Jump to content

Παίχτες ΑΕΚ (σεζόν 2018-19)


The Magician
 Share

Recommended Posts

10 hours ago, The Magician said:

Δικιο εχεις κι εσυ γιατι δεν το εξηγησα σωστα στο αρχικο ποστ. "Σαν" 1,8 ειναι το σωστο. Με δεδομενα ΑΕΚ-Ελλαδας ειναι 1,8 συμπεριλαμβανομενης υψηλοτερης αμοιβης/προμηθειας του γραφειου του Παστορελο. Η ΠΑΕ πιθανον να μη γνωριζει αυτη τη διαταξη που εχουν βρει σαν τρικ οι ατζεντηδες και εντασσουν τους (αλλοδαπους) πελατες τους σε αυτο το ειδικο φορολογικο καθεστως. 

Σεριε Β εχω ακουσει κι εγω, ναι. Προταθηκε και αλλου, αλλα δεν τσιμπησαν. Αλλα δεν πρεπει να μειωνεται και ο παικτης κατα την αποψη μου γιατι κι αυτος δεν πιεσε να φυγει, δεν ανεβασε ποσοστο στον Καβαλιερε για να παει να παιξει εξω κλπ κλπ. Το παιδι ηθελε να μεινει, εξω θα πηγαινε μονο για κατι πραγματικα καλο οπως του ελεγε αρχικα ο μανατζερ του, αλλα τελικα αυτο το καλο δεν ηρθε. Εγω το παιδι το θελω στην ΑΕΚ, ειναι τιμιο και προσπαθει και ο χαρακτηρας του ειναι πολυ καλος. Δεν ειναι ο Μπατιστα, αλλα ειναι Ελληνας, παιζει παντα αυτο που μπορει και δεν λογιζεται και αναντικαταστατος ή οτι ξεκινας απ αυτον. Στους μηδενισμους και τις υπερβολες εννοειται ειμαι απεναντι. Αλλα το ΚΜ ειναι φορουμ υπερβολης.

Μαγε εγω απ' ολο αυτο καταλαβα οτι εισαι φαν του Ντανιελου οπως κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, firebird said:

Οψιόν υπάρχει @nikos και είναι κάπου στα 7 (και μάλιστα είναι συμφωνημένες και οι δόσεις). Αυτό που δεν υπάρχει είναι υπογεγραμμένο συμβόλαιο/προσύμφωνο από τον παίκτη. Με άλλα λόγια, ακόμα και να ενεργοποιήσουμε την οψιον, πρέπει μετά να ικανοποιήσουμε τον Ponce στο συμβόλαιο. Καληνύχτα Μαργαρίτα δλδ.

 

Δεν ξέρω που τα έχεις διαβάσει αυτά, αλλά συμφωνώ ότι δεν έχει νόημα να το τραβάμε παραπάνω. Ο καθένας μας έχει ένα track record στο ΚΜ.

Φσνταζεσαι να εχουμε τα περσινα με Εργοτελη αλλα με εικοσαπλασια χρηματα;

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Quote

Θέλω να πω κάτι ακόμα, ευχαριστώ πολύ τον κόσμο της ομάδας για την στήριξη όλο αυτό το διάστημα. Μετά τα όσα έγιναν στην αρχή ειλικρινά δεν περίμενα τόσο μεγάλη στήριξη αλλά στάθηκε δίπλα μου από την αρχή παρά τα όσα άσχημα πράγματα προηγήθηκαν και τον ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου. Δεν έχω να πω κάτι άλλο, τώρα πρέπει να προσπαθήσω να τους ευχαριστήσω και μέσα στο γήπεδο για την στήριξή τους

Λέει πολλά το παραπάνω. Γενικά ωραίες δηλώσεις ο Μπακασέτας. Μέρα με την νύχτα σε σχέση με την νυφίτσα που έχουμε για αρχηγό.

Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές λέει ευχαριστώ τον κόσμο μας ο Μπακασετας .Για μένα έχει κλειδώσει θέση στο μυοκάρδιο μου .  Αναγνωρίζει .

Και έχεις από την άλλην να φωνάζουν τον Μάνταλο να χαιρετήσει τον κόσμο με τη λήξη του αγώνος στα εκτός και να φευγει τρέχοντας μάλιστα η αποτροπιαστική, αποκρουστική, απωθητική,βδελυρή,απεχθής αυτή κάμπια στα αποδυτήρια μην τυχόν και χαλάσει η κουπ αν έλθει μέχρι την κερκίδα μας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι τις δηλώσεις του Μπακασέτα μετά την (κακή) πρώτη του σεζόν, ήταν στο ίδιο μήκος κύματος. Και τα πήγε καλά πέρυσι, ενώ και φέτος ήταν από τους καλύτερους.

