Jump to content

Α.Ε.Κ. - UEFA Champions League Group Stage (Group E) 2018-2019


George_D
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Σημασια εχει οτι πανω κατω ειμαστε ιδιοι με περισυ απλα εχουν ανεβει πολυ ο ΑΡΗΣ ο Ατρομητος ο παο και η Ξανθη.

Δεν παει και ο κοσμος μωρε να εμψυχωσει Γιαννιωτα Μανταλο πως να παιξουν μονο μπροστα σε 20κ?  60κ σε καθε ματς οπως ειχαν στην Μπαρτσελονα που επαιζαν πριν...

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

-3 φαγαμε.

Αν δε τρωγαμε θα ηταν -9.

Και αν η μπαουγκαρα ειχε κανει 2 ηττες, θα ηταν -3. Και δε θα σκουζε κανενας.

Το να μην ειχε κανει τις μαλακιες το καλοκαιρι και να ειμασταν +6 δεν παιζει ε? Να κερδισουμε και εμεις κανεναν εκτος απο το να χανουν απο αλλους οι αλλοι? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γραφτηκε οτι περσυ δεν παταγε ο κοσμος και απο μαρτη ειχε 10κ.....και οτι δεν γεμιζουμε ουτε Ριζουπολη

 

Απρίλη δεν είναι το ματς;

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι ισολογισμος. Ας μου εφερνε Ριβαλντο ο Μελισσανιδης, κ ας τον πληρωνε με επιταγες κ συμφωνητικο.

Φερε να τους δουμε.Εγω βλεπω μηδενικα συμβολαια απο τον απλα με τις ενεσεις κεφαλαιου.Και οπως σου ειπα ο Καρσγκουνης πριν παει Ιταλια ζουσε με φακες κανονικες.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

αυτο δεν ειναι ισολογισμος. Ας μου εφερνε Ριβαλντο ο Μελισσανιδης, κ ας τον πληρωνε με επιταγες κ συμφωνητικο.

Η πλακα ειναι οτι ουτε Ριβαλντο φερνει ουτε πληρωνει καν αυτα που παιρνει καποιος Μπακασετας.....

Μονο τις αγαπες του πληρωνει και ας σερνοντε.

Ξερεις υπαρχουν ατομα που δεν αλλαζουν πουκαμισο αλλα παιζουν χιλιαδουμπες καθε βραδυ στην πρεφα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Απρίλη δεν είναι το ματς;

Ναι Απριλη ηταν. Και? Καθε ματς 50κ επρεπε να εχει για να μην κλαει ο φαφουτης με τα 7εκ μπατζετ?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

σορρυ εβαλες παιχνιδι που ηταν το περσινο τελευταιο εντος εδρας, ουσιαστικα ως πρωταθλητες? Την ...ατυπη φιεστα?!?!!?

χααχαχχαχααχαχαχαχ

 

ποσο επος.

Λεπον.

 

14η αγωνιστική ΑΕΚ – Κέρκυρα 3-1  5.011 εισιτήρια 

15η αγωνιστική  ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης 0-0 6.324 εισιτήρια 

17η αγωνιστική ΑΕΚ – ΠΑΣ 3-1 6.014 εισιτήρια 

19η αγωνιστική ΑΕΚ – Λαμία 2-0 4.102 εισιτήρια 

21η αγωνιστική ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 1-0 8.315 εισιτήρια 

22η αγωνιστική ΑΕΚ – Ξάνθη 4-0 7.562 εισιτήρια 

24η αγωνιστική ΑΕΚ – Πανιώνιος 1-0 12.931 εισιτήρια 

26η αγωνιστική ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 3-0 27.106 εισιτήρια 

28η αγωνιστική ΑΕΚ – Λεβαδειακός 2-0 50.141 εισιτήρια 

Οπως βλεπεις ΣΚΙΖΑΜΕ.

Ουτε 30κ δε μαζεψαμε με ζελα που ουσιαστικα ηδη ειχε δωθει το ματς σε εμας (29 Μαρτιου), κ 1 Απριλια πηγανε 27κ ατομα!!!!!!! με Βαζελο!!!

