Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

Ο Μπακασέτας έδειξε κάποια ηγετικά χαρακτηριστικά και είναι καλύτερος του Μάνταλου στον άξονα, ενίοτε αξιοπρεπής στα άκρα κυρίως όμως αριστερά που παίζει και πιο σπάνια και όχι δεξιά.

Ποδοσφαιριστής με καλό σκροπ, καλή πάσα, δυνατό κορμί, τακτικά συνεπής και φιλότιμος πάντα είναι χρήσιμος στον ΣΩΣΤΟ ρόλο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Tarasfw τα ίδια έκανε και η PSG στον Rabiot.

?

Δεν τον έχουν στο ψυγείο τον παίκτη, παρόλο που έχει συμφωνήσει με την Μπαρτσελόνα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Epitaph21 said:

?

Δεν τον έχουν στο ψυγείο τον παίκτη, παρόλο που έχει συμφωνήσει με την Μπαρτσελόνα.

Αν δεν κάνω λάθος τον έβαλαν στο ψυγείο

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το πρόβλημα δεν ήταν ότι τους τελείωσε, αλλά ο τρόπος που έγινε μπροστά σε όλη την ομάδα κοκ. Ήταν εντελώς άκομψος. Θα μπορούσε να κάνει 3 ραντεβού μαζί τους, τόσα σας δίνουμε, δεν θέλετε, οκ θα μείνετε στην εξέδρα και τέλος. Όχι να κάνεις τον μπαμπούλα και να λες εμμέσως πλην σαφώς ότι λόγω αυτών η ομάδα δεν πάει καλά ξέρω γω.

Προλαβαίνετε ρε πούστη μου. Κρατήστε Σιμόες, διώξτε Μάνταλο, πάρτε δεξί εξτρέμ, και παίζει να το σηκώσουμε και με Μαρίνο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Tarasfw τα ίδια έκανε και η PSG στον Rabiot.

Δεν πρωτοτύπησε η κακιά ΑΕΚ όπως πολλοί προσπαθούν να μας πείσουν.

Η ΑΕΚ θα ήταν υπόλογη αν δεν πλήρωνε τους τρεις παίχτες της.

Δεν έκανε αυτό όμως.

Για κάποιους λόγους πέραν των προφανών (ας πούμε σίγουρα βάρυναν την κατάσταση οι συνεχείς διαρροές στον τύπο) επέλεξε να τελειώσει το θέμα (δεν θα ανανεωθούν) και να πορευτεί χωρίς αυτούς εφόσον η χρονιά χάθηκε.

Ε ναι έκανε μια επιλογή η διοίκηση, και μόλις κοπασαν λιγο οι μανουρες και είδαμε οτι δε συμφέρει να τρέχουμε για παίχτες, τα μαζεύει και τους φέρνει πίσω. Καλώς τους φέρνει πίσω, ωστόσο η αρχικη αντίδραση ήταν ακραία και θα μπορουσε να εχει αποφευχθεί. Δεν μπορει να ηταν σωστή και η αρχική απόφαση και αυτή τώρα.

Τεσπα ας μπουν γρήγορα στην ομάδα γιατί έχουμε αποδυναμωθεί όσο δεν πάει.....

Link to comment
Share on other sites

Να ηρεμήσουμε λίγο όμως από τα πανηγύρια γιατί η ΑΕΚ είχε ανάγκη από παίχτες πριν "τελειώσει" το Μπακασετα και τον Σιμοε. Αν τους κρατήσει δεν είναι και για πανζουρλισμο, πάλι λειψός είσαι.

Εμένα ο Μπακασετας στα παπαρια μου, δεν είναι σοβαρός παίχτης. Είναι μεν τίμιος αλλά είναι μέτριος. Δεν πας πουθενά με Μπακασετες.