Ένας ok ποδοσφαιριστής για το rotation.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Αρνητική εξέλιξη το σημερινό.Και απο οτι διάβασα ειχε σημαντική  συμμετοχή ο λύμπε σε αυτό. Όσο δεν φεύγουνε οι βάζελοι απο την ομάδα στην ουσία υποθηκεύουν και τις επόμενες χρονιές. Μεχρι το 2022 θα φάμε στην μάπα τον μπακασέτα αυτή την αργότητα που κρατάει όλη την ομάδα 2 ταχύτητες κάτω, τα σουτάκια που πάνε δέκα μέτρα έξω που χαλάνε δεκάδες επιθέσεις ,την χαρά του αριστερού μπάκ της αντίπαλης ομάδας. Όσο περνάει ο καιρός τόσο διαφάνεται ότι αυτή η υπερομάδα που θα έμπαινε στο καινούργιο γήπεδο είναι μια άλλη απάτη. Τώρα τα λόγια του παίκτη είναι αδιάφορα για μένα αν έβρισκε τα λεφτά που ήθελε αλλού θα είχε φύγει, τελικά δεν τσίμπησε κανείς την απάτη και παρουσιάζετε μετανιωμένος τώρα. Αυτό οδηγεί όλους τους καλούς παίκτες που ενδιαφέρονται ομάδες να φεύγουν τύπου γιόχανσον,λάζαρου,σιμόες,βράνιες και σε αντίθεση να μενουν όλοι οι μέτριοι που δεν ενδιαφέρεται κανείς τύπου γιακουμάκη,μοράν,μπακασέτα. Εντωμεταξύ πίσω απο το φόρ υπάρχουν οι 3 μόνιμοι λιβάγια 700χ,μάνταλος 600χ και κασέτας 400χ και κανείς δεν μπορεί να παίξει στο πλάι. Αν βρίσκει ποδοσφαιρική λογική κανείς σε όλο αυτό να μας το πεί.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, geo_1990 said:

Αρνητική εξέλιξη το σημερινό.Και απο οτι διάβασα ειχε σημαντική  συμμετοχή ο λύμπε σε αυτό. Όσο δεν φεύγουνε οι βάζελοι απο την ομάδα στην ουσία υποθηκεύουν και τις επόμενες χρονιές. Μεχρι το 2022 θα φάμε στην μάπα τον μπακασέτα αυτή την αργότητα που κρατάει όλη την ομάδα 2 ταχύτητες κάτω, τα σουτάκια που πάνε δέκα μέτρα έξω που χαλάνε δεκάδες επιθέσεις ,την χαρά του αριστερού μπάκ της αντίπαλης ομάδας. Όσο περνάει ο καιρός τόσο διαφάνεται ότι αυτή η υπερομάδα που θα έμπαινε στο καινούργιο γήπεδο είναι μια άλλη απάτη. Τώρα τα λόγια του παίκτη είναι αδιάφορα για μένα αν έβρισκε τα λεφτά που ήθελε αλλού θα είχε φύγει, τελικά δεν τσίμπησε κανείς την απάτη και παρουσιάζετε μετανιωμένος τώρα. Αυτό οδηγεί όλους τους καλούς παίκτες που ενδιαφέρονται ομάδες να φεύγουν τύπου γιόχανσον,λάζαρου,σιμόες,βράνιες και σε αντίθεση να μενουν όλοι οι μέτριοι που δεν ενδιαφέρεται κανείς τύπου γιακουμάκη,μοράν,μπακασέτα. Εντωμεταξύ πίσω απο το φόρ υπάρχουν οι 3 μόνιμοι λιβάγια 700χ,μάνταλος 600χ και κασέτας 400χ και κανείς δεν μπορεί να παίξει στο πλάι. Αν βρίσκει ποδοσφαιρική λογική κανείς σε όλο αυτό να μας το πεί.

Συμφωνώ. Φιλότιμος, έχει πάθος αλλά δεν παύει να είναι ένα ξύλινο κορμί μένα καλό αριστερό μονο

Link to comment
Share on other sites

Αρνητική εξέλιξη θα ήταν η παραμονή Μπακασετα αν είχαμε κανονική διοίκηση.

Με τα μουνόπανα αυτά ποτέ δεν ξέρεις ποιον είναι ικανοί να φέρουν. Γιατί δεν προκύπτει από πουθενά ότι αν έφευγε ο Μπακασετας θα ερχόταν κάποιος κι αν όντως ερχόταν κάποιος δεν θα ήταν κανένα ταλέντο από τον Θρασύβουλο.

Για μένα αδιάφορη εξέλιξη, χρυσή μετριότητα, τίμιος βέβαια αλλά πολύ κάτω απο αυτόν που θα έπρεπε να είχε η ΑΕΚ στη θέση του.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 αναγνωσεις

1) Μου κανει για παγκο; Ναι, μου κανει.