Μα αυτο γραφτηκε εδω μεσα. Οτι δεν πατουσαν γηπεδο με πρωταθλημα στο χερι.

Καλα γελαει ο κοσμος με τους αριθμους που βαζεις. Χ2 βαλε να πεσεις μεσα χαχαχαχαχα γελαει το συμπαν 4κ με λαμια και ειχε πανω απο 15κ χαχαχαχαχαχα ωραιο κολπακι το εχουμε συζητησει και παλιοτερα

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο γραφτηκε εδω μεσα. Οτι δεν πατουσαν γηπεδο με πρωταθλημα στο χερι.

Εγώ το γραψα. Ότι μέχρι τον Μάρτη πήγαιναν οι ίδιοι 10-15 χιλιάδες. Είπα ψέματα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Εγώ το γραψα. Ότι μέχρι τον Μάρτη πήγαιναν οι ίδιοι 10-15 χιλιάδες. Είπα ψέματα;

Δεν θυμαμαι οτι το εγραψες εσυ. Δεν λεω οτι εγραψες ψεμματα. ΑΥΤΑ που ανακοινωνουν διαβασες. Οι εικονες αν δενς αυτα τα ματς λενε αλλα απο τους ΜΕΓΕΙΡΕΜΕΝΟΥΣ αριθμους.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι Απριλη ηταν. Και? Καθε ματς 50κ επρεπε να εχει για να μην κλαει ο φαφουτης με τα 7εκ μπατζετ?

Ποιος σου μίλησε για τον φαφούτη μωρέ; Ξεκόλλα επιτέλους. 

Έγραψα ότι ομάδα με μ.ο όρο 10-12 χιλιάδες κόσμο στο μπουρδελοπροιόν που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο σε μια χρεοκοπημένη χώρα είναι απίθανο να προσελκύσει σοβαρό επενδυτή οπότε αναγκαστικά θα πορευτούμε με Μελισσανίδη μέχρι να μπούμε στο νέο γήπεδο, μπας και με την Αγιά Σοφιά αλλάξει λίγο η δυναμική μας. Το σχόλιο για τον κόσμο αφορούσε την δυναμική του συλλόγου. Καμία σχέση με το αν κλαίει ο Μελισσανίδης που προσωπικά πιστεύω χέστηκε για το πόσοι θα πάνε γήπεδο (αν και αυτό είναι άλλη κουβέντα). Και συ μου ποστάρεις το βίντεο της φιέστας για να μου αποδείξεις τι;

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ποιος σου μίλησε για τον φαφούτη μωρέ; Ξεκόλλα επιτέλους. 

Έγραψα ότι ομάδα με μ.ο όρο 10-12 χιλιάδες κόσμο στο μπουρδελοπροιόν που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο σε μια χρεωκοπημένη χώρα είναι απίθανο να προσελκύσει σοβαρό επενδυτή οπότε αναγκαστικά θα πορευτούμε με Μελισσανίδη μέχρι να μπούμε στο νέο γήπεδο, μπας και με την Αγιά Σοφιά αλλάξει λίγο η δυναμική μας. Και συ μου ποστάρεις το βίντεο της φιέστας για να μου αποδείξεις τι;

Βασικα για το ποστ που δεν γιομιζουμε Ριζουπολη το εβαλα. Οταν ο κοσμος εχει ερισμα παει γηπεδο .

Link to comment
Share on other sites

Περι R που λεγατε,

να πω κι εγω πως το βλεπα, που ποτε δεν ημουν κοντα.

Η R που ταν στα δικα μου χρονια, εκανε κουμαντο.

Και καλα εκανε. Ειχε στεγανα, ετσι φαινοταν τουλαχιστον, και οτι εκανε επαιρνε και την ευθυνη.

Και ντου να εκανε, θα ελεγε ναι, ειμαι η R, αποφασισα να κανω ντου γιατι αυτο πιστευω σωστο.

