΑ ΘΑ ΓΑΜΑ

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×