2) Μου κανει για βασικος; Οχι, διοτι πισω απο τον φορ υπαρχουν καλυτεροι και στο πλαι ειναι χαλια.

Για το αν τον κρατησαν κυριως για παγκο (χλωμο) θα φανει απο το αν θα παρουν εξτρεμ και τι βιογραφικου εξτρεμ θα παρουν.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ευτυχώς είχαμε Μπακασέτα πέρυσι και η νυφίτσα ήταν εκτός και σηκώσαμε πρωτάθλημα. Προφανώς ο Μπακασέτας δεν κάνει για τον ασβέστη, αλλά για αντι Λιβάγιας είναι μια χαρά. Κι όποτε έπαιξε φέτος σαν 8αρι ήταν Κροος σε σχέση με τον Μάνταλο τον χθεσινό.

Συμφωνούμε όλοι νομίζω ότι ο Μάνταλος πρέπει να την κάνει. Ε αν φέρουν 2 κανονικά εξτρεμ και με Μπακασέτα είμαστε μια χαρά. Τώρα αν τον κράτησαν για βασικό εξτρέμ αλλάζει η κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνούμε όλοι. Αν είναι να φύγει ο Μάνταλος θέλω να ξέρω ότι θα αντικατασταθεί με καλύτερο παίκτη. Αν είναι στην θέση του να έρθει ο Πλατέλλας να μην πάει πουθενά. Και επειδή μιλάμε για την ΑΕΚ, τέτοιες υποθέσεις δεν είναι καθόλου σίγουρες.

Πέρσι το μουνόπανο ο Μιαούλης έκανε πόλεμο στον Μανόλο και είχε πείσει ένα ποσοστό εύπιστων ότι αν έφευγε στην θέση του θα ερχόταν ο (νέος) Φερέρ. Ε, έφυγε ο Ισπανός και όλοι αυτοί (με πρώτο τον καραφλοκόρακα ΑΡΔ) απολαμβάνουν το ποδοσφαιρικό υπερθέαμα του Μαρίνου. Και δυστυχώς μαζί τους το τρώμε στην μάπα και οι υπόλοιποι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
13 minutes ago, firebird said:

Αν είναι να φύγει ο Μάνταλος θέλω να ξέρω ότι θα αντικατασταθεί με καλύτερο παίκτη

Λιβαγια > Μπακασέτας > Μάνταλος όλοι στην ίδια θέση παίζουν κι ο τελευταίος είναι περιττός που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι άνω κάτω τα αποδυτήρια. Εξτρεμ θες όχι άλλο ψευτοδεκάρι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

Λιβαγια > Μπακασέτας > Μάνταλος όλοι στην ίδια θέση παίζουν κι ο τελευταίος είναι περιττός που το μόνο που ξέρει να κάνει είναι άνω κάτω τα αποδυτήρια.

Μη σου πω και Boyet.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το Μπογέ θα τον δοκιμάσει στόπερ για να κάνει επίθεση από την άμυνα ο τσοπάνος

Link to comment
Share on other sites

Καλά το καλοκαίρι η ΑΕΚ θα πρέπει να έχει προπονητή που θα αποφασίσει τί επίθεση θέλει να φτιάξει.

ΣΕΝΑΡΙΟ #1:

Εάν θέλει CF τύπου Πόνσε, Πρίγιοβιτς, Μπλάνκο κτλ τότε πώληση Livaja ΚΑΙ Μάνταλου και αγορά δύο ταχυδυναμικών δημιουργικών παιχτών στα φτερά συν έναν παίχτη με καλή πάσα του ούτως ώστε να τροφοδοτούν το αγγούρι μπροστά διαρκώς.

ΣΕΝΑΡΙΟ #2:

Εάν θέλει CF τύπου Αραούχο τότε τα σκάει και φέρνει τέτοια παιχτούρα, κρατάει Livaja με αναπληρωματικό Μπακασέτα, πουλάει Μάνταλο και φέρνει έναν ακραίο στυλ Λάζαρου.

 

Το ότι φέτος είχαμε ας πούμε αυτό το ρόστερ (Livaja, Μανταλος, Μπακασέτας χωρίς καθόλου δημιουργικούς ακραίους) και αντί να πάμε σε CF τύπου Αραούχο προτιμήσαμε CF τύπου Πόνσε είναι μια ακόμα απόδειξη του πόσο πολύ μαλάκας είναι ο Σαχλαμαρίνος ο οποίος επέμενε σε αυτόν.