Εδω και καποια χρονια δεν ειναι ετσι. Δε ξερω αν φταιει που αποσυρθηκε η παλια φρουρα, δε ξερω καν αν εχει αποσυρθει,

αλλα μοιαζει σα να μην εχει πια τον ελεγχο,

μπορει να παιζει ρολο και το γηπεδο,

αλλα παντως χρεωνεται οτι μαλακια κανουν ασχετα ατομα και μικροομαδες που ειναι στις παρυφες της

και που τους ανεχεται, αναγκαστικα ισως, μη μπορωντας ή μη θελοντας να αντιδρασει ή απλα αδιαφορωντας.

Δε τιθεται βεβια θεμα αν η ΑΕΚ χρειαζεται την R. Εννοειται για μενα.

Αλλα χρειαζεται μια ηγετικη, μεγαλη R, που δεν ειμαι σιγουρος αν μπορει να (ξανα)υπαρξει.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Google εχεις. Ψαξε κ βρες τους. 

Εσυ βλεπεις αυτο που θες να δεις. 18 απο τα 28 συμβολαια γραφει, γενικα κ αοριστως.

Το οτι ηταν ιδιωτικα συμφωνητικα, δε σημαινει οτι δε τα πληρωνε.

Αν ηταν φακες ή οχι, εγω θυμαμαι ο Ασανοβιτς επαιρνε 150 εκ το χρονο (καπου 500κ ευρω το χρονο δλδ) κ γενικα οι ξενοι του ηταν παντα σε τετοια επιπεδα. Οταν μου λες για Καραγκουνη κ σια, οι περισσοτεροι ηταν παικτες της Παιανιας. (Γκουμας , Μπασινας κλπ) κ υπογραφανε απο μικροι συμβολαια , οποτε λογικο ηταν να μην εκτοξευονται. Αλλα ουτε εμεις ειχαμε μεγαλα συμβολαια στην εποχη των δραχμων. Τοτε αν ενας Ελληνας παικτης επαιρνε 15-20 εκ δρχ το χρονο ηταν μεγαλα συμβολαια.

Η ΑΕΚ ουσιαστικα εκτοξευσε τα συμβολαια των παικτων της, οταν ηρθε η ΕΝΙΚ. Εκει δωθηκαν ΠΑΛΑΒΑ λεφτα για την εποχη του Ελληνικου ποδοσφαιρου.

Εγω μιλησα για την εποχη των ΕΥΡΩ, .

Αλλα κ προ εποχης ευρω, ο Βαρδινογιαννης εφερνε παικτες αξιας οταν εμεις υποφεραμε , για αυτο και το γνωστο "βαρδινογιαννη πουσταρα, βαλε στον κωλο τα λεφτα".. Και Ροτσα, και Ζαετς , κ μεταγραφες απο τους rivals (Γεωργαμλη, Βλαχο απο εμας, Κυραστας, Γαλακος, Αποστολακης, Βαμβακουλας, Σαργκανης απο τον γαυρο)

Εγω λεω οτι εδινε φακες και παντελονιαζε κιολας,γιατι την εποχη του ευρω επαιζε συνεχομενα chl.Γκουγκλ εχεις ψαξε και δες τα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για το ποστ που δεν γιομιζουμε Ριζουπολη το εβαλα. Οταν ο κοσμος εχει ερισμα παει γηπεδο .

Οι μάγκες πάνε ανεξαρτήτως ερίσματος. Ή μάλλον το έρισμα είναι η ίδια η ομάδα, όχι οι τίτλοι ή ο αντίπαλος. Δεν κατηγορώ τους ΑΕΚτζήδες, γενικότερα οι Έλληνες είμαστε φιεστάκηδες σαν λαός, γι' αυτό καμία ελληνική ομάδα δεν θα ναι ποτέ αυτάρκης, ούτε ελκυστική για επενδυτές. Βάλε την κατάσταση της χώρας και το πόσο μπουρδέλο είναι το ελληνικό ποδόσφαιρο και έδεσε το γλυκό. Γι' αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να σου λέμε ότι οκ, κάνει μαλακίες ο εθνάρχης, αλλά ακόμα κι έτσι υπάρχει κάτι καλύτερο εκεί έξω για την ΑΕΚ; Η πρόσφατη ιστορία έχει δείξει πως όχι. ΔΥΣΤΥΧΩΣ, αλλά για την ώρα έτσι είναι τα πράγματα. Ας ελπίσουμε να αλλάξει κάτι στο μέλλον, ειδικά με το νέο γήπεδο (προσωπικά χλωμό το βλέπω, αλλά ελπίζουμε). Αν έχεις εσύ στο μυαλό σου κάτι καλύτερο πρότεινέ το. Βαρέθηκα όμως να λέμε τα ίδια και τα ίδια.