Ο Σιμοε είναι άλλη ιστορία. Είναι σημαντικό να μείνει γιατί δεν είσαι σε θέση να φέρεις ούτε μια τρίχα απ' τα αρχιδια του.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια θεωρουσα και θεωρώ σωστή τη πολιτικη της διοίκησης που τους ξεκαθάρισε ωραία χωρίς όμως τα γαυρικα κόλπα και καφριλικια.  Τους κάλεσε και στη γιορτή και δεν τους απομόνωσε.  Τώρα αν πιστευει κάποιος ότι αξίζει περισσοτερο ας παει να τα βρεί.  Όσο για τη στάση που κράτησε ο μπακας ήταν η πιο σωστή αφού εδώ και χρόνια είχε πει ότι θέλει να δοκιμάσει έξω όχι για το χρήμα ,  είδε ότι δεν έχει σοβαρές προτασεις ακόμα και σχεδον σαν ελεύθερος και έμεινε.  Ο Σιμόες δεν ήταν τοσο σωστός ... Θεωρωντας ότι του χρωστάει η ομάδα και πρεπει να τα παρει μαζεμενα στα 30 αλλά αν τα βρουμε νερό και αλάτι στο όνομα της προσφοράς του στην ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ΑΝ μεινει και ο Σιμοες μεταγραφικα επιστρεφεις ποσοτικα κατα το ημισι στα τελη Αυγουστου (ελεγες οτι θα παρεις χαφ κι εξτρεμ, τωρα εχεις παρει χαφ). Χωρις να ασχολουμαι καν με τον Λαμπροπουλο.

Επισης -ακομα κι ετσι- ειναι λιγο ακομα χειροτερα τα πραγματα γιατι

Α) οι Πονσε και Μπογε 1) δεν βγηκαν στον βαθμο που θελαμε 2) εχει καταλαβει κι ο πιο αισιοδοξος οτι η ΠΑΕ δεν θα μπορεσει να τους κρατησει οποτε -2 παικτες το καλοκαιρι

Β) ο Κλαρινος δεν εμπνεει σχεδον κανεναν πλεον και μενει μεχρι να φυγει.

 

Με αλλα λογια το πισωγυρισμα παραηταν μεγαλο, θες παρα πολλα ακομα και τωρα και το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bukowski said:

Τελικά ο Μελισσανίδης ήταν το μουνόπανο ή οι Μπακασέτες και οι Σιμόες περίμεναν ότι θα κάνουν χορό τα εκατομμύρια για να τους αποσπάσουν την υπογραφή;

Ποιος ξέρει;

Ο Ματζίσιαν είχε εξηγήσει ακριβώς τι είχε γίνει με μισθούς, ανανεώσεις και εφορία, δεν χρειάζονται εικασίες. 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ο Πονσε μια χαρά δείχνει να το έχει και σου βγαίνει ο Μπογε θέλει χρόνο και κυρίως όχι μαλακιες στην ενδεκάδα και στη διαχείριση από Μαρίνο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι αυτοί οι δύο στην περσινή ομάδα θα κούμπωναν πολύ καλά στο βασικό σχήμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν βλεπω να εχει καμια σχεση ο Πονσε με τον Αραουχο.

Ο δε Μπογε θα δειξει, αλλα προς το παρον δεν εχει προσφερει αυτα που εδωσε περισυ ο 30λεπτος.

Οπως και να εχει δεν μενουν το καλοκαιρι, δεν υπαρχει περιπτωση. Απο την στιγμη που τα λεφτα της Ουεφα δεν πανε στην ομαδα, δεν γινεται να μεινουν. Αρα -2 παικτες το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άλλο επίπεδο ο Araujo με τον Ponce, μην συγκρίνουμε ανόμοια. Ο Boye ως τώρα δεν έχει δείξει και πολλά.
Σίγουρα και οι 2 με καλό προπονητή θα μοιάζουν καλύτεροι, αλλά με την σημερινή τους εικόνα δεν αξίζουν τα χρήματα της ρήτρας.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
8 minutes ago, firebird said:

Εντελώς άλλο επίπεδο ο Araujo με τον Ponce, μην συγκρίνουμε ανόμοια

Συμφωνώ. Ο ένας είναι 22 χρονών που ανήκει στην Ρόμα κι ο άλλος στα 27 όπου κωλοβαράει στην Β Ισπανίας. 8 γκολ σε 23 ματς so far o Ponce, 14 o Ujo πέρυσι με καλύτερη ομάδα και σε 40+ ματς.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αραούχο  πολύ καλός, πρωταθληματικός πέρσι, αλλά έχει 2 κεφάλια και σκέφτεται με το κάτω. Σημαντική διαφορά με τον 22χρονο παίκτη της Ρόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλου στυλ παικτες ο Πονσε με τον Αραουχο. Ο Πονσε στο 4 2 3 1 θα γαμούσε και θα δερνε, ο Πονσε είναι ο επιθετικος που θα κουμπωνε ιδανικα και στους δυο πουστογαβρους, ο Πονσε ήταν ο επιθετικος που χρειαζόταν ο Τραιανός Δέλλας.