 

Εν ολίγοις ας αποφασίσουμε επιτέλους τί θέλουμε να παίξουμε, πράγμα που προϋποθέτει να βρεις κανονικό προπονητή (και όχι Ματζίσαν ο Βλάνταν και καλός να ναι ΔΕΝ κάνει γιατί yesman θα καταλήξει) με προσωπικότητα που θα πει τί θέλει εξ' αρχής ή αποδεδειγμένα θα μπορεί να προσαρμόζεται σε όσα διαθέτει και μετά συζητάμε..

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινος (φανταζομαι οτι) επελεξε Πονσε με την λογικη της ομοιοτητας σε ταχυτητα, κινητικοτητα και πρες στον αντιπαλο, οπου πραγματι υπαρχουν σοβαρες ομοιοτητες. Οι ομοιοτητες τελειωνουν εκει βεβαια. Αλλα εγω δεν θελω να τον κατηγορησω για αυτο, για να βρεις με 600 χιλιαρικα παικτη ιδιου επιπεδου+στυλ με τον Σερχιο (που πραγματι ταιριαζει καλυτερα και με τον Κροατη) θες τεχνικο διευθυντη/ομαδα σκαουτινγκ, δεν ειναι μονο θεμα προπονητη αυτα. 

Ουτε θεωρω επισης οτι το προβλημα ειναι στο yes-man κι ο Χιμενεθ πανω-κατω yes-man ηταν απλα ηταν μαγκας και το ελεγε.

Θελω να πω οτι τον Κλαρινο περισσοτερο τον κατηγορω για ολα τα αλλα που (δεν) παρουσιασε παρα για τα μεταγραφικα. Για τα μεταγραφικα 90% ειναι ανικανοτητα διοικησης και στελεχων της, ο αλλος απλα εβαλε το κερασακι στην τουρτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπουκο διαβαζω τι γραφεις και καλα τα γραφεις. Εσενα σε καλυπτει περισσοτερο καποιος πχ Πορτογαλος σε στυλ Πεσειρο απο το Μιλογεβιτς; Διοτι μεχρι εκει φτανει το πορτοφολι σου, ουτε σε Μπεντο δεν μπορεις να πας. Πρεπει να δουμε και τι προπονητη μπορουμε να φερουμε και οχι τι προπονητη θα θελαμε να φερουμε. Την εχω αναλυσει πολλακις τη λογικη και εχω πει οτι και εμενα στο ιδανικο μου συμπαν ο Μπιελσα την προπονει την ομαδα. Εγω λοιπον σορρυ, αλλα το Μαρινο απο τον Παπαδοπουλο ή καποιον Μοραις τον προτιμω και θα τον προτιμω οσο σκατα κι αν πηγαινει. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, The Magician said:

Μπουκο διαβαζω τι γραφεις και καλα τα γραφεις. Εσενα σε καλυπτει περισσοτερο καποιος πχ Πορτογαλος σε στυλ Πεσειρο απο το Μιλογεβιτς; Διοτι μεχρι εκει φτανει το πορτοφολι σου, ουτε σε Μπεντο δεν μπορεις να πας. Πρεπει να δουμε και τι προπονητη μπορουμε να φερουμε και οχι τι προπονητη θα θελαμε να φερουμε. Την εχω αναλυσει πολλακις τη λογικη και εχω πει οτι και εμενα στο ιδανικο μου συμπαν ο Μπιελσα την προπονει την ομαδα. Εγω λοιπον σορρυ, αλλα το Μαρινο απο τον Παπαδοπουλο ή καποιον Μοραις τον προτιμω και θα τον προτιμω οσο σκατα κι αν πηγαινει. 

εμ ετσι ειναι.επιθετικα ποδοσφαιρα και αυτοματισμους ηθελες το καλοκαιρι κυρ ματζισιαν μας και τωρα καθαμαστε με τον κλαρινο...

Link to comment
Share on other sites

Ματζίσαν εγώ θέλω πρώτα απ' όλα έναν προπονητή που να ναι σφιχτός.

Πογιέτ, Χιμένεθ, Σάντος (λέμε και καμιά μαλακία).

Εάν δεν θες "πονόματο" τότε πήγαινε σε κάποιον Γερμανό που θα σου φτιάξει ομάδα που ναι μεν θα είναι κάπως χαλαρή πίσω αλλά θα χει δυνατή φυσική κατάσταση ώστε να ισοσκελίζει την αδυναμία αυτή.

Νομίζω πως και ο Βλάνταν θα αποτύχει, βέβαια ο άνθρωπος αν δεν κάνω λάθος θα χει σηκώσει πρωτάθλημα όταν έρθει (δεν με αφορά η δυναμικότητα αλλά το να έχει ακουμπήσει ασημικό).

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Βλάνταν Βλάνταν λέμε, θα διαβάσει καμιά μέρα κμ ο Τίγρης κι ο Λύμπε και θα μπερδευτούν και θα φέρουν τον Ίβιτς. Εδώ θα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×