 

Υ.Γ Για τους μ.ο που λες ήμουν στο γήπεδο με Αστέρα, Ξάνθη και Πανιώνιο και είχε γύρω στις 12-15.000. Άντε με Πανιώνιο να είχε λίγο παραπάνω. Άρα αυτό που είπα. Σε πρωταθληματική χρονιά μετά από χρόνια είχε 10-15 χιλιάδες μέχρι τον Μάρτη.

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε πρεπει να ειναι μεγαλο χαιβανι ο Αλαφουζος που δε δινει φακες, να πηγαινει ΤΣΛ κ να μη παντελονιαζει κ ψαχνει ασιατες Μπομπ για να την κανει με ελαφρα.

Καποτε εκαναν πορειες στο chl και η Λεγκια με τη Μαριμπορ.Περασμενα μεγαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ισολογισμος αυτο ομως.Σε αρθρα και ο τιγρης σκορπαει.Ποσα ηταν τα εσοδσ τοτε;

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη δεν ειναι 7.1

Απο το αποσπασμα που εφερες αυτο ειναι το συνολικο ποσο για ολη τη δισρκεια των συμβολαιων και οχι για ενα χρονο.Περα απο αυτο ειναι πολυ πιθανον στην οποια αυξηση μετοχικου κεφαλαιου εκανε να εβαζε ας πουμε για παραδειγμα τα 3-4 δις που ειχε παρει απο την πορεια στα ημιτελικα του chl οταν πληρωνε το στρατηγο με φακες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εβαλες Κώστα αναφέρεται στη συνολικηβδιαρκεια των συμβολαιων, δεν επαιρνε τοσα το χρονο ο σοουζα ούτε οι αλλοι

 

Μπούκο, το παραθυρο μπροστα στο οποιο είναι ο κοζώνης. Ένας υποψήφιος να πάρει την ΑΕΚ και να χτίσει γήπεδο, να φέρει παικταραδες, να βαλει 19 μύρια έτσι για τη χαιρετουρα και να την εκτοξευσει, ενας βαθυπλουτος τιτανας, έίχε μόνο μια φωτογραφία στη ζωή του, αυτή μπροστά σε ένα παραθυρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

για μενα υπαρχουν 2 Βαρδινογιαννηδες.

 

ο πρωτος ηταν κυριως την δεκαετια του 80, αλλα και μεχρι μεσα δεκαετιας του 90, που ηταν μακραν ο πιο δυνατος μεγαλομετοχος/παραγοντας στην Ελλαδα. γαμουσε κι εδερνε, απλα δεν υπηρχε σεντονι τοτε κι ετσι δεν καιγοταν κιολας να το παιρνει καθε χρονο πατωντας επι πτωματων.

 

ο δευτερος ηταν μετα τον Κοκκαλη, οπου αρχισαν οι τσιγκουνιες λογω της δυσκολιας στον ανταγωνισμο και αρχισε τα κλασικα παραμυθια οτι "οι ομαδαες χτιζονται" και αλλα ομορφα που λενε παντα οσοι δεν εχουν/βαζουν λεφτα. βεβαια δεν ηταν "χτισιματα" σαν αλλα που εχουμε δει (οπως το τωρινο του τιγρεως) υπηρχε πραγματι καποια λογικη (εκμεταλλευομενος και τις ακαδημιες του) αλλα και παλι ο βαζελος ξαφνικα εγινε λιγος. πηρε και ενα νταμπλ, ειχε συνηθως αξιοπρεπεις παικτες, εκανε πραγματα στην Ευρωπη, αλλα στο πρωταθλημα ηταν λιγος σε σχεση με τον γαυρο και μοιραζοταν τις 2ες θεσεις με μας. ειχε χαθει και το παρασκηνιο βεβαια, ενω ο αλλος μαζευε λεφτα απο τα σεντονια, για να τα λεμε ολα.