Τον Μπογέ δεν τον έχουμε δει και πολύ, πέρ απο μια ποιοτητα που έχει δεν μπορούμε να καταλαβουμε και πολλα.

Για τέλος της σεζόν τα 6 7 μύρια που ακούγονται θα είναι μαλακια να ταδώσουμε για τον έναν ή τον άλλον, αλλα αξίζει να πατήσουμε πανω στην κακή εικόνα (για Μπογέ, Πονσε δυσκολο το κόβω με τόσα γκολ) και ρίξουμε τιμή, αξίζει και με το παραπανω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stylianopoulos said:

Δε γνωριζα τα της φορολογιας στην γειτονα χώρα .. Επιμορφωτικό το ποστ σου .

Παντως γενικα δε γνωριζει ουτε η ΠΑΕ πως υπαρχει προταση 1,8 εκ.ευρω για τον Τασο απο Ιταλια και προτιμησε εμας. Μια προταση ειχε ο δικος του με ομαδα απο Β Ιταλιας που δεν ειναι καν απτα γκραν φαβορι για ανοδο στην σέριε α.

Εν κατακλειδι , για εμενα ..καλος για την ΑΕΚ και οχι στην μηδενισμο του Κρις αλλα οχι πως απερριψε και τιποτε ιδιαιτερο για να μεινει στη γειτονιά μας .

Δικιο εχεις κι εσυ γιατι δεν το εξηγησα σωστα στο αρχικο ποστ. "Σαν" 1,8 ειναι το σωστο. Με δεδομενα ΑΕΚ-Ελλαδας ειναι 1,8 συμπεριλαμβανομενης υψηλοτερης αμοιβης/προμηθειας του γραφειου του Παστορελο. Η ΠΑΕ πιθανον να μη γνωριζει αυτη τη διαταξη που εχουν βρει σαν τρικ οι ατζεντηδες και εντασσουν τους (αλλοδαπους) πελατες τους σε αυτο το ειδικο φορολογικο καθεστως. 

Σεριε Β εχω ακουσει κι εγω, ναι. Προταθηκε και αλλου, αλλα δεν τσιμπησαν. Αλλα δεν πρεπει να μειωνεται και ο παικτης κατα την αποψη μου γιατι κι αυτος δεν πιεσε να φυγει, δεν ανεβασε ποσοστο στον Καβαλιερε για να παει να παιξει εξω κλπ κλπ. Το παιδι ηθελε να μεινει, εξω θα πηγαινε μονο για κατι πραγματικα καλο οπως του ελεγε αρχικα ο μανατζερ του, αλλα τελικα αυτο το καλο δεν ηρθε. Εγω το παιδι το θελω στην ΑΕΚ, ειναι τιμιο και προσπαθει και ο χαρακτηρας του ειναι πολυ καλος. Δεν ειναι ο Μπατιστα, αλλα ειναι Ελληνας, παιζει παντα αυτο που μπορει και δεν λογιζεται και αναντικαταστατος ή οτι ξεκινας απ αυτον. Στους μηδενισμους και τις υπερβολες εννοειται ειμαι απεναντι. Αλλα το ΚΜ ειναι φορουμ υπερβολης.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fadrhonc21 said:

Συμφωνώ. Ο ένας είναι 22 χρονών που ανήκει στην Ρόμα κι ο άλλος στα 27 όπου κωλοβαράει στην Β Ισπανίας. 8 γκολ σε 23 ματς so far o Ponce, 14 o Ujo πέρυσι με καλύτερη ομάδα και σε 40+ ματς.

Ρε μαν οκ, το καταλάβαμε. Δεν γούσταρες την περσινή ομάδα, δεν γούσταρες τον περσινό προπονητή, δεν γούσταρες γενικά τίποτα πέρσι. Άσε εμάς που γουστάραμε όμως να τα βλέπουμε και λίγο διαφορετικά.
Επίσης δεν είναι μοναδικό κριτήριο ενός επιθετικού τα γκολ που σκόραρε, γίνονται και άλλα πράγματα στο χορτάρι. Υπάρχει λόγος που ο Livaja μπορούσε να βγάλει συνεργασίες πέρσι με τον Araujo ενώ φέτος αγκομαχάει, και δεν είναι μόνο αποτέλεσμα ουζουνίδιας τακτικής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Quote

Συμφωνώ. Ο ένας είναι 22 χρονών που ανήκει στην Ρόμα κι ο άλλος στα 27 όπου κωλοβαράει στην Β Ισπανίας. 8 γκολ σε 23 ματς so far o Ponce, 14 o Ujo πέρυσι με καλύτερη ομάδα και σε 40+ ματς.

Δεν γούσταρα την περσινή ομάδα, οκ. Θα το συνέχιζα, αλλά όταν θεωρείς τον Μάνταλο τον καλύτερο παίκτη της ΑΕΚ, και τον Μοράν κανονικό χαφ ε δεν έχει νόημα να το τραβήξω παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εγραψα οτι θεωρω τον Αραουχο καλυτερο απο τον Πονσε.

Το post μου ομως δεν επικεντρωνοταν εκει, αλλα στο οτι ο Πονσε θα φυγει το καλοκαιρι. Εχει γραφτει οτι δεν υπαρχει καν οψιον. Αλλα και να υπαρχει, ειναι γυρω στα 6. Η μονη περιπτωση αυτη η διοικηση να εδινε 6 μυρια ακομα και σε 30 δοσεις (απο τα λεφτα του c.l.) για εναν παικτη, θα ηταν ο παικτης αυτος να ειχε βγει Κριστιανο Ροναλντο. Και παλι παιζεται δλδ.

 

Link to comment
Share on other sites

Οψιόν υπάρχει @nikos και είναι κάπου στα 7 (και μάλιστα είναι συμφωνημένες και οι δόσεις). Αυτό που δεν υπάρχει είναι υπογεγραμμένο συμβόλαιο/προσύμφωνο από τον παίκτη. Με άλλα λόγια, ακόμα και να ενεργοποιήσουμε την οψιον, πρέπει μετά να ικανοποιήσουμε τον Ponce στο συμβόλαιο. Καληνύχτα Μαργαρίτα δλδ.

 

13 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Δεν γούσταρα την περσινή ομάδα, οκ. Θα το συνέχιζα, αλλά όταν θεωρείς τον Μάνταλο τον καλύτερο παίκτη της ΑΕΚ, και τον Μοράν κανονικό χαφ ε δεν έχει νόημα να το τραβήξω παραπάνω.

Δεν ξέρω που τα έχεις διαβάσει αυτά, αλλά συμφωνώ ότι δεν έχει νόημα να το τραβάμε παραπάνω. Ο καθένας μας έχει ένα track record στο ΚΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Πόνσε είναι παίκτης περιοχής που για να σου παίξει πρέπει να τροφοδοτηθεί, αλλιώς είναι ως και αόρατος στο ματς. Ο Αραούχο είναι δεύτερος επιθετικός, μπορούσε να φτιάξει φάσεις μόνος του, σου καθάριζε ματς, σου έπαιρνε ντέρμπι μόνος του. Έχει σημασία ασφαλώς τί ζητάς ως ομάδα, αλλά ποιοτικά δεν έχουν σχέση οι 2 παίκτες, ο Αραούχο είναι πολύ ανώτερος και ο Πόνσε δεν θα τον φτάσει ποτέ ας είναι και μικρός ηλικιακά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο Αραουχο παίζει σαν τον Λιβαγια πίσω από τον φορ

Ο Πονσε είναι για την περιοχή να πιάσει τη καλή θέση, να πεταχτεί στη μικρή περιοχη

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι κολλατε στις ρήτρες. Ρητρα σημαινει οτι αν τα δώσουμε τα λεφτα δεν μπορουν να πουν οχι. Αυτο δε σημαινει οτι δεν μπορούν να πουν ναι και σε λιγότερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×