Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Σε άλλα νέα ο Μάνταλος θέλει να φύγει αχαχαχαχαχα.

 

Βλεπω να απορριπτουμε προταση 10εκ.Ποσο προβλεψιμος εχει γινει ο πουστης δεν παλευεται αλλο.

Link to comment
Share on other sites

αφου η προταση της γουεστ χαμ βρισκεται στο συρταρι

8 εκ

οποτε θελει το λεει και φευγει

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως νόμιζα πως ο μπακασέτας πριν κανά μήνα ήταν περίπου ο κολοκοτρώνης της ΑΕΚ με τα ηρωικά του γκολ,ο πιο βελτιωμένος σε σχέση με πέρσι και σίγουρα την ίδια εντύπωση είχε και το αφεντικό που ήθελε να τον κάνει τον Νο2 πίσω από το ομορφόπαιδο.

 

Οι εξελίξεις για την ανανέωση του σιμόες-αν θυμάμαι καλά,που θυμάμαι-ήταν ένα από τα αγαπημένα θέματα του κεφτέ και του τ.τ,ειδικά ο κεφτές προ διμήνου μας είχε ενημερώσει πως υπήρχαν διαφορές αλλά η αίσθηση του ήταν πως τελικά θα τα βρούνε.Όσο για τον τ.τ εκεί στο σάιτ είναι τα άρθρα του,πήγαινε μπούκο να μετρήσεις ποιός και γιατί συντηρούσε στον αφρό το θέμα των ανανεώσεων των κόκκινων συμβολαίων.

 

Ο λαμπρόπουλος προσωπικά στον πούτσο μου αν φάει πάγο ή φασολάδα αλλά επίσης θυμάμαι καλά για την έκπληξη της περσινής χρονιάς που γράφανε όλοι και τα ηρωικά του παιχνίδια φέτος το καλοκαίρι στην ευρώπη με σημαντική συμβολή στις προκρίσεις.Ε το 350αρι που ζητάει λογικό το βρίσκω με βάση τα αποθεωτικά άρθρα που γράφτηκαν από τα γνωστά τσιράκια του αφεντικού μόνο που δεν κατάλαβαν ότι ακόμα και η αποθέωση του Τύπου στο σύγχρονο ποδόσφαιρο κοστίζει οπότε ας κάτσουν στο παγωτό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα κλείσω λέγοντας πως όλα θα ήταν καλύτερα σήμερα αν δεν τρέχαμε σαν μαλάκες να ανανεώσουμε τον συμβόλαιο του Μπακάκη το καλοκαίρι :P

 

Τόλη εγώ θυμάμαι σε δηλώσεις τους οι ίδιοι να ανοίγουν θέμα ανανεώσεων και να αρχίζει η παραφιλολογία. Σε αντίθεση με τον Γιόχανσον ας πούμε..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η κατάσταση ξέφυγε. Δεν βλέπω πως μπορεί να σωθεί η χρονιά φέτος με την ομάδα υπο διάλυση σε όλα τα επίπεδα.

 

Προφανώς την ευθύνη πρώτα από όλα την έχει η διοίκηση και ο Μελ. Επιλέγει λοιπόν να διορθώσει μια κατάσταση για την οποία έχει το 100% της ευθύνης, μέσα από μια στρατηγική ''σοκ''. Θεωρεί ότι η γκρίνια για τα συμβόλαια και η νοοτροπία του ''αφού δεν μου δίνεις αυτά που θέλω, δεν ανανεώνω και πάω στο ρελαντί'' είναι η βασική αιτία της κατάρρευσης και τους καθαρίζει από τώρα, πιστεύοντας οτι μπορεί να τους καλύψει είτε εσωτερικά είτε με ελευθερους/ δανεικούς τον Γενάρη, ενώ παράλληλα δείχνει ότι δεν μασάει. Το αν κρίνει σωστά την κατάσταση θα φανεί σύντομα.

Αυτές οι πρακτικές μπορεί να πέρναγαν κάποτε στον ουσταμπασίδη και στον γρίμπιλα αλλά εν έτη 2018 όχι απλά δεν αποφέρουν τίποτα αλλά λειτουργούν αποτρεπτικά για μελλοντικούς ποδοσφαιριστές που θα ήθελαν να συνεχίσουν την καριέρα τους σε μας χώρια που βγάζεις πολύ κακή φήμη προς τα έξω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι πρακτικές μπορεί να πέρναγαν κάποτε στον ουσταμπασίδη και στον γρίμπιλα αλλά εν έτη 2018 όχι απλά δεν αποφέρουν τίποτα αλλά λειτουργούν αποτρεπτικά για μελλοντικούς ποδοσφαιριστές που θα ήθελαν να συνεχίσουν την καριέρα τους σε μας χώρια που βγάζεις πολύ κακή φήμη προς τα έξω.

 

Και ο Βαγγέλας πάντως το ίδιο έκανε πέρσι και σε χειρότερο βαθμό και μια χαρά καλύτερη ομάδα έχει φέτος από το μπουρδέλο το περσινό.

Σούζα όλοι στου Ρέντη σε κάποιον Μάρτινς..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα κλείσω λέγοντας πως όλα θα ήταν καλύτερα σήμερα αν δεν τρέχαμε σαν μαλάκες να ανανεώσουμε τον συμβόλαιο του Μπακάκη το καλοκαίρι :P

 

Τόλη εγώ θυμάμαι σε δηλώσεις τους οι ίδιοι να ανοίγουν θέμα ανανεώσεων και να αρχίζει η παραφιλολογία. Σε αντίθεση με τον Γιόχανσον ας πούμε..

Και ο γιόχανσον σε μέσα της πατρίδας του είχε δώσει συνεντεύξεις σχετικά με το συμβόλαιο του αλλά επειδή μάλλον κατάλαβε από νωρίς πόσο υποβαλκάνια κουλτούρα κυκλοφορεί στα σπάτα πήρε από νωρίς τις αποφάσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Βαγγέλας πάντως το ίδιο έκανε πέρσι και σε χειρότερο βαθμό και μια χαρά καλύτερη ομάδα έχει φέτος από το μπουρδέλο το περσινό.

Σούζα όλοι στου Ρέντη σε κάποιον Μάρτινς..

Ο βαγγέλας έχει το διπλάσιο μπάτζετ από σένα όπότε μπορεί να πληρώνει υπεραξίες,έχει διασυνδέσεις με μανατζέρια και επίσης εκεί ο οργανισμός δεν αστειεύεται με τις κούπες όπως εμείς που πήραμε μία μετά από 24 χρόνια και λέμε δεν πειράζει φετος ας το πάρει και κανείς άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Ο βαγγέλας έχει το διπλάσιο μπάτζετ από σένα όπότε μπορεί να πληρώνει υπεραξίες,έχει διασυνδέσεις με μανατζέρια και επίσης εκεί ο οργανισμός δεν αστειεύεται με τις κούπες όπως εμείς που πήραμε μία μετά από 24 χρόνια και λέμε δεν πειράζει φετος ας το πάρει και κανείς άλλος.

 

Αυτό τί σχέση έχει με τα περί κουλτούρας;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τί σχέση έχει με τα περί κουλτούρας;

Όλα έχουν σχέση.

Εσύ πήρες κούπα και βγήκε το αφεντικό και είπε ότι έγινε καταλάθος,στον πούστη με αυτά τα πράγματα δεν παίζουνε.

Οι επαγγελματίες ποδοσφαιριστές όλα τα μετράνε.

Link to comment
Share on other sites

ο ανθρωπος εχει μιλησει εδω και καιρο και δειξει πως το βλεπει το πραμα.

Πάντα αυτός ήταν ο μελισσανίδης.

Απλά τώρα γίνεται πιο ξεκάθαρο γιατί παλιά χάναμε μπατίστες και αλεξανδρήδες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι πρακτικές μπορεί να πέρναγαν κάποτε στον ουσταμπασίδη και στον γρίμπιλα αλλά εν έτη 2018 όχι απλά δεν αποφέρουν τίποτα αλλά λειτουργούν αποτρεπτικά για μελλοντικούς ποδοσφαιριστές που θα ήθελαν να συνεχίσουν την καριέρα τους σε μας χώρια που βγάζεις πολύ κακή φήμη προς τα έξω.

Κ εγώ έτσι πιστεύω. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει άλλη εναλλακτικη. Να αλλάξει τρόπο διοίκησης, να βάλει λεφτά κλπ δεν παίζουν. Τις επόμενες μέρες βλεπω πολλούς να αρχισζουν το ψάξιμο για την επόμενη ομάδα τους...

Link to comment
Share on other sites

οσο παει και πιο επισημο

ο Τσακιρης μιλαει για τελειωμενους Σιμοες, Μπακασετα και Λαμπροπουλο

Link to comment
Share on other sites

ο ζουζου ξερει και ο ιδιος οτι δεν προκειται να καλυφθουν τα κενα που θα αφησουν αυτοι οι παικτες, οχι μονο ποιοτικα αλλα και ποσοτικα

τουλαχιστον στη θεση του Σιμοες

κανονικα πρεπει να εκφρασει την αντιρρηση του

αλλα επειδη ειναι κανονικο γλυφτρακι, Yes sir και βδελας και επειδη φαινεται το μονο που τον νοιαζει να ειναι τα χρηματα, τοτε ουτε αντιρρηση θα εκφραση, ουτε παικτες θα ζητησει, ουτε θα εκθεσει την διοικηση για να το παιξει το καλο παιδι, ουτε φυσικα θα παραιτηθει με κινδυνο να χασει την αποζημιωση

Edited by Aussie
Link to comment
Share on other sites

Ο βαγγέλας έχει το διπλάσιο μπάτζετ από σένα όπότε μπορεί να πληρώνει υπεραξίες,έχει διασυνδέσεις με μανατζέρια και επίσης εκεί ο οργανισμός δεν αστειεύεται με τις κούπες όπως εμείς που πήραμε μία μετά από 24 χρόνια και λέμε δεν πειράζει φετος ας το πάρει και κανείς άλλος.

Σ αυτο που γραφεις για τις κουπες θα συμφωνησω 100%.Εμεις ειμαστε πολυ αγαθιαρηδες σ αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα βολευεται αυτο το σκουπιδι.Στο τελος θα τον βγαλουν και ηρωα οι αρδ

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έτσι πιστεύω. Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει άλλη εναλλακτικη. Να αλλάξει τρόπο διοίκησης, να βάλει λεφτά κλπ δεν παίζουν. Τις επόμενες μέρες βλεπω πολλούς να αρχισζουν το ψάξιμο για την επόμενη ομάδα τους...

Δεν ξέρω αν το αφεντικό φοβάται το εγκεφαλογράφημα μη τυχόν και δείξει τίποτε ανησυχητικά ευρήματα πάντως αν δεν το πάρει αλλιώς και συνεχίσει με τα ίδια μυαλά και στο καινούργιο γήπεδο το πράγμα θα ξεφύγει πανεύκολα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτο που γραφεις για τις κουπες θα συμφωνησω 100%.Εμεις ειμαστε πολυ αγαθιαρηδες σ αυτο το θεμα.

Δεν είναι θέμα αγαθοσύνης αλλά φράγκων και πλάνου.

Μια φορά στην ιστορία σου είχες και τα δύο και πήγες να σηκώσεις ευρωπαική κούπα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×