 

ο κοσμος δεν τον εδιωξε ακριβως, αλλα τον πιεσε παρα πολυ. για μενα καλα εκανε (ο κοσμος), πού να φανταστουν δλδ τι θα ακολουθουσε, δεν τα καταλαβαινω κατι μετα Χριστον προφητειες μερικες φορες.

αν δεν θυμαμαι κατι λαθος, η πιεση του κοσμου αυξηθηκε απο τοτε που βγηκε επισημως ο Βγενοπουλος και υποσχοταν λεφτα με την σεσουλα. ο οποιος Βγενοπουλος δεν ελεγε ψεματα υπο μια εννοια, απλα η φαση ηταν μια μεγαλη φουσκα (που εφερε ενα δικαιο νταμπλ και πολυ καλο ροστερ βεβαια), οπως ηταν και στην επιχειρηματικη του ζωη. ε, φουσκα ηταν και η συγκεκριμενη πολυμετοχικοτητα με τα βαρυα πορτοφολια.

ο μεσος βαζελος πώς να το προβλεψει αυτο δλδ? ποσο μαλλον ο Μπαμπης ο Σουγιας του βαζελου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα είναι δυο οι Βαρδινογιαννηδες, αφου είναι 2 διαφορετικα προσωπα. Αλλο Ρινγκο αλλο Τζιγγερ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν επαιξε τον βασικο ρολο αυτο ή το κλεισιμο της κανουλας στα λεφτα. και πριν τον Τζιγγερ ειχε προβληματα ο καπετανιος κι εβγαινε κι ελεγε για παρασκηνια κλπ. που καποτε τα ειχε ο ιδιος αυτα τα "προνομια".

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μιλας για τα αγιοπαιδα τους Βαρδινογιανναιους που τα ιδια εκαναν κι αυτοι παλιοτερα, απλα αφηναν πρωταθληματα και στους αλλους γιατι τοτε ο πρωταθλητης κερδιζε μονο δοξα?

 

που εκλεβαν συνεχως παικτες απο τους αλλους 2 και που στο παρασκηνιο ελυναν κι εδεναν?

 

και που οταν εμφανιστηκε καποιος να τα κανει αυτα ακομα καλυτερα, εβγαινε ο καπετανιος και μυξοκλαιγοταν για παραγκες, οπως κανει τωρα ο ιπποποταμος οταν εχασε το παρασκηνιο?

 

ασε τα υπολοιπα που γραφεις, σωστα ειναι, αλλα και παλι αλλο να παιρνεις τον Ζαετς και τον Ροτσα κι αλλο τον Σαλπιγγιδη, πώς να το κανουμε.

 

παντως η αναλυση σου μου αρεσει, απλα διαφωνουμε και νομιζω αυτο οφειλεται οτι γενικα παντα τους συμπαθουσες περισσοτερο απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Οι βαρδινογιάννιδες είναι σαν το δικό μας που τα βλέπουν όλα business  , μα όλα ,και στα πάντα υπήρχε τεχνοκρατία χωρίς ίχνος συναισθήματος ή να παρασύρονται απο κάτι άλλα είχαν πλάνο και υπομονή για να το δούν να έχει αποτελέσματα . 

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν και το βλέπουν ως business μακάρι όλοι οι διοικούντες την ΑΕΚ να την έβλεπαν ως επιχείρηση σοβαρή.

Το αδιανόητο φάουλ των Βαρδινογιάννηδων είναι πως τόσα χρόνια στον βάζελο δεν έφτιαξαν γήπεδο.

Αδιανόητο πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Μα ως σοβαρη επιχειρηση το βλεπουν και οι δικοι μας. Απλα κατασκευαστικης εταιριας οχι ποδοσφαιρικης